Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Μαμμυ εγω τελικα εφτιαξα γλωσσα τιγανιτη με πατατουλες τιγανιτες κ χορτα γ μεσημερι...

Αννα μ εγω δν τη εχω χρησιμοποιηση αυτη τη κρεμα αλλα λογικα θ ειναι καλη αφου τ την συστησαν..αρχισε να βαζεις εντατικα κ θ δεις!!

Κυριακη μ τι ανγχωνεσαι;;;μια χαρα ειν τ κιλα σ κ θ δεις π θ τ χασεις στ αψε σβησε μ συτα π τρως....σκεψου εγω π ειμαι λατρης των τιγανιτων...??σημερα κοριτσια ολη την ωρα κλοτσαει τ μωρο μου!!!κ τ ενιωσε κ αντρας μου πιο εντονα..π εβαλε τ χερι τ στην κοιλια μ.περιττο να σας πω πως....πιο χαζομπαμπας *πεθαινεις* ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μακαρι να κανει δουλιτσα χριστινα μ!!!

Δε τ ηξερα γ την βαζελινη οτι ειναι καλη κ γ τς ραγαδες!!!

Μμ νερουλη δε τη λες!! Τουλαχιστον εμενα δε μου φαινεται νερουλη! Ειναι πολυ απαλη απλονεται ευκολα και εχει διακριτικο αρωμα!!!!! Απο σημερα θα την ξεκινησω και βλεπουμε.... Καθε ποτε ββαζεις εσυ;;; ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια βαζω λίγες σταηονες αμυγδαλελαιο. Κ βλεπω διαφορα!!! :-) εννοω πιο ενυδατωμενο το δερμα μου κ με διαρκεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βαζελινη ειναι παραγωγο πετρελαιου καλο ειναι να αποφευγεται στην εγκυμοσυνη.Πολλες γυναικες παλια τη χρησιμοποιουσαν γιατι δεν ηξεραν.Πλεον ομως εγω το εχω ακουσει απο ολες τις γνωστες μου το διαβασα κ μου το ειπε κ γιατρος.

Καλο ειναι να αποφευγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Μακαρι να κανει δουλιτσα χριστινα μ!!!

Δε τ ηξερα γ την βαζελινη οτι ειναι καλη κ γ τς ραγαδες!!!

Μμ νερουλη δε τη λες!! Τουλαχιστον εμενα δε μου φαινεται νερουλη! Ειναι πολυ απαλη απλονεται ευκολα και εχει διακριτικο αρωμα!!!!! Απο σημερα θα την ξεκινησω και βλεπουμε.... Καθε ποτε ββαζεις εσυ;;; ??????????

Δες την ενυδατωση στ δερμα σου να δεις αν σε καλυπτει!Αυτο με το διακριτικο αρωμα μ αρεσει γτ αυτο της bepanthol δεν το αντεχω καθολου τωρα..Αναλογα με την απορροφηση στο δερμα βαζω καθε δυο μερες περιπου..

Αννιτα εγω δεν εχω ακουσει για προβληματα στην εγκυμοσυνη απο βαζελινη, χωρις να στο αποκλειω με σιγουρια. Θα το ψαξω κ θα ενημερωσω...παντως μεχρι στιγμης καλα αποτελεσματα εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη αυτο μ τ αμυγδαλελαιο τ εχω ακουσει κ εγω οπως κ εχω ακουσει πως κανει φοβερη δουλεια...κ γ την βαζελινη εχω ακουσει αλλα δν ξερω κ εγω κατα ποσο κνει ν την βαζουμε..κοριτσια εγω βαζω μια της freezyderm ναι μεν ειμαι ευχαριστημενη αλλα πανακριβη ρε κοριτσια ...27 ευρω...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Κυριακη αυτο μ τ αμυγδαλελαιο τ εχω ακουσει κ εγω οπως κ εχω ακουσει πως κανει φοβερη δουλεια...κ γ την βαζελινη εχω ακουσει αλλα δν ξερω κ εγω κατα ποσο κνει ν την βαζουμε..κοριτσια εγω βαζω μια της freezyderm ναι μεν ειμαι ευχαριστημενη αλλα πανακριβη ρε κοριτσια ...27 ευρω...??

Γωγω μεσω ιντερνετ την βρισκεις με 17 ευρω κ γω αυτη βαζω της frezyderm εδω κ 2μηνες σχεδον.Ειναι πολυ καλη 2παραγγελνω για να εχω.η αδερφη μ με διδυμα κ τεράστια κοιλια εκανε μονο μια ραγαδα στη κοιλια πουθενα αλλου!! Ακριβή αλλα καλη!! Και το κυριοτερο η frezyderm ειναι απο τις κορυφαιες εταιρειες εχουν πολυ καλα προιοντα ακομα κ για βρεφακια!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vlepontas kai kanontas loipon!!!!

Ayti i krema eixe kapou sta 17 € !!! Alla tha ddoume an aksizei...gwgoula 27 mou fanikan polla gt aytin tha eperna.. Alla vlepoume hahhah pote de xereis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Μα ειναι πολλα..ειδικα γ τετοιους καιρους αννουλα..

