Μετάβαση σε περιεχόμενο

3η μερα καθυστέρηση..


liaki88

Recommended Posts

Γεια σας κ καλό σας βρήκα καθώς καινούρια στο σαιτ.. Λοιπόν,είπα να γράψω κ εγώ τα δικά μου και να κουβεντιάζουμε.. Μενω γερμανια οποτε δεν εχω με καποιον να τα συζητησω εκτος του αντρα μου.. Λοιπον, Τελευταία περίοδος στις 15/1 και γόνιμες από 28/1 αναμενόμενη ακατανομαστης στις 12/2 κ ακόμα τπτ... Κάναμε εννοείται ελεύθερα και πολλές φορές και στις γόνιμες αλλά και αργότερα.. Είναι ο 3ος μήνας προσπαθειών.. Ο κύκλος μου είναι από 28 έως 32 μέρες(πολυ σπάνια περισσότερες ή λιγότερες κ αυτό για κάποιο λόγο).. Σήμερα ειμαι στην 3η μερα καθυστέρησης και τα συμπτώματα που έχω είναι σχεδόν ίδια με την περίοδο δηλαδή πόνος στο στήθος από τα πλαγια κ λίγο τσούξιμο η ρώγα η οποια είναι στη τσίτα συνέχεια(αυτό είναι διαφορετικό σε σχέση με άλλες φορές) δε το νοιώθω πρησμένο(που θα φτάσει πια ?) αλλά δε πρήζετε γενικά (είπαμε που θα φτάσει) και νοιώθω σαν να έχω να πάω τουαλέτα από την προηγούμενη βδομάδα και νοιώθω εννοείται οτι από στιγμή σε στιγμή θα δω τους Ρώσους να ρχονται... Τα διαφορετικά τώρα που με κάνουν να χαίρομαι είναι πόνος όχι συνέχεια, σαν τζιμπιες πιο πολύ δεξιά και κέντρο πόνος στη μέση που έχω όταν κάθομαι όχι πάντα και αυτό που είπα για το στήθος πιο πάνω.. Α! Κ αυπνιες δε μπορώ να κοιμηθώ σήμερα ξύπνησα στις 5μιση κ μετά για να ξανά κοιμηθώ έκανα 2 ώρες κ το βράδυ κοιμάμαι 12μιση με μια. Λέτε να είναι η τρίτη και η καλύτερη ή να προσγειωθώ μη φαω πάλι τα μούτρα μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες.. ολα αυτα οπως τα περιγραφεις θα μπορουσαν να ειναι πιθανη εγκυμοσυνη! να πας να κανεις μια χοριακη να σου φυγει το αγχος ! ευχομαι να εχεις το σπορακι μεσα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου και καλώς ήρθες.. Να σου πω και εγώ ότι έχω δύο μέρες καθυστέρηση αλλά εγώ αυτό τον μηνα έκανα σπερματεγχυση οπότε είμαι στην αναμονή βέβαια μπορώ να πάω για χοριακη αλλά με φοβίζει το αποτέλεσμα οπότε λέω να το αφήσω για λίγες μέρες ακόμα μήπως Αδιαθετησω.. Εγώ από συμπτώματα κάθε μήνα πονάει το στήθος μου απιστευτα πριν μου έρθει περίοδος όμως αυτό το μήνα έχει μεγαλώσει πολύ και δεν θα έλεγα ότι πονάει ιδιαίτερα έως καθόλου επίσης εδώ και κάποιες μέρες έχω πονακια περιόδου όλο λέω μου ήρθε περίοδος και τελικά τπτ... Ελπιζω να έχουμε και οι δύο ευχαριστα νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πολύ :) είπα να περιμένω ακόμα 2 μερούλες κ μετά να κάνω τεστ μη φάω τα μούτρα μου πάλι.. Είχα κ τον προηγουμενο μηνα καθυστέρηση χωρίς ομως αυτά τα συμπτώματα που ανέφερα.. Silvy σου εύχομαι καλά αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

