Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Προσπαθησε να τρως μια φρουτα..μια λαχανικα..μια οσπρια..μια κρεατικο..κ επισης τουλαχιστν 3 φορες την εβδομαδα βραστο αυγο...ετσι μ ειπε ο γιατρος μ εμενα..εχει πολυ πρωτεινη κ κανει καλο στ μωρο!!!τι εννοεις τι μπορει να σ κανει τ νερο;;;γτ κ εγω πινω πολυ νερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!Γενικα βλεπω καλα νεα μπραβο!!Εγω καλα γενικα!! Πηγα για περπατημα χθες με τον αντρα μου και με πιανουνε απο τοτε κατι πονακια χαμηλα σαν κραμπες..Ο γιατρος μου συστησε να περπαταω αλλα σημερα λεω να παρω ρεπο :P Για σημερα εχει το μενου μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζι (μιαμ μιαμ ??) 

Λιβελ μου πολυ στεναχωρηθηκα με τα νεα σου..Τα καλυτερα αποτελεσματα σου ευχομαι αυριο με το γιατρο..Εμεις δεν εχουμε συζητησει ακομα για το πως θα γεννησω ελπιζω να τα παμε καλα γιατι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη μεχρι τωρα..Περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! !!!

Μινακι σας γραφω καθημενη στον κ@@ο μου αχαχαχαχ :x

ΑΑυτό που λες Λιλα μου θυμίζει παλια που απο άγχος καποιες φορες αισθανομουν ξαφνικά το ενα μάγουλο να φουντωνει χωρις ομως να κανω πιεση.ρωτατον γιατρό σου φυσικά γγιατί γιατρός αναμεσα μας (δυστυχως) δεν υπαρχει!

ΣΣήμερα εχω το μικρό 2η μερα σπιτι μπουκωμενο κ με λαιμουδακι.καλα που εχω τη μαμα μου. Απο φαι έμαθα θα εχουμε κεφτεδακια κ χόρτα! 

Φιλιααα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η fine είπε:

.ρωτατον γιατρό σου φυσικά γγιατί γιατρός αναμεσα μας (δυστυχως) δεν υπαρχει!

 

 


καλημέρα.
υπάρχει αλλα δεν ειναι σωστο να βγαζουμε γνωματευσεις μεσω ιντερνετ , διχως κλινικη εικονα-εξεταση και ιστορικο.


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η κυριακη03 είπε:

Δν έκανα β επιπεδου τελικα. Θα την κανουμε 4 απριλη!! Πολυ καλα πηγε. Το εχω γραψει κ πιο πανω. 342γρ ειναι κ ειμαι 20 εβδ. Ολα είναι καλα. Εχει μεγαλη κοιλιτσα εντος φυσιολογικων οριων φυσικα.εγω 7 κιλα συνολικα.δν με μαλωσε καλα είναι λεει αλλα θελει προσοχη. Μην παρω μετα.. του ειπα οτι δν τρωω πολυ αλλα.. μου ειπε οτι δν χωνευω προφανως λογω κ ιστορικου στομάχου. Θα το ριξω στις σουπες μπας κ δω ασπρη μερα.. ολο ρευομαι σε σημειο εμετου. Αυτα!!! :-)

Τελεια!! Αφου το μωρακι σου ειναι καλα μην σε στεναχωρει τιποτα αλλο!

Οσο για το στομαχι υπεφερα κι εγω πολλα χρονια και σε καταλαβαινω!

Δοκιμασε κι αυτο με τις σούπες μπας και ηρεμησεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η fine είπε:

Καλημέρα! !!!

Μινακι σας γραφω καθημενη στον κ@@ο μου αχαχαχαχ :x

ΑΑυτό που λες Λιλα μου θυμίζει παλια που απο άγχος καποιες φορες αισθανομουν ξαφνικά το ενα μάγουλο να φουντωνει χωρις ομως να κανω πιεση.ρωτατον γιατρό σου φυσικά γγιατί γιατρός αναμεσα μας (δυστυχως) δεν υπαρχει!

ΣΣήμερα εχω το μικρό 2η μερα σπιτι μπουκωμενο κ με λαιμουδακι.καλα που εχω τη μαμα μου. Απο φαι έμαθα θα εχουμε κεφτεδακια κ χόρτα! 

