Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλα εκανες, εμενα ο γιατρος μου είπε οτι μαξιμουμ ποσοτητα depon που μπορω ειναι 4, και η αληθεια ειναι οτι την πρωτη μερα τα πηρα γιατι δεν επεφτε η θερμοκρασια , φοβηθηκα μηπως χειροτερεψω και χρειαστει να παρω αντιβιωση. Την επομενη μερα που ημουν λιγο καλυτερα δεν πηρα καθολου. Γενικα δεν εχω παρει φαρμακα ολους αυτους τους μηνες. Ο αντρας μου επαιρνε αντιβιωση και ανα 4 ωρες depon-panadol απο την πρωτη μερα  της ιωσης κι ομως ειχε πυρετο 39 για 3 μερες, δεν επεφτε με τιποτα. Κι εγω ξερω μια κοπέλα που κολλησε H1N1 στον 8ο αλλα ελαφρια σχετικα και είναι καλα κι εκεινη και το μωρακι της. Ενταξει, δεν ξερει κανεις αν κολλησει πως θα ανταποκριθει ο οργανισμός του. Το θεμα ειναι να προσεχουμε να μην.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι ακριβώς, αν δεν ειχα το μικρουλι μου τωρα στην κοιλίτσα, δεν θα με ενοιαζε τοσο να το κανω το εμβόλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα που μιλησα με τον γιατρο μου ειπε πως γινεται χαμος με τις ιώσεις και παρα πολλες κοπελες νοσηλεύονται στο νοσοκομείο!!!πρεπει να προσεχουμε παρα πολυ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minaki τελικα θα το κανεις? Ναι, να προσεχουμε πολυ!Θα υπάρχει έξαρση της γρίπης για τις επόμενες 2 εβδομάδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα το κανω δεν ρισκαρω στο θεμα υγειας του παιδιου μου!!!εδω δεν κανω ουτε μακιγιαζ για τον μπεμπουλι μου εμβολιο θα κανω;;;αθηνα μου δεν μπορω να εμπιστευθω κατι το οποιο δεν υποστηριζουν ολοι οι γιατροι!!!εσυ τι κανεις ;;;ποσο εβδομαδων εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις διανύουμε τωρα την 30η εβδομαδα!!!!!Κι εγω η μονη πολυτελεια που επιτρεπω στον εαυτο μου ειναι ενα ποτήρι αναψυκτικό την ημέρα χαχα! Ξερω οτι γενικά ειμαι υπερβολική, αλλα ημουν παντα αγχωτική , σκέψου τώρα....:) Ουτε εγω θα το κανω, και προσπαθω να προσεχω οσο το περισότερο γίνεται!Εσυ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα..προσπαθηστε απλα να βρισκεσται οσο το δυνατοτερον σε χορους οι οποιοι δν ειναι κλειστοι κ αεριζονται..να πλενεται τακτικα τα χερια σας κ να τρωτε πολλα φρουτα κ λαχανικα....ειναι οτι καλυτερο γ την αμυνα τ οργανισμου σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλα στην 30η!!!!!!!!

Εγω ειμαι στην 15η εβδομαδα ...καλα κανεις και προσεχεις το μωρακι σου !!!τι εχεις αγορακι ή κοριτσακι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw συμφωνω απολυτα μαζί σου. Και ενα αντισηπτικό οταν βγαινουμε εξω σε χωρους με κόσμο, να απολυμαίνουμε τα χερια μας συχνα, καλό είναι....Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι?

Minaki , εχω κοριτσακι και τωρα είμαι στην διαδικασία να της φτιάχνω το δωμάτιο της. Ολοι με πιεζαν για νωρίτερα, αλλα εγω ηθελα το αργοτερο δυνατό...Βεβαια τωρα δυσκολευομαι χαχα. Ποναει η μεση/πλατη, κουραζομαι ευκολα!!!!Θα περασει γρηγορα ο καιρος, θα δείς. Το πρωτο σου είναι, ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια καλησπερα..προσπαθηστε απλα να βρισκεσται οσο το δυνατοτερον σε χορους οι οποιοι δν ειναι κλειστοι κ αεριζονται..να πλενεται τακτικα τα χερια σας κ να τρωτε πολλα φρουτα κ λαχανικα....ειναι οτι καλυτερο γ την αμυνα τ οργανισμου σας!

