Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή Οιστραδιολη


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας! Είμαι 29 χρονών και εδω και 1,5 χρόνο προσπαθούμε με τον άντρα μου να κάνουμε ενα παιδάκι! Πριν ενα χρόνο βρηκαμε οτι ο αντρας μου έχει χρόνια προστατίτιδα και είμαστε ακόμη εν αναμονή. Πρόσφατα έκανα την επίσκεψη μου στον γυναικολόγο και του είπα να κάνω κάποιες εξετάσεις για να δω και εγω τις ορμόνες μου! Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα και η ορμόνη που λέγεται Οιστραδιόλη είναι αρκετά χαμηλή. Σε μια έρευνα που έκανα στο διαδίκτυο λέγεται πως αυτη η ορμόνη είναι σε χαμηλά επίπεδα όταν πλησιάζει η εμμηνόπαυση. Αναρωτιέμαι απο τόσο μικρή ηλικία είναι δυνατόν να βρεθώ στο στάδιο της εμμηνόπαυσης; Υπάρχει κάποια που να γνωρίζει κάτι σχετικά με αυτη την ορμόνη ή να της εχει συμβει κάτι παρόμοιο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ο γυναικολόγος σου τι σου είπε? Μη διαβαζεις από το ίντερνετ κ αγχωνεσαι μου φαίνεται λίγο κουφό να πλησιαζεις την εμμηνόπαυση από τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..stelloni μην ψάχνεις τίποτα μα τίποτα στον ίντερνετ,αδικα αγχωνεσαι για κατι το οποιο σιγουρα πρεπει να φτιαχνεται κ αυτο δεν προκειται να στο λυσει το ιντερνετ αλλα μονο ο γιατρος σου.29 χρόνων και να μπαινεις στην εμμηνόπαυση είναι παρα πολύ δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Στον γυναικολόγο θα πάω τη Δευτέρα να δω τι θα μου πεί. Έχετε δίκιο με το ιντερνετ αγχώνομαι πολύ! Θα περιμένω να δω τι θα μου πεί ο γυναικολόγος! Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αν και ειμαι πολυ μεγαλυτερη ειχα παντα προβλημα με το ενδομητριο.Ο ενας γιατρος που πηγα πριν δυο χρονια δεν καταφερε να μου φτιαξει ουτε την οιστραδιολη.Ομως πηγα σε αλλον και η ορμονη ανεβηκε παρα πολυ Τωρα ειμαι στην εκτη μερα εξωσωματικης και περιμενω για το αποτελεσμα .Καταλαβα πως σημασια εχουν ο γιατρος και η καλη ψυχολογια μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω 1 σου ευχομαι καλη επιτυχία και τα αποτελεσματα να ειναι θετικα και πολυ γρηγορα να κρατας το μωρακι σου αγκαλια!!!!!

Λόγω αυτης της ορμονης επρεπε να κανεις εξωσωματική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ.Οχι μονο εξαιτιας της αλλα στο παρελθον ειχα κανει δυο εκτρωσεις και η μια σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ,οποτε μου ειχαν πει πως δεν θα καταφερω ποτε να μεινω ξανα εγκυος Εβγαλα ογκους στο στηθος και ειχα παρει πολλες ανδρογονες ορμονες...κατι σαν πειραματοζωο ημουν.... Τελος παντων ...Μακαρι ολες οι γυναικες να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα κ τα μωρακια μας να τα εχουμε στην αγκαλια μας...Τι αλλο να θελει κανεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως γωγω μου...

