Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μηπως ειμαι;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.Ειμαι καινουρια στο φορουμ και δεν ξερω καν αν το θεμα μου ανηκει σε αυτη την ενοτητα.Νομιζω πως ειμαι εγκυος...ΤΕΡ 26/1 αστατο κυκλος 28-34 μερες και μοναδικη επαφη στης 6/2 χωρις προφυλαξη αλλα δεν εξπερματισε μεσα.Μια εβδομαδα μετα την επαφη αρχισα να εχω αναγουλες και να κανω εμετους,ειπα δεν υπαρχει περιπτωση και εχουν περασει 6-7 μερες που μου εφυγαν.Αλλα εχω συχνοουρια(καθε 10 λεπτα τουαλετα),φαγουρα στις θηλες,πιο υψηλη θερμοκρασια(απο 35+ που ειχα φυσιολογικα τωρα εχω 36+ ),λευκη και διαφανη βλεννη,τσιμπηματακια στο εντερο και το στομαχι και πονους περιοδου που και που....Θα μου πειτε τωρα γιατι δεν κανεις ενα τεστ να σου φυγει το ανχος;Φοβαμαι οτι θα απογοητευτω επειδη θελω ενα παιδακι αλλα λογο οικονομικων ειπαμε να μην βαλουμε μπρος.Ειπαμε με τον συντροφο μου να περιμενουμε μεχρι 3-4/3 και μετα να κανω το τεστ η κατευθειαν χωριακη.Ποσο εφικτο ειναι ομως να υπαρχει εγκυμοσυνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!!!αν δεν εξπερματησε μεσα σου και με μια μονο επαφη ειναι λιγο δυσκολο γ εγκυμοσυνη!!! Χοριακη κανε ειναι πιο αξιοπιστα και στο δειχνουν κατευθειαν!!!

Η χοριακη αποσο νομιζω μπορεις να την κανεις δυο βδομαδες μετα τηξ επαφη!!!

Οσο γ τα οικονομικα ..!!! Αν ειναι να περασει η κριση γ να κανουμε παιδι παει!! Και εγω ετσιελεγα πιο μετα πιο μετα μωρο αλλα  που αν υπαρχει θεληση οοολα γινονται!!!!

Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται;; :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση,21 ειμαι.Κι εγω ετσι λεω πως δεν υπαρχει περιπτωση αλλα πολυ πισω στο μυαλο μου βαζω και αυτη την πιθανοτητα γιατι μπαινοντας στο ιντερνετ και ψαχνοντας για εγκυμοσυνη απο προσπερματικα υγρα ειδα πως τελικα δεν ειναι τοσο σπανιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντωςςς δεν ειναι σπανιο !!

Εγω προσπαθουσα κανονικα 5μηνες και δε εμεινα!!/

Και οταν σταματησαμε τς προσπαθειες με 2-3 ελευθερες επαφες εμεινα!!!

Αν εχεις αγχος πηγαινε την δευτερα σε μια βιοιατρικη γ να μαθεις!! 

Παρακαλω!!! :*

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!! Είμαι κ εγώ καινούργια!!! Είμαι 27 ετών τελευταία περίοδο είχα από 10/2 έως 16 και ήρθαμε σε επαφή με τον σύντροφο μου στις 20/2!!!! Υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος;;;περιμένω ξανά περίοδο στις 9/3 αλλα δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε, θέλω τη στήριξη σας!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου diwni!!! Ο κύκλος μου ειναι 28 με 29 μέρες!!! Αυτή τη φορά όμως μου ήρθε στις 26 μέρες μάλλον λόγω δίαιτας ( υποθέτω) περιμέναμε μήπως πάνε λίγο καλύτερα τα οικονομικά αλλα τελικά καταλάβαμε ότι άμα περιμένουμε αυτό δεν θα κάνουμε ποτέ!!! Έτσι αυτή τη φορά είπαμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά κ όπως καταλαβαίνεις είναι κ η πρώτη μου φορα γενικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An o kyklos s einai 28 meres tote kaneis woriksia peripou tin 14h mera t kyklou sou dld stis 23 flevari. An k aytos o kyklos s einai stis 26 meres tote ekanes woriksia gyrw stis 21 flevari ara k exeis para polles pithanotites na eisai. Sto eyxomai! Oso gia t oikonomika para polla zeygaria ta idia skeftontai! Afou einai i prwti s fora min agxwnesai apo twra. Min t vazeis sto myaloudaki s apo toso nwris. Eyxomai na s erthei t nini!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An o kyklos s einai 28 meres tote kaneis woriksia peripou tin 14h mera t kyklou sou dld stis 23 flevari. An k aytos o kyklos s einai stis 26 meres tote ekanes woriksia gyrw stis 21 flevari ara k exeis para polles pithanotites na eisai. Sto eyxomai! Oso gia t oikonomika para polla zeygaria ta idia skeftontai! Afou einai i prwti s fora min agxwnesai apo twra. Min t vazeis sto myaloudaki s apo toso nwris. Eyxomai na s erthei t nini!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ!!!! ΝΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ....!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ νωρίς για συμπτωματα!  μην αγχώνεσαι κ αφού συνειδητοποιησες οτι τ θέλεις συνεχισε να κανεις ελεύθερα απο δω κ περα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την βοήθεια σας...η τελευταία μου περίοδος ηταν στς 31/1-3/02 ήρθα σε επαφη στς 2/2 (με προφύλαξη και εφόσον είχα ελάχιστη ροή ) στς 7-14 και 22 (χωρίς προφύλαξη αλλά δεν τελειωσε μέσα μου)..στς 8/2 είχα σταγόνες απο αίμα και άρχισα να έχω συμπτωματα..συχνοουρια,ζαλάδες,ναυτίες, πόνος στο στήθος,κόπωση, τσιμπηματα στον αφαλο και υπνηλία..την παρασκευη μου ήρθε η περίοδος ενω δεν ηταν να μου ερθει και εκείνη την ημερα και σήμερα τρίτη ημερα έχω ροζ αίμα και τα τσιμπήματα στον αφαλο, η συχνοουρια και η ναυτίες με τς ζαλάδες δεν υποχώρησαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για 8/2 είναι παρα πολυ νωρις για συμπτωματα εγκυμοσύνης αν αυτο υποψιάζεσαι.  ποτε περινενες περιοδο κανονικα? ισως να αλλαζει ο κυκλος σ η να σ ήρθε πιο νωρις λογου αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνωρίζω πως ειναι νωρίς για συμπτώματα..δεν έχω σταθερό κύκλο και ηταν να μου ερθει τριτη ή τέταρτη...πριν που πήγα στο μπάνιο είχα ελάχιστες ροζ σταγόνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρε ενα τηλ τ γιατρό σου. Μπορεί να ετυχε. Μπορει να θελει να σε δει. Ο κύκλος μας επηρεαζεται απο πολλα. Διαιτες, αγχος, αλλαγη περιβάλλοντος. Μην αγχώνεσαι. Παρακολουθησε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...