Φιλιααα

 

Φαιν μου ωραια δεν ειναι να καθεσαι στον κωλο σου;;;;;

Κι εγω ημουν σχεδον 3 μηνες σε ακινησία και ξερω πως ειναι το κορμι σου η ψυχολογια ολα!!!

Βεβαια ειναι προσωρινό και για ιερο σκοπο!!!?

Περαστικα στον μικρουλη σου και προσεχε μην κολλησεις εσυ!!να πινεις φυσικους χυμους!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι καλο λετε να μαγειρεψετε σημερα;;;εγω δν χω σκεφτει ακομα....πειτε καμια ιδεα..μολις εκανα δουλιτσες κ εκατσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Προσπαθησε να τρως μια φρουτα..μια λαχανικα..μια οσπρια..μια κρεατικο..κ επισης τουλαχιστν 3 φορες την εβδομαδα βραστο αυγο...ετσι μ ειπε ο γιατρος μ εμενα..εχει πολυ πρωτεινη κ κανει καλο στ μωρο!!!τι εννοεις τι μπορει να σ κανει τ νερο;;;γτ κ εγω πινω πολυ νερο..

Επειδή το κανονικο νερο με ανακατευει επινα ανθρακουχο.. κ μου ειπε οτι με το ιστορικο στομαχου(αιμορραγικη γαστριτιδα-ελκος) το πιεσα πολυ.. οπότε παιζει να με εκανε αυτο χειροτερα.. αυτο το επαθα μετα την γέννα κανα 6 μηνο. Δν το ειχα.. να πω την αληθεια.. πρωι πρωι παλι εκανα εμετο.. στις 8.. κ εχω τρελη ανακατωσούρα.. πηγα για τσαι εξω κ ενω ηπια με τζίντζερ που υποτιθεται βοηθαει.. εχω κ αναγουλες..

Οσο για το φαγητο μιας κ ειπα σημερα να μην ξαπλωσω για να παω βολτα.. φτιαχνω σουπα μοσχαρακι με πατατα κρεμμυδι καρότο. Θα τα λιωσω κ θα γινει βελουτε..κ ο θεος βοηθος.. γτ εχω ακόμα αναγουλες απο το πρωι.. κ αρκετες θα ελεγα!!!

Επισης κοριτσια.. χτες βραδυ ο συζυγος πρωτη φορα ενιωσε το μωρο!!!! Αρχισε ο μικρος τις πιο δυνατες!!!! Κ καθε φορα που μου δινει το παρον μου ερχεται να βαλω τα κλαμματα απο συγκινηση κ γελαω μονη μου σα χαζη! Ααχχαχαα παντως παραμενει ησυχουλης!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βρηκα διατροφολογο εδω με 20 ευρω ανα δυο εβδομαδες. Ο καλυτερος στην πολη. Μου τον συστησε μια εγκυος που γεννάει απο ωρα σε ωρα κ ενω πηρε 7 κιλα στην αρχη με το που ξεκιβησε εχασε 3 κ μετα πηρε αλλα 3 τωρα στο τελος κ γενναει με 7 κιλα συν μονο!!! Κ θα παω αυριο να μιλησω μαζι του!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fine δεν νομιζω οτι ειναι συσπασεις χωτις να το λεω με σιγουρια γτ δεν ξερω τι αισθηση εχουν οι συσπασεις.σαν να μαγκωνει για λιγο η κοιλια μ με μια αισθηση σουβλιας και πιο πολυ με πιανει οταν περπαταω..οταν ειμαι ξαπλα σταματησε να μ εννοχλει απο το πρωι..

Κυριακηοικονομικος ο διατροφολογος κ αν ειδικευεται κ σε εγκυμοσυνες ειναι καλη περιπτωση..Παρεπιπτοντως πολυ ωραια η φωτογραφια σου!!?

Ωραια φαγητακια εχετε...το ριξαμε οι περισσοτερες και στο κρεατικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σε γενικές γραμμές μια χαρα τα νέα σας όσο ήμουν απούσα απ'οτι διαβασα?

