Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.Ειπα να ανοίξω άλλο θεματάκι μιας και από χθες κόλλησε και δεν με φανεί πάλι να γράψω.Μαλλον και εσείς έχετε θέμα γιατί δεν έχει γράψει καμία σας από χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα εκανες !!!

Μολις φτασουμε 25 σελιδα κολλαει!!!!

Τι κανετε κοριτσια μου;;;

Εγω πηγα ειδα αγωνα με τον αντρα μου και καθομουν σε ξυλινο παγκακι και με πονεσε η μεση μου παρααααα πολυυ!!???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες...εγω ολο απ εδω κ απο κει..ειχα παει στους δικους μ να τους δω κ ημουν απο ρουγα σ ρουγα..γ αυτο δν εγραφα αλλοστε τοσες μερες!!!αυριο θα παω γιατρο μετα απο ενα μηνα να δω το μωρο!!!!!!!!μα ειμαι τοοοοσο μα τοοοσο χαρουμενη...τ εχω προετημασει ενα καρο ερωτησεις!!!κ αυριο κλεινω την 17 εβδομαδα κ μπαινω στην 18.εσεις οριτσακια τι κανετε;;;;πως παει η εγκυμοσυνη σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Γωγω.Που είσαι;Να πω την αλήθεια ανησύχησα γιατί εσύ γράφεις συχνά εδώ.Αφου πηγές βολτίτσα και είδες και τους δικούς σου άντε σε συγχωρούμε για την απουσία χαχα.Αυριο περιμένουμε και νέα από το νινακι σου.

Αννα Λιλα η μέρα μου καλά κύλησε αν και δεν έκανα τίποτα ιδιαίτερο.Μονο για σούπερ μάρκετ βγήκαμε το πρωί με την μικρή μου και μετά όλη μέρα παίζαμε και βλέπαμε παιδικά χαχα

Μινακι δεν θα άντεχα με τίποτα να πάω να δω αγώνα στην κατάσταση μου.Εδω και στην καρέκλα που κάθομαι να φάω δεν βολεύομαι και τρώω γρήγορα για να σηκωθώ μια ώρα αρχιτερα ποσο μάλλον εσύ που ήσουν σε ξύλινο παγκάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα..πρωινη πρωινη. Κ εγω πιανομαι πολυ οταν καθομαι ..παναω κατω χαμηλα...δν ξερω γτ κ προσπαθω να βρω θεση π με βολευει κ δ μπορω...λες κ μ εχουν βαλει βελονες στ ποπο...δν καθομαι σ μια μερια οταν καθομαι...μαμμυ το νινακι σ τ ακουσες;;;και αν ναι σε πια εβδομαδα;;

Ναιγραφω συχνα εδω δεν σας ξεχασα ντε..εχω την εννια σας αλλα ειλικρινα δν εβρισκα χρονο..ειχα να παω μηνες κ πηγα γ μια μερα...οποτεκαταλαβαινετε οτι ετρεχα απο σπιτι σε σπιτι για να τους δω....το μονο π με στεναχωρει ειναι οτι στν υπερηχο το βλεπω γ πολυ λιγο...μονο οταν θα κανω την β'επιπεδου θα το ευχαριστηθω παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια !!!

Οντως κολλησε το αλλο θεμα μαλλον το υπερφορτωσαμε [smilie=icon_biggri:

Απο τις λιγες φορες που λαχταραω καφε σημερα το πρωι..αλλα αφου ειναι τοσο ζωηρος ο μικρος ας μην τον κανω κι αλλο ..κριμα ειναι:x

Εχω κατι τσιμπηματακια κατω οπως στην αρχη μαλλον μεγαλωνει το νινακι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικα κλωτσαει αλλα δεν τον νιωθω ακομα ..νιωθω κατι περιεργα αλλα  νομιζω σε 2βδομαδες θα αρχισω να τον καταλαβαινω κανονικα .:x

Οποτε πηγαιναμε γιατρο στην τσιτα αυτος..χαχαχα οποτε εχω αυτο στο μυαλο μου κ δεν πινω ουτε εναν καφε τη βδομαδα που επινα:) εσεις πινετε καφε? ντεκαφ η κανονικο η καθολου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα το μικρουλιιιιιι!!!!ζιζανιοοο!!!!!

Εννοειται σε λιγο θ τρωως κλωτσιες γ ξυπνημα χιχι!!! 

