Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα!!ειμαι καινουργια εδω και δεν ξερω πως θα δημιουργησω δικη μου συζητητηση για αυτο σχολιαζω εδω το προβλημα μου!!!Εδω και 3,5 μηνες δεν ειχα σεξουαλικη επαφη ομως τωρα τον Δεκεμβριο εκανα μια σχεση και ειχα καποιες επαφες με το αγορι μου με προφυλακτικο ολες!!!Ενω εφυγα και γυρισα εκει που σπουδαζω περιμενω περιοδο εδω και 7 μερες και μου εχει καθυστερηση και εχω αρχισει και ανησυχω(να συμπληρωσω εδω οτι σχεδον παντα ειχα 4-5 μερες καθυστερηση στην περιοδο μου εκτος απο τον Αυγουστο μεχρι και τον Νοεμβρη που μου ερχονταν ακριβως!!!ομως τις τελευταιες 3 μερες εχω πονο της περιοδου στην κοιλια μου και λεω ισως μου ερθει αλλα ακομα τιποτα!!!Το αγορι μου μου ειπε οτι δεν εχει γινει κατι γιατι αν ειχε σπασει το προφυλακτικο θα το ειχαμε δει!!!Δεν ξερω τι να κανω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η καλλια94 είπε:

Καλησπέρα!!ειμαι καινουργια εδω και δεν ξερω πως θα δημιουργησω δικη μου συζητητηση για αυτο σχολιαζω εδω το προβλημα μου!!!Εδω και 3,5 μηνες δεν ειχα σεξουαλικη επαφη ομως τωρα τον Δεκεμβριο εκανα μια σχεση και ειχα καποιες επαφες με το αγορι μου με προφυλακτικο ολες!!!Ενω εφυγα και γυρισα εκει που σπουδαζω περιμενω περιοδο εδω και 7 μερες και μου εχει καθυστερηση και εχω αρχισει και ανησυχω(να συμπληρωσω εδω οτι σχεδον παντα ειχα 4-5 μερες καθυστερηση στην περιοδο μου εκτος απο τον Αυγουστο μεχρι και τον Νοεμβρη που μου ερχονταν ακριβως!!!ομως τις τελευταιες 3 μερες εχω πονο της περιοδου στην κοιλια μου και λεω ισως μου ερθει αλλα ακομα τιποτα!!!Το αγορι μου μου ειπε οτι δεν εχει γινει κατι γιατι αν ειχε σπασει το προφυλακτικο θα το ειχαμε δει!!!Δεν ξερω τι να κανω :(

Καλως ηρθες καταρχην μην ανχονεσε γιατι ετσι δεν θα ερθει η περιοδος σου!!!!!! Δευτερον να μετρας την καθυστερηση με τον μεγαλυτερο κυκλο που ειχες !!!!!πχ ανα 28 …29…30 ποιος ηταν ο μεγαλυτερος κυκλος!!!βγαλτο απο το μυαλο σου και θα δεις θα σου ερθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μου μπήκα να σας πω τα νέα μου! Ακολουθεί σεντονι!  Αρχικα η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρος ! Μου είπε ότι από τις πρώτες εξετάσεις μέχρι τώρα τα ανδρογόνα μου έχουν πέσει! Δεν είναι στα κατώτατα όρια αλλά με βάση το ΣΠΩ, την υψηλή ΑΜΗ ,την βιοχημικη και την παλινδρομη με ευρήματα στο έμβρυο μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα λύκο , καρδιολιπινες, β2 γλυκο πρωτεΐνες, έλεγχος σφαιρικών γ και ηλεκτροφορηση γτ  υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο αυτοάνοσο το οποίο να εμποδίζει για επιτυχή εγκυμοσυνη! Μελετώντας την περίπτωση μου και με βάση κάποιες πρόσφατες έρευνες θέλει να το ψάξουμε λίγο ! Έκλεισα ραντεβού να με δει 9 Μαΐου μετά το πασχα να έχουν βγει οι εξετάσεις αυτέ και ισωσ Και οι καρυοτυποι (εμβρύου και ζεύγους) και να δούμε αν χρειαστεί να μου δώσει αγωγη ( έχει μελετήσει να μου δώσει κάποια αγωγη μου είπε ) αλλά όχι ακόμη γτ τώρα είναι επηρεασμένες οι ορμόνες λόγω εγκυμοσύνης και θα μου τα πει στο επόμενο ραντεβού ! Η αγωγη για να δράσει θέλει 4-6 εβδομάδες όποτε  μάλλον θα καταψύξουμε και σπερμα μήπως μέσα στο καλοκαιρι αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος να κάνουμε σπερματεγχυνση! Δεν θέλει να με πάει για εξωσωματικη ακόμη και θέλει να το παλέψουμε ! Βγήκε και η ιστολογική και δεν υπάρχει κάποια κακοήθεια ! Τελος μου είπε να ελαττώσω στο ελάχιστο κάποια τρόφιμα που πυροδοτούν τις ενδοφιρνες και επηρεάζουν την ποιότητα των ωαρίων και αυτές είναι ( φράουλες, πορτοκάλια , μαυρη σοκολάτα, ξηροί καρποί, τζίντζερ, κρέας , βιταμίνη c ,b12, σταφύλια και πικάντικα! Για επαφές μου είπε μπορούμε από σήμερα αλλά όχι ελεύθερες φυσικά! Για ελεύθερες επαφές αφού μου έρθει η περίοδος που μπορεί να αργησει μέχρι και 40-50 μέρες και που θα έχουν βγει οι εξετάσεις κτλ! Είδε στη μια ωοθηκη ένα αυγουλακι που υπερτερεί αλλά δεν είναι σίγουρος αν όντως είναι για ωορρηξια ή αν είναι από την υπερδιέγερση που είχα τους προηγούμενους μήνες!
    • @cat12 καλησπέρα και από μένα! Επειδή έχω κάνει "διατριβή" (δηλαδή έχω βγάλει τα μάτια μου 🤣🤣🤣) στα τεστακια ταινίες της home από την εμπειρία μου σου λέω ότι είναι θετικό!! Μάλιστα και εγώ τότε δύο φρέσκα εμβρυακια 3ημερων είχα μεταφέρει, τα μοναδικά που είχαν προκύψει από σύνολο 14 ωαρίων, πολύ μέτρια.. όπως καταλαβαίνεις οι ελπίδες ήταν σίγουρα μηδαμινές για εμένα τότε.. και όμως το θαύμα είχε γίνει!! Μάλιστα θυμάμαι εγώ έβλεπα το θετικό από τη 5η μέρα ετ.. στις φωτογραφίες δεν φαινόταν ξεκάθαρα, οι φίλες μου να μην το βλέπουν, ο άντρας μου άρχισε να αμφιβάλλει για την ψυχική μου υγεία..!!! Χαχαχαχαχα!! Έφτασα να πάρω από φαρμακείο της first step & predictor early που ανιχνεύουν από 10 μονάδες όπου πλέον βγήκαν και ξεκάθαρα θετικά και αυτό το έκανα για να μην "τρελαθώ" καθώς μόνο εγώ το έβλεπα..!!! Παρόλα αυτά όμως τα αγαπάω της hometest.. ήταν το πρώτο θετικό που πήρα στη ζωή μου και ας "με τρέλαναν"!! Χαχαχαχαχα  Σου ανεβάζω φωτό για να δείς να γελάσεις.. της home τα είχα βάλει μάλιστα στη σειρά για να φανεί και η αύξηση της χοριακής μέρα με τη μέρα.. όχι πες μου εσύ αν βλέπεις στην αρχή γραμμουλα!!! 🤣🤣🤣 Εγώ είμαι σίγουρη για σένα πάντως!! Βουρ στο φαρμακείο για early!! Χαχαχαχαχα!!  
    • @Kate1992θα περιμένουμε και τα επόμενα τεστακια σου  @Mpourmpoulo πηγες στο γιατρο; τι νεότερα έχεις να μας πεις;
    • Ωωω τι όμορφα νέα ❤️ εύχομαι καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη ❤️  Με το καλό κορίτσι μου , όλα θα πάνε καλά ❤️
    • Καλησπέρα! Κι εγώ είχα πολύ πρησμένο στήθος πριν καν την αναμενόμενη περίοδο. Όπως επίσης και πονάκια στην κοιλιά. Που και τα 2 ήταν για μένα και συμπτώματα περιόδου. Λίγο πιο μετά ξεκίνησα να έχω και συχνοουρια και ναυτία. Με το καλό σου εύχομαι, να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...