Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Μια χαρα...αλλες τ ακουνε και στην 16 εβδομαδα...η πεθερα μ μ λεει πως κ τα δυο τ ακουσε 3 μιση μηνων....αν κ μπορει επειδη ηταν αγορια...γτ χθες συζηταγα με κτ γυναικες κ μ λεγανε πως συνηθως τα αγορια τα ακους πιο νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, κι εγω το ειχα διαβασει. Βεβαια οι γιατροι λενε για την πρωτη εγκυμοσυνη απο την 18η και μετα. Μετα βεβαια θα ευχαριστηθεις σκουντηγματα, κλωτσιες... ειναι απιστευτο. σκεψου ... απο την 18-19η εβομαδα μεχρι τις 40, ποσο διαστημα θα την νιωθεις... Ευτυχια λεμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα ειναι ευτυχια κ μονιμος προσευχομαι να ερθει η στιγμη π θα φτασω στη θεση σου!!!πρεπει να ειναι υπεροχο συναισθημα...αν κ εχω ακουσει πως στις τελευταιες εβδομαδες οχι απλα κλωτσαει παιζει καρατε μεσα στν κοιλιτσα κ ψηλοποναει...τωρα βλεποντας κ κανοντας!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, ποναει ελαχιστα, στην εβδομαδα που ειμαι εγω τουλαχιστον. Αλλα εμενα με πιανουν γελια χαχα. Θα ερθει κοπελα μου , να το ευχαριστηθεις τωρα, γιατι το β τριμηνο ειναι το πιο ευκολο σε σχεση με τα αλλα δυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειδικα οταν τεντωνεται κοριτσια με ποναει γτ τσιτωνει η κοιλια ! 

το χαιδευω λιγο κ ηρεμει! 

μεθαυριο μπαινω 30 εβδομαδα! φανταζομαι στις επομενες τι εχει να γινει που θα ναι κ μεγαλυτερο! :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η livel είπε:

εμενα ειδικα οταν τεντωνεται κοριτσια με ποναει γτ τσιτωνει η κοιλια ! 

το χαιδευω λιγο κ ηρεμει! 

μεθαυριο μπαινω 30 εβδομαδα! φανταζομαι στις επομενες τι εχει να γινει που θα ναι κ μεγαλυτερο! :shock::shock::shock::shock:

Εγω νιωθω κατι σουβλιες αραια και που, μονο αυτο. Κι εγω τωρα την διανύω την 30η, κοντα είμαστε!Τι ημερομηνια σου εχουν δωσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Αχ κοριτσια περιμενω πως και πως να φαω την πρωτη κλωτσιά! !!!!! Φανταζομαι ειναι υπεροχο συναίσθημα ?????

Οσο περναει ο καιρος και την νιωθεις ολο και περισότερο, αξία ανεκτίμητη... Με το καλό ολες μας, στην ωρα τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποτε κι εσυ την 30η εβδομαδα διανύεις, εισαι 29 εβδομάδων και 5 ημερων???Εμενα ο γιατρος μου ειναι στο Αλεξανδρας. 27 Απριλιου, πρωτα ο Θεος!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι το πρωτο μου! οχι δε μου εχει αναφερει απολυτως τπτ για εμβολιο! πωπω τωρα που γραφω με ποναει γτ κλωτσαει χαμηλα! 

εσενα σου ειπε να κανεις εμβολιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον ρωτησα και μου είπε να το κανω. Αλλα τον ρώτησα, μονος του δεν μου είπε τιποτα στο ραντεβου μας πριν 20 μερες. Τεσπα, δεν θα το κανω, πηρα κι αλλες γνωμες!!!! Παιζει το αγορακι σου ε???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να προσεχεις πομολα κ χωρους με πολλα ατομα .. αν δε βαζεις χερια σε προσωπο δε κολλας ! λιγη προσοχη κ εφτασε ο καιρος που θα εχουμε τα μπεμπακια αγκαλια!  ναι ειναι ζωηρουλης.. χτυπαει κ κατω κυστη κ ολο τουαλετα νομιζω πως θελω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια υγειεστατα μωρα σας ευχομαι κ παλι..ειμαστε team εγω με το μινακι παμε μαζι σε εβδομαδες κ εσεις οι δυο μαζι....αν κ πιστευω το καθε τριμηνο της εγκυμοσυνης εχει τα δικα τ θετικα κ αρνητικα...

1ο τριμηνο:αρνητικα:υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες αποβολης κ εκτος αυτου υπαρχουν αρκετα ενοχλητικα συμπτωματα (αναλογως με την καθε εγκυμοσυνη...)

Θετικα:ενα αλλα πολυ βασικο μολις μαθαινεις πως σ λιγο καιρο θα γινεις μανουλα κ σιγα σγα αρχιζεις να τοσυνειδητοποιεις....αξια ανεκτημητη....