Livel καλα κανείς και πας για μια άλλη γνώμη γιατί όντως κάτι δεν μου κάθεται καλα και μένα.Και είναι μες το Πάσχα όπως είπες και εσυ όποτε δεν είναι απίθανο το ενδεχόμενο να θέλει να ξεμπερδεύει?

Αννα αυτό με το κεφάλι το εχω πάθει πολλές φορές,εκτός εγκυμοσύνης ομως και σε περιόδους έντονου στρες.

Fine τέλος η οριζοντιωση;Χαχα μπράβο κοριτσάκι μου.Αντε και μετά την 28η όπως είπες να σταθείς και στα ποδαράκια σου.

Χριστινα αυτές τις κράμπες χαμηλά τις εχω και εγώ όταν περπατάω πολύ η όταν είμαι για αρκετή ώρα όρθια.Πως είσαι τώρα;Σου πέρασε;Λιγο νωρίς δεν είναι ομως που σου σύστησε ο γιατρός σου περπάτημα;

Γωγουλινι εσυ καλα;Τι μαγειρέψεις τελικά;Εγω έκανα μοσχαράκι με ρεβύθια σουπίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Fine δεν νομιζω οτι ειναι συσπασεις χωτις να το λεω με σιγουρια γτ δεν ξερω τι αισθηση εχουν οι συσπασεις.σαν να μαγκωνει για λιγο η κοιλια μ με μια αισθηση σουβλιας και πιο πολυ με πιανει οταν περπαταω..οταν ειμαι ξαπλα σταματησε να μ εννοχλει απο το πρωι..

Κυριακηοικονομικος ο διατροφολογος κ αν ειδικευεται κ σε εγκυμοσυνες ειναι καλη περιπτωση..Παρεπιπτοντως πολυ ωραια η φωτογραφια σου!!?

Ωραια φαγητακια εχετε...το ριξαμε οι περισσοτερες και στο κρεατικο!

Σ'ευχαριστώ πολυ για το κοπλιμεντο με τη φωτο!! :-)

Οσον αφορα το διατροφολογο μου ειπε η κοπελα πως τον δοκιμασε σε φαση εγκυμοσυνης κ ειναι πολυ καλος.. αυριο ή μεθαυριο νομιζω μπαινει για γεννα.βεβαια αν δν δω κ εγω με τα ματια μου αποτελεσματα.. δν πιστευω τπτ. 

Ρε κοριτσια.. έφαγα ενα πιατο σουπιτσα.. κ παλι μου ερχεται εμετος.. τι ανακατωσουρα ειναι αυτη σημερα....;;;;!!!!Χειροτεροι απο καθε αλλη φορα... :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η rakoun είπε:


καλημέρα.
υπάρχει αλλα δεν ειναι σωστο να βγαζουμε γνωματευσεις μεσω ιντερνετ , διχως κλινικη εικονα-εξεταση και ιστορικο.


 

Πολύ σωστή σε βρίσκω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολυ για το κοπλιμεντο με τη φωτο!! :-)

Οσον αφορα το διατροφολογο μου ειπε η κοπελα πως τον δοκιμασε σε φαση εγκυμοσυνης κ ειναι πολυ καλος.. αυριο ή μεθαυριο νομιζω μπαινει για γεννα.βεβαια αν δν δω κ εγω με τα ματια μου αποτελεσματα.. δν πιστευω τπτ. 

Ρε κοριτσια.. έφαγα ενα πιατο σουπιτσα.. κ παλι μου ερχεται εμετος.. τι ανακατωσουρα ειναι αυτη σημερα....;;;;!!!!Χειροτεροι απο καθε αλλη φορα... :-(

Πω πω βρε Κυριακη μου τι τραβας? Με τοσους εμετους απορω πως πηρες 7 κιλα? Καλα βρε γιατι να πας σε διατροφολογο??? Μια χαρα ειναι τα κιλα σου~! πας μετα τη γεννα μια κ καλη κ αυτο αν κολησεις καπου κ δεν χανεις! Ευχαριστησου τωρα την εγκυμοσυνη κ φαε οτι θες!!! Μετα θα πεσει πεινα!!! ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η κυριακη03 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολυ για το κοπλιμεντο με τη φωτο!! :-)

Οσον αφορα το διατροφολογο μου ειπε η κοπελα πως τον δοκιμασε σε φαση εγκυμοσυνης κ ειναι πολυ καλος.. αυριο ή μεθαυριο νομιζω μπαινει για γεννα.βεβαια αν δν δω κ εγω με τα ματια μου αποτελεσματα.. δν πιστευω τπτ. 