Εγω δε πινω καθολου καφε ..νσου πω τι δε πρεπει ν πινω  γενικα οχι λογο μωρου !! (Φυσικο χυμο πορτοκ..οτι αναψυκτικο με ανθρακ., καφε.αλκοολ,βυσσιναδα,) αυτα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πινω μονο φυσικους χυμους!να αναωυκτικα με ανθρακικο δν τα επινα απο πριν...οποτε δν εχω προβλημα κ καφε τον εκοψα απ οταν εμαθα γ την εγκυμοσυνη...οπως κ σοκολατα γτ εχει καφεινη μεσα.. αλλα ρε κοριτσια μ λειπει ο καφες....μαζι με ολα αυτα εκοψα κ το τσιγαρο.αλλα χαλαλι γ το μπεμπακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι γιατι αννα αν επιτρεπεται ?

Εγω πινω ενα ποτηρι φυσικο χυμο πορτοκαλι το πρωι μαζι με σιδηρο κ φολικο  οξυ βοηθαει για την δυσκοιλιοτητα που προκαλει το σιδηρο κ αφομοιωνεται καλυτερα στον οργανισμο το σιδηρο.

Πριν επινα 3καφεδες την μερα μολις το εμαθα εναν την βδομαδα κ αυτον νεροζουμι ισα ισα κ τον εκοψα και αυτον.χαλαλι οπως λεει και η  γωγω !!!

Αναψυκτικα τιποτα τωρα .Και φυσικα καθολου αλκοολ (αν και ειμαι φαν [smilie=headbang.gi:)

Επισης επινα πριν 2-3 λιτρα νερο την μερα λογο των αθληματων φανταστειτε τωρα...ολο νερο νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιχι χαλαλι δε λετε τιποτα!!!!!! Τα μωρακια μας!!!

Τωρα θα εισαι μονιμως με ενα μπουκαλι νερο!!! 

Ναι το.ξερω αυτο με τ πορτοκαλι :(

 ..!!! 

Εχω θεμα με τ στομαχι μου! Και αμα τα πιω παει μια βδομαδα σχεδον στο κρεβατι αυπνη απο τους πονους και μονο μισο τοστ την ημερα! Ασε μην τ παθει καμια απο σας αυτο! Καθε φορα π το παθαινα κατευθειαν στ νοσοκομειο γτ φοβομασταν μην χειροτερεψει! Φαντστειτε 46 κιλα ανθρωπο να μην τρωει πηγα 40 σχεδον..χεστηκα πανω μ αχαχαχ

Πλεον δε τα πινω γ να γλυτωνουμε ολα αυτα χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπαρχει παλι καλα μια πορτοκαλαδα η μπλε μονο αυτη επιτρεπεται!!! Δοξα το θεο χαχαχαχχα!!!!να αλλαξω θεμα..

 

Ερχεται η ανοιξηηηηηη...

Να φτιαξουμε μαρτακια χχιιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μ τι τραβας....πρεπει να εχεις πολυ ευαισθητο οργανισμο....κ εγω πινω 4 5 λιτρα νερο την μερα κοριτσια χωρις υπερβολες...στην αρχη ειχα 2 μισολιτρα κ μ τ γεμιζε ο αντρας μ 10 φορες την μερα οσο ημουν ξαπλα χωρις υπερβολες.μια μερα περναγαμε εξω απ ενα περιπτερο..κ μ λεει να μην παρουμε τ 1 μισαλιτρο να γλιτωνω διαδρομες προς την βρυση;;;χαχαχα....αυτο το μπεμπε θα βγει χορτοφαγος με τοσα χορτα π τρωω κ νερομπουλακι!!!!σημερα τ πρωι τ ενιωσα το νινακι μ...ααααχχχ.εγω κοριτσια δοξα τ θεο το αλκοολ τ ειχα κοψει πριν την εγκυμοσυνη κ ηρεμησα.λες κ τ ξερα....σημερα π θα παω στν γιατρο τρεμω κ γ το αν θα ειναι καλα τ νινακι μ αλλα κ γ το ποσα κιλα θ εχω παρει....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Εδω είμαι και εγώ.Γωγω μου ρώτησες ποτέ άκουσα το μωρό.Λοιπον αύριο είμαι 21 εβδομάδες ακριβώς και το ακούω τώρα καθημερινά περίπου τις δυο τελευταίες δεν θυμάμαι ακριβώς.Αρα γύρω στην 19η πρέπει να άρχισε.

