Μετάβαση σε περιεχόμενο

koritsia einai anagkh


olgaki 95

Recommended Posts

Koritsia kalispera tha sas ta pw polu suntoma opws kai egine! Tn prohgoumeno mhna ekana eleuthero sex me tn antra mu tn teleutaia mera periodou.. auto to mhna  eprepe na exei teleiwcei shmera h periodos mou alla pouthena..exw eksi meres kathucterich alla ponakia  st koilia kai sth mesh area kai pou!! Uparxeiperiptwch na eimai egkuos?? Allec lene oti einai duskolo me mmia fora alles lene oti etc to epiasan! Apanthste mou to suntomoteroooooo saa parakalw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η olgaki 95 είπε:

Koritsia kalispera tha sas ta pw polu suntoma opws kai egine! Tn prohgoumeno mhna ekana eleuthero sex me tn antra mu tn teleutaia mera periodou.. auto to mhna  eprepe na exei teleiwcei shmera h periodos mou alla pouthena..exw eksi meres kathucterich alla ponakia  st koilia kai sth mesh area kai pou!! Uparxeiperiptwch na eimai egkuos?? Allec lene oti einai duskolo me mmia fora alles lene oti etc to epiasan! Apanthste mou to suntomoteroooooo saa parakalw

Καλησπέρα ολγακι..καταρχάς ποσο είναι ο κύκλος σου και πόσες μέρες κρατάει ή περίοδος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κaλησπέρα ολγακι..καταρχάς ποσο είναι ο κύκλος σου και πόσες μέρες κρατάει ή περίοδος σου;

O kuklos mu ein 29 merec kai h perI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγακι μου θα σου οω την άποψη μου γιατρός δεν είμαι απλα θα στα πω έτσι όπως τα υπολογιζω..ο κύκλος σου είναι 29 ημερών αυτό σημαίνει οτι κανεις ωορρηξια λογικά ή 13η ή 14η ή 15η η 16η η 17ημερα του κύκλου σου αρα με την 6η μέρα του κύκλου ελεύθερα και με 29 αρη κυκλο είναι παρα πολύ δύσκολο να είσαι. Εφόσον είχες μονο μια φορά ελευθερη επαφη.

Για να είσαι θα πρεπει ο κύκλος σου αυτό το μήνα να ηταν μικρότερος δηλ.απο 18-24 που αυτό θα σημαίνει οτι θα είχες παραπάνω μέρες καθυστέρηση. 

Πιστεύω να μην σε μπερδεψα..

Τεστ γιατί δεν κανεις;και επειδή δεν έχω καταλάβει θέλετε παιδάκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλά κι έτσι αγχωνεσαι κορίτσι μου..

Να σου προτείνω κάτι;; μπορείς να αγορασεις τεστ ωορρηξίας καλυτερα όχι φαρμακείου γιατί είναι ακριβά και έτσι θα ξέρεις κ ποτε θα σου έρχεται περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παραγγελνεις απο το ίντερνετ και γράφει οδηγίες ποτε να τα ξεκίνησεις και αλλά..μολις δεις θετικο τεστ αν παρεις π.χ. της hometest σημαινει οτι σε 24-48 ωρες θα εχεις ωορρηξια.ή περίοδος έρχεται 12-16 μέρες μετα την ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγακι καλησπέρα ακριβώς το ίδιο έκανα κ εγώ με τον σύζηγό μου πριν μια εβδομα είχα πονάκια κάτω χαμηλά έχω καθυστέρηση πείρα τέστ σήμερα κ μου έβγαλε μια άχνη γραμμή βασικά πίστεψα ότι κάποιο λάθος έκανα κ το απόγευμα πηγα  κ έκανα μια χοριακη κ ναι είμαι έγκυος απλά είναι ότι έγινε ή εμφύτευση νωρις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια εγω θα πω την αλλη εκκδοχη..εχω μια φιλη η οποια εκανε μονιμος ελευθερα στις αρχες τ κυκλου ττης μ του αντρα της κ οταν περιμρνε περιοδο...γτ πολυ απλα δν θελανε κ ακομα  αλλα κ αν ερχοταν ηταν καλοδεχουμενο καπως ετσι...κ ετσι επιασε στις αρχες τ κυκλου της της τ πε κ ο γιατρος...κ ργω οταν επιασα επιασα λιγο μετα απο τιςπρκαθορισμενεςμερες π επρεπε γτ ο οργανισμός  μ αργησε να κανει οωρρηξια εκεινο τ μηνα...δν ειναι παντα στανταρ αυτο..γ αυτο κ οσες υελουν να κανουν παιδακι γνωμη μ ειναι να κανουν ολο τ μηνα ελευθέρα. ..κ γ να περνανε καλα αλλα κ γτ δν ξερεις ποτε ποτε θα μείνεις  εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, η ιστορία σου μου θύμησε την αντίστοιχη μιας φίλης και μόλις την πήρα τηλέφωνο και το επιβεβαίωσα! Έμεινε έγκυος ακριβώς με τον ίδιο τρόπο, με ελεύθερη επαφή την τελευταία ημέρα της περιόδου. Μάλιστα δεν μπορούσε να το πιστέψει, όταν η β χωριακή βγήκε θετική έκανε φασαρία στο εργαστήριο ότι έκαναν λάθος και τους έβαλε να της κάνουν επαναληπτική.

