Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οκτωβριανες 2009( Και Οχι Μονο...)Τα Καλυτερα Ερχονται Λεμε....


Recommended Posts

Αντε καλοριζικο!!

Η γκαστρουδω δεν ανηκει εδω η Vag κουβαλαει γκαντεμοσκονη λεει .η marker νευρα ε ειπα να το ανοιξω εγω να μου μπει καλα η χρονια!!!

Για ολα τα σπιτικα οτι καλυτερο!!!

Θετικη σκεψη κοριτσια....τα καλυτερα ερχονται...τι στο καλο εκλογες εχουμε...ξεκιναμε με μια αλλαγη τουλαχιστον για το 2015!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το'ξερα βρε τρελο ροδιτισσα οτι εσυ προσθεσες απαντηση οταν εγραφα (και εβλεπα και μπασκετ... γι'αυτο αργουσα...)

αλλα οτι θα μας κανεις την τιμη να ανοιξεις το καινουριο!!!!!

 

Αντε μπραβο βρε!

με το καλο να μας μπει λοιπον, με υγεια και ομορφες οικογενειακες στιγμες στα σπιτικα μας!

 

και εσυ γουρλου... αντε και με εναν γιο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλορυζικο

 

καλα εκανες και το ανοιξες μαρντ

τι να πω επιζω ο νεος χρονος να μου φερει αρχικα υπομονη και 2ον φωτιση στα θερια - μυαλο δλδ χαχα

 

και σε εσας να ειναι μια υγιης χρονια , γεματη ευτυχια 

και μην ξεχναμε και κανα λεφτο παραπανω 

 

 

 

σημερα γενικως καλα

βολταρα σε εμπορικο μονη μου 

κρατησε τα παιδια ο κωστας

μιλαμε 3 ωρες δεν μου εφτασαν - αλλες 3 να ειχα καλα θα ηταν

αλλα θα το καθιερωσω μια στο τοσο μονη μου τελειως ηταν σουπερ μιλαμε 

μπηκα μεχρι και στο ποιο κουλο μαγαζι

 

εχω μπανισει 2 τσαντες και θελω μια απο αυτες

ειναι τσιμπιμενες ι τιμες

80ε εχουν η μια

δεν θα παρω το ξερω αλλα θελω πειραζει; χαχα

γενικως γυρω στο 50αρι δινω και παιρνω μια το χρονο

 

αυριο εμεις ηρεμα οπως ειπα

μπορει αν βγουμε το μεσημερακι λιγο μπας και ξελαμπικαρουν τα μεγαλα

που τους λες παμε βολτα και λανουν λες και βλεπει ο βρικολακας τον αγιασμο

μα που ακουστηκε να λες σε παιδακια παμε βολτα - παμε εστω παιδοτοπο και να λεμε οχι βαριεμαι

και μεσα πλακωνονται στα μπουνιδια

 

το βραδυ ειπαμε πεθερικα και δικοι μου λιγα πραμγατα θα φτιαξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια μανουλες!!!

Χα χα γελασα με το τρελοροδιτισσα....

Οτι επιθυμει η καθεμια...υγεια πανω απο ολα....

Βρε μαρκερ τα αγορια σου κορυφη!!

Θα την τρελανουν τη μανουλα!!!

Παρε τη μια τσαντα...μια το χρονο χαλαλι σου βρε μανουλα...τοσα κανεις καθημερινα...

Εγω δε μπορω να πω πως περασα ωραια χθες...με στεναχωρησε η αδερφη μου στο οικογενειακο τραπεζι και ...με πηρε το παραπονο που λεει και η Vag...περασμενα αλλα οχι ξεχασμενα...δε μπορει παντα να ξεχνας οταν ο αλλος σε ποναει...

Αλλα παλι οπως λεει ο αντρας της Vag η νεα μας οικογενεια με τα παιδακια μας πανω απο ολους και ολα!

