Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάλι ήρθε η ακατονόμαστη!


Ισμήνη15

Recommended Posts

Καλημερα σε όλες σας κορίτσια , ειμαι νεα στην παρέα αλλα εδω και αρκετό καιρό σας διαβάζω και είστε η μεγάλη μου παρηγοριά. Ειμαι 26 ετών και ύστερα απο προσπάθεια περίπου 10 μηνών ειμαι στα χειρότερα μου . Τους τελευταίους 2 μήνες παρακολουθούμε τις γόνιμες μου μέρες με τον γιατρό μου , γενικά ειμαι πολυ αισιόδοξη κατα την διάρκεια αυτών των ημερών και μετα πάλι με παίρνει απο κατω εώς ωτου που μου έρχετε περίοδος και πλανταζω στο κλάμα. Εχω κανει ορμονολογικες, υπέρηχο ωοθηκών και ο άντρας μου σπερμοδιαγραμμα , και ολα καλα δόξα το Θεο. Εμένα με τρώει τελευταία να κανω σάλπιγγογραφημα μηπως εκει δείξει πως κατι δεν παει καλα. Ηθελα να ρωτήσω υπαρχει περιπτωση ο κόλπος μου να εχει άλλο σχήμα και να χρειάζετε να το κανω σε συγκεκριμένη στάση , επιςης μετα κατα ποσο ισχυει το σηκωμα της λεκάνης κτλ κτλ ; ευχαριστω !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες Ισμηνη μου!!! Καλο θα ηταν να κανεις και μια σαλπιγγογραφια γιατι τα δειχνει ολα!!!αυτο που λες για το σηκωμα της λεκανης τα εχουμε κανει ολα  αλλα η αποψη μου ειναι πως αν ειναι να γινει θα γινει και ορθια να εισαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ισμηνη και καλως ηρθες! νομιζω ολες καταλαμβαινουμε την απογοητευση σου, αλλα ο αγωνας συνεχιζεται, και μας μονο η σαλπιγγογραφια μας εμεινε, αν θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα κανε την! εχεις ακομη 2 μηνες για να κλεισει ο χρονος, προσπαθησε να μην αγχωνεσαι πολυ (γιατι καθολου δεν γινεται δυστυχως) και να σκεφτεσαι οσο μπορεις θετικα!!! σου ευχομαι συντομα με το πολυποθειτο αποτελεσμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Γεια σου κοριτσι του αγωνα και εσυ σαν και εμας.και εγω 27 ειμαι δεν μου βρηκαν κατι ουτε του φιλου μου ολα οκ και μου ειπαν αν αυτος ο μηνας βγει παλι ασφαιρος μετα το τελος της ερχομενης περιοδου θα μου κανουν σαλπιγγογραφημα.8 μηνες προσπαθουμε και εμεις.μην απογοητευεσαι τι σου λεω τωρα ε μιας και εγω ειμαι της ιδιας συνομοταξιας.keep going !!!!! Οσο για την σταση δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο απλα το πιο βασικο νομιζω ειναι να μενεις ξαπλα κανα μισαωρακι μετα το.... και μετα να πηγενεις τουαλετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια , ειναι πολυ σημαντικο να μιλας με καποιον που περναει τα ιδια με σενα και σε καταλαβαινει ! Αφου ακομα και ο αντρας μου οσο και να το θελει δεν μπορει να νιωσει ποσο ψυχοφθορο και κουραστικο ειναι ολο αυτο για το μυαλο μιας γυναικας . Ενω ξεκινησαμε τοσο χαλαρα , σαν αστειο ενα πραγμα, μεσα σε λιγο καιρο εχω γινει εμμονικη , οξυθυμη και εγωιστρια και εχω ξεχασει τους λογους για τους οποιους ηθελα αυτο το παιδι. Ελπιζω αυτη η ''ταλαιπωρια'' που περναμε ολες τωρα να γυρισει σε τυχη και υγεια μολις με το καλο ερθουν το μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα ωχ ωχ!!!και εγω μια απο τα ιδια αρχησε να με ποναει χαμηλα η κοιλια μου απο τωρα και λογικα περιμενω προς το τελος της εβδαμαδας ??!!!αντε καλο μηνα και να ειναι πραγματικα καλοοοοοοοοςςςςς μηνας!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα.θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Τo πρωί σηκώθηκα με μια ανακατωσούρα και περίεργη γεύση στο στόμα μου και έχω την αίσθηση ότι έχω σάλια πολλά. Τα έχει καμια σας πριν την περίοδο αυτά; Ρωτάω γιατί έχω βγάλει σπυριά και φαντάζομαι θα έρθει η ακατανόμαστη έχω 8 μέρες μέχρι την ακατανόμαστη.

