Μετάβαση σε περιεχόμενο

αίμα κι εντονοι πονοι


Recommended Posts

καλησπερα... εκανα χοριακη κ εδειξε 937 ... ειχα ομως λιγο αιμα τις μερεσ που ουτως η αλλωσ θα ημουν αδιαθετη καθως εχω εντονουσ πονουσ περιοδου σε σημειο που ξυπναω.. δε φαινεται ακομη τιποτα ειπε ο γιατροσ αλλα φοβαται για εξωμητριο η αποβολη...τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλώς ήρθες ! Η χοριακη διπλασιάζεται η οχι ?? το αιμα σου σταματησε ?? σε ποια μερα καθυστέρησης έκανες χοριακη ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα κ σημερα χοριακη ..θα παρω αποτελεσματα το μεσημερι...το αιμα σταματησε μονο ελαχιστο καφε με βλεννα αν θα εχω στο σκουπισμα...ηταν να αδιαθετησω 14/8.. κ απο εκεινη τη μερα ειχα καθε μερα λιγεσ σταγονεσ κ ετσι υποψιαστηκα.. χοριακη εγινε 20/8... δηλαδη 6 μερεσ μετα!!

 

Επεξεργάστηκε από livel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο που έκανες θα έχεις μια πιο καλη εικόνα . Το οτι το αιμα σταματησε ειναι θετικο σίγουρα . Πάντως για να δει ο γιατρος σάκο χρειάζονται πάνω απο 1000ιναδες . Καταλαβαινω οτι έχεις αγχώνει πολυ . Ειναι  η πρωτη εγκυμοσυνη ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι 28 και ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη.... αγχωνομαι τρομερα οχι τοσο για αποβολη αλλα εξωμητριο γτ εχω ακουσει αφαιρουν σαλπιγγα!

αν οι τιμες ανεβουν τοτε απλα μπορει αν δει που ειναι η αποκλειεται το ενδεχομενο εξωμητριασ κυησης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν διπλασιαστεί τοτε προχωράει κανονικά κ δεν ειναι κ εξωμητριο . Αν οχι τοτε περισσότερες πιθανότητες αποβολη κ μετα οι γιατροί σκέφτονται για εξωμητριο .  Αφαιρούν την σάλπιγγα αν γίνει ρήξη νομίζω αλλιώς έχω τηβ εντύπωση σου δίνουν φάρμακα .ολις βγουν τα αποτελεσματα παρε αμέσως τη γιατρο σου . Νομίζω αν ανεβεί κ ίσως να μπορεί . Ανάλογα κ παλι . Σε καταλαβαινω έχω περάσει κ εγω διαφορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.. θα επανελθω με χοριακη....ευχομαι να πανε ολα καλα γτ τρεμω στην ιδεα καποιου χειρουργιου η επιπλοκης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό να τρεμεις κ εγω θα τα παίξω άστο ειμαι κ υπέρ αγχωδης γι αυτό σου λέω σε καταλαβαινω απόλυτα αλλα κ λογω των εμπειριών μου στο θεμα εγκυμοσυνη μέχρι τωρα . Λοιπόν  ψιλά το κεφάλι κ μπες να γράψεις το αποτέλεσμα !! Θα το έχω στο μου μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ εχεις περασει πολλα.. ελπιζω τωρα ολα να βαινοθν καλως...

να πω κατι ακομη.. χθες μου εκανε κολπικο υπερηχο ο γιατρος γτ φοβηθηκε που πονουσα..κ δεν ειδε τπτ παρα μονο ενα μεγαλο ωοθυλακιο απτη δεξια πλευρα !! μου εχει καρφωθει στο μυαλο πως για να ναι απο εκει μαλλον κατι κακο ειναι...εκεινος βεβαια ηταν συγκρατημενος κ δε μου ειπε τπτ...

Επεξεργάστηκε από livel
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου ακούγεται λογικό , τωρα τι να πω . Φοβάσαι το εξωμητριο γι αυτό κανεις αυτές τις σκέψεις . Κοιτά εγω θα έπαιρνα το αποτελεσμα θα έπαιρνα την γιατρο μου κ αν με άφηνε στο περίμενε κ βλέπουμε θα έπαιρνα αμέσως κ δεύτερη γνώμη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις πηρα αποτελεσματα και ειναι μονο 1632!!!  αυξηθηκε αλλα οχι οσο επρεπε!!!  δλδ μαλλον εξωμητριο!

δε θελω να το πιστεψωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σύ περίμενε δεν βγαίνουν έτσι οι δις γνώσεις δεν σημαίνει οτι οποία χοριακη δεν ανεβαίνει διπλασιάζεται ειναι εξωμητριο αν ήταν έτσι οι μισές στο φορουμ θα είχαν εξωμητριο . Παρε την γιατρο σου να σε δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δευτερα θα κανω και την τριτη χοριακη κ θα παω για υπερηχο μου ειπε!!!

φοβαμαι γτ ποναω κ πολυ χαμηλα λες κ ειμαι αδιαθετη!!

προσευχομαι να βαλει το χερακι της η παναγια να ειναι ολα απλα μια ιδεα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • admin unfeatured this topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΠΗΡΑ Κ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ... 

20/8   937

22/8   1632

24/8    2630

ΠΩς ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙς ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΕΣ???  ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΤ ΔΕ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου , αυξήθηκε η χοριακη σου πάντως ! Έχω μια μικρή εντύπωση πως μετα τις 1200 δεν διπλασιάζεται ακριβώς ανα 2 μερες νομίζω . Το απόγευμα έχεις ?? σου εύχομαι τα καλυτερα μέσα απο την καρδια μου !!! Έχεις ακομα καφε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω αιμα αλλα ποναω πολυ! το απογευμα θα παω..μακαρι με αυτη τη τιμη να μπορει να δει κατι...

τουλαχιστον να ξερω...!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πονους περιοδου αλλα σαν να μαι κρυωμενοι..με πιανουν δλδ ωρεσ ωρεσ δυνατοι...κ φοβαμαι γτ ο πονος εστιαζεται στη δεξια πλευρα που απο εκει ειχαμε δει ωοθυλακιο στον κολπικο υπερηχο τη παρασκευη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...