Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σχέση με διάφορα ηλικίας και απόσταση!


Recommended Posts

Koritsakim edw anthrwpoi p kseroume k kamia fora mas ekplisoun. T thema einai oti tosous mines aytos gt den irthe na se vrei? Na ksereis aksizei na mas kynigoun! Poso mallon esena p eisai koritsaki san ta krya ta nera. Tha kanw t dikigoro t diavolou twra alla mipws o kyrios einai se sxesi k exei esena gia na mi varietai? Sou milaw opws tha milousa stin aderfi mou. Mipws einai kalytera na pas me kp fili sou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην αρχή μη νομίζεις ότι ήμουν άνετη μαζί του στη συνέχεια κέρδισε την εμπιστοσύνη μου! Δεν ήρθε γιατί δουλεύει καθημερινά και το σαββατοκύριακο εχει υποχρεώσεις..αν και κάποια στιγμή μου είχε πει ότι θα προσπαθήσει πολύ να έρθει! Μιλούσαμε συνέχεια μέσα στη μέρα και τα βραδιά στο τηλέφωνο για αρκετή ώρα...μου έλεγε με ποιον βγαίνει και τέτοια.. .τον έπαιρνα οπότε ήθελα και μου απαντούσε...ε δεν νομίζω να υπάρχει άλλη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μια φίλη που σπουδάζει εκεί κοντά του..σε αυτή θα μείνω και απλά θα του πω αν θέλει να βρεθούμε...δεν υπάρχει θέμα φόβου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μ ειμαστε κοντα στην ηλικια αλλα εγω στην θεση σ δ θα πηγαινα ποτε να κανω ενα τοσο μεγαλο ταξιδι γ καποιον π δν τν εχω δει ποτε απ κοντα.στ κατω κατω απ θελει ν σ δει ας ερθει εκει π μενεις εσυ!!!ας παρει ρεπο...τι θα παθει;;;αλλοστε αν θελεις τοσο πολυ να τν γνωρισεις καλυτερα ειναι να ερθει στην...."εδρα σ" για να μπορεις να φερεις τα παγματα εκει π θελεις...αν εξελιχτουν τ πραγματα διαφορετικα απ οτι θελεις εσύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ μου συμφωνώ με τα κορίτσια..είδες όλες πανω κάτω σκεφτόμαστε τα ίδια.. 

Όταν σου λέω να κοιταξεις το μέλλον και όχι το παρόν εννοώ κορίτσι μου οτι δεν το γνωρίζεις face to face τώρα μετά θα το γνωρισεις και θα είναι πολύ πιο δύσκολα τα πραγματα για εσένα κ αυτό στο λέω γιατι το συμπέρασμα που βγάζω για αυτον τον ανθρωπο με βαση αυτά που μας έχει πει είναι ανωριμος για την ηλικία του!!θέλω να πω συγνώμη κιόλας πολύ χειρότερα κι ας μην το γνωρίζω πολύ χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε χωρίσει...δε θέλει να πάω για να μη γίνουν πιο δύσκολα τα πράγματα...επειδή έχουμε δεθεί υπερβολικά πολύ και έχουμε χημεία μου είπε ότι είναι σίγουρος ότι αυτή ή σχέση δε θα βγεί πουθενά λόγω ηλικίας γιατί έτσι συμβαίνει συνήθως ..απλά θα περνουσαμε όμορφες στιγμές και όταν θα χωριζαμε δεν θα μπορούσε να αποχωριστεί ο ενας τον άλλο!! Όμως επειδή αγαπιόμαστε πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να έχουμε μελλον! Μιλούσαμε για το μέλλον μας..πως θα ήταν όταν θα βρισκόμασταν για πρώτη φορά! Τέλος πάντων..πραγματικά τα συναισθήματα μου είναι τόσο μα τόσο δυνατά για αυτόν τον άνθρωπο που δε θελω να τον αφήσω! Δεν θέλω να τον αλλαξω με κανέναν!  Τον νιώθω λες και είναι το άλλο μου μισό..με συμπληρώνει..καταλαβαίνετε; Γι'αυτο θελω να πάω να τον βρω...ίσως όταν με δει να λυγίσει...να το ξανασκεφτεί ! Είναι αλλιώς να έχεις τον άλλον απέναντι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι ανωριμος..θέλει το καλό και των 2! Γι'αυτο και σκέφτηκε να χωρίσουμε τώρα...πριν βρεθούμε...καταλαβαίνω τις ανησυχίες του αλλά για όλα υπάρχει λύση και όλα γίνονται !! Υπάρχουν ευτυχισμένα ζευγάρια και με μεγαλύτερη διάφορα ηλικίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μ ειλικρινα δν θελω να σ στεναχωρω...αλλα δν πιστευω πως γινεται να αγαπας καποιος χωρις να τν εχεις δει,χωρις να τν εχεις ακουμπησει,χωρις τελοσπαντων να εχεις περασει στιγμες μαζι τ..μηπως ειναι ενας ενθουσιασμος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκατσα και σκέφτηκα πολλά αυτές τις μέρες...και αναρωτηθηκα μέσα μου αν είναι απλά ένας ενθουσιασμός και αλλά διάφορα...δυστυχώς ή ευτυχώς πρώτη φορά νιώθω έτσι για κάποιον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ μου ...αγαπη μου γλυκια σε περναω παρα πολλα χρονια και θα σου μιλησω οπως μου μιλουσε η μαμα μου οταν ημουν μικρη και δεν την καταλαβαινα....