livel εμένα είναι ενα παράξενο τσούξιμο κ πονος μαζί αλλά όχι συνέχεια κυρίως το πρωί αλλά κ μέσα στη νύχτα προχθές ξύπνησα από αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liaki88 καλώς ήρθες.. καθυστέρηση εχεις αφού έχουν περάσει και οι 32 μέρες που απο ότι κατάλαβα είναι ο μεγαλυτερος κύκλος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε ακριβως στην ίδια μέρα του κυκλου κ έχουμε κ τον ίδιο κυκλο..αλλά εγώ ξέρω οτι είναι να μου ερθει την τέταρτη επειδή ξέρω ποτε είχα ωορρηξία αφού χρησιμοποιώ τεστακια..

Επίσης μια φορά τον χρονο κάνω 32αρη κυκλο..για μένα περιμενε μέχρι κ την τέταρτη και αν δεν ερθει κάνε χοριακη..που να μην ερθει ή άτιμη..ξουτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι εννοείται θα περιμένω τους δυο προηγουμενους μήνες έκανα στις 2 μερες τεστ κ έτρωγα τα μούτρα μου δεν θέλω να ξαναδώ αρνητικό τεστ.. Εγώ έχω στο κιν μια εφαρμογή αλλα δε ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστες τέτοιες εφαρμογές... Εύχομαι κ στις δυο μας καλά αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δική μου περίπτωση ή εφαρμογή δεν είναι αξιόπιστη!!για να ξέρεις 100% ποτε εχεις ωορρηξία ή θα πρεπει να το παρακολουθήσεις με υπέρηχο ή με τεστ..στις 28 μέρες π.χ. συνήθως ή ωορρηξια είναι την 14η μέρα εγώ έχω την 16η.όμως στην εφαρμογή παρολο που σημειώνω κ την ωορρηξία μου συνεχίζει κ τα βγάζει όλα λάθος..επίσης εγώ πριν ξεκίνησω να κάνω τεστ ωορρηξιας υπολογιζα καθυστέρηση μετα τις 32 μέρες τουλαχιστον έτσι το είχα στο μυαλό μου γιατί στην πράξη δεν..δεν μου έχει τύχει ακόμα πανω απο 32..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα τεστ από που τα παίρνεις φαρμακείο?? Τώρα που με το είπες πρόσεξα ότι στην εφαρμογή πρέπει να βάλεις κ ποτε έχεις ωορρηξία,τραγικό.. Αν δεν ειμαι θα το ψάξω με τα τεστ για να ειμαι σίγουρη... Εσύ έχεις κάποιο σύμπτωμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η liaki88 είπε:

τα τεστ από που τα παίρνεις φαρμακείο?? Τώρα που με το είπες πρόσεξα ότι στην εφαρμογή πρέπει να βάλεις κ ποτε έχεις ωορρηξία,τραγικό.. Αν δεν ειμαι θα το ψάξω με τα τεστ για να ειμαι σίγουρη... Εσύ έχεις κάποιο σύμπτωμα??

Τα τεστ τα παίρνω απο το ίντερνετ της hometest,απο φαρμακείο είναι λίγο ακριβά..

Απο σύμπτωματα έχω αρκετά αλλά δεν δίνω σημασία γιατί ξεκίνησα να ποναω..αχ και βλέπω να μου έρχεται πιο μπροστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ Γερμανία είδα ότι έχει στα σούπερ μαρκετ πιστεύω να είναι αξιόπιστα.. Εκτός αν δε τα χρειαστώ καθόλου ?? .. Εύχομαι να κανεις λάθος και να είσαι... Θα μπω να μπανιαριστω και να κόψω αντιδράσεις συνήθως μόλις κάνω μπάνιο κατεβαίνει κ η ακατανόμαστη(για τόση ανωμαλία μιλάμε) αν δεν έρθει κ αύριο Τετάρτη με κόβω να τρέχω για τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η liaki88 είπε:

εδώ Γερμανία είδα ότι έχει στα σούπερ μαρκετ πιστεύω να είναι αξιόπιστα.. Εκτός αν δε τα χρειαστώ καθόλου ?? .. Εύχομαι να κανεις λάθος και να είσαι... Θα μπω να μπανιαριστω και να κόψω αντιδράσεις συνήθως μόλις κάνω μπάνιο κατεβαίνει κ η ακατανόμαστη(για τόση ανωμαλία μιλάμε) αν δεν έρθει κ αύριο Τετάρτη με κόβω να τρέχω για τεστ..