Οι κορες πηραν το δωρο του Αι Βασιλη( φορεματα πριγκιπικα) και ολο το απογευμα πασαρελα! Ελιωσα απο γλυκα η δολια κοριτσομανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!!

Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΤΩ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.... ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ... ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ !

ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φαγαμε- σκασαμε... ηπιαμε- πνιγηκαμε!

ωραια πραγματα....

 

χθες τελικα μας καλεσε ο απεναντυ ο γειτονας να κανουμε Πρωτοχρονια μαζι...

να'ναι καλα οι ανθρωποι, περασαμε πολυ ωραια...

ο αντρας μοναχουλης στη σκοπια.... ατιμη κενονια....

 

το πρωι που πηγα με τα παιδια για καλαντα στα πεθερικα, η πεθερα το μαλλι με μπικουτι για να ειναι ομορφη το βραδυ, οπως ειπε στη ΜΑριαννα που τη ρωτησε.

ρωτησαν αν ο αντρας ειναι τελικα βραδυνος, της ειπα πως θα ειναι και τελος η κουβεντα... ουτε ρωτησα, ουτε ειπαν αυτες τις μερες που μιλανε και με τον αντρα που θα πηγαιναν για Πρωτοχρονια. στην κορη φανταζομαστε...

αυριο εχει γεννεθλια η κορη της κουνιαδας... να δω θα μας πουνε να παμε;;;

αλλα φυσικα δεν θα παμε γιατι θα ερθει η κουμπαρα μου με το βαφτηστιρι μου να τους δωσουμε τα δωρα γιατι ΣΑββατο φευγουν πισω Αθηνα.

ΧΑ !

σα δε ντρεπομαστε λεω εγω...

σημερα τον ειπα λιγο τον αντρα.... τι εχουν παθει η γονεις σου και συμπεριφερονται ετσι τον τελευταιο καιρο;;; μπας και δε γουσταρουν εστω αυτες τις μετρημενες φορες που ηρθαν να παρουν τα παιδια απο το σχολειο και να τα κρατησουν 2 ωρες επιδη δε φερνουμε καθολου τη μαμα μου;;;

λεει, δε νομιζω...

ε, τοτε λεω τι συμβαινει, ειπαμε, καναμε κατι που τους πειραξε;;;

θα δειξει....

 

και βεβαια ΜΑρντιο να ειμαστε ενωμενοι μια γροθια με τον αντρα και τα παιδια μας και τους βαζουμε ολους κατω!

 

Μαρκερ πολλη φωτηση στα παιδια μας γιατι.... τη βαψαμε!

 

ΝΑνα ακομα στην παγωμενη Δραμα;;;;

καλα να περνατε, περιμενουμε νεα!

 

εγκυουλα με το καλο το ροζ 2015 που σου φερνει την κορουλα σου!

 

Σωσω να ειστε ολοι καλα και ας μας ξεχασες....

 

Χαρα μας διαβαζεις που και που;;;;

να περνατε καλα χωρις σκοτουρες!!!!

 

πωπω θα σκασω!

πηγαμε και το απογευμα... αρμενικη βιζιτα σε συναδελφο που γιορταζει.... 12 φυγαμε!

παλι ξενυχτι τα παιδια, κοιμηθηκαν στις 2 χθες, 12:30 σημερα... ασχετο....

αλλα και εκει φαγαμε και ηπιαμε... ατιμη Φιλιω (η συζυγος του) που εισαι εγκυηση στην κουζινα!

 

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορτισάκια μου γλυκά!

 

εύχομαι κάθε οικογενειακή και προσωπική ευτυχία!!!

και υγεία υγεία υγεία!!!

να μας έχει καλά ο Θεούλης, για να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας!

και εννοείται τα παιδάκια μας να είναι καλά και να χαρίζουν απλόχερα στιγμές συγκίνησης, χαράς και να τους ακαμαρώνουμε!!!

