Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος Και Αυξημένη Θερμοκρασία!


Maraki1993

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα να κάνω μιαν ερώτηση και αν κάποια γνώριζε ή της είχε συμβεί κάτι παρόμοιο θα με βοηθούσε πολύ αν απαντούσε. Έχουμε και λέμε, έχω κύκλο 28-30 ημερών (το τελευταίο 6μηνο είναι σταθερά 30). Τελευταία περίοδος μου ήρθε 21/3, δυστυχώς σε αυτόν τον μήνα δεν πρόσεξα πότε ακριβώς έγινε η ωορρηξία. Κανονικά περίμενα να μου έρθει ξανά στις 21/4, αλλά συνέβη κάτι περίεργο... :/ Το Σάββατο το μεσημέρι (18/4) έβγαλα κάτι καφέ εκκρίσεις όπως ακριβώς τα τελειώματα, πολύ λίγα σε ποσότητα και κυρίως, στο σκούπισμα. Την επόμενη μέρα είχα ακόμη λιγότερα, περισσότερο θύμιζαν κίτρινο χρώμα, όπως όταν αρχίζουμε να καθαρίζουμε σιγά σιγά. Μετά, στις 20/4 εμφανίστηκε κανονικό αίμα, το οποίο έχω μέχρι και σήμερα, σε καμία περίπτωση όμως, η ποσότητα δεν είναι αντάξια με αυτή που μου έρχεται τις πρώτες μέρες...είναι πολύ λιγότερη...αλλά υπάρχει. Το επίσης, κουφό είναι ότι η θερμοκρασία μου είναι μέχρι και σήμερα 36,9 με 37.... Την μοναδική ελεύθερη επαφή την είχαμε με τον άντρα μου στις 12/4.... Έχετε μήπως καμία ιδέα για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό; Απ' όσο ξέρω δεν είμαι άρρωστη...:P Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αυτο με το καφέ το είχα και εγω. Η θερμοκρασία σε μερικές απο εμάς σαν και εμενα αναιβενει που και που στον περίοδο. Τώρα δεν ξερω να σου απαντήσω αν ειναι σιπτοματα εγκυμοσινης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι είχα παρατηρήσει σε προηγούμενη περίοδο, η θερμοκρασία μου πέφτει την ίδια μέρα που μου έρχεται κιόλας στους 36,4 με 36,5....γι' αυτό παραξενεύτηκα τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω...πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται!!!? Η θερμοκρασία το πρωί που μετρήθηκα 37 (θερμοκρασία στόματος)...από χτες μου σταμάτησε και το αίμα (βγάζω μόνο κάτι στο σκούπισμα)....ενώ κανονικά μου κρατάει 8-9 μέρες............... Εν το μεταξύ, λαχανιάζω απίστευτα σε πεζοπορία 10 λεπτών, με αποτέλεσμα να σταματάω και 3 συνεχόμενες μέρες, γύρω στις 9-10 το βράδυ, με πιάνει πονοκέφαλος....... [smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki1993 μπορεί να είναι και αίμα αμφύτευσης όπως λένε αλλά μου μοιάζει περισσότερο για ανωμαλία στην περίοδο. Όταν ήμουν μικρότερη τώρα είμαι 32, μου συνέβαινε κάποιες φορές, νομίζω δεν είναι τίποτα. Τώρα αν είναι εγκυμοσύνη ΜΑΚΑΡΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην περίοδο δεν κολλάω τόσο, αλλά το ότι δεν πέφτει η θερμοκρασία και σε συνδυασμό με όλο αυτό, κάτι συμβαίνει μου φαίνεται! Και να φανταστείς είναι η μοναδική φορά που δεν αισθάνομαι έγκυος. Τους 3 προηγούμενους μήνες που προσπαθούσαμε, πάντα έλεγα "τώρα σίγουρα είμαι"...αλλά τώρα που αναβάλαμε τις προσπάθειες και έτυχε να συμβεί μία φορά και σε όχι θεωρητικά γόνιμες μέρες (μιας και αυτό τον μήνα δεν τα παρακολουθούσα)...να μου παρουσιάζεται όλο αυτό.... δεν ξέρω τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια τι κάνετε? Τα δικά μου νέα είναι τα εξής: Έγκυος δεν ήμουν... πήγα στην γυναικολόγο για εξετάσεις και μου βρήκε μία μικρή κύστη στην ωοθήκη. Περίμενα να μου έρθει η περίοδος αυτό τον μήνα για να κάνω ορισμένες ορμονικές εξετάσεις. Στις 19/5 μου ήρθε, κράτησε μόλις 6 μέρες, και από την 3η κιόλας μέρα έβγαζα μόνο ελάχιστες σταγόνες. Να σημειωθεί ότι η θερμοκρασία ούτε τώρα έπεσε.... Την τρίτη μέρα της περιόδου έκανα τις εξετάσεις και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα...τα οποία και είναι: ΑΥΞΗΜΕΝΗ FSH...κοίταξα στο ιντερνετ και είδα πως δεν είναι και πολύ καλό.  Η γυναικολόγος αρνήθηκε να μου πει από το τηλέφωνο και είπε να περάσω από εκεί...αλλά θα σκάσω μέχρι να πάω....Συνέβη σε καμιά το ίδιο...και μήπως μπορεί να μου πει τι γίνεται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θασου πει να πας σε ενδοκρινολογο να.το ρυθμίσετε και εμενα.ηταν.αφηρημένη λιγο ειναι του Βορίδη καπως δεν.λειτουργεί καλα και αυτο ειναι που κάνει περίεργη την περίοδο και δυσκολεύει την γονιμότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσε δυο χάπια ενα για το προι πριν φάω και θα φάω για μισή ωρα μετα ενα το μεσημέρι πριν φάω και ενα το βράδι πριν φάω αυτο του μεσημεριανού και του βραδινού τα περνώ και καπάκι τρώω αυτα ειναι για πάντα απλα θα βλέπουμε απο την εξέταση εματος πως ειναι αν ειναι χαμηλά θα τα σταματάω αν αυξάνετε ξανά θα τα ξαναρχίσω ξανά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα μάλιστα!! Ευχαριστώ πολύ!!! Και σου είπαν αν θα μπορείς να μείνεις έγκυος κατευθείαν ή μήπως θα έχουν κάποιες παρενέργειες και θα πρέπει να περάσει λίγος καιρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν επηρεάζει τιποτα ετσι και αλιος τις ειχα πει οτι θελω να κανω παιδι και αν μείνω μπορώ να το περνω μέχρι το πρώτο τρίμηνο αλλα αν μηνω θα μου το αλαξι απο την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...