.Αννιτα μ ..κ ποσα πληρωνεις μεταφορικα γ δυο κρεμες;

2-3 ευρω η και καθολου αναλογως το ηλεκτρονικο φαρμακειο.πατας στο google την κρεμα κ μπαινεις στα σιτε κ κοιτας που σου βγαινει πιο φτηνα.

Ολα ετσι τα περνω κ τις κρεμες που φοραω καθε μερα πολυ πιο οικονομικα.

Απλα για να πληρωνω μια φορα τα μεταφορικα παιρνω 2-3 παντα.και κρεμα ημερας πιλιγκ αντιηλιακα την frezyderm τη χρησιμοποιω πολλα χρονια!!!

Ειδικα με τα αντηλιακά σωθηκα εδω κ χρονια εχω ανοιχτη επιδερμιδα κ καιγομουν μεχρι που ανακαλυψα τη frezyderm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω αντηλιακο της φρεεζυδερμ βαζω γ τ προσωπο...των 30  παλια εβαζα τν 60 ειδικα τ καλοκαιρια αλλα δν υπαρχει πια ???κ τα αντιλιακα με χρωμα ειν τελεια..π εχει  αλλα κ αυτη πανακριβη απ φαρμακειο.συνηθως γυρω στ 25 ευρω την βρισκω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια εχω ενα θεμα!!!!ειμαι στην 20η εβδομαδα και το μωρακι μου δεν κλοτσάει ετσι οπως λετε...αυτο πιυ νιωθω ειναι ενα σφιξιμο που καταληγει στον αφαλο επίσης ο γιατρος μου ειπε μετα την 20η εβδομαδα θα αρχισω να τον νιωθω! Ο πλακουντας μου ειναι οπισθιος και το μωρο εμπρόσθιο !!

Οταν τον ειπα πως αρχισα να τον νιωθω μου ειπε αποκλείεταιιιιι το εντερο σου ειναι δεν υπαρχει τέτοια περιπτωση!!!!και η αδερφη μου 2 παιδια εκανε αυτο μου ειπε αποκλειεται τοσο νωρις να το νιώσω! !!

Η βαζελινη απαγορευεται ρητά στην εγκυμοσύνη δικιο εχει η ανιτα!!!!

Κι εγω πηρα την prevenstria frezyderm γιατι μου την συστησε ο γιατρος ειναι εντελως ανωδυνη για τον μπεμπουλη μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minaki και εγω τον ένιωσα στην 18η επειδη ειναι ζωηρος.

Αλλα η γιατρος δε το απεκλεισε για να τον ενιωσες αρα ετσι ειναι εξαλου εσυ ξερεις τι νιωθεις ο γιατρος οσο απολυτος κ να ειναι δεν ειναι μεσα σου.???

Εγω περιμενα πιο αργα να τον καταλαβω αλλα την δευτερη μερα σιγουρευτηκα οτι ηταν αυτος κ οχι το εντερο.

Φαε κατι γλυκο να δεις τι παρτυ θα κανει κ ο δικος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως 3 μερες πριν μπω 17 εβδομαδα εφαγα κανονικη κλωτσια.. κ ας ελεγε γιατρος οπως ολοι οτι μετα την 20! Ειναι σχετικο...τι θεση εχει το μωρο ...τη κινητικοτξτα του..ολα! Υπαρχουν κοπελες που μπορει να το ακουσουν κ πολυ μετα την 20! Μην αγχωνεσαι ... οταν το καταλαβεις θα αγχωνεσαι για το αντιθετο..μη τυχον κ.δε το ακους...χιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον νιωθω αλλα γυρισμα μαζι με σφίξιμο οχι κλωτσια και συνεχεια που διαβαζω απο αλλες κοπελες!!!

Μα θα σκασω!!!!!!!

Την επομενη εβδομαδα θα παω παλι στον γιατρο ελπιζω να αρχισουν οι κλωτσιές ως τοτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

  Μινακι μ εδω ειμαι :*/ !!! Σας διαβαζω ολη μερα!!!

ευχομαι να πανε καλα σε ολες μας και γερα μωρακια.!!! 

Σημερα ειναι η πιο χαλια μερα! Νιωθω πολυ πεσμενη! Πφφ.Πηγε ο αντρουλης μ στα hondos και μου πηρε αυτη τ κρεμα του ειπαν ειναι πολυ καλη κ την πηρε...

Την εχει δοκιμασει καμια σας ;;;; Η μαπα τκαρπουζι [smilie=icon_scratc:

image-9b0289312c805b006b931b5b2cf9072fe38126c29293f86f684f632a21b949b7-V.jpg

Αννα μου απο την ωρα που ειναι ειδική για εγκυες γυναικες και μπεπανθολ μημ ανησυχείς! !!την δουλεια της θα την κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια !!!!!! ??????

Μινακι μου ελπιζωνα κανει !!!:* 

Οταν λες δε νιωθεις αυτο π νιωθουμε;;

Μονο πετρωνει η κοιλιτσα ;;;

Εγω τον ενιωσα 17η βδ .. Ισωςςςςςς φταει κ μενα π ειναι πολυυυυυ ζωηρος κ η θεση τ πλακουντα..

