Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπαθεια συλληψης με pregnyl


anasissy

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!!μολις εκανα εγγραφη στο forum,και ανηκω στα κοριτσακια που προσπαθουν ενω εχουν πολυκυστικες!!ειναι ο πρωτος κυκλος θεραπειας που κανω με κλομιφαινη,και το Σαββατο εκανα την pregnyl με ενα ''καλο'' ωοθηλακιο..τωρα ειμαστε στην προσπαθεια. Υπαρχει καποια που εκανε θεραπεια και εμεινε με την πρωτη??(πολλα θελω μαλλον!!). και γενικοτερα ποτε εδειξε η χοριακη?και ολη η διαδικασια?αυτα!!φιλια σε ΟΛΕΣ εκ των προτερων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα anasissy. Εχουμε ακροβως την ιδια περιπτωση κ εγω εχω πολυκυστικες εκανα θεραπεια με femara εκανα ενα ωαριο οταν εφθασε το μεγεθος που επρεπε μου εκανε την ενεση . Κ οταν πηγα να με ξαναδει μου εδωσε υποθετα προγεστερονης για να μπορεσει να κρατηθει αν γονιμοποιηθει. Γονιμοποιηθηκε το ωαριο εδειξε η χοριακη στις 16 μερες απο την ωορηξια αλλα δυστυχως κατι δεν πηγε καλα στη γονιμοποιηση κ δεν ανεβαινουν οι τιμες της χοριακης κ θα μου ερθει η περιοδος. Μην αγχωνεσαι βοηθα πολυ η ενεση κ τα χάπια.μακαρι να σου πανε ολα καλα. Αν χρειαστεις οτιδηποτε μου λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marakicy μου τι κριμα. πρωτος κυκλος θεραπειας ειναι που εκανες? εμενα δεν μου εδωσε προγεστερονη, και δεν ξερω και τι να κανω στην δουλεια,ποσο να προσεχω κτλ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα anasissy mou. Ναι πρωτος κυκλος ηταν .ασε απο εκει που πιστευα οτι θα μου ερχοταν περιοδος κ θα γινοταν αυτοματη αποβολη πηγα και σε αλλο γιατρο γιατι κατι ενιωθα οτι δεν πηγαινε καλα αφου περνουσαν οι μερες κ δεν ερχοταν περιοδος . Κ τελικα συνεχιζεται η εγγυμοσυνη αλλα ειναι προβληματικη κ χρειαζεται παρακολουθηση για να δουμε που θα δημιουργηθει το εμβρυο κ να δρασουμε αναλογα.θα πρεπει να μην κουραζεσαι να σηκωνεσαι κ να περπατας αν ειναι γραφειακη η  δουλεια σου να μην σηκωνεις βαρος .και γενικα να μην πολυκουραζεσαι. Σου ευχομαι τα καλυτερα. Χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι μου!δεν υπαρχει περιπτωση εν τελει να εξελιχθει ομαλα η εγκυμοσυνη σου?σου το απεκλεισαν?αφου πιαστηκε το ατιμο!παντως οτι και να γινει,τι να κανουμε,ενας μηνας δεν ειναι πολυ,στην αρχη ειμαστε. εγω δεν νομιζω να εγινε κατι,αν και ειναι νωρις(3η μερα μετα την ωορηξια,νομιζω δηλαδη γιατι την Δευτερα ειχα πονους),ειμαι οπως πριν. Οχι οτι ψαχνω συμπτωματα φυσικα,αλλα ετσι μου λεει το προαισθημα μου!θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αννασισυ μου. Πως τα πας;οχι δεν υπαρχει περιπτωση γιατι οι μοναδες τις χοριακης δεν ανεβαινουν οπως θα επρεπε δηλ να διπλασιαζονται ανα δυο μερες κ ειμαι σε παρακολουθηση με υπερηχογραφημα κ ανα δυο μερες χοριακη γιατι ειναι επικυνδυνο αν ειναι εξωμητριο πραγμα που ακομη δεν εδειξε γιατι ειναι χαμηλες οι μοναδες. Ασε πολυ αγχος με την εξελιξη ελπιζω να αρχισουν να πεφτουν οι μοναδες για να μου ερθει περιοδος διαφορετικα ειναι δυσκολα τα πραγματα. Χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!αχ τι δυσκολα..ας ερθει τουλαχιστον να τελειωνεις και να πας για επομενο κυκλο και να μην μπαινεις σε διαφορετικες διαδικασιες. εγω τι να σου πω,δεν ξερω ακομη περιμενω..απο σημερα το πρωι η θερμοκρασια μου ειναι 37.1,αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστη γιατι την μετρησα αφου ηπια καφε(ειχε αρκετη ωρα που ξυπνησα δηλαδη),μεσα στη μερα παλι το ιδιο αλλα δεν ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο. και πειναω πολυ,αλλα μπορει να ειναι ψυχολογικο..εγω που ξεχνουσα να φαω(κυριολεκτικα),πειναω ανα τρεις ωρες απο χθες,μαλιστα το στομαχι μου ειναι σαν να μην εχω φαει μπουκια,τωρα εχω αναγουλα και φουσκωμα απο το πολυ φαγητο!!!!αλλα νομιζω οτι ειναι στο μυαλο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι νομιζω τζιφος για αυτο το μηνα....η αναγουλα πηγε περιπατο,το στηθος δεν εχει πρηστει...μονο ενοχλησεις χαμηλα εμειναν και μια θερμοκρασια 36,8-37..και χαμηλα σαν να εχω μια πετρα..απο Δευτερα αν δεν ερθει περιοδος παω για χοριακη..αν δεν ερθει..αλλα δεν νιωθω καθολου εγκυος!!!το στηθος νομιζω οτι επρεπε να εχει μια αλλαγη,μια εβδομαδα μετα την ωορηξια..οχι?απογοητευση..

