Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννά σε νοσοκομείο


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι στην 19η εβδομαδα κύησης ο γιατρός μου είναι στο Λητώ.δυστυχώς είναι πολλά τα λεφτά και σκεφτόμουν να αναζήτησω ενα γυναικολόγο απο δημόσιο νοσοκομείο.τι μου προτείνετε? Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! ισως αν ψαξεις μεσω ιντερνετ στο ελενα που αποσο ξερω ειναι μια χαρα νοσοκομειο! στο αλεξανδρας ειχα παει σε γνωστη που γεννησε κ φρικαρα! απορω! 

εγω γενναω στο ιασω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Ο δικος μου γιατρός ειναι στο Αλεξανδρας. Η αλήθεια είναι οτι αν πας σε 3κλινο-4κλινο στο συγκεκριμένο νοσοκομειο ειναι χαλια, αλλα τα δικλινα μονοκλινα γενικα ειναι σε νεα πτερυγα απο τι μου εχουν πει, ειναι σουπερ. Και απο οτι μου είπαν το μονοκλινο κοστιζει 45 ευρω η ημερα. Οσο αφορα τον γιατρο μου, ειμαι πολυ ευχαριστημένη. Είναι ηρεμος, δεν σε αγχωνει καθολου, απανταει παντα στο τηλεφωνο και ειναι πολυ υπερ του φυσιολογικου τοκετου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα  κοριτσια!!!! ?? 

Εγω στο αλεξανδρας  ειμαι και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!! Εχω εναν πολυ καλο Γιατρο ,ηρεμο και σε καθε απορια μ τον παιρνω τηλ και δεν ειναι ξινος η οτιδπτ αλλο.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μια ξαδερφη μ γεννησε στο ελενα κ ειναι παρα πολυ καλο νοσοκομειο...αν θελετε να ρωτησω τν γιατρο πολυ ευχαριστως..επισης παρλο π ειναι δημοσιο δικαιολογει επισκληρηδιο κ στν φυσιολογικο τοκετο!!οσο γ τ αλεξανδρας κοριτσια ειλικρινα δν θςλω να σας στεναχωρησω αλλα ουτε εγω εχω ακουσει τ κλυτερα..γεννησε η ξαδερφη τ αντρα μ κ ειναι πολυ πολυ βρωμικα εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax και μενα ο δικος μου ειναι στο μητερα και δεν θελω να δωσουμε τοσα λεφτα!Στο Ελενα σκοπευω να παω στον Παπαδη,εχω ακουσει οτι  ειναι καλος αλλα δεν τον εχω δει ακομη..Ειμαι στην 19η εβδομαδα και η αληθεια  ειναι επειδη μενω μακρια θα παω σε 2-3 εβδομαδες...Δεν ξερω αν θα με δεχτει γιατι εχω μπει στον 5ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γτ να μην σε δεχτει;;;ποσες γυναικες εχουν μπει στν 6 κ στν 7 κ εχουν παει...αλλου..η ξαδερφη τ αντρα μ αλλαξε τρεις γιατρους στην εγκυμοσυνη της...στ τελος στν 8 πηγε σε ενα γιατρο στ αλεξανδρας οπως ειπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται θα σε δεχτει!!! Θα του δωσεις οοολς τις εξαιτασεις σ μεχρι τωρα και κομπλε . δηλ πες πχ τωρα απο αθηνα μετακομιζω  πατρα και πρεπει να γεννησω αθηνα επειδη εκει ηταν ο γιατρος?? 

Πολλες τ κανουν...Οσον αφορα τ αλεξανδρας.. Ειναι χαλια τα δωματια που δε πληρωνεις !!!! Τα μονοκλινα κ τα δυκλινα ειναι σε αλλη πτερυγα και ειναι σουπερ... !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ...Πιστευω να βρω καποιον αν και λογω τοκετου το καλοκαιρι μπορει πολλοι να βγαινουν σε αδεια!!!Θα δειξει!!!Εγω θα παω σε δημοσιο αλλα δωματιο θα πληρωσω μονοκλινο...Τουλαχιστον να μαι μονη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ελενας ειναι αρκετα καλο...μην φοβασαι τπτ...αν πας κ σε μονοκλινο να εισαι σουπερ!!!ξερετε ποσο κοστιζει το μονοκλι ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια μπορω να κανω μια ερωτηση;;;εγω ειμαι ασφαλισμενη στ δημοσιο κ θ γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο...δικαιουμε να παρω τπτ απ λεφτα η οχι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η KORITSARA είπε:

RmMI στον Παπαδή γέννησα και τα δύο μου μωρά. Απλά τέλειος!