Καταρχην...λογω ηλικιας μπορει να σε παίξει οπως θελει και να σε κανει να πιστεψεις αυτα που θελεις....

Επισης...ολα μα ολα ειναι μια συνήθεια. ..δεν μπορει να υπαρξει ετσι μια  αγαπη... Ενας ενθουσιασμος μια τρελα ναι το δεχομαι οχιιι ομως αγαπη.....

Και κατι τελευταιο κοριτσακι μου γλυκο...τα λαθη σου να ειναι μικρα γιατι αυτα ειναι που μας τυραννανε στο μελλον..τα λαθη μας μας ακολουθουν και καθοριζουν το μελλον μας....οσο πιο μικρα τοσο πιο καλη ζωη...

Συζήτησε το με ενα δικο σου ατομο με μια αδερφη αν υπαρχει.. Με την μητερα σου..με τον πατετα σου..με καποιον που θα νιωθεις εσυ καλα...

Μην παρεξηγήσεις τα λογια μου ξερω οτι μπορει να πονας αλλα ειναι ολα στην δυναμη του μυαλου σου..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σ πω τοτε κοπελα μ...κανε οτι σ λεει η καρδια σ....εμεις σ ειπαμε τη γνωμη μας ..κ πραγματικα γ το καλο σ.καλη συνεχεια σ ευχομαι ...κ να επιλεξεις το σωστοτερο γ σενα κ γ τη ψυχολογια σ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροουζ αυτό που είπε ή γωγω πιστεύω οτι είναι..Ότι και να σε φωτίσει ο θεός να κανεις να προσεχείς πολύ..και οπου και να πηγαίνετε να ξέρει έστω και ένας δικός σου άνθρωπος που βρίσκεσαι..

Κορίτσι μου δεν έχεις να κανεις με εναν ανθρωπο που εχεις απλα διάφορα ηλικιας(όταν πρωτοειχες γράψει σου είχα γράψει κι εγώ με τον άντρα μου είμαι απο τα 18 μου 8 χρόνια μαζί και έχουμε 13 χρόνια διαφορα)εχεις να κανεις με έναν ανθρωπο τον οποίο δεν τον γνωρίζεις καθόλου..καθόλου όμως..

