Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κακως συγκρινω το πως επιασα τα κοριτσια μου αλλη ηλικια τοτε τωρα ειμαι 31.Σιγουρα θελει προγραμμα αλλα τον δολιο τον αντρουλη μου τον εχω ξεζουμισει<< εχουμε εναν στοχο βλεπεις>>Και σιγουρα οχι αγχος αλλα αν υπαρχει μια κοπελα που ζει κατι τετοιο διχως αγχος να μας το πει να της δωσουμε συγχαριτηρια!!!Οσο δουλευα δεν το σκεφτομουν καθολου και ετσι εκανα 2 κοριτσια!!Δεν βοηθαει το αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο κοριτσάκι μου!! Έχεις προϊστορία κ έκανες προγεστερονη;;

Nαι ειχα μια παλινδρομη και τον απριλιο εκανα αποξεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια σε όλες τις μανούλες και τις μελλουσες μανούλες!!μην αγχωνεστε καθόλου και όλα θα πάνε μια χαρα!!ξεκούραση κορίτσια στο α' τρίμηνο, ο δικός μου ο γιατρος μου το τόνισε άπειρες φορές και αποφυγαμε πολλά δυσάρεστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!Ειστε καλα???Εγω ξεκινησα τη μερα και τον μηνα πολυ ωραια!!Σηκωθηκα να φαω μια μπανανα και μετα απο μιση ωρα τα εβγαλα ολα..Το στομαχι ειναι χαλια..Τι να κανω?Να φαω καμια φρυγανια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλο μηνα.Σε καταλαβαίνω RnMI.Εμενα με εχει πάρει από κατω.Ακομα και όταν δεν τα βγάζω έχω ένα μόνιμο αίσθημα ανακατωσούρας που με τσακίζει.Και όσο σκέφτομαι ότι θα ειμαι ετσι για τουλαχιστον δυο μήνες ακομα με πιάνει απελπισία.Συν ότι αισθάνομαι μια αδυναμία με πονοκέφαλο και ζαλάδες.Καθε φορα τα ίδια.Σαν να ειμαι άρρωστη και οχι εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μένα κορίτσια.. πολύ νύστα.. καλό μήνα κιόλας!! Rnmi φάε φρυγανιτσα η παξιμάδια. Βοηθάνε. Εγώ ακόμα να σηκωθώ χαχαχα.. πολύ νύστα.. χτες πήγαινε το κεφάλι μου να σπάσει.. θα πάω κ στο γιατρό σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι θα κανουμεεεε!!!!Υπομονη!Κυριακη να πανε ολα καλα σημερα στο ραντεβου σου με το γιατρο!Εφαγα μια φρυγανια αλλα στεγνωνει το στομα μου πολυ και πινω δυο γουλιες νερο σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι θα κανουμεεεε!!!!Υπομονη!Κυριακη να πανε ολα καλα σημερα στο ραντεβου σου με το γιατρο!Εφαγα μια φρυγανια αλλα στεγνωνει το στομα μου πολυ και πινω δυο γουλιες νερο σιγα σιγα!

Ναι υπομονή τι άλλο.Να δω πως θα δουλέψω σήμερα ομως.Πρεπει να είμαστε κοντα στις εβδομαδες εμείς.Ποτε είχες τελευταία περίοδο RnMI;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντά είμαστε. Κ εγώ 29/10. Τι όμορφο να ξέρεις πως υπάρχουν κ άλλοι να ζουν ότι ζεις.. στην κόρη μου ήμουν μόνη.. κανείς στο σόι.. ήμουν η πρώτη.. ήμουν κ μικρή.. είχα κ μετά επιλοχιο κατάθλιψη για έξι μήνες με αυτοκαταστροφικες τάσεις.. ευτυχώς με τον άντρα μου το ξεπεράσαμε.. είναι ήρωας..γτ κανείς δν ήταν δίπλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντά είμαστε. Κ εγώ 29/10. Τι όμορφο να ξέρεις πως υπάρχουν κ άλλοι να ζουν ότι ζεις.. στην κόρη μου ήμουν μόνη.. κανείς στο σόι.. ήμουν η πρώτη.. ήμουν κ μικρή.. είχα κ μετά επιλοχιο κατάθλιψη για έξι μήνες με αυτοκαταστροφικες τάσεις.. ευτυχώς με τον άντρα μου το ξεπεράσαμε.. είναι ήρωας..γτ κανείς δν ήταν δίπλα μου

