Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθεια συλληψης με pregnyl


anasissy

Recommended Posts

Εγω ειμαι 24 και ο αντρας μου 25!Ελευθερα κανουμε εδω κ 1,5 χρονο περιπου..μετα εκανα ενα χειρουργειο στον τραχηλο και δεν μπορουσαμε για ενα 4μηνο,και επειδη ηξερα οτι εχω πολυκυστικες οταν μπορεσαμε πηρα κατευθειαν κλομιφαινη κ εκανα την ενεση..και νομιζω οτι ηταν η πρωτη φορα που εκανα ωορηξια γιατι την καταλαβα αρκετα!!ποτε στην ζωη μου δεν ειχα πονο στην μεση του κυκλου γενικα(εκτος φυσικα απο την περιοδο!!!!)οποτε μαλλον πρωτη φορα εγινε!!πως να μεινεω ετσι??αστειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάλι καλά όμως που τα καταφερες τελικα! Όσο και να θέλουμε να πετύχουμε..αν δεν εχουμε ωοριξία δεν γίνεται τίποτα! Εγώ ΤΟ 2011 πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι οι ωοθήκες μου ήταν πάντα στάσημες..δεν εκανα ποτέ ωορηξία.. και πήρα κάτι χάπια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δυνατά (τα OVAMIT) και απο τον επόμενο κιόλας μήνα πέτηχα ωορηξία με συμπτόματα..αλλά μετά δέν το έψαξα γιατί δεν πετυχένει εγκυμοσύνη. μου είπε η γιατρός τωρα..αν αδιαθετήσω να κάνω σαλπιγγογράφιμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στεφανη κανε σαλπιγγογραφημα για να δεις αν ειναι ανοικτες οι σαλπιγγες κ πες στη γιατρο σου για τα femara ειναι χαπια που βοηθουν στην ωορηξια παιρνεις δυο απο την δευτερη μεχρι την εκτη μερα της περιοδου η απο την τριτη μεχρι την εβδομη μερα κ πηγαινεις στην 9 μερα να δει αν δημιουργηθηκε ωαριο. Μακαρι να πανε ολα καλα κοπελες χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σημερινα νεα!!εχει πρηστει το στηθος(μην φανταστειτε μπαλονι,αλλα εχει διαφορα!!),ποναει λιγο..και χαμηλα εχω ενα μονιμο φουσκωμα σαν να εχω πρηστει εσωτερικα...δεν ξερω τι σας λεει..ξερω μπορει να ειναι συμπτωματα αναμενομενης περιοδου,αλλα λιγο αναπτερωθηκε το ηθικο μου!!εεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Marakicy ευχαριστώ για την συμβουλή με τα χάπια..θα την ρωτήσω αν κάνει στην περίπρτωσή μου! Είσαι από Κύπρο; Ποιός είναι γιατρός σου;

anasissy πότε περιμένεις περίοδο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα ένα site που για μένα είναι καταπληκτικό!!! Σου δείχνει βήμα βήμα το στάδιο της εγκυμοσύνης!

http://www.reamaternity.gr/calendar.aspx#

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Δευτέρα θα αναμένουμε στο ακουστικό!!! :x Και εγώ μπαίνω σε αυτό το τριπάκι κάθε κύκλο αλλά τίποτα.. Καλήτερα μην σου μπαίνουν ιδέες από τα σήμερα για να μην απογοητευτής... φυσικά όλα είναι πιθανά!!! Από την στιγμή που διανύεις περίοδο προσπαθειών σίγουρα υπάρχει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου! Stephanie εχεις δικιο! δεν ψαχνω πια ουτε για συμπτωματα ουτε για τιποτα!ειναι νωρις. Εκανα σημερα ενα τεστακι για να δω αν εχει περασει η επιδραση της pregnyl και βγηκε αρνητικο,οποτε την Δευτερα δεν θα επηρρεασει την χοριακη(ειχα ενα αγχος μην βγει ψευδως θετικη ακομη και τοτε)..οποτε απο δω και περα αναμενω την Δευτερα και οτι βγει θα ειναι αληθινο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελες μου.     