Αχ μακαρι να με δεχτει γιατι μου τον συστησε και η θεια μου τον ειχε μια φιλη της και ειπε ειναι καλος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Ρε κοριτσια μπορω να κανω μια ερωτηση;;;εγω ειμαι ασφαλισμενη στ δημοσιο κ θ γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο...δικαιουμε να παρω τπτ απ λεφτα η οχι;;;

Για τις τιμες δωματιων δεν ξερω αλλα για λουξ να μην εχουν 150-200 τη μερα???Τοσο υπολογιζω..Αυτο θελω να το ρωτησω κι εγω..Αν υπαρχει καμια κοπελα να μας ενημερωσει θα ταν οτι καλυτερο!!!Αν και χλωμο το κοβω με τοσες περικοπες που εχει κανει το κρατος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστέυω ότι θα σε δεχτεί. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι επειδή είναι γιατρός του Ε.Σ.Υ. δεν έχει ιατρείο δικό του και πρέπει να οπλίζεσαι με υπομονή όταν πας να τον δεις στο Έλενας γιατί μπορεί να του τύχει τοκετός ή καισαρική και να χρειαστεί να περιμένεις. Αξίζει όμως την αναμονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η KORITSARA είπε:

RmMI στον Παπαδή γέννησα και τα δύο μου μωρά. Απλά τέλειος!

Και κατι αλλο..Σε 2 εβδομαδες θα κατεβω Αθηνα..Να παρω τηλ στο νοσοκομειο να κλεισω ραντεβου μαζι του?Απογευμα η πρωι??Τ απογευματινα ποσο κοστιζουν μηπως ξερεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω καλύτερα στο κινητό του απευθείας να μιλήσεις μαζί του γιατί με το νοσοκομείο μπορεί να σου κλείσουν ραντεβού αφού γεννήσεις! Τα απογευματινά δε ξέρω πόσο είναι γιατί εγώ πηγαιινα μόνο πρωί. Ο υπέρηχος αν θυμάμαι έκανε γύρω στα 8 ευρώ. Νομίζω το κινητό θα το βρείς στο internet αν googlareis το όνομα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gwgw αποτι ξερω επιδοματα δικαιουμαστε οσοι δουλευουμε εως και 2 χρονια πριν απο τη μερα τοκετου! αν εργαζεσαι δικαιουσαι ! εγω ειμαι ασφαλισμενη στον ιδιωτικο τομεα στο ικα κ δικαιουμαι επιδομα μητροτητας κ τοκετου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα πολυ ωραια!!!Δηλαδη να τον παρω καμια εβδομαδα 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KORITSARA είπε:

Νομίζω καλύτερα στο κινητό του απευθείας να μιλήσεις μαζί του γιατί με το νοσοκομείο μπορεί να σου κλείσουν ραντεβού αφού γεννήσεις! Τα απογευματινά δε ξέρω πόσο είναι γιατί εγώ πηγαιινα μόνο πρωί. Ο υπέρηχος αν θυμάμαι έκανε γύρω στα 8 ευρώ. Νομίζω το κινητό θα το βρείς στο internet αν googlareis το όνομα του.

Ααααα πολυ ωραια...Δηλαδη να τον παρω καμια εβδομαδα πριν???Ξερεις  μηπως τι ωρες???Μην με βρισει ο ανθρωπος!!!Και να του πω οτι ειμαι 5 μηνων η απο κοντα λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Δν εννοω γ τιμες δωματιων..ενοω επιστροφη!!!να παρω λεφτα μετα την γεννα..

Σου απαντησα σε ενα μηνυμα για 2..Στο πρηγουμενο ρωτησες ποσο κοστιζει το μονοκλινο..Και για την επιστροφη ειπα αν ξερει καμια να μας ενημερωσει γιατι κι εγω το ψαχνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RnMI καλύτερα να τον πάρεις απόγευμα γαιτί πρωί συνήθως είναι σε πανικό στο νοσοκομείο και είναι πιο δύσκολο. Κι εγώ ότα ήθελα να τον ρωτήσω κάτι τον έπερνα μετά τις 6. Πες του ότι είσαι έγκυος δε νομίζω να σου πει τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον παρω καμια εβδομαδα πριν απογευμα..Κι εμενα πρωι με συμφερει..Θα του πω οτι ειμαι εγκυος και θελω να κλεισω ραντεβου..Θα παρω και ολες τις εξετασεις μαζι και μακαρι να με δεχτει και να μην πεσει σε αδεια του η πητ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...