Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα κατάφερα κι εγω!!!


Christie!

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!Μόλις μπήκα κι εγω στην παρέα σας!!!Έκανα τεστ το απόγευμα με 2 μέρες καθυστέρηση αλλά πολύ σταθερό κύκλο και ιστορικό ενδομητριωσης και ναι!!!Θετικό!!!Θέλω να μου δωσετε συμβουλες για οτι απαγορεύεται!!!!Βότανα, φαγητά κλπ κλπ!!!!Ειμαι 4 εβδομάδων και 2 ημερων!Και όποια συμβουλή βέβαια  θέλετε γιατι έχω παντελή άγνοια!!!!Ειμαι 32 και ειμαι πρωτάρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Christie.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμα αλλά αυτό που ξέρω για το πρώτο τρίμηνο σίγουρα είναι ότι πρέπει να προσέχεις λίγο παραπάνω τις κινήσεις σου. Όχι απότομα. Επίσης οπωσδήποτε filicin αλλά θα σου το πει και ο γιατρός σου.

Με το καλό κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και με το καλό το μπεμπέ !εγω ειμαι αυριο 12 εβδομάδων θα παρεις οπωσδήποτε φυλλικό οξύ από βοτανα μόνο χαμομήλι λένε οι γιατροί (εγω ειμαι φαν των βοτάνων επινα τα παντα μελλισοχορτα λουιζες τσουκνιδες οτι μπορεις να φανταστείσ!!!!!)τώρα δέν ξέρω αν ισχύει γιατοι και οι γιατροίθ παντα ηταν εναντια στα βότανα.θα προσεχεις με τα βαρη λίγο την διατροφή εγω εβαλα ηδη 3,5-4 κιλα ώς τώρα,ενώ με ειπε να βαλω 2!κατα τα αλλα εχουμε και επαφές 2-3 φορες την εβδομαδα εφόσον μας το επέτρεψε κανω και 2-3 φορες διαδρομο (περπατημα μην φανταζεσαι)γενικα μου ειπε οτι εκανα να κανω όμως με προσοχή! καφε 2 δοσεις ημερησιως, οχι μυδια ,τονο κονσέρβα σπάνια και αυτα τα μεγαλα ψαρια να αποφεύγω α και τα συκωτια γενικα πουλιων και μοσχου!!αυτα ...σου ευχομαι να απολαυσεις την εγκυμοσύνη σου και όλα καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχια σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τις συμβουλές σου!!!!!Εύχομαι απ'την καρδιά μου  να τα καταφέρεις το συντομότερο δυνατό!!!Να εισαι καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη μου σ'ευχαριστω πάρα πολύ!!Πραγματικά ήσουν κατατοπιστικότατη!!!Κι εγω φαν των βοτάνων αλλά θα αρκεστω στο χαμομηλάκι!!!!Προς το παρόν επειδή χτες το έμαθα ειμαι όσο αγχωμένη τόσο χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα!Σε 2 μιση βδομάδες μου ειπε να πάω ο γιατρός!Προς το παρόν πάω να φτιάξω το καφεδάκι μου!!!!!Κι εγω σου εύχομαι να έχεις μια πανέμορφη υπόλοιπη εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχια σ'ευχαριστω πάρα πολύ για τις συμβουλές σου!!!!!Εύχομαι απ'την καρδιά μου  να τα καταφέρεις το συντομότερο δυνατό!!!Να εισαι καλά!!!

:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...