Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Κυρίως στη δουλειά το νομίζουν αυτό ότι είναι παραπάνω άτομα της πρωινής βάρδιας που δεν έχω πολλά πολλά γιατί εγώ δουλεύω πάντα βραδιά όποτε δεν ξέρουν ποσό είμαι.Βλεπουν την κοιλιά τεράστια βλέπουν και ότι δουλεύω ακόμα και μάλιστα δύσκολη δουλειά και λενε καλά ποτέ θα σταματήσεις εσύ γεννάς σε λίγο.Χαχα έλα όμως που εγώ είμαι μόνο 21 εβδομάδες και φυσικά είναι πολύ νωρίς να σταματησω?Και φυσικά ξέρω πως είναι μεγάλη επειδή δεν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.

Γωγω στην αρχή ήταν σαν ένα πετάρισμα εσωτερικά αλλά τώρα ύστερα μόνο από δυο εβδομάδες που άρχισα να την ακούω είναι κανονικές κλωτσιές που το βλέπεις και αν κοιτάξεις την κοιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!!

Εγω ακομα δεν ενιωσα σχεδον τιποτα και αρχισα να ψιλο ανησυχώ. ...

Εχω 7 μαρτιου ραντεβού με τον γιατρο και δεν περναν οι μερες με τιποτα!!!

Γωγω θα περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annita2010 η αλήθεια είναι πως δεν το έχω με το νερο...γύρω στο λίτρο πίνω την ημέρα.

Μινακι καλημέρα.Να μην ανησυχείς κορίτσι μου.Εδω εγώ που είναι το πέμπτο μου και το άκουσα την 19η εβδομάδα.Ποσο είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθεριαα Ευχαριστω πολυυυυ..????

Μινακι μου καλημερα!! Ουτε τσιμπιματακια;;; 

Μην ανησυχεις κ mommy? στην 19 μας ειπε οτι τ ενιωσε!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα εισαι θεα αννιτα!!!!

Εγω παλι αννα δν εχω καταλαβει τισχημα εχει.το επεξεργαζομαι ακομα...τωρα εχει παρει σχημα...

Εσυ ανμιτα εχεις φουσκωσει καθολου;ποσο εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 5 είπε:

Annita2010 η αλήθεια είναι πως δεν το έχω με το νερο...γύρω στο λίτρο πίνω την ημέρα.

Μινακι καλημέρα.Να μην ανησυχείς κορίτσι μου.Εδω εγώ που είναι το πέμπτο μου και το άκουσα την 19η εβδομάδα.Ποσο είσαι τώρα;

Αυριο μπαινω στην 18η εβδομαδα και η αληθεια ειναι οτι στεναχωριεμαι πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ελευθεριαα Ευχαριστω πολυυυυ..????

Μινακι μου καλημερα!! Ουτε τσιμπιματακια;;; 

Μην ανησυχεις κ mommy? στην 19 μας ειπε οτι τ ενιωσε!!! 

 

Αννα μου καλημερα! !!

Τσιμπιματα και σφιξίματα νιωθω ..

Δεν ενιωσα φτερουγισμα και κλωτσια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι στην 17η εβδομαδα την πεμπτη μπαινω 18η .

Φουσκωσα πιο πολυ πρησμενη την λες δεν ειναι ουτε στρογγυλη ουτε μυτερη ειναι με τις ωρες της εχει την δικη της προσωπικοτητα σαν το νινακι...

Ετσι ελεγα οποτε με ρωτουσαν θα δειτε φυλο?

"αν μας αφησει ελεγα,αφου μας δουλευει απο τωρα ελεγα" ετσι ενιωθα οποτε το βλεπαμε οτι παιζει μαζι μας..χαχαχα

 

Minaki μην ανησυχεις κ γω ετσι ημουν μεχρι που τον ειδα κ ηταν καλα, ειναι μικρουλια μωρε εμενα ηταν 11,3 εκατοστα..λογικο ειναι να μην τον νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Αννα μου καλημερα! !!

Τσιμπιματα και σφιξίματα νιωθω ..

Δεν ενιωσα φτερουγισμα και κλωτσια????

Καλε βαλε χαρουμενη φατσουλα:* :*

Μην αγχονεσαι.

Ετσι ενιωθα στη αρχη σαν να σφιγγεται σκληρη κοιλιτσα και μικρα μικρα τσιμπιματακια.. Ο γιατρος μ ειπε μετα την 18-19 εβ στη πρωτη κυηση τ νιωθουμε ολες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μινακι μη στενοχωριέσαι νωρίς είναι ακόμα.Καταλαβαινω βέβαια πως ανυπομονείς να νιώσεις και εσύ αυτό το υπέροχο συναίσθημα.Αλλα πίστεψε με μετά θα έχεις πιο πολύ άγχος.Παρε εμένα για παράδειγμα.Λιγο δεν κλώτσησε και τρομοκρατήθηκα.Ανεσως να φάω γλυκό και παγωμένο για να την ξυπνήσω χαχα.

Ελευθερια βάση του πίνακα αυτού εγώ είμαι αύριο ακριβώς πέντε μηνών και μπαίνω στο εκτο??Αν και παρόλο που είμαι έμπειρη εγώ σε όλες τις εγκυμοσύνες λέω ότι αλλάζω μήνα την ημερομηνία της ΠΗΤ για να μην μπερδεύω τον κόσμο.ΠΗΤ έχω πχ στις 12/7 όποτε εγώ λέω ότι κλείνω τον πέμπτο στις 12/3 γιατί αν πω αύριο που είναι 1/3 ότι κλείνω τον πέμπτο ρωτάνε να πως δεν βγαίνουν οι ημερομηνίες χαχα.Και επειδή δεν έχω καμία όρεξη να εξηγώ σε άσχετους το αφήνω ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω πητ εχω 19 ιουλιου ! Οποτε καθε 19 ...