Σκεψου πόσοι άνθρωποι έχουν σχέση χρόνια και μόλις μένουν μαζί μετα από λίγο χωριζουν..ξέρεις γιατί.. γιατί όταν τον ζήσεις τον άλλον τοτε καταλαβαίνεις αν ταιριαζετε αν μπορείτε να συμβιβαστειτε ο ένας με τα θέλω του αλλου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό σκέφτομαι και εγώ...ότι πρέπει να ζήσω πρώτα με τον αλλο ν για να δω αν ταιριάζουμε..αυτό ήθελα και θέλω να κάνω! Αν δω ότι τα πράγματα πάνε στραβά...ότι δεν κολλάνε τότε ναι..να χωρίσουμε! Όχι τώρα που δεν τον έχω ζήσει! Και νομίζω ότι αυτό θα φανεί από τους πρώτους 1-2 μήνες! Γι'αυτο θέλω να το ζήσω αυτό...να το ρισκαρω..να το προσπαθησω!! Σας ευχαριστω παρά πολύ πραγματικά που με ακούτε και που μου λέτε και τη δική σας γνώμη! Από χθες που σκεφτηκα να κάνω αυτή την τελευταία προσπάθεια κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...δε με χωράει το σπιτι! Έχω τρομερή υπερένταση! Και να σας πω κάτι ; Θα πάω! Το ξέρω ότι είμαι ξεροκεφαλη αλλά ή καρδιά μου αυτό λέει...να πάω! Και ας φάω τα μούτρα μου! Σκέφτομαι να πάω γύρω στις 15 Μαρτίου...τότε μπορω! Δεν είναι μακριά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Roouz mou eimai sigouri pws oti k na s poume emeis esy tha pas. K kala tha kaneis. Outws i allws oi perissoteres apo emas exoume kanei trela pragmata otan oloi mas elegan oti einai lathos. K ola ayta sta leme apo tin empeiria mas. Mi nomizeis pws mia mera irthe o prigkipas - antras mas k mas agapise k ola kala.Oi perissoteres exoume dwthei,agapisei k pligwthei apo antres apo toys opoious oloi mas legan oti den aksizei alla emeis eimastan tyfles. Mia symvouli oai sxeseis p aksizoun einai aytes p de theloun poly prospatheia.einai aytes pou k oi dyo einai katharoi,ksekatharoi k apofasizoun na perpatane mazi. Oute aytes p paideyoun oute aytoi pou mas paideyoun,pou paizoyn me ta neyra mas,tin psyxologia mas,mas kanoun na zilepsoume ktl. Oi sxeseis einai gia na vgainoun fysika, na einai ena omorfo taksidi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια ααααα :x πηγα τελικα την προηγούμενη πεμπτη να τον βρω...πέμπτη βράδυ ήμουν σε περιοχή πολύ κοντά του...σε σπίτι φίλης μου! Σάββατο πρωί του Στέλνω μήνυμα να δω αν είναι σπίτι...εγώ ήμουν ήδη από κάτω εντωμεταξυ!! Μου λέει για κακή μου τύχη ότι δεν είναι σπίτι αλλά κοντά εκεί...ε μετά έπρεπε να του το πω...του γράφω ότι είμαι κάτω από το σπιτι του και τέτοια και δεν με πίστευε αρχικά...μετά μου έλεγε ότι δεν πρόκειται να βρεθούμε γιατί θα μας κάνει κακό...μετά από πολλά ...ήρθε! Τον βλέπω ξαφνικά μπροστά μου...μόνο που δεν λιποθύμησα!! :-p με πήρε να πάμε λίγο πιο εκεί για να μιλήσουμε γιατί είχα και μια φίλη μαζί μου..... Είπαμε αρκετά...νευριασε λίγο που δεν του είπα ότι θα παω.  ..αλλά μετά με έπαιρνε αγκαλιτσα... Και μου είπε ότι μέχρι να φύγω μπορεί να κανονίσει να βγούμε για καφέ! Για καφέ δε βγήκαμε αλλά ήρθε για κανένα μισαωρο κάτω από το σπιτι που εμενα..μιλουσαμε...με είχε συνέχεια αγκαλιά..αχχ με κοιτούσε μέσα στα μάτια..το πρόσωπο του ακουμπούσε το δικό μου..στο τέλος μου έσκασε και ένα φιλί στο στόμα. .ελιωσααα!! Βέβαια ξεκαθαρισαμε ότι δε γίνεται να είμαστε μαζί αλλά θα παραμείνουμε φίλοι!! Ήμουν τοσοοοο ευτυχισμένοι...μέχρι σήμερα που επέστρεψα στο σπίτι μου και μαραζοσα... Μιλάμε για πολύ κλάμα!! Αλλά εννοείται πως δεν μετάνιωσαν που πηγα..και ας ποναω ακόμα περισσότερο τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...