Αν θες την γνώμη μου να μην αγχώνεσαι!!! Πάρε τεστ εγκυμοσύνης, σου προτείνω να πάρεις ένα με διπλό τεστ στη συσκευασία. Εγώ είχα πάρει αυτό που σου έδειχνε αποτέλεσμα μέχρι και 3 μέρες πριν την καθυστέρηση. Επειδή πέρασα πολύ άγχος για να μείνω έγκυος, και είμαι πολύ αγχωμένη και τώρα στην εγκυμοσύνη μου θέλω να ξέρεις ότι όλα τα αρνητικά συναισθήματα επηρεάζουν τη σύληψη και αργότερα το μωράκι. Καθάρισε το μυαλό σου, πέρνα καλά και όλα τα άλλα θα έρθουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 6 μέρες καθυστέρηση θα δείξει και το τεστ και η χωριακή! Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις τεστ για αρχή! Αλλά όχι κανένα της πλάκας! Μια μάρκα γνωστή και αξιόπιστη!!! Να είσαι χαλαρή και καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγακι μ εγω θα σ συνηστουσα τοclear blue..κ εχω ακουσει τα καλυτερα λογια κ εκτος ατου κ εγω τ ιδιο χρησιμοποιησα κ κατευθειαν βγηκε σταυρος!με 5 μερες καθυστερηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να πω και εγώ  το clear blue είναι το καλύτερο! Αλλά φοβήθηκα μην παρεξηγηθώ! Εμένα έδειξε 3 μέρες πριν την καθυστέρηση! Είναι καλύτερα να ξέρεις παρά να σε τρώει η αγωνία αν θες τη γνώμη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta ponakia periodou omwc ta exw

Area kai pu! Kai h koilia m kai to ctithoc mu ein polu prhcmena!! Kai cunithwc h kathucterich mu ctamataei ctc 5 merec tra exw ftacei 7 pu dn eftana cxedon pote

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου είμαι με τη φίλη μου τώρα που σου έλεγα το πρωί! Συζητάμε για εσένα μου λέει οτι έμεινε έγκυος την πέμπτη μέρα της περιόδου. Δεν θέλω να σου δίνω τσάμπα ελπίδες αλλά έχεις αρκετές πιθανότητες! Ο πόνος περιόδου και ο πόνος στο στήθος είναι και σημάδια εγκυμοσύνης!!! Επίσης σημάδι εγκυμοσύνης είναι και λίγες σταγόνες αίμα την ημέρα που κανονικά θα σου ερχόταν περίοδος! Εγώ σου λέω κάνε μια χωριακή ή ένα τεστ, δεν έχεις τίποτα να χάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thelw para polu na knw test alla epidei exw apogoiteutei paara pollec forec fovamai mn kcana tuxei to idio gt to thelw para polu!! mu exei kcana tuxei alla opwc cu eipa kai prin mmexri 5 merec gia auto lew na perimenw mexri avrio.. kai to kuriotero dn exw oute ena eurw auth tn ctigmh! !!  

Ti na pw??!!!! Makari na exw xaroumena neaaa can tn filh cu!! Pec tc na me kolliceiiiii egkumocinh. ..xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν έχεις χρήματα θα ήταν καλό να κάνεις κατευθείαν χωριακή! Αν είσαι όντως έγκυος ο γιατρός θα σου ζητήσει άμεσα χωριακή οπότε καν το από τώρα για να γλυτώσεις τα χρήματα του τεστ! Όλα θα πάνε καλά να σκέφτεσαι μόνο θετικά και σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια!!!!! Περιμένουμε νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα κ να μην εισαι (π ευχομαι το ακρως αντιθετο)απ εδω κ περα να προσπαθειτε σε ολη την διαρκεια τ κυκλου σ με τν συντροφο σ...ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!κ εγω οταν ημουν εγκυος ειχα αραια κ που πονους περιοδυ..κ εκτος αυτου εγω ημουν σχεδον σιγουρη οτι ειμαι εγκυος απο προαισθημα αλλα κ επειδη ποτε μα ποτε μεχρι στιγμης δν ειχα καθυστερηση..!!!ο κυκλος μ ηταν ακριβως 28 μερες!!!!σ ευχομαι να εχεις ευχαριστα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...