Επεξεργάστηκε από admin
Μετατροπή Greeklish σε ελληνικά - παρακαλώ γράφετε στα ελληνικά!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! 

Δεν το εχω πάθει ποτέ προσωπικά , τα σπυράκια μπορεί να ειναι και απο σοκολάτες εαν έφαγες η' απο ανχος . ίσως αυτός να ειναι ο μήνας σου, μια εβδομαδα έμεινε , μακάρι να μην σου έρθει , κανε κατι άλλο για να ξεχαστείς έως τοτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!χαχαχα ετσι ακριβως εγω ποτε θα γινω μανα χαχα!!!!τι στο καλο !!!!καθε χρονο λεω αυτος ο χρονος !!!μετα περναει και ξαναλεω παλι αααυτος ο χρονος αλλα τι να πω πρεπει να αλαξω ατακα μαλλον εεε!!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα.πραγματικα δεν καταλαβενω.να το θες τοσο πολυ και το συμπαν να συνομοτει εναντιον σου.ειναι πραγματικα τραγικο.ργω ετσι σκεφτομαι καθε μηνα μετα το γυναικολογο.χμμμ μου ειπε ολα καλα αρααα αυτον τον μηνα θα τα καταφερουμε ....και τζιφος .τι αλλο δλδ να κανουμε ακροβατικα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα εχουμε κανει και απο αυτα και μαξιλαρια και ψηλα λεκανη και τα ποδια χαχαχα ????? τι στο καλο !!!!!καπου απογοητευομε μετα λεω ολα θα γινουν και συνεχιζουμε ετσι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να ειχα την δυναμη σου και την υπομονη σου αλλα ειμαι ακριβως το αντιθετο ουτε υπομονη αλλα ουτε δυναμη εχω.καθε μηνα ψαχνω συμπτωματα και μετα παλι κατεβαζω τα μουτρα μεχρι το πατωμα μολις φαω ακυρο γιατι ερχετε η καταραμενη.☺αυτην την φορα το πηρα πιο χαλαρα αν εξερεσεις το στηθος μου που πραγματικα θα εκραγει....μεχρι και το αγορι μου το προσεξε και με ελεγε παμελα .....φαντασουυυ??? εσυ σε τι φαση εισαι εννοω προσπαθεις με κανονικο τροπο η σκεφτεσε παλι για εξοσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω φυσιολογικα γιατι δεν εχω καταλυξη που να παω ( σε ποιον γιατρο) γιατι φοβαμε μηπως πεσω παλι σε ......!!!!! Προβλημα δεν υπαρχει αλλα μετα απο 10 χρονια δεν υπαρχουν περιθωρια να το συζηταω εξωσωματικη η οχι θα δω τη θα μου πει ο γιατρος !!!!!να σε ρωτησω κιολας να παω σε γιατρο που κανει ο ιδιος εξωσωματικη η να παω σε καποια που δεν κανει για να μου πει πραγματικα αν χρειαζετε???????ουφ μπερδεμα δεν εχω να κανω τιποτα αλλο παρα μονο ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω την αμαρτια μου ειπα να παω πρωτα στην γιατρο που δεν κανει εξωσωματικη για να μην με παει αμεσως χωρις να δει τι γινετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...