Αλλα συμφων με την λιβελ... Μετα θα αγχωνεσαι αν δε τον εχεις ακουσει :*

Προχθες τον ενιωσα μονο τ βραδυ κ εσκασα,τρομαξα !!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!! 

Χτες ο μικρος μου ρεσιταλ κλωτσιας εδωσε!! Μεχρι κ μία φιλη μπυ τον ενιωσε!!! Ολο κουνιοταν ολο κλωτσουσε αλλαζε θεση!!! Μεχρι που ξαπλωσα κ καπως σταματησε να κοιμηθούμε αλλα με ξύπνησε μια κλωτσια!! Χαχαχα 3 μερες τωρα τον βλεπω στον υπνο μου!!! Μια οτι τον θηλαζω μια οτι τον χαιδευω!!! Αχ κοριτσια... νιωθω τοσο γεματη...!!! Κ ας ηταν χτες η μερα μου με αναγουλες καθε φορα που τον ενιωθα...τα ξεχνουσα ολα...!!! Μαλλον ερωτευτηκα το μικρο μου απο τωρα???

Χτες μου ελεγε η κορη μου..."μαμα...θελω να τον αγκαλιασω.. μακαρι να γινοταν να βγει απο εκει μεσα...να τον αγκαλιασω κ μετα ας τον ξανα βαλουμε μεσα να βγει οταν θα ειναι ετοιμος!!!"  ??? ανυπομονεί πιο πολυ απο όλους η μικρουλα μου!!! ☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα κυριακη μου η μικρη σουυυ ΦΟΒΕΡΗηη ?

Σε ποια βδομαδα εισαι;;;

Να σε ρωτησω πως νιωθεις οτι αλλαζει θεση;;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εχω ακομα νιωσει να αλλαζει θεση αλλα αυτα  τ χτυπηματακια νιωθω...αυτο με την εβδομαδα δεν ειναι σιγουρο...παντως μινακι μ...εμενα απ την 16 μ ελεγε ο γιατρος πως δν ειναι απιθανο ν τ ακουσω γτ παιζει ρολο κ ο πλακουνταςκ τ σωματοτυπο.στην αρχη ενιωθα φτερουγισματα κ τρ κανονικα κλωτσουλες.αλλοτεπιο απαλες κ αλλοτες πιο δυνατες!!!αλλα κ η μαμμυ νομιζω μας ειχε πει πως παρολο π εχει κανει 4 παιδακια κ τ πεμπτο στη, 20η εβδομαδα τ ακουσε...εγω πιστευω πως απ μερα σ μερα θα τ ακουσρις...αλλοστε γυναικα απο γυναικα διαφέρει κ εγκυμοσυνη απ εγκυμοσυνη επισης...καλημερα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν βαλω το χερι μου επανω στην κοιλια μου κουνιεται ελαφρα κ το καταλαβαινω. Αν ειναι κοντα στο δερμα δε.. νιωθω σα να σκληραίνει εκει. Εκτος αυτου αν πιασεις ολη την κοιλια σου κ κουνιεται το παιδι νιωθεις αλλου πιο μαλακο αλλου πιο σκληρο! Είμαι 20 εβδ κ 1 μερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Μα ειναι πολλα..ειδικα γ τετοιους καιρους αννουλα..

.Αννιτα μ ..κ ποσα πληρωνεις μεταφορικα γ δυο κρεμες;

Καλημερα κοριτσια 

Γωγω δες λιγο το σιτε που σου στελνω λεει ολα τα e-φαρμακεια και απο κατω δεξια οι τιμες μεταφορικων

http://www.skroutz.gr/s/3421506/Frezyderm-Prevenstria-Protective-Body-Cream-150ml.html

Ελπιζω να βοηθησα !!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Κοριτσια αν βαλω το χερι μου επανω στην κοιλια μου κουνιεται ελαφρα κ το καταλαβαινω. Αν ειναι κοντα στο δερμα δε.. νιωθω σα να σκληραίνει εκει. Εκτος αυτου αν πιασεις ολη την κοιλια σου κ κουνιεται το παιδι νιωθεις αλλου πιο μαλακο αλλου πιο σκληρο! Είμαι 20 εβδ κ 1 μερα! 

Εμενα ταρακουναει ολη την κοιλια οταν κλωτσαει εχει πλακα!!!

Αλλα να αλλαζει θεση οπως λενε πολλες που το νιωθουν οτν μετακιντ δε τωεχω νιωσει!! Εκει π ειν ολη η κοιλιτσα μαλακη μπαμ σκληρενει κ "φουσκωνει" σε εκεινο τ σημειο!!

Εγω εκλεισα την 22η εβδ .!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και από εμένα!! Και εγω πλέον την καταλαβαίνω που κλωτσαει και χαίρομαι πολύ...τι ωραίο συναίσθημα..:)

Κυριακή τι γλυκειά που είναι ή κόρη σου..ανυπομονεί για το αδερφακι της βλέπω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...