Χαχαχα 

Κι εμενα μου ερχεται μολις κανω μπανιο..Αα είσαι Γερμανία λογικά εκεί είναι σίγουρα πιο φθηνά τα τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκινήσαμε τον Δεκέμβρη του '14 να κάνουμε ελεύθερα και είπαμε οποτε θέλει ας ερθει.δεν κοιτουσαμε ουτε μέρες τίποτα..ε πέρασε ένας χρονος όμως κ δεν έτυχε..και είπαμε να προσπαθήσουμε μερικους μηνες με τα τεστ κ να κάνουμε εξετασεις.αλλά να σου πω δεν θέλω να μπω στη διαδικασία των εξετάσεων.. τώρα θα δείξει.. εσείς ποσο καιρό προσπαθειτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τον Οκτώβριο όχι πολύ.. Είπα ότι αν μου έρθει κ αυτό το μήνα θα πάω στο γυναικολόγο να δω αν είναι όλα καλά κ επειδή εχω κ θυροειδή θέλω να δω τι θα με πει κ αν χρειαστεί να κάνω τπτ παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η liaki88 είπε:

από τον Οκτώβριο όχι πολύ.. Είπα ότι αν μου έρθει κ αυτό το μήνα θα πάω στο γυναικολόγο να δω αν είναι όλα καλά κ επειδή εχω κ θυροειδή θέλω να δω τι θα με πει κ αν χρειαστεί να κάνω τπτ παραπάνω..

Καλά θα κανεις αλλά δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι είναι μικρο χρονικό διαστημα και σίγουρα θα ερθει αν είστε χαλαροί. Και τιν θυροειδή αν τον εχεις ρυθμίσει νομίζω πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλά θα κανεις αλλά δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι είναι μικρο χρονικό διαστημα και σίγουρα θα ερθει αν είστε χαλαροί. Και τιν θυροειδή αν τον εχεις ρυθμίσει νομίζω πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

ναι κάθε 3μηνο κάνω εξετάσεις για τον θυροειδή.. Αν ξέρω ότι όλα είναι καλά θαβειμαι πιο ήρεμη νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liaki kalws irthes! Eyxomai na eisai egkyos k na mi xreiastei na kaneis ta testskia! An exeis thema me t thyroeidi na t koitakseis! Mporei me ena xapaki na rythmistei k syntoma na eisai! An theleis parakolouthise k ti syzitisi prospatheies gia paidaki. Exoume kanei mia poly omorfi parea. Symvouleyomaste,stirizoume k proseyxomaste i mia gia tin alli legontas k pragmata apo tin kathymerinotita mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου... Κ η καθυστέρηση συνεχιζεταιιι.. Diwni σ ευχαριστώ ο θυροειδής μου είναι ρυθμισμένος κ κάθε τρεις μήνες κάνω εξετάσεις για να μη το χάσω... Θα έρθω κ στην παρέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η livel είπε:

liaki88 ειναι η 4η μερα λογικα, σωστα? αντε να κανεις ενα τεστ τωρα! αναμενουμε τα χαρμοσυνα! 

ναι η τέταρτη, το απόγευμα θα βγω κ θα πάω να πάρω ένα να το κάνω το πρωί... Μακαριιι να ειναι χαρμόσυνα... Έκανα κ δουλειές φαντάσου κ μπάνιο σήμερα πάλι κ ακόμα δεν ήρθε εύχομαι αυτό να είναι σημάδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...