Mommy ,εχεις δικιο δυο.μερες δε τ ενιωσα κααι τρομαξα τοσο πολυ... Γτ εχω τρεις βδομαδες π με κλωτσαει και αληθεια τρομαξα λεω κατι επαθε :(

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ πέρα μας λένε πάντως πως μετά τις 24 εβδομάδες πρέπει να παρακολουθούμε τις κλωτσιές του μωρού γιατί ως τότε άλλοτε κλωτσάει άλλοτε όχι και δεν πρέπει να ανησυχούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εχω πητ εχω 19 ιουλιου ! Οποτε καθε 19 ...

Mommy ,εχεις δικιο δυο.μερες δε τ ενιωσα κααι τρομαξα τοσο πολυ... Γτ εχω τρεις βδομαδες π με κλωτσαει και αληθεια τρομαξα λεω κατι επαθε :(

 

Όποτε κάθε Τρίτη και εσύ συμπληρώνεις εβδομάδα μαζί μου χαχα.Αυριο θα είσαι 20 ακριβώς.Αντε και την έπιασες τη μέση χαχα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annita2010 είπε:

Εγω ειμαι στην 17η εβδομαδα την πεμπτη μπαινω 18η .

Φουσκωσα πιο πολυ πρησμενη την λες δεν ειναι ουτε στρογγυλη ουτε μυτερη ειναι με τις ωρες της εχει την δικη της προσωπικοτητα σαν το νινακι...

Ετσι ελεγα οποτε με ρωτουσαν θα δειτε φυλο?

"αν μας αφησει ελεγα,αφου μας δουλευει απο τωρα ελεγα" ετσι ενιωθα οποτε το βλεπαμε οτι παιζει μαζι μας..χαχαχα

 

Minaki μην ανησυχεις κ γω ετσι ημουν μεχρι που τον ειδα κ ηταν καλα, ειναι μικρουλια μωρε εμενα ηταν 11,3 εκατοστα..λογικο ειναι να μην τον νιωθω

Ναι ειναι πολυ μικρουλια... απλα οταν περναει τοσος καιρος μεχρι να το ξαναδεις φοβασαι μην εχει παθει κατι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Μαμμυ μου και αννα μου εχετε δικιο απλα αν τον νιωθω δεν θα αγχωνομουν και τοσο !!!??? 

Ναι καταλαβαίνω αλλά αύριο θα είσαι 17 εβδομάδων ακριβώς.Ειναι νωρίς.Την προηγούμενη εγκυμοσύνη μου την άκουσα για πρώτη φορά τη μέρα που έκλεινα τις 20 εβδομάδες.Και ήταν και το τέταρτο μου τότε παιδάκι.Γιαυτο σου λέω να αποβάλλεις το άγχος.Θα γίνει και αυτό στην ώρα του.Μηπως θυμάσαι τη θέση είχε ο πλακούντας σου την προηγούμενη φορά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mommy 5 είπε:

Όποτε κάθε Τρίτη και εσύ συμπληρώνεις εβδομάδα μαζί μου χαχα.Αυριο θα είσαι 20 ακριβώς.Αντε και την έπιασες τη μέση χαχα???

Κοιταξτε τ γινεται με εμενα..20/10 περιοδος και ολα καλα μεχρι την αυχενικη αλλαζα καθε τριτη αλλα ο Γιατρος μεει εισαι +5μερες  γτ το μωρο ειναι μεγλαυτερο του λεω δε γινεται 20/10 ειχα περιοδο και μου λεει 14 -15 /10 εγινε η συληψη και μετα ηρθε περιοδος πως εγινε αυτο δε καταλαβα και απο τοτε καθε πεμπτη οπως μ ειπε αλλαζω βδομαδα..

Εσενα πως σ βγηκε οτι αλλαζω αυριο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα μπηκα στ ημερολογιο και το ειδα...9/3 εγω β επιπεδου θα μαθω 100% χαχαχχαχαχχαΠαντως οσο και να λεμε τωρα τα μωρακια μας οταν ειναι να βγουν θα βγουν

[smilie=blob7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ ενοειτε κοριτσια την τελευταια εντελως μερα που μας δινουν για τοκετο ? 

 

Αννα σε ποια εβδομαδα κανεις β επιπεδου?Γιατι ο καθε γιατρος θελει και αλλη εβδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα τελευταία περίοδο 13/10 μια εβδομάδα δηλαδή πριν από σένα.Βαση περιόδου μου έβγαινε ΠΗΤ στις 19/7 όμως την αυχενική και τη β επιπέδου με έβγαλε μια εβδομάδα παραπάνω και μου έδωσαν ΠΗΤ 12/7.Το περίμενα βέβαια ότι είμαι παραπάνω γιατί ήξερα πως η σύλληψη έγινε νωρίς αμέσως μετά το τέλος της περιόδου δηλαδή.Οποτε αν ήσουν + 5 μέρες γιατί σου έβαλαν ΠΗΤ στις 19/7;;;Θα έβγαινε 21/7 και τότε ναι θα άλλαζες κάθε Πέμπτη.Καλα όπως είπες κάτσε να δεις τι θα σε βγάλει και η β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελευθερία ναι ΠΗΤ σημαίνει πιθανή ημερομηνία τοκετού.Δεν σημαίνει όμως ότι γεννάμε πάντα σε αυτήν.Μπορει νωρίτερα μπορεί όμως και αργότερα.Εγω β επιπέδου έκανα την Πέμπτη που μας πέρασε όταν ήμουν δηλαδή 20+2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...