Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθεια συλληψης με pregnyl


anasissy

Recommended Posts

αχ δεν ξερω κοριτσια..το τεστ αυτο εχει ευαισθησια 12.5mIU/ml..ποσο λιγοτερο να εχω?και να εχω λιγοτερο δηλαδη δεν ειναι καλο...αχ αυτο το ποδι μου!!καλυτερα να πηγαινα για χοριακη να ησυχαζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!

Μαράκι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Anasissy μην απογοητεύεσαι..και να μην πετύχουμε αυτό τον μήνα θα είναι τον επόμενο..αν δεν είναι τον επόμενο..σίγουρα είμαστε κοντά! Αυτή η διαδικασία θέλει λίγους μήνες για να πετύχει!

Εγώ ήδη άρχισα να νιώθω το μυρμήγκιασμα στην κοιλιά (σημάδι ότι θα αδιαθετήσω)..δέν πειράζει όμως..εγω περιμένω να αδιαθετήσω για να κάνω το σαλπιγγογράφιμα και τις αναλύσεις..να δούμε τί θα δείξει!

Εύχομαι και στις 3 μας να έχουμε ευχάριστα στους επόμενους μήνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου! πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε να μην το λαβω υποψιν το τεστ και αν δεν μου ερθει σε δυο μερες να παω για χοριακη..αν και το πρωι ειχα εναν πονο που νομιζα οτι μου ηρθε,μαλλον ειναι στο δρομο!!δεν πειραζει...stephanie μου εμεις θα κανουμε τρελες γιορτες μου φαινεται!!!πανω στην προσπαθεια πεφτουν!!!!χαχα!

Μαρακι μου πως εισαι? ο πονος ενταξει? εσυ μαλλον θα γιορτασεις το νεο ετος!!

κατι να γελασουμε!!θα τα καταφερουμε καποια στιγμη!!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε!!!!!! Μακάρι να μην σου έρθει... btw εγώ σωστά υπολογισα τις μέρες μου; Έκανα την ένεση στις 17/11 και μου είπε να αρχίσω από την επόμενη μέρα τις προσπάθειες.. και τα υπολόγισα και βγαίνω στο συμπέρασμα ότι πρέπει να περιμένω περίοδο στις 05/12; Σωστά τα υπολόγισα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα,αργα δεν ειναι τοτε? αυτα τα πονακια που ειχες μετα την ενεση,δεν θυμαμαι ποια μερα τα ειχες?μετρα απο εκει 14 μερες μετα.νομιζω περιμενεις λιγο πιο πριν..αναλογως την ωορηξια σου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ...ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΕΡΑ!!!! ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ..Ή ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ Ή ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!! :) ΣΟΚ!!!

ΑNASISSY MOY ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΜΕ ΤΗΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΣ ΕΝΕΣΗΣ 14 ΜΕΡΕΣ..ΑΡΑ ΕΣΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 28/11 ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΥΤΕΡΑ...ΑΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ 3 ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΠΗΡΕΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ; ΠΑΡΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΥΜΗΣΕ ΤΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΤΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΣ... ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο την Δευτερα μετραω που ειχα ωορηξια,ουτως η αλλως την ενεση την εκανα στις 10κ30 το βραδυ,οποτε 36 ωρες μετα ηταν την Δευτερα που πονουσα κιολας. χθες περιμενα. και απ οτι το κοβω σημερα θα εμφανιστει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου.

Αnasissy μου χαρηκα οτι θα ησουν εγγυος τωρα διαβασα τα μυνημα οτι σου ηρθε .μην απογοητευεσαι η επιμενη χρονια θα ειναι η τυχερη σου χρονια.μακαρι στεφανη μου να εισαι εγγυος και να σου πανε ολα καλα.

Εγω χαλια απο τους πονους κ την αιμοραγια αναβασα κ πυρετο κ τωρα αρχισα αντιβιωση. 

Η νεα χρονια μακαρι να ειναι καλυτερη και για τις 3 μας.χχχχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΕΡΑΣΤΗΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ, ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ANASISSY..ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.. ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ!!!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΑΚΟΜΑ, ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΝΙΩΘΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΘΗΣΤΕΡΩ..ΓΙ’ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρακι μου εφω εχω δυσμηνορροια,σε καταλαβαινω..εγω αυτη την φορα δν ποναω πολυ(ισως γιατι ηταν ενας φυσιολογικος κυκλος),εσυ με την αποβολη λογικο..περαστικα σου..

Stephanie μου λεω να αφησουμε τα συμπτωματα,εγω για την επομενη φορα,και μεχρι να υπαρξει θετικο τεστ να μην σκεφτομαστε τιποτα!!αντε γιατι το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια!! εγω δεν περιμενα απο την πρωτη φορα,απλα μπαινεις στην διαδικασια κ μετα το σκεφτεσαι πολυ!παμε γι'αλλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοπελες μου.

σας ευχαριστω πολυ  για τις ευχες σας .δεν περιμενα να ηταν τοσο χαλια  κ τοσος πονος απο την αποβολη.μακαρι η νεα χρονια να ειναι καλυτερη. Που ξερεις στεφανη μου μπορει να εισαι εγγυος.χχχχ

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!! ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΙ. ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΑΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΕ 7 ΜΕΡΕΣ..

Επεξεργάστηκε από stephanie
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες μου.

μην απογοητευεσαι Στεφανη μου . Στο τελος θα τα καταφερουμε. Θα κανεις ορμονικες; Εκανα κ εγω σαλπιγγογραφημα δειχνει αν ειναι ανοικτες οι σαλπιγγες . Γιατι αν δεν ειναι δεν μπορεις να μεινεις. Αν ειναι απλα βουλομενες στις ξεβουλωνει αν ειναι κλειστες δεν μπορει να κανει κατι κ πρεπει να κανεις εξωσωματικη.καλα κανεις που θα το κανεις για να ξερεις.χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ!!!!! :)

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΙΣ 10/12 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!

ΤΑ ΛΕΜΕ!!! ΧΧΧΧΧΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΜΑ.. ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ, ΠΟΝΕΣΕΣ; AΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ! ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΑΤΣΗ, ΣΤΟ NIKIS CENTER;

Επεξεργάστηκε από stephanie
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...