Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αζωοσπερμία - Εξωσωματική


anja

Recommended Posts

Γειά σας, ο συζυγός μου ξαφνικά έχει αζωοσπερμία κ λέω ξαφνικά διότι πριν 7 χρόνια σπερμοδιάγραμμα ήταν οκ. Τώρα μετα απο 3σπερμοδ,με 0σπερματοζωάρια,κάναμε βιοψϊα και ευτυχώς βρήκαμε! Προχωράμε για εξωσωματική. Θέλω να μου πεί κάποια κυρία που ξέρει,ποτε ακριβώς ξεκινάει η φαρμακευτική αγωγή; Η γιατρός μου είναι σε διακοπες κ επιστρέφει σεπτέμβριο. Δηλαδή,πόσες μέρες μετα τη περίοδο; διάβασα ή στη περίοδο ή μετα αππ 20 ημερες. Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα anja. Καλο ξεκινημα και καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας! Ειχαμε κι εμεις μια παρομοια περιπτωση με αζωοσπερμια του συζυγου μου αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα και τωρα εχουμε ενα υγιεστατο κοριτσακι 13 μηνων! Β διαδικασια που ακολουθησα εγω ειχε ως εξης.Την 20 περιπου ημερα του κυκλου μου ξεκινησα ενεσεις για παραγωγη ωαριων.Μολις μου ηρθε περιοδος ξεκινησα χαπια για να φτιαξω το ενδομητριο και για προετοιμασια του οργανισμου για εγκυμοσυνη.Την 16 ημερα εγινε ωοληψια με ελαφρια ναρκωση και την ιδια μερα πηραν σπερατοζωαρια του συζυγου μου.Εγινε η γονιμοποιηση και 2 μερες μετα η εμβρυομεταφορα.Τα χαπια τα συνεχισα μεχρι τη β χοριακη.

Επεξεργάστηκε από candycrash
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

Εμας με ξεκινησαν την πρωτη μερα περιοδου με ενεσεις για 15 μερες, τη 15η μερα μου πηραν τα ωαρια και σπερμα του αντρα μου. Μετα απο 3 μερες μου εβαλαν τα εμβρυα. Τα χαπια τα επαιρνα κι εγω απο την εμβρυομεταφορα ως τη χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

αύριο ειναι η εμβρυομεταφορά μας. Μακάρι να πετύχει!!! 

Σου το ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα και σε 9 μηνες να εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!!!! Ειναι η πρωτη φορα που κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγε πολύ καλά.μακαρι να είναι επιτυχείς. ΜΑΚΑΡΙ <3. βρίσκομαι έξω.

μπραβο κοπελα μου να πανε ολα καλα να μας γραφεις να μας λες πως εισαι!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα anja.σου ευχομαι και εγω καλη επιτυχια.εκανα και πριν ενα μηνα και πηγαν ολα καλα.ειμαι εγκυος τωρα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !!καλη τυχη σε ολες!!! Εγω ξεκηναγα αμεσως με την περιοδο οπως και η wanabemom!!!

Καλη επιτυχια κοριτσακι μου να πανε ολα καλα ευχομαι μεσα απο την καρδια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

:) αύριο μεσημέρι είναι η μεγάλη ώρα κορίτσια! Δεν θέλω να προσθέσω κάτι για να είμαι καλυμμένη για όλα τα ενδεχόμενα αλλά είμαι αισιόδοξη! Ευχηθείτε για μας.... ? καλόβραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) αύριο μεσημέρι είναι η μεγάλη ώρα κορίτσια! Δεν θέλω να προσθέσω κάτι για να είμαι καλυμμένη για όλα τα ενδεχόμενα αλλά είμαι αισιόδοξη! Ευχηθείτε για μας.... ? καλόβραδυ.

καλη επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ολα να πανε οπως τα ονειρεύεστε!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) αύριο μεσημέρι είναι η μεγάλη ώρα κορίτσια! Δεν θέλω να προσθέσω κάτι για να είμαι καλυμμένη για όλα τα ενδεχόμενα αλλά είμαι αισιόδοξη! Ευχηθείτε για μας.... ? καλόβραδυ.

καλη επιτυχια καλα αποτελεσματα  bravo ετσι παντα αισιοδοξη και ολα θα πανε οκ!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όλα τέλεια!  Ευτυχώς!!!  Μα το ένιωθα κ όλας! Κ μάλλον είναι κ 2 τα σποράκια μας! Μακάρι!!!!  Τώρα πρέπει να είμαστε χαλαροίιιιι κ να το ζήσουμε! Εύχομαι το ίδιο σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες! Καλό βράδυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...