Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια, σχετκά με pregnyl


ditaki

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

είμαι 28 χρονών και εδώ και 5 μήνες προσπαθούμε για μωρό με τον άντρα μου. Έχω σύνδρομο πολυκιστικών ωοθηκών και εκτός από άστατο κύκλο δεν έχω πάντα ωορρηξία.

Τον προηγούμενο μήνα που δεν είχα ωορρηξία, ο γιατρός μου είπε να πάρω μετά την 40 ημέρα του κύκλου primolut για πέντε ημέρες (1 πρωί, 1 βράδυ) για να μου έρθει περίοδος και από την 2η έως την 6η serpafar (1 πρωί, 1 βράδυ) και την 12 ημέρα να πάω για κολπικό υπέρηχο, για ελέγξει την ωορρηξία.

Θέλω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα αυτή την θεραπεία, χωρίς να κάνει pregnyl, και αν έχει μείνει έγκυος;

Δεν μου είπε τίποτα για ένεση pregnyl, χωρίς αυτή δεν βοηθάει η θεραπεία στη σύλληψη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,έχω κάνει παρόμοια θεραπεία χωρίς να έχω πολυκιστικές ,έπαιρνα κλομιφαίνη....η pregnyl γίνεται αφού κάνει τον έλεγχο με τον υπέρηχο,ώστε να δεί πόσα ωάρια έχεις κι αν έχουν μεγαλώσει αρκετά.Μόλις είναι έτοιμα και κρίνει ο γιατρός οτι και το ενδομήτριο σου είναι ικανοποιητικό θα σου πεί λογικά να κάνεις την ένεσουλα και σε 36 περίπου ώρες θα έχεις ωορηξία......Καλή επιτυχία και καλή ψυχολογία σου εύχομαι!!!!!

Είσαι μικρούλα ακόμα και δεν πρέπει να αγχώνεσαι!!!!Όλα θα πάνε καλά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...