Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα!!! Καλό μήνα!!!έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την Πέμπτη και πάλι το ίδιο άγχος που έχω κάθε φορά αν όλα θα πάνε καλά!!τρέχω αρκετά με το γάμο που είναι στις 18 του μήνα και φοβαμαι λίγο!εγώ έχω πάρει 5 κιλά αλλά έχω και δυσκοιλιοτητα λόγω του μήνα!όσες μπορείτε ξαπλωστε και να σηκωνεστε σταδιακά απ το κρεβάτι!!

με το κλαό ο γάμος!!! κ στο γιατρό όλα καλά θα πάνε! Μην αγχώνεσαι..όσο για την τουαλετα... Κ εγώ που είμαι συχνός πελάτης.. χάνω μέρα...μια μέχρι τώρα κ πάω μονο μια φορά... που για μένα είναι ελάχιστο αφού πάω 5-6 για πλάκα..μάλλον κ για αυτό το πρήξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς με καταλαβαίνεις γιατί και γω πολύ συχνή επισκεπτρια ημουν!!έχω κάτι πονακια από κάτω που διαρκούν 1 δευτερόλεπτο!λέτε να είναι ανησυχητικό?μήπως είναι ο τραχηλος ???έχω φοβηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς με καταλαβαίνεις γιατί και γω πολύ συχνή επισκεπτρια ημουν!!έχω κάτι πονακια από κάτω που διαρκούν 1 δευτερόλεπτο!λέτε να είναι ανησυχητικό?μήπως είναι ο τραχηλος ???έχω φοβηθεί 

πονακια ή ενοχλησεις;; είδαμε το σάκο!!! Την άλλη τρίτη θα ακούσουμε καρδούλα μάλλον!! Έρχεται κάθε τρίτη ο γιατρός μου...

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενοχλήσεις αλλά απ ότι μου είπε ο γιατρος είναι απ τα ποδαράκια!!θα δω μεθαύριο!!μπράβο σου πολύ χαίρομαι!! Να μας πεις παλμους να μαντεψουμε φύλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενοχλήσεις αλλά απ ότι μου είπε ο γιατρος είναι απ τα ποδαράκια!!θα δω μεθαύριο!!μπράβο σου πολύ χαίρομαι!! Να μας πεις παλμους να μαντεψουμε φύλο!!!

να σε ρωτήσω.. τη Κυριακή  ζυγιστηκα  Κ ήμουν 50 κιλά.. Κ τώρα 52.5 κ δν τρώω ίσα ίσα...πιο λίγο από πριν... είναι νορμαλ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου είπε ότι κάθεται όρθιο και πιέζει προς τα κάτω επειδή κουνιεται!!Τι να πω ?η αλήθεια είναι ότι είναι υπερκινητικο όπως στην αυχενικη που δεν καθόταν ήρεμο! Χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου είπε ότι κάθεται όρθιο και πιέζει προς τα κάτω επειδή κουνιεται!!Τι να πω ?η αλήθεια είναι ότι είναι υπερκινητικο όπως στην αυχενικη που δεν καθόταν ήρεμο! Χαχα 

