Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση ή εγκυμοσύνη?


ditaki

Recommended Posts

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών με αποτέλεσμα να καθυστερεί η ωορρηξία ή να μην έχω καθόλου. Εδώ και 4 μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωρό. Είχα περίοδο 1 Ιουνίου, στις 15 έκανα τεστ παπ και κολπικό υπέροχο και μου είπε ο γιατρός ότι δεν είχα ακόμα ωορρηξία και μάλλον θα έχω στις 27 Ιουνίου και να κάνω εξέταση αίματος στις 30 Ιουνίου για να δούμε αν όντως είχα. Η εξέταση έδειξε ότι είχα κάνει ωορρηξία. Είδα όμως περίοδο 21 Ιουλίου, δηλαδή 24 ημέρες μετά την ωορρηξία, και βασικά κράτησε 2 ημέρες η ροή και μετά απλά καθάριζα. Στις 11 Αυγούστου έκανα πάλι κολπικό υπέρηχο και ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα κάνω ωορρηξία αυτό τον μήνα. Όταν είδε τις προηγούμενες ημερομηνίες μου είπε ότι μπορεί να ήμουν έγκυος και η περίοδος να μην ήταν περίοδος αλλά αποβολή. Μου είπε να περιμένω να φτάσει ο κύκλος 40 ημέρες και αν δεν έρθει περίοδος να κάνω β χοριακή. Αν βγει αρνητική θα κάνω θεραπεία για να κάνω ωορρηξία.

Γίνεται να έρθει η περίοδος σε πάνω από 14 ημέρες από την ωορρηξία?

Λέτε να ήμουν έγκυος και να απέβαλα? :cry:

Λέτε να είμαι ακόμη έγκυος....? Να κάνω τεστ...θα δείξει κάτι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...