Οταν λες προχωρημένη εγκυμοσύνη ποσο εννοεις; και ανδρογονα γιατι επερνες βρε κοπελα μου;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ.Οχι μονο εξαιτιας της αλλα στο παρελθον ειχα κανει δυο εκτρωσεις και η μια σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ,οποτε μου ειχαν πει πως δεν θα καταφερω ποτε να μεινω ξανα εγκυος Εβγαλα ογκους στο στηθος και ειχα παρει πολλες ανδρογονες ορμονες...κατι σαν πειραματοζωο ημουν.... Τελος παντων ...Μακαρι ολες οι γυναικες να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα κ τα μωρακια μας να τα εχουμε στην αγκαλια μας...Τι αλλο να θελει κανεις Ημουν κλεισμενη τριων μηνων αλλα το εκανα κρυφα απο τους γονεις μου .Αρχικα ο τοτε συντροφος μου μού εδωσε ενα χαπι για να πεθανει ,λεει ,το εμβρυο ...και να γλιτωσω ην εκτρωση ...Αλλα η αγνοια μου να μη πω καλυτερα η βλακεια μου δεν περιγραφεται .Ετσι και το χαπι ηπια και εκτρωση καθυστερημενα εκανα με αποτελεσμα να εχει αρχισει το στηθος να ετοιμαζεται για εγκυμοσυνη και με τη διακοπη εβγαλα ογκους στο στηθος .Οι γιατροι μου εδιναν ανδρογονα γιατι ειχα ελεγαν πολλες ορμονες.Εκανα και τρεις εχγειρησεις στα δυο στηθη...και η καταστροφη ψυχολογικη και οργανικη δεν αργησε....Ας προσεχα...Σημασια εχει τωρα να κρατησω το μωρακι μου στην αγκαλια μου οπως και ολες οι γυναικες που παλευουμε για το σκοπο αυτο...Μinaki μου δε ξερω αν εχεις περασει τη φαση αυτη .Ευχομαι καμια γυναικα να μη βασανιζεται ,ή τουλαχιστον ο αγωνας μας να εχει καλο αποτελεσμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι αγαπη μου γλυκια δεν περασα δοξα το θεο..

Αυτα ειναι νεανικα λαθη...

Σου ευχομαι τωρα να πανε ολα καλα και να κρατησεις το μικρο σου αγκαλια πολυ σηντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η GOGO 1 είπε:

Σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ.Οχι μονο εξαιτιας της αλλα στο παρελθον ειχα κανει δυο εκτρωσεις και η μια σε προχωρημενη εγκυμοσυνη ,οποτε μου ειχαν πει πως δεν θα καταφερω ποτε να μεινω ξανα εγκυος Εβγαλα ογκους στο στηθος και ειχα παρει πολλες ανδρογονες ορμονες...κατι σαν πειραματοζωο ημουν.... Τελος παντων ...Μακαρι ολες οι γυναικες να κανουμε το ονειρο μας πραγματικοτητα κ τα μωρακια μας να τα εχουμε στην αγκαλια μας...Τι αλλο να θελει κανεις Ημουν κλεισμενη τριων μηνων αλλα το εκανα κρυφα απο τους γονεις μου .Αρχικα ο τοτε συντροφος μου μού εδωσε ενα χαπι για να πεθανει ,λεει ,το εμβρυο ...και να γλιτωσω ην εκτρωση ...Αλλα η αγνοια μου να μη πω καλυτερα η βλακεια μου δεν περιγραφεται .Ετσι και το χαπι ηπια και εκτρωση καθυστερημενα εκανα με αποτελεσμα να εχει αρχισει το στηθος να ετοιμαζεται για εγκυμοσυνη και με τη διακοπη εβγαλα ογκους στο στηθος .Οι γιατροι μου εδιναν ανδρογονα γιατι ειχα ελεγαν πολλες ορμονες.Εκανα και τρεις εχγειρησεις στα δυο στηθη...και η καταστροφη ψυχολογικη και οργανικη δεν αργησε....Ας προσεχα...Σημασια εχει τωρα να κρατησω το μωρακι μου στην αγκαλια μου οπως και ολες οι γυναικες που παλευουμε για το σκοπο αυτο...Μinaki μου δε ξερω αν εχεις περασει τη φαση αυτη .Ευχομαι καμια γυναικα να μη βασανιζεται ,ή τουλαχιστον ο αγωνας μας να εχει καλο αποτελεσμα ...

Σου ευχομαι ολοψυχα να κρατήσεις γρήγορα το μωρακι σου αγκαλιά! Σου εδωσε φαρμακα για να ανέβει η Οιστραδιόλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...