αχαχαχαχ εμένα ετσι ήταν η κκόρη μου..Κ από 6 μηνών πήρε θεση.. Κ είχα μεγάλη κοιλιά γτ δν χωρούσε κ με έσκισε κ παν του.. Κ τελικά γεννήθηκε 2800.ήθελε απλά η κυρία αχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα!! Μακάρι να έχουμε όλες τελειομηνη εγκυμοσυνη και ας μας παιδεψουν!! Έχω αγχωθει που διαβάζω για τον τραχηλο ρε γαμωτο! Και μου τον μέτρησε ο γιατρος 3,8 cm και μ είπε ότι είναι τέλειος αλλά φοβάμαι μ αυτά που διαβάζω! Πες μου την εμπειρία σου απ την πρώτη εγκυμοσύνη!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβαζα την κόρη.. τι θες να σου πω...;; ρωτά με ότι θες αν κ κατά τη γνώμη μου..μη διαβάζεις... άκου μόνο το γιατρό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εγώ με αρκετές ζαλάδες.. ευτυχώς όχι αναγουλες. .εύχομαι να περάσουν όμως.. γτ έχω κανονίσει για το βράδυ..Κ δν θέλω να μην πάω..θα εκτεθω. .εσύ πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι και εγω εγκυουλα 10 εβδομαδων και 3 ημερων!!! Συμπτωματα οπως ναυτιες,εμετους δεν εχω καθολου.... Το μονο συμπτωμα ειναι το πρηξιμο στο στηθος και απιστευτος πονος στις θηλες καθημερινα!!! Το εχει καμια σας αυτο??? Ξερετε πως μπορω να απαλυνω τον πονο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου κ απο εμενα!!!με το καλό όλες νας να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!εγω εχω ήδη ενα γιο 3.5 χρόνων κ ειμαι στην 31η εβδομάδα σε κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ετσι υπέφερα κ εγω απο πόνους στις θηλές στην αρχή κ τωρα με πιάνει ανα διαστήματα!δεν εχω να σου προτείνω κατι..ίσως μονο να προσεχείς λιγο με τα σουτιέν να μην ειναι πολυ σφιχτά και να κανεις υπομονηηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μαράκι κ  mammy88. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Man my να σου ζήσει το παιδάκι σου! Μαράκι όσον αφορά τις θηλές.. προσπάθησε να φοράς μπουστακι για να μην τρίβεται. Εγώ έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη κ προσπαθούσα να μην τριβονται κ με βοηθούσε το μπουστακι. Επειδή δν έχει μπανέλες βοηθάει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τυχερή είσαι Κυριακή πάααρα πολύ!! Εγώ που είμαι 15 εβδομαδων πλέον η κοιλιά μου ίσα που φαίνεται δηλαδή για έγκυος δεν με περνάνε!το στήθος πονάει πολυυ και μένα και τις περισσότερες ώρες είμαι χωρίς σουτιέν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια πως είστε;Σε όλες το στήθος πονάει ακούω.Εγω δεν το έχω αυτο.Ειναι βεβαια πρησμένα αλλα δεν αισθάνομαι πόνο.Εγω πέρα από τις ναυτίες αισθάνομαι πολυ αδύναμη και το κεφάλι μου γυρίζει μονίμως.Χθες δεν άντεξα και έφυγα από τη δουλεια .Και σήμερα δε νομίζω να παω.Ελπιζω να συνέλθω λιγο και να παω την επόμενη εβδομαδα τουλαχιστον κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα.. καθόλου τυχερή δν είμαι.. γτ όταν ξεκινάει από τόσο νωρίς το πρήξιμο..κανείς μεγααααλη κοιλιά... Κ έτσι ήμουν στην πρώτη εγκυμοσύνη. .σαν μπάλα.. μια κοιλιά τερααααστια που δω μπορούσα να βάλω παπούτσια να σκύψω...να μπω στην μπανιέρα... όσον αφορά το στήθος.. νιώθω πόνο όταν ετοιμαζομαι για μπάνιο.. επειδή είναι βαρύ κ πρησμένο.. ευτυχώς δν δουλεύω.. γτ παρατηρησα ότι όταν κουραστω..ζαλίζομαι. ακόμα κ αν με κουράσει έστω το φαγητό όπως πχ χτες. Με το που αρχίζω Ν κουράζομαι ζαλίζομαι κ μετά έχω ναυτιες κ αδυναμία..

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρό!! Όλα καλά ήταν ευτυχώς! Μεγαλώσαμε αρκετά!! Μου άρχισε ασβέστιο και σίδηρο και μου είπε ότι ο κίνδυνος αποβολής έχει μειωθεί αρκετά και με καθησυχασε πολύ! Το μόνο που με ανησυχεί αλλά δεν το είπα είναι ότι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά απ ότι Κατάλαβα γυρνάει συνεχώς!εσείς είστε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα! Πριν λίγο γύρισα απ τον γιατρό!! Όλα καλά ήταν ευτυχώς! Μεγαλώσαμε αρκετά!! Μου άρχισε ασβέστιο και σίδηρο και μου είπε ότι ο κίνδυνος αποβολής έχει μειωθεί αρκετά και με καθησυχασε πολύ! Το μόνο που με ανησυχεί αλλά δεν το είπα είναι ότι είναι με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά απ ότι Κατάλαβα γυρνάει συνεχώς!εσείς είστε καλά?

μπραβο κοριτσάκι μου!! Όλα καλά θα πάνε  μην αγχώνεσαι!!!! Εγώ ξάπλα.. ρευομαι όλη την ώρα από τη στιγμή που άρχισα να ζαλίζομαι κ έχω καουρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω αυτές οι καουρες είναι οοτι χειρότερο!! Εμένα με πιάνει και βήχας καμία φορά!!! Ρίξε λίγο νερό στο πρόσωπο σου και μην καθεσε τελείως ξαπλωμενη βάλε 2 μαξιλάρια στην πλάτη σου και φάε και μια φριγανια με λίγο τυρακι! Θα βοηθήσει πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...