Γωγω μου απο το να αεριζουμε στο τελος θα παθουμε πνευμονια απο το ενα στο αλλο!!!!χαχαααχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωωωω ναιιιιι το πρωτο μου και γιος χριστε μου ευτυχια!!!!!!! Κι εγω δεν κανω τιποτα ακομα στο τελος ολα θα τα κανω...? ο καιρος δεν περναει γρηγορα θελω να τον δω!!!!εσυ αθηνα μου πρωτο;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα να πανε καλα ως τοτε σε ιδιωτικη κλινικη στο γενεσις στην θεσσαλονικη.εσυ;; ο αντρας σου πως ειναι με την κορη;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Θεσσαλονικη μενεις ,ε? Εγω σπουδαζα Καβαλα και εχω περασει υπεροχα πανω. Εμενα ο γιατρος μου ειναι σε δημόσιο νοσοκομειο. Ε ο αντρας μου οπως καταλαβαίνεις, τρελαμενος. Επειδη εχει ανηψια και εχει ερωτα, την ηθελε την κορη. Εμενα δεν με ενοιαζε καθολου. Εσενα με τον γιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το ίδιο, να είναι καλα με ενοιαζε... Ενταξει, και οι αντρες μας νομιζω το ιδιο, απλα δείχνουν μια μικρη προτιμηση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηναμ και εγω στην 15 η οπως κ τ μηνακι!!!σ ευχομαι με εναν πονο κουκλα μ γτ κοντοφρανει η στιγμη π θα δεις το θαυματακι σ...γερα να ειναι παντως τα παιδακια μας και τπτ αλλο!!!!χαχαχχα οσο γ τους πατεραδες κοριτσια καντε απο τωρα οικονομια γιανα παιρνουμε πανες ακρατιας κ γ τους ιδιους εκτος απ τα μωρα μας γτ θα κατουτιουνται κ αυτοι πανω τους απ την χαρα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gwgw02 είπε:

Αθηναμ και εγω στην 15 η οπως κ τ μηνακι!!!σ ευχομαι με εναν πονο κουκλα μ γτ κοντοφρανει η στιγμη π θα δεις το θαυματακι σ...γερα να ειναι παντως τα παιδακια μας και τπτ αλλο!!!!χαχαχχα οσο γ τους πατεραδες κοριτσια καντε απο τωρα οικονομια γιανα παιρνουμε πανες ακρατιας κ γ τους ιδιους εκτος απ τα μωρα μας γτ θα κατουτιουνται κ αυτοι πανω τους απ την χαρα τους!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου.Απο οτι θυμαμαι εισαι η κοπελα με τον αντρα δασκαλο? Εσυ τι εχεις?Κοριτσακι ή αγορακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι κοριτσακι...κ εμεις υγειη λεγαμε βεβαια ειχαμε κ οι δυο μια κληση προς το κοριτσι...αλλα εννοειται κ αγορι να ερχοταν ηταν καλοδεχουμενο κ θα τρελαινομουν τ ιδιο...αλλοστε μην ξεχναμε οτι καλος η κακως συνηθως τα αγορακια εχουν πιο πολυ αδυναμια στην μανουλα τους!!!αχ ειχαμε συνομιλησει κ σ αλλο φορουμ;;;δν τ θυμαμαι... (αν κ εχω μνημη χρυσοψαρου!)αχ κουκλα μ γ πες μ ποτε το ακουσες γ πρωτη φορα κ πως ενιωσες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτη την συνομιλια το ειχες πει, δεν εγραψαν πολλες κοπελες σχετικά με το εμβολιο, οποτε το θυμαμαι. Και ελεγες οτι εχεις δυσκολη εγκυμοσυνη , αν θυμαμαι καλα. Ελπιζω να πηγαινουν ολα καλα. Κοιτα, οταν ακουσα καρδουλα την πρωτη φορα ημουν στασισμένη. Δεν το πιστευα και απλα κοιτουσα τον αντρα μου. Απο την 19η εβδομαδα ομως που την νιωθω στην κοιλιτσα μου, ε... εχω παθει πλακα. Τρελαινομαι, πραγματικά για μενα τοτε καταλαβαινεις οτι εχεις ενα μωρακι μεσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω αυτο λεω...μπορει να αγαπαω αυτο π μ συμβαινει....μπορει να χαιρομαι π χω ενα μωρακι μεσα μ...αλλα οταν τ ακουσω πιστευω τοτε θα νιωσω την πραγματικη μητροτητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε κανενα μηνα θα την νιωσεις, ελαφρια στην αρχη αλλα μετα............:) Να ειναι καλα τα μωρακια μας, να είμαστε καλα κι εμεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται αυτο..ρε αθηνουλα μια κοπελα μ ειχε πει πως το μωρο της οταν τ ακουσε γ πρωτη φορα δν ηξερε αν ηταν το εντερο η τ μωρο ...αλλες βεβαια υποστηριζουν πως ειναι σαν φτερουγισμαα..εχου μπερδευτρει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω το ειχα διαβασει καπου αυτο... Αλλα κοιτα, εμενα το πρωτο χτυπημα ηταν πολυ πολυ χαμηλα( πιο χαμηλα δεν γινεται χαχα ) και ηταν σαν να σε ακουμπανε απαλα μεσα στην κοιλια. δεν ειναι κλωτσια να τρανταχτεις, ειναι σαν να σε σκουνταει καποιος απαλα. Και ισως την πρωτη φορα μπερδευτεις, κι εγω την πρωτη απαλη την εφαγα κατα την διαρκεια 18ης εβδομαδας και μετα τιποτα, και λεω το εντερο μου θα είναι. αλλα κατα την 19 εβδομαδα εγιναν συνεχομενα τα σκουντηγματα, καθε μερα και συνηθως καθε πρωι και βραδυ οταν ημουν ξαπλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...