Χθες το βράδυ έβλεπα ένα περίεργο όνειρο κορίτσια σχετικά με την εγκυμοσύνη και πριν λίγο που ξύπνησα συνειδητοποίησα ότι δεν την είχα ακούσει από χθες καθόλου.Να πω την αλήθεια τρόμαξα.Οποτε σηκώθηκα και ήπια με το μπουκάλι μια μεγάλη γουλιά παγωμένο γάλα και έφαγα και ένα σοκολατακι.Ε δεν πρόλαβα να ξαναέρθω στο κρεβάτι και έχει αρχίσει να χορεύει εκεί μέσα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα θα ειναι Γωγω μην ανησυχεις !!! Να μας στειλεις να μας πεις μετα τι εκανε το μπεμπε :)

Οσο για τα κιλα μην ανησυχεις υγεια να εχεις κ τα κιλα θα τα χασεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι όπως σας έχω ξαναπεί δεν με απασχολούν πολύ τα κιλά γιατί το έχω ξανακάνει το άθλημα τόσες φορές και ξέρω πως μετά θα τα χάσω.Ομως δεν αντέχω αυτή τη δυσφορία που νιώθω βρε κορίτσια.Εχω τεράστια κοιλιά για τις εβδομάδες μου.Ολοι νομίζουν ότι είμαι εφτά-οχτώ μηνών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσφορια νιωθω κ γω μην νομιζεις νιωθω καποιες φορες πρησμενη .

Αυτο παλι που βλεπουν μια εγκυο κ την λενε εισαι στον 7ο 8ο η στον μηνα σου τι αγενεια...και η γυναικα να ειναι λιγοτερο ,εγω παντα ρωτουσα σε ποιον μηνα εισαι .Οχι να λεω απο μονη μ οτι μου κατεβει...

Χθες εμενα εψαχναν την κοιλια μου καλε που ειναι μ λεγανε εισαι 4μηνων .Αλλα εγω ενιωθα μπαλονι :roll:χαχαχα λες κ με φουσκωσες με τρομπα ενα πραγμα ..χαχαχα

 

 καμια φορα ειναι και τα ρουχα πιστευω που μας κρυβουν η αναδεικνυουν τις κοιλιτσες μας.

Μommy νερακι πινεις? Μηπως εχεις παραπανω κατακρατηση υγρων απο το κανονικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσε βρε μαμμυ εχεις κανει κ 4 παιδια ακομα..φυσικο ειναι να εχεις μεγαλυτερη κοιλιτσα απ αλλες.ολες οι γυναικες π εχουν κανει ηδη παιδακι στ επομενο παντα εχουν πιο μεγαλη κοιλιτσα...τ βλεπω απ την ξαδερφη μ.στ πρωτο φανηκε η κοιλια της στν εβδομο χωρις υπερβολες!!!κ στ δευτερο στν πεμπτο...αφου στ πρωτο λεγαμε οτι γεννησει γατι!κ ομως γεννησε και πιο νωρις 1 μηνα σχεδον αλλα και ενα μωρακι 3.600!!οποτε φανταστειτε οτι το μωρο θα γινοταν 4 κιλα τουλαχιστν με μια κοιλιτσα τοση δα....εγκυμοσυνη απο εγκυμοσυνη διαφερει ας μην ξεχναμε λοιπον..στ κατω κατω παιδια γενναμε..μεχρι κ οι διασημες π ειναι το πετσι κ τ κοκαλα παιρνουν το λιγοτερο 10 κιλα στην εγκυμοσυνη τους!!!θα σας στειλω μολις γυρισω σπιτι κ εχω ιντερνετ εννοειται!!!!παντως γ την μπεμπιτσα μου..οσο γ τ μωρο δν ξερω αν ειναι κλωτσια η φτερουγισμα.θα σ γελασω.δν μπορω να σστ εξηγησω...μαμμυ σαν πιο εμπειρη μανουλα εσυ πως νιωθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμανα η κοιλιτσα ειναι σαν να καταπια μπαλα ποδοσφαιρου . στρογγυλη χαχχα!!!

Κοριτσια αυτο μς τς βδομαδες και μηνες  ποσο με μπερδευει! 

Και αυτο π λενε στη πρωτη εγκυμοσυνη αργεις να νιωσεις τ μωρο ενω στς επομενες πιο γρηγορα... Βλακειουλες ειναι??:/

[smilie=walk.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη σε μπερδευει καθολου δες εδω [smilie=blob7.gif] το εχω βρει εδω και καιρο και εχω ξεμπερδευτει να ειναι καλα το ιντερνετ 

http://www.eimaimama.gr/2009/09/poso-minon-eimai.html

 

Συμφωνω με την γωγω  για την mommy αλλο πρωτο παιδακι αλλο 3ο η  4ο κτλ...

Εισαι η πιο παλια εδω αρα ο μεντορας μας mommy 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...