2 τριμηνο....:τωρα το διανυω αλλα λενε πως το δευτερο τριμηνο το χαρακτηριζουν ως διακοπο τριμηνο γτ ειναι το πιο ξεκουραστο κ εκει χαιρεσαι γ τ καλα την εγκυμοσυνη σ...εκτος αυτου τ ακους πρωτη φορα...

Αρνητικα;;:οι περισσοτερες γυναικες υποφερουν απο δοισιλιοτητα....

3ο τριμηνο θετικα:το μωρο σ το νιωθεις ολο κ πιο πολυ να σ κλοτσαει κ να σ λεει πως θελει να βγει εξω κ να ειναι διπλα στην οικογενεια του...κ εσυκοντευεις να συνειδητοποιησεις οτι θα γινεις μανουλα!!!

Οσο γ τ αρνητικα:πολλες γυναικες υποφερουν απο πονους στην μεση κ στην πλατη κ εκτος αυτους ερχεται κ οσυναισθηματικος παραγοντας π ηταν στ πρωτο τριμηνο κ σ πιανουν φοβιες...γ το πως θα το γεννησεις γ τ αν θα πανεολα καλα κλπ.κ εγω σας λεω πως θα πανε γτ μπορουμε ολες!!!αλλοστε ο καλος θεουλη σε εμας τις γυναικες μας εδωσε αυτο το χαρισμα να μπορουμε να φερουμε μια ψυχη στ κοσμο γτ χαρισμα ειναι...!!!αυτα απο μενα! ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η livel είπε:

να προσεχεις πομολα κ χωρους με πολλα ατομα .. αν δε βαζεις χερια σε προσωπο δε κολλας ! λιγη προσοχη κ εφτασε ο καιρος που θα εχουμε τα μπεμπακια αγκαλια!  ναι ειναι ζωηρουλης.. χτυπαει κ κατω κυστη κ ολο τουαλετα νομιζω πως θελω! 

Καλα, ας μην το πιασουμε το θεμα τουαλετα.....:evil:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο, πιστη να εχουμε και ολα θα πανε καλα. Βεβαια, καθε γυναικα το περναει διαφορετικα. Για μενα το πρωτο τριμηνο ειχε την χαρα οτι μεγαλωνει ενα εμβρυακι μεσα μου, αλλα ειχε πολυ φοβο συν την γνωστη πρωινη αδιαθεσία που κρατησε μεχρι και τον 4ο. Ο 5ος και ο 6ος ηταν πιο ηρεμοι μηνες, και οταν αρχιζεις να τον/την νιωθεις, το αγχος μεγαλωνει, τι θα γινει με την β επιπεδου,αν ολα καλα, γιατι πλεον ειναι ενα μωρακι. Και μετα, Γ τριμηνο, συχνοουρια τρελη, πονος μεση-πλατη, λαχανιαζεις ευκολα γιατι εχεις βαρυνει. Εγω επίσης συγκινουμε πολυ ευκολα, κλαιω συνεχεια χαχα.Αλλα δεν σε νοιαζει τιποτα απο αυτα, υπαρχει πια μια συγκλονιστική αισθηση επικοινωνίας με το παιδακι σου, σε νοιαζει μονο να γεννηθει υγιές. Νιώθεις εδω και καιρό ηδη μανουλα. Και οπως είπε η μαμα μου , απο την στιγμη που μενεις εγκυος μεχρι να πεθανεις, δεν θα κοιμηθεις ποτε ξανα ησυχη, χωρις αγχος. Αλλα η ζωη σου αποκταει σημαντικό νοημα πλεον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα! 

εγω παλι το Α ΤΡΙΜΗΝΟ περασα δυσκολα.. υπεφερα απο πονους περιοδου , κολικους κ επαθα κ μικρη αποκολληση! στο Β ΤΡΙΜΗΝΟ καλυτερα κ τωρα στο Γ ΤΡΙΜΗΝΟ εχω ξεκινησει παλι με πονακια στο εντερο κ πονους περιοδου απο κλωτσιτσες μωρου! 

ΣΕ ΟΛΑ ΟΜΩς ΤΑ ΤΡΙΜΗΝΑ ΝΙΩΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ Κ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΦΕΡΤΑ ΓΤ ΘΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βαψαμε.. βαλαμε ωραια αυτοκολλητα μεγαλα.. εχω αγορασει ολα τα μωρουδιακα μεχρι κ απορρυπαντικα / καλλυντικα μωρου.. κ χθες παρελαβα κ κουνια / καροτσι! 

εφτιαξα κ βαλιτσα μαιευτηριου.. αγορασα ωραιες ρομπουλες! χιχιχι

εσυ σε τι σταδιο εισαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπες να δεις στο sticky γλυφαδα! .. εγω τελικα πηρα ενα απο το stickit, θεσσαλονικη! τα παρηγγειλα μεσω ιντερνετ κ ειναι φοβερα! εχει πολλα ζωακια ενα δεντρο ...παρα πολυ ωραιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...