 

εγώ θέλω και μια καλή γυναίκα για τον μπαμπά μου!!!

κάθε μέρα παρακαλώ τη μανούλα μου να του τη στείλει...

πού θα πάει, θα μου το κάνει το χατίρι... ποτέ της δε μου το χαλούσε...

 

καλέ, δεν πήγα Δράμα...

ήμουν με άδεια, αλλά μείναμε Κύπρο.

περάσαμε πολύ όμορφα!

χόρτασα τα παιδάκια μου, τον άνδρα μου...

 

έχω ένα πολύ θετικό προαίσθημα για τη φετική χρονιά...

ελπίζω να μας πάει καλά!!!

 

αλλαγή του χρόνου έκανα με τον άνδρα μου!

είχαμε χρόνια να περάσουμε μαζί.

είπιαμε το κρασάκια μας τα δυο μας.

τα παιδιά δεν άντεξαν...

 

μας είχαν καλέσει οι κουμπάροι μας αλλά δεν πήγαμε γιατί ο π δούλευε πρωινός...

τα πεθερικά κοιμούνται, οπότε μείναμε τα δυο μας και ήταν πολύ όμορφα...

 

Ρε Βαγκ... και γιατί δε σας κάλεσε κι εσάς η κουνιάδα σου;

και γιατί τόση μυστικοπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια Νανα!!! Να χαιρεσαι τους αντρες σου!

Γυναικα συντροφο λες για το μπαμπα σου η για να τον προσεχει; το επιζητα; η εσυ το θελεις για να μην τον νιωθεις μονο;

Οτι καλυτερο....

Σημερα πηγα δουλεια αλλα το διαλυσαμε στις 13.30 ουτε τηλεφωνο δε χτυπησε...ηταν μονο το δημοσιο και τραπεζες ανοιχτα.

Μου εφερε τις κορες ο αντρας μου και πηγαμε φαγαμε κρεπες με παγουτο!!!

Εχει πολυ κρυο...οχι οσο βορεια Ελλαδα που ακουω

..μετα φαγωθηκαν να παμε κουνιες και το δαγκωσα!!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα μας κανεις βρε Ροδιτισσα;;;

για τι κρυο με λες;;;;

χθες βραδυ οταν εβλεπα τον καιρο στο Μετεο... εβλεπα διπλα...

επεινη τη στιγμη, δηλ καπου μεσανυχτα, Ροδος 13 βαθμους!!!!

εμεις ειχαμε καπου -3 και η Φλωρινα -10!!!!!!

ηταν οντως μερα για παγουτο!!!!!

 

Καλη χρονια Νανα μου με υγεια και οτι ποθεις!

Μια χαρα και με τον αντρουλη σου η αλλαγη της χρονιας....

δεν ειχαν κοιμηθει μεσημερι τα αντρακια σου και δεν αντεξαν;;;

τα δικαμου αντεξαν φετος ως τις 2!!!!!

του χρονου μπουζουκια!

 

το απογευμα ηρθαν η κουμπαρα μου με το βαφτηστηρι....

καλε ποσο μεγαλωσε!

τι κριμα που ειναι Αθηνα και δεν το βλεπω συχνα...

αντε να γεννησει η φιλεναδα μου με το καλο το 3ο, κοριτσι σαν την κρητικια μας, και να παρουν μεταθεση εδω...

 

τα παιδια μου ακομα δεν τον πολυχωνευουν το Νικολα μου γιατι δε μπορουν να καταλαβουν οτι μπορω να ειμαι και μαμα τους και νονα του Νικολα!

πως το πηραν στραβα!

 

σας καληνυχτω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!!!!!!!

Καλορίζικο και καλότυχο το καινούριο ποστάκι και να έχουμε μόνο ευχάριστα να μοιραζόμαστε!!!!! 

 

Χθες βράδυ ήρθε ο υπολογιστής από τον μάστορα και τώρα τον σύνδεσα και βρήκα την υγειά μου! χαