Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνοι περιόδου πρίν την περίοδο -Πιθανότητα εγκυμοσύνης ;


Veloudenia

Recommended Posts

Καλησπέρα , Θα ήθελα τα φώτα σας :) . Έχω κύκλο 28 ημερών , πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου 04/09 . Ελευθερές επαφές 14/09 και 17/09 . Τις τελευταίες 1-2 ημέρες νιώθω τις κλασικές ενοχλήσεις που αντιμετωπίζουμε οι περισσότερες όταν περιμένουμε περίοδο ( πονάκια στην κοιλιά ελαφρύ φούσκωμα κλπ ) . Το θέμα μου είναι πώς τέτοιες ενοχλήσεις δεν είχα ποτέ ξανά τόσο νωρίς ..πάντα 1 μέρα πρίν την περίοδο να ένιωθα έτσι ... και το ερώτημα μου είναι .. παίζει να εχει γίνει σύλληψη και εμφύτευση και για αυτο υπάρχουν αυτές οι ενοχλήσεις ; μετράω και ξαναμετράω τις μέρες και μου φαίνεται πολύ νωρίς για εμφύτευση . Τώρα περιμένω περίοδο 01/10 ...να σας πω την αλήθεια δεν θέλω να το σκέφτομαι ...όταν όμως νιώθω τις ενοχλήσεις στην κοιλιά ασυναίσθητα σκέφτομαι ''καλα τι έπαθα κ νιώθω έτσι ; και για αυτο στριφογυρίζει στο μυαλό μου. 

Επεξεργάστηκε από Veloudenia
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Veloudenia! εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα και περιμενω να αδιαθετησω 05\10 .Πολυ πιθανον να ειναι ωορηξια η αλλαζει ο κυκλος μας (δεν αποκλειω βεβαια το ενδεχομενο της εγκυμοσυνης)Η αληθεια ειναι οτι και μενα μου φαινεται νωρις για εμφυτευση και συμπτωματα ....δεν ξερω αν σε βοηθησα αλλα βρισκομαι στην ιδια θεση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νάντια . Η αλήθεια είναι πως σήμερα δεν νιώθω πόνους περιόδου παρα μόνο φούσκωμα και αυτο βέβαια μου φαίνεται παράξενο. Ο χρόνος θα δείξει :) . Η αλήθεια είναι πάντως πως στην κόρη μου ( 3.5 ετών) δεν θυμάμαι να ένιωσα την παραμικρή ενόχληση πρίν την καθυστέρηση . Απλά την πρώτη μέρα καθυστέρησης ένιωθα πως απο στιγμη σε στιγμή θα μου έρθει περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα την εχω πατησει πολλες φορες με αυτα τα συμπτωματα μπορει να τα εχω και μια εβδομαδα πριν την ακατανομαστη.την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος (παλλινδρομη)ειχα συμπτωμα 1-2 ημερες πριν την καθυστεριση το κυριοτερο ηταν ολη την ωρα ηθελα πιπι μου.κανε λιγακι υπομονη Veloudenia και θα μαθεις συντομα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια . Τα πονάκια που θύμιζαν πόνους περιόδου και τα είχα πριν καμία εβδομάδα περάσανε...αυτο που μου κάνει εντύπωση όμως είναι το ασυνήθιστο πρήξιμο που έχω στην κοιλιά εδω και αρκετές μέρες και δεν μπορώ να το αιτιολογήσω με τίποτα...παίζει να είναι σημάδι εγκυμοσύνης ; Είχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο και ήταν όντως εγκυμοσύνη ; Πάντως ιδεα μου δεν είναι γιατι φαίνεται το φούσκωμα... απο άποψη πρηξίματος είναι σαν να περιμένω περίοδο με την διαφορά ότι δεν πρήζετε τόσο νωρίς η κοιλιακή χώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω αν λύνεται με συμβιβασμό ή με ολοκληρωτική ρήξη της σχέσης. Θα δείξει! Για μένα πια το πολυτιμότερο πλάσμα της ζωής μου βρίσκεται στην κοιλιά μου! Και θα κάνω τα ΠΆΝΤΑ για να είναι εκείνη καλά!
    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...