Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη ή οχι ;


SwanS

Recommended Posts

Γεια σας !!! Ειμαι καινουρια στην παρεα σας και θα ηθελα την γνωμη σας ... 16 + 19 Φεβρουαρίου κάναμε ελεύθερα με τον σύντροφο μου , μερες τις οποίες υπήρχε υψηλή πιθανότητα εγκυμοσύνης . Εδω και τρεις ημέρες νιωθω κόπωση , αναγούλες , εμετό και ορισμενα πονάκια χαμηλά .. Να επισημάνω οτι ο κύκλος μου ειναι σταθερός κ η περίοδος μου αργεί ακομα! Ποια ειναι η γνωμη σας .. Να παρω τεστ ή ειναι πολυ νωρις ; Ελπιζω να μην σας ζάλισα. :-)  :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες! ποσες μερες είναι ο κύκλος σου? εχεις καθυστέρηση δηλαδή?  αν ναι κανε μια εξέταση στο αιμα. Χοριακη λέγεται π θα δειξει Χίλια τα εκατό!  Σου εύχομαι να είσαι αν τ επιθυμείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α τωρα τ έπιασα. Αργει για να έρθει! αν κ υπαρχουν ευαίσθητα τεστ είναι πιο αξιοπιστα απο την πρωτη μερα της καθυστερησης κ μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα καλυτερα να περιμενω λιγες μερες και να κανω μετα το τεστ ...  Ή να προτιμήσω καλυτερα την χοριακη ; Ευχαριστω για την άμεση  απαντηση :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν τελικα εχεις καθυστέρηση μπορείς να κανεις χοριακη κατ ευθείαν.  Ουτως η αλλως κ τεστ να κανεις κ να βγει θετικο θα χρειαστεί να κάνεις κ χωριακη.Πως ξερεις οτι ησουν στις γονιμες? εκανες τεστ?  η υπολογισες με βάση τ κυκλου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μια εφαρμογή στο κινητο μου που βάζεις ποτε εχεις περίοδο , ποσο διαρκεί και τα σχετικα και σου υπολογίζει τις γόνιμες μερες αντι να κάθεσαι να υπολογιζεις μονη σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι σιγουρα δεν αντιλέγω απλα μου έκαναν εντυπωση αυτα τα συμπτώματα πιο πολυ ενω δεν νιωθω άρρωστη παραξενεύτηκα !!  Ελπιζω να ειναι κατι θετικό κ εννοειται θα σας ενημερωσω !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχεις άδικο ειναι οντως νωρις .. Λιγες μερες υπομονη κ θα δειξει .. Σ ευχαριστω παρα πολυ που μου απάντησες σε χαιρετώ γιατι δουλευω το πρωι .. Καλο σου βραδυ !! :-):):) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Swans θα συμφωνήσω με την Διώνη είναι αρκετά νωρίς..βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός οποτε ποτε δεν ξέρεις..μακάρι να είναι αυτό που επιθυμείς.όσον αφορα την εφαρμογή που εχεις νομίζω οτι έχουν παρα πολλές γυναίκες στο κινητό τους μπορω να σου πω για μενα,διαπιστωμενα καθώς χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξιας 2 μήνες οτι δεν πέφτει καθόλου μέσα!! Ή ωορρηξία μου γίνεται πιο αργά απο οτι γράφει,αρα και τις γόνιμες μου τις βγάζει λαθος..οποτε μην το πολύεμπιστεύεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπερα κοριτσια..ειμαι καινουρια στην παρεα..με τον αρραβωνιαστικο μου ειχαμε ελευθερη επαφη λιγες μερες πριν την περιοδο μου..ο κυκλος μου ειναι σταθερος 25 με 26 μερες..αυτη τη φορα αδιαθετησα στις 24 μερες με κραμπες και πονακια ελαφρια και ειχα 4 μερες ροη αλλα οχι πολυ..να σημειωσω πως στην περιοδο υποφερω απο πονους και εχω πολυ αιμα...υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης η ειναι στο μυαλο μου επειδη το θελω πολυ?ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...