Ρε κοριτσια.. έφαγα ενα πιατο σουπιτσα.. κ παλι μου ερχεται εμετος.. τι ανακατωσουρα ειναι αυτη σημερα....;;;;!!!!Χειροτεροι απο καθε αλλη φορα... :-(

κυριακη σε ποια εβδομαδα εισαι κ ποσα κιλα εχεις παρει?

κοιτα να χαρεις τωρα! μη σκας για κιλα! εκτος αν ξεκινησες ηδη με πολλα κιλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.eimaimama.gr/2009/09/poso-minon-eimai.html βρηκα το πινακακι για τους μηνες. τελικα 5 μηνων ειμαι οχι 4.. καλα θυμόμουν αχααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η κυριακη03 είπε:

Ξεκίνησα 51 κιλα κ εχω παρει 7. Ειμαι 20 εβδ. Δν ειναι οτι πειναω κ δν τρωω.. απλα δν μπορω να φαω.. 

στις 20 εβδομαδες κ εγω κοντα 7 ειχα παρει αλλα ετρωγα διχως αυριο! χιχιχι

τωρα ειμαι στα 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κ γενναω σε κανα 2 εβδομαδες! αλλα το εχω καταευχαριστηθει κ ειμαι ολο χαρα κ ορεξη να προσεξω με το που γεννησω!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η livel είπε:

στις 20 εβδομαδες κ εγω κοντα 7 ειχα παρει αλλα ετρωγα διχως αυριο! χιχιχι

τωρα ειμαι στα 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κ γενναω σε κανα 2 εβδομαδες! αλλα το εχω καταευχαριστηθει κ ειμαι ολο χαρα κ ορεξη να προσεξω με το που γεννησω!  

Μια χαρα σε βρισκω!!! 

Τωρα το εριξα στιςφρυγανιες..πολυ ανακατωσουρα.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy 5 είπε:

Χριστινα αυτές τις κράμπες χαμηλά τις εχω και εγώ όταν περπατάω πολύ η όταν είμαι για αρκετή ώρα όρθια.Πως είσαι τώρα;Σου πέρασε;Λιγο νωρίς δεν είναι ομως που σου σύστησε ο γιατρός σου περπάτημα;

Και γω πιστευω οτι εκανα υπερβολη σε σχεση με τις αντοχες μου. Φανταζομαι οτι επειδη ηταν ολα καλα μου το προτεινε κ πιο πολυ για να μην με πιασουν πονοι στη μεση κ την πλατη λογω της αυξησηςτου βαρους.Τωρα ειμαι καλα ευτυχως!!

Livel πολυ σε χαιρομαι!!Ελπιζω κ γω να μην ξεπερασω τα 15 συνολικα..Για να δουμε!!

Κυριακη υπομονη και περαστικα...τι αλλο να σου πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Μινακι μ εδω ειμαι :*/ !!! Σας διαβαζω ολη μερα!!!

ευχομαι να πανε καλα σε ολες μας και γερα μωρακια.!!! 

Σημερα ειναι η πιο χαλια μερα! Νιωθω πολυ πεσμενη! Πφφ.Πηγε ο αντρουλης μ στα hondos και μου πηρε αυτη τ κρεμα του ειπαν ειναι πολυ καλη κ την πηρε...

Την εχει δοκιμασει καμια σας ;;;; Η μαπα τκαρπουζι [smilie=icon_scratc:

image-9b0289312c805b006b931b5b2cf9072fe38126c29293f86f684f632a21b949b7-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα γενικα η bepanthol προτεινεται για ξηροδερμια οποτε σιγουρα θα ενυδατωνει εντατικα σε σχεση με αλλες κρεμες. Εγω χρησιμοποιω βαζελινη που μου προτεινε μια φιλη μ κ δεν εκανε ουτε μια ραγαδα στην εγκυμοσυνη οποτε ευελπιστω να σωθω κ γω!Ειναι καπως νερουλη κ αυτη οπως η κλασικη bepanthol;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...