Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Γεια σας!!! Ειμαι η Κυριακή. Ειμαι 29 ετων κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 8.5 ετών. Κ μολις εμεινα εγκυος στο δευτερο παιδακι μου! Μετα απο μια ατυχια του Σεπτεμβρίου με πολυ αγωνια..διανυω τις πρωτες εβδομαδες κυησης!! Ειμαι μολις 4 εβδομαδων κ 4 ημερων. Εχω κανει μια χοριακη την πεμπτη 26/10 κ ηταν 376.66 κ παλι θα κανω αύριο! Τελευταία περιοδος 29/10 κ πιθανη ημερα συλληψης 8/11. Εχω αναγουλες..κ ζαλαδες.. διψα.. κ ψιλοτσπηματα χαμηλα αριστερα.. αλλα μου μοιαζουν με πιεσεις στο εντερο. Εχω κ πολλες εξαψεις ξεχασα να σας πω.. κ ζαλιζομαι πολυ στο αυτοκινητο.. ουτε να οδηγησω δν μπορω..αυτααα! Εσεις;; σε τι εβδομαδα ειστε;; πως πατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας!!! Ειμαι η Κυριακή. Ειμαι 29 ετων κ εχω ηδη ενα κοριτσακι 8.5 ετών. Κ μολις εμεινα εγκυος στο δευτερο παιδακι μου! Μετα απο μια ατυχια του Σεπτεμβρίου με πολυ αγωνια..διανυω τις πρωτες εβδομαδες κυησης!! Ειμαι μολις 4 εβδομαδων κ 4 ημερων. Εχω κανει μια χοριακη την πεμπτη 26/10 κ ηταν 376.66 κ παλι θα κανω αύριο! Τελευταία περιοδος 29/10 κ πιθανη ημερα συλληψης 8/11. Εχω αναγουλες..κ ζαλαδες.. διψα.. κ ψιλοτσπηματα χαμηλα αριστερα.. αλλα μου μοιαζουν με πιεσεις στο εντερο. Εχω κ πολλες εξαψεις ξεχασα να σας πω.. κ ζαλιζομαι πολυ στο αυτοκινητο.. ουτε να οδηγησω δν μπορω..αυτααα! Εσεις;; σε τι εβδομαδα ειστε;; πως πατε;;;

Γεια σου Κυριακή μου με το καλο το μωράκι σου.Εγω ειμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών.Τελευταια περίοδο ειχα 13/10.Οπως και σε όλες τις εγκυμοσύνες μου ετσι και σε αυτήν ειμαι χάλια και κυρίως από θεμα εμετων.Εχω κάτι πονάκια χαμηλά κυρίως τις μέρες που εργάζομαι και η αλήθεια ειναι ότι αυτο με φοβίζει λιγάκι.Ελπιζω να πανε όλα καλα και για τις δυο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγω εχω πονακια.. κ ανησυχώ κ εγω.. μακαρι να πανε ολα καλα αυριο στη χοριακη..πως κ πως την περιμενω.. εχεις κανει υπέρηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι και ουτε πρόκειται να κάνω πριν τις 12 εβδομαδες.Τα πράγματα ειναι λιγο περίεργα εδω που μένω εγω.Κανεις μόνο δυο υπερήχους σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Εναν στην αυχενική διαφάνεια και ένα στην β επιπεδου.Δυστηχως στο θεμα του προγεννητικού ελέγχου ειναι πολυ πίσω.Εσυ ποτε έχεις υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι η Κωνσταντίνα και είμαι 20 χρόνων! Εγώ είμαι 14 εβδομαδων και 3 ημερών! Έκανα την αυχενικη και περιμένουμε αγοράκι! Τα καλύτερα σας εύχομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο Κωνσταντίνα το αγοράκι σου.Αντε να φτάσω και εγω στις εβδομαδες σου για να λιγοστέψουν οι αναγούλες και οι εμετοί.Πως ήταν η εγκυμοσύνη σου μέχρι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονηηη!! Επειδή διάβασα και σ ένα προηγούμενο σχόλιό σου ότι δεν έχεις την ευχέρεια υπερυχων να ξέρεις ότι οι εμετοι και οι αναγουλες είναι σημάδι ότι η εγκυμοσύνη σου προχωράει καλά!Εγώ απ την αρχή δεν είχα κανένα συμπτωμα ούτε αναγουλες ούτε τίποτα μόνο το στήθος που είναι πολύ ευαίσθητο!η μαμά μου μου έλεγε ότι είναι αγόρι γι αυτό έχω εύκολη εγκυμοσύνη χαχα! Εσύ έχεις κι άλλα παιδάκια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όντως αυτο σκέφτομαι και εγω.Το βλέπω σαν θετικό σημάδι.Ναι έχω και αλλα παιδάκια.Αυτο ειναι το πέμπτο μου.Οσο για τους υπερήχους ετσι ειναι το σύστημα εδω.Δεν μένω Ελλάδα και ειναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν!!!!! Χαρά στην υπομονή σου!! Είχες γενικά εύκολες εγκυμοσυνες ή είχες αναγουλες σε όλες ?που μένεις αν επιτρέπεται ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Είμαι η Κωνσταντίνα και είμαι 20 χρόνων! Εγώ είμαι 14 εβδομαδων και 3 ημερών! Έκανα την αυχενικη και περιμένουμε αγοράκι! Τα καλύτερα σας εύχομαι!!! 