@stephanie .ναι ειμαι απο κυπρο. Ο γιατρος μου ειναι ο Ανδρεας Μαυρίδης.ποιο ακριβως ειναι το προβλημα;

@anasissy.μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε. Να σκεφτεσαι θετικα και ειναι κοντα η δευτερα . Θα περιμενω νεα σουχχχ

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

marakycy και εγώ πήγαινα στον Μαυρίδη..είναι παρα πολυ καλός..τον άλλαξα όμως επειδή ο σύζηγος μου προτιμούσε να πάω σε γυναίκα και έτσι πήγα στην Σοφία Φρακάλα και είμαι πολύ ενθουσιασμένη μαζί της...γι'αυτό σε ρώτησα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Κοριτσια.

και εγω δεν εχει πολυ καιρό που πηγα Μαυριδη καποιους μηνες . Αλλαξα καποιους μεχρι να καταληξω. Αλλα μου αρεσε κ μου φανηκε πολυ επαγγελματιας. Δεν τη ξερω την κοπελα δεν ετυχε να παω ποτε σε κοπελα. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

1ον: Μαρακι δεν ηξερα οτι εισαι κ εσυ απο Κυπρο!! οποτε 2 Κυπριες και μια βορειο Εβρο!! τα δυο ακρα!!!

2ον:τι εγινε με την περιπτωsη σου?αδιαθετησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου.

ευτυχως ειδα σημερα σημαδι και θα παω δευτερα να κανω χοριακη να δω αν επεσαν οι μοναδες κ θα μιλησω με το γιατρο. Εσυ πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα!τι κανετε? κανενα νεο?...εγω ξεχασα να αναφερω οτι απο προχθες εχω ελαφρια πονακια χαμηλα και στην μεση μου..δεν ξερω τι μπορει να ειναι,μοιαζουν με της περιοδου παντως,σε πιο χαλαρη μορφη...ετσι μπηκα να σας πω ενα γεια!!φιλακιαααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου.

τελεια νεα μακαρι να ειναι πονακια εγκυμοσυνης.ευτυχως αδιαθετησα αν και ειναι πολυ βαρια περιοδος αλλα αναμενομενο λογω της αποβολης.περιμενω νεα σου δευτερα. Φιλακια χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα! να σας ενημερωσω οτι δεν πηγα για χοριακη,γιατι χθες επαθα διαστρεμμα!!!:roll:..αν δεν αδιαθετησω,οταν ειμαι καλυτερα θα παω!αυταααααααα!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια.

περαστικα σου και γρηγορη αναρρωση.ελπιζω να μην πονας πολυ.?φιλακια....kαι να μην σου ερθει περιοδος και να εισαι εγγυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως ποναει μονο οταν το παταω(την στιγμη που εγινε βεβαια βγηκε ολη η γειτονια απο τις φωνες!!)..θα φανει..μακαρι να μην ερθει..δεν εχω και συμπτωματα δηλαδη(συνηθως ποναει η κοιλια μου),θα φανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Μαράκι λυπάμαι πολύ για την αποβολή.. Μην σε πάρει από κάτω.. Να είσαι δυνατή ια την επόμενη φορά..Πότε θα μπορέσεις να προσπαθήσεις ξανά;

Anasissy περαστηκά σου και περιμένουμε νέα σου..

Εγώ έχω πόνους περιόδου εδω και 2 μέρες..αν και περιμένω να αδιαθετήσω το Σάββατο.. αλλά γενικά το έχω να πονάω 1 εβδομάδα πρίν την περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τζιφος!!πηρα ενα predictor express που δειχνει απο την ημερα της αναμενομενης περιοδου,αρνητικοτατο..τι το 'θελα? τα εφαγα τα μουτρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mέχρι την ώρα που θα σου ερθει η περίοδος να μην είσαι σίγουρη για τίποτα..καμιά φορά αργεί να αυξηθεί αυτή η ορμόνη στον οργανισμό σου και να μην το δείχνει το τέστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου

@στεφανη mou σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα θελει χρονο.αυτο το μηνα δεν θα προσπαθησω τον επομενο μετα την περιοδο θα παω να με δει για να ελεξει οτι ολα ειναι οκ. 

@annasissy μου κανε χοριακη ειναι πιο αξιοπιστη γιατι πολλες φορες τα τεστ δεν εδειξαν ενω υπηρχε εγγυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...