εγω Δυστηχως Κυριακή μου ακομα τωρα παίρνω αντικαταθλιπτικά .Τα ειχα σταματήσει για έξι μήνες και ήμουν σχετικά καλα αλλα τον τελευταίο μηνα χειροτέρεψα.Ισως ειναι από τις ορμόνες τις εγκυμοσύνης ίσως γιατί γενικά πιστεύω δεν θα το ξεπεράσω ποτε τελείως ποιος ξέρει.Το θεμα ειναι ότι τα παίρνω παλι εδω και δυο εβδομαδες και έχω μεγάλο φόβο για το μωρό.Σε καμία άλλη εγκυμοσύνη μου δεν έπαιρνα χαπια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοντά είμαστε. Κ εγώ 29/10. Τι όμορφο να ξέρεις πως υπάρχουν κ άλλοι να ζουν ότι ζεις.. στην κόρη μου ήμουν μόνη.. κανείς στο σόι.. ήμουν η πρώτη.. ήμουν κ μικρή.. είχα κ μετά επιλοχιο κατάθλιψη για έξι μήνες με αυτοκαταστροφικες τάσεις.. ευτυχώς με τον άντρα μου το ξεπεράσαμε.. είναι ήρωας..γτ κανείς δν ήταν δίπλα μου

εγω Δυστηχως Κυριακή μου ακομα τωρα παίρνω αντικαταθλιπτικά .Τα ειχα σταματήσει για έξι μήνες και ήμουν σχετικά καλα αλλα τον τελευταίο μηνα χειροτέρεψα.Ισως ειναι από τις ορμόνες τις εγκυμοσύνης ίσως γιατί γενικά πιστεύω δεν θα το ξεπεράσω ποτε τελείως ποιος ξέρει.Το θεμα ειναι ότι τα παίρνω παλι εδω και δυο εβδομαδες και έχω μεγάλο φόβο για το μωρό.Σε καμία άλλη εγκυμοσύνη μου δεν έπαιρνα χαπια