με το καλο κοριτσακι μου!!! Μπραβο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι και ουτε πρόκειται να κάνω πριν τις 12 εβδομαδες.Τα πράγματα ειναι λιγο περίεργα εδω που μένω εγω.Κανεις μόνο δυο υπερήχους σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.Εναν στην αυχενική διαφάνεια και ένα στην β επιπεδου.Δυστηχως στο θεμα του προγεννητικού ελέγχου ειναι πολυ πίσω.Εσυ ποτε έχεις υπέρηχο;

εγω δν ξερω ακομα. ΑΑύριο θα κανω την επαναληπτικη χοριακη κ θα δουμε. Αύριο θα σας  πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν!!!!! Χαρά στην υπομονή σου!! Είχες γενικά εύκολες εγκυμοσυνες ή είχες αναγουλες σε όλες ?που μένεις αν επιτρέπεται ?

εγω κ στην κορη μου ειχα αναγουλες μεχρι 4 μηνων.. σε σημειο να φευγει το νερο απο τη μυτη... κ απο ότι φαινεται παλι τα ιδια θα εχω.. το στηθος αυξανεται μερα με τη μερα κ ψιλοποναει.. οπως κ στην κορη μου δλδ.. ευτυχως σε κιλα ακομα τπτ.. το εχω αγχος γτ στην κορη πηρα 22 κιλα..κ ημουν στο κρεβατι γτδν χωρουσε αχαχαχα...ο αντρας μου λεει κοριτσι θα ειναι... λετε;;;

Επεξεργάστηκε από κυριακη03
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όντως αυτο σκέφτομαι και εγω.Το βλέπω σαν θετικό σημάδι.Ναι έχω και αλλα παιδάκια.Αυτο ειναι το πέμπτο μου.Οσο για τους υπερήχους ετσι ειναι το σύστημα εδω.Δεν μένω Ελλάδα και ειναι τελείως διαφορετικά τα πράγματα εδω

πεντε παιδακιαααααα!!! Θελω κ εγωωωωω!!! Παιδια= ευτυχια!!!! Τα λατρευωωωω!!! ΝΝα σου ζησουν!!!! Να τα καμαρωνεις κοπελα μου!!!! Με το καλο κ το πεμπτο λοιπον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσουν!!!!! Χαρά στην υπομονή σου!! Είχες γενικά εύκολες εγκυμοσυνες ή είχες αναγουλες σε όλες ?που μένεις αν επιτρέπεται ?

Σε όλες τις εγκυμοσύνες ειχα τα ίδια.Ναυτιες και εμετούς μέχρι τις 16-18 εβδομαδες και μετα πρόωρες συσπάσεις.Στους τοκετούς ομως μια χαρα.Ολοι φυσιολογικά και πολυ γρήγορα.Αγγλια μένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφτιαξα χωριατικο κοκκορα.. τον εβρασα καλα τον καθαρισα απο λιπη κ τον εβαλα στο φούρνο με λάδι κ μουστάρδα κ πατάτες... έγινε τέλειος!!!! Γεμιστά ε....;;; Θέλω κ εγωωωωω!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάρηκα πολύ Νάνσυ!! Έχω τρομερή αγωνία για αύριο.. ήθελα να κάνω χτες χοριακη απο μόνη μου αλλά το μικροβιολογικο που έκανα την πρώτη ήταν κλειστό..Κ έτσι... πολυ ζαλάδα σημερα γμτ.. Κ μετά τρέμουν χερια πόδια κ αισθάνομαι σα να χτυπάει πιο γρήγορα η καρδιά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως χτυπάει πιο γρήγορα η καρδιά στις έγκυες μην αγχώνεσαι.Και εγω τα ίδια έχω(και πολλα αλλα?)καταλαβαίνω την αγωνία σου ομως όλα καλα θα πανε.Εργαζεσαι κάπου Κυριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τα ίδια σε σούπερ μάρκετ αλλα δυστηχως δεν παίζει να σταματήσω.Εδω δεν ειναι όπως εκει που στις εγκυμοσύνες μου έπαιρνα αναρρωτικές.Ασε που δουλευω βραδια.Κανουμε γεμίσματα στα ράφια.Γιαυτο λιγο την φοβάμαι αυτη την εγκυμοσύνη.Οσο να ναι τα βάρη οκ τα αποφεύγω αλλα τα σκύψηματα και τα τεντωματα δεν γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω τι εννοείς.. Δν παιζει να πάρεις αναρρωτική για μεση;; ήμουν Χρόνια ραφι κ ξερω.. Τώρα είμαι  ψυγεία κ απαγορεύεται η ψύξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κ στην κορη μου ειχα αναγουλες μεχρι 4 μηνων.. σε σημειο να φευγει το νερο απο τη μυτη... κ απο ότι φαινεται παλι τα ιδια θα εχω.. το στηθος αυξανεται μερα με τη μερα κ ψιλοποναει.. οπως κ στην κορη μου δλδ.. ευτυχως σε κιλα ακομα τπτ.. το εχω αγχος γτ στην κορη πηρα 22 κιλα..κ ημουν στο κρεβατι γτδν χωρουσε αχαχαχα...ο αντρας μου λεει κοριτσι θα ειναι... λετε;;;

Παρακολουθησε λίγο τα συμπτώματα Κυριακή μου!! Εγώ πάω σύμφωνα με τις παλιές που λέγανε ότι τα κορίτσια φέρνουν εμετους!!βέβαια κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε κάθε εγκυμοσύνη!! Ότι και να ναι γερό να ναι πάντως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...