 

Επεξεργάστηκε από anasissy
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακι. Εχεις περασει τις μερες σου;αν τις εχεις περασει εστω και μια μερα η χοριακη δειχνει. Τον πρωτο διαστημα δεν εχεις κ ιδιαιτερα συμπτωματα μετα τις 4 με 5 εβδομαδες θα εχεις αναγουλες αλλα αυτο εξαρταται κ απο τον καθε οργανισμο. Τοστηθος επρεπε να ειχε φουσκωσει τωρα για την θερμοκρασια δεν ξερω γιατι δεν την μετρουσα. Τα δικα μου καπως ευχαριστα μεσα στην ατυχια μου φανηκε το σακουλακι αρα ειναι μεσα στην μητρα κ μαλλον ειναι θεμα χρονου να ερθει η περιοδος κ να αποβληθει διαφορετικα θα χρειαστει αποξηση. Χχχχ για οτι αλλο θες με ρωτας κ μακαρι να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,την Δευτερα θα ειμαι στην 29η μερα του κυκλου,και 2 εβδομαδες μετα την ωορηξια. σημερα εχει μια εβδομαδα ακριβως απο την ωορηξια μου..νομιζω οτι σε μια εβδομαδα κατι επρεπε να δειχνει το στηθος εστω. κοριτσι μου αφου ειναι ενδωμητρια παλι καλα. πας για δευτερο κυκλο πιο ευκολα..κατι θα καταφερουμε μωρε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σου. Μην αγχωνεσαι την δευτερα θα ξερεις κ να τα βλεπεις θετικα γιατι δυστυχως το αγχος δεν βοηθα καθολου. Δεν σημαινει κατι οτι δεν φουσκωσε το στηθος σου μπορει να συμβει τις επομενες μερες. Περιμενω νεα σπυ χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ειμαι στην δουλεια και απο την βιασυνη μου το εγραψα αλλου...εχω απο το μεσημερι εντονα τσιμπηματα χαμηλα,λιγο κατω απο την αριστερη πλευρα(στην αριστερη ωοθηκη ηταν το καλο ωοθηλακιο)..λες να ειναι εμφυτευση??σε αλλο ποστ το εγραψα η χαζη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ αυτο γελαμε!!!ειμαι στην δουλεια(σε καφε) και σημερα αναμενεται κοσμος...δεν αποφευγω το περπατημα...τουλαχιστον..στις 10 που σχολαω θα παω αμεσως να ξαπλωσω..αντε να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια! Μόλις έκανα και εγώ εγγραφή και ήθελα να σας πω και τα δικά μου.. Έκανα την ένεση pregnyl στις 17 Νοεμβρίου και η γιατρός μου, μας είπε να έχουμε επαφές για τις επόμενες τρείς μέρες. Αύριο 26/11/15 περιμένω να αδιαθετήσω και απλά περιμένω! Απλά όταν πιέσω μεταξύ στομαχιού και κοιλιάς νιώθω τσιμπίματα σε όλη μου την κοιλιά.. Αυτό μπορεί να σημαίνει ότι μπορεί και να πέτυχε.. ή είναι που θα αδιαθετήσω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!εγω εκανα την pregnyl το Σαββατο πριν απο σενα..καλο ειναι να μην πιεζεις την κοιλια σου!!Γιατι περιμενεις στις 26? εγω περιμενω το Σαββατοκυριακο..η περιοδος ερχεται περιπου 14 μερες μετα την ενεση,γιατι η ωορηξια γινεται μεσα στις 3 μερες που σας ειπε και τις επαφες. Τι κυκλο εχεις? Νομιζω ειναι νωρις να αδιαθετησεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναί ! Έχεις δίκαιο! μιλούσα πρίν με μια κοπέλα και απόρισε και αυτή! Οκ! Απλά τον περασμένο μήνα αδιαθέτησα στισ 25/10 γι'αυτό περίμενα να δω αύριο! Δεν το ήξερα οτι μετρούμε 14 μέρεσ μετά την ένεση.. Η κοπέλα που μίλησα πρίν μου είπε ότι οι 14 μέρες μετρούν αφού περασουν οι 3 μέρες επαφής. Δηλαδή μετράμε 3+14 μετά την ένεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε..! Κάτι πονάκια του δευτερολέπτου 2 μέρες μετά την ένεση! Εσένα είναι η πρώτη σου ένεση; Εμένα είναι η πρώτη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πρωτος κυκλος ηταν!και ειμαι στην αναμονη!!!τοτε προφανως εγινε η ωορηξια,αρα μετρα 14 απο τοτε περιπου..το κακο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε χωριακη απο νωρις!!μπορει να πιασει την ενεση!!!περιμενουμε λοιπον!!καλη επιτυχια κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώωω!!!! Και σε σένα εύχομαι καλή επιτυχία!!! Θα περιμένουμε τότε αποτελέσματα!!  Φυσικά δεν περιμένω από την πρώτη φορά αλλα ποτέ δεν ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι! Και εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες.. Έχει 9 χρόνια που έχω επαφές με τον σύζυγο μου χωρίς προφύλαξη και δεν εμεινα ποτέ εγκυος..αλλά τώρα κτύπησε το καμπανάκι της πατρότητας και ξεκηνήσαμε να το ψάχνουμε!! Φυσικά δεν βιαζόμαστε επειδή είμαστε σχετικά μικροί σε ηλικία..εγώ 28 και ο σύζυγος μου 33! Εσείς πόσο καιρό προσπαθείτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...