Επεξεργάστηκε από Mommy 5
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

μμήπως πρέπει να τα σταματησεις;;; ή  έστω να μιλήσεις στο γιατρό σου;; ζεις πάλι ένα θαύμα.. δες το αλλιώς... όλα καλά θα πάνε!!! Μη μου στεναχωριέσαι.. Κ εγώ έχω μεταπτώσεις αλλά χαϊδεύω την κοιλίτσα μου βάζω μουσική κ χορεύω χχαχχα κ περνάνε όλα!! Κοιτάω το παιδάκι μου που μου λέει ότι είμαι η καλύτερη μαμά του κόσμου κ πετάω από χαρά που θα δημιουργήσει το σώμα μου άλλο ένα θαυματακι! !! Σκέψου το έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίστεψε με προσπάθησα πολυ πριν αποφασίσω να τα πάρω.Η κατάθλιψη δεν ειναι να παίζουμε.Και απ'οτι ειπε ο γιατρός το μωρό δεν διατρέχει κίνδυνο με αυτα που μου έδωσε.Μου έγραψε αλλα και οχι αυτα που συνήθως παίρνω.Αυτη την φορα ήταν χειρότερα από κάθε άλλη.Ο άντρας μου έκλαιγε στον υπνο του χωρίς να το καταλαβαίνει και το πρωι που τον ρώταγα μου ελεγε πως είδε όνειρο ότι αυτοκτόνησα.Φοβοταν και στη δουλεια του να πάει για να μη μένω μόνη μου και μου συμβεί τιποτα.Και τωρα δηλαδη δεν ειμαι τέλεια αλλα πολυ καλυτερα.Αν δεν ειχα αυτούς τους εμετούς που με ρίχνουν κι άλλο τα πράγματα θα ήταν πολυ πιο ομορφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε αγάπη μου.. παρ το αλλιώς.. η ζωή είναι τοπίο όσο όμορφη... σκέψου τα θαυματακια που έχεις... μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω.. ήμουν πολύ καταθλιπτικός άνθρωπος κ μετά την κόρη μου πήγα σε ψυχολόγο κ από τότε είμαι σουπερ! Με βοήθησε γτ ήθελα να συνέλθω.. από τότε.. δν με ξαναενοχλησε τπτ. Είχα κάνει 2 απόπειρες αυτοκτονίας εκ των οποίων η μια ήταν λίγο πριν την βάπτιση της κόρης μου.. πήγαινε σε ψυχολόγο αν μπορείς.. κάνει καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο.. έβαλα το τζιν κ με πιέζει λίγο.. νωρίς αρχίσαμε.. Κ δν τρώω κιολας. . Κ λιγότερο από πριν μη σου πω λόγω ναυτιας. .πφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ζωη ειναι μικρη και ωραια!!Δεν αξιζει να χαλιομαστε!Δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι..Βοηθεια..Γυριζει το κεφαλι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω ότι έκανες κιόλας κοιλιτσα???πριξιματακι ειναι αυτο.Απο κιλά πως πάμε κοριτσια;εγω σε όλες τις εγκυμοσυνες παίρνω 30!!!!!ω ναι καλα ακούσατε.Ομως τα χάνω πάντα μέσα στον πρώτο χρονο.Εκτος από την τελευταία φορα που Δυστηχως μου είχαν μείνει πολλα και αυτη τη φορα ξεκινάω με ηδη αρκετά κιλά παραπάνω.Πρεπει να προσέξω αυτη τη φορα.Δεν έχω περιθώριο για 30 παλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ζωη ειναι μικρη και ωραια!!Δεν αξιζει να χαλιομαστε!Δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι..Βοηθεια..Γυριζει το κεφαλι μου

χαχαχαχα κοιμησου λιγάκι. Εγώ όταν Είμαι έτσι κοιμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω ότι έκανες κιόλας κοιλιτσα???πριξιματακι ειναι αυτο.Απο κιλά πως πάμε κοριτσια;εγω σε όλες τις εγκυμοσυνες παίρνω 30!!!!!ω ναι καλα ακούσατε.Ομως τα χάνω πάντα μέσα στον πρώτο χρονο.Εκτος από την τελευταία φορα που Δυστηχως μου είχαν μείνει πολλα και αυτη τη φορα ξεκινάω με ηδη αρκετά κιλά παραπάνω.Πρεπει να προσέξω αυτη τη φορα.Δεν έχω περιθώριο για 30 παλι 

στην κόρη μμου πήρα 22.αλλά ξεκίνησα 48.Κ έβαλα αμέσως από τον πρώτο μήνα με κατακράτηση  Κ πήγα 52.. Κ δυστυχώς το ίδιο έγινε κ τώρα.. οπότε.. μάλλον κοιλίτσα είναι γτ έτσι ήταν κ πριν 9 χρονιά.. Κ σιγά σιγά φουσκωνα. Το στήθος έχει πριστει κ χωράει οριακά.. όπως κ τότε.. είμαι ελλιποβαρης με βάση το τζιμ που πάω όποτε.. αναμενόμενο.. xs νούμερο.. τι περιμενω;;;... αχαχαχαχ αλλά θα προσπαθήσω να μην πάρω πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα!!! Καλό μήνα!!!έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την Πέμπτη και πάλι το ίδιο άγχος που έχω κάθε φορά αν όλα θα πάνε καλά!!τρέχω αρκετά με το γάμο που είναι στις 18 του μήνα και φοβαμαι λίγο!εγώ έχω πάρει 5 κιλά αλλά έχω και δυσκοιλιοτητα λόγω του μήνα!όσες μπορείτε ξαπλωστε και να σηκωνεστε σταδιακά απ το κρεβάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...