Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα περιόδου ή εγκυμοσύνης;;


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, έχω γράψει σε ένα post τα συμπτώματα αλλά είπα να κάνω ένα ξεχωριστό να τα έχω πιο συμμαζεμένα :)!!!!

Η προηγούμενη περίοδος μου ήταν στ 1 - 5 Νοέμβρη. Σύμφωνα με την εφαρμογή που χρησιμοποιώ έχω 3 μέρες καθυστέρηση ( σπάνια δεν είναι σταθερός ο κύκλος μου). Λοιπόν τα συμπτώματα που έχω  ( πέρα από τις 3 μέρες καθυστέρησης ) είναι πονάκια περιόδου χαμηλά κ σπάνια φτάνουν μέχρι και κάτω από τον αφαλό, νιώθω αρκετά εξαντλημένη  όμως έχω τρομερές αυπνίες, δηλαδή κοιμάμαι αφού εξαντληθεί τελείως ο οργανισμός μου. Πονάει η μέση μου από σήμερα πρωί κ έχω τρομερούς πονοκεφάλους εδώ και μέρες. Τις τελευταίες μέρες επίσης ζαλίζομαι όταν μετακινούμε με λεωφορείο ( τώρα αυτό δεν είναι κάτι - λογικά "θυμήθηκε" ο οργανισμός μου να ζαλίζομαι στα λεωφορεία  - απλά το αναφέρω ). Το Σάββατο είχα αρκετά υγρά, που νόμιζα αδιαθέτησα αλλά τελικά όχι. Το ίδιο ακολούθησε μέχρι εχθές!! Τώρα για το στήθος μου τι να σας πω ...  δεν πρήστηκε ούτε το ένιωσα ευαίσθητο ποτέ - ούτε σε μέρες περιόδου,  όμως την Παρασκευή ένιωσα ένα αρκετά δυνατό τσιμπηματάκι από τα αριστερά κ σήμερα εμφανίστηκαν φλέβες από δεξιά κυρίως ( απ'ο την κλείδα μέχρι το στήθος )[ έχω την εντύπωση πως πρώτη φορά γίνεται αυτό με τις φλέβες]...Η κοιλιά μου έχει πρηστεί λιγάκι αλλά ίσως "ετοιμάστηκε" για την περίοδο.  Η γεύση μου έχει αλλάξει, αγαπημένα φαγητά δεν με ενθουσιάζουν εμφανισιακά κ αν με ενθουσιάσουν - δεν μου αρέσουν γευστικά!!! Λιγούρες έχω αρκετές αλλά  όταν σκέφτομαι αν όντως θέλω αυτό το "κάτι" καταλαβαίνω πως δεν το χρειάζομαι κ δεν το αναζητώ ( άσχετα που το λιγουρεύομαι  στο μυαλό μου χιχι )...
Α! παραλίγο να το ξεχάσω, πριν λίγες ώρες είχα κάτι καφέ ( ανοιχτό ) υγρά )  1 - 2 σταγόνες αλλά από τότε δεν ξανα εμφανίστηκε( μουλάρι ο Αστραχάν που λένε ).. Ίσως το πρωί να αδιαθετήσω κανονικότατα!! Σκεφτόμουν να έβλεπα το πρωί κ μετά να έγραφα το ποστ αλλά δεν άντεχα

Όλα αυτά που έγραψα ίσως να είναι συμπτώματα περιόδου ή απλού άγχους, θα μάθω σύντομα όπως και να 'χει. Περιμένω γνώμες κ συμβουλές κορίτσια... Ελπίζω να μην σας κούρασα με το Post μου...Τ φιλιά μου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @im_leela  τα συμπτώματα εγκυμοσύνης με αυτά της περιόδου συχνά μπερδεύουν!εφόσον έχεις 3 μέρες καθυστέρηση μπορείς να κάνεις ένα τεστ!και το ότι φαίνονται οι φλέβες είναι σημάδι εγκυμοσύνης αλλά δεν είναι σίγουρο και πάλι! Ή κάνε ένα τεστ ή πήγαινε κατευθείαν για χοριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Leela θα σου πω την πολυ προσφατη εμπειρια μου οταν ακουγα γυναικες να λενε τα συμπτωματα ειναι ιδια περιοδου -εγκυμοσυνης ελεγα αντε ... βλακειες ...κατι διαφορετικο θα νιωθεις..κι ομως..περιμενα να αδιαθετησω 17 Νοεμβριου...πονοι περιοδου κανονικοτατοι εως την ημερα που περιμενα πιο εντονοι αφου φορουσα always... πονος σπυρακια στηθος ολα οσα εχω καθε μηνα ουτε ενα διαφορετικο ..περναει η 1η μερα η 2η καθυστερησης...λεω..αλλαζει ο κυκλος μου..(εχω πολυ σταθερο ) ε την 4η κανω τεστ θετικο ..μετα απο την 5η ημερα αρχισαν να υποχωρουν τα συμπτωματα...Συμπερασμα:μεχρι και να δειτε περιοδο..Ευχομαι να μην σου ερθει για 9 μηνες ??? .ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ??ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια!!!ειμαι κανουρια  στο φορουμ!!!μπορει να με περασετε για τρελη αλλα θα σας τα πω!? λοιπον η τελευταια μου περιοδος ηταν 31 δεκεμβριου η πρωτη μερα..κ εχω κυκλο 30αρι..αφου τελειωσε ξεκινησαμε ελευθερες επαφες..συγκεκριμμενα απο τις 11 τ μηνα εως και τις 16/1.. ειναι πολυ νωρις το ξερω αλλα..ειναι 2 μερες τωρα που ζαλιζομαι ελαφρα..νυσταζψ κ κοιμαμαι ολη μερα..συν πολυ εντονους πονοκεφαλους π δεν φευγουν και πονακια εντονα χαμηλα στις ωοθηκες..υπαρχει περιπτωση ρε κοριτσια??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια....!θελω την βοηθεια σας..τον ιανουαριο μου ηρθε περιοδος 12 του μηνα

εδω και 2 μηνες εχω παντα 30 μερες και μετα μ ερχετε!εχουμε μηνα φεβρουαριο δεν εγινε επαφη στις γονιμες μερες..η για προσεγγιση στο μυαλο μου γονιμες..γτ ηταν 6 και 10 μεσα στο μηνα φεβρουαριο..περιμενα 12 δεν ηρθε..εχω 7 μερες καθυστερηση δεν εχω συμπτωματα περιοδου περα απο πονους μεσης..αλλα ειναι λογω δουλειας!πριν κανω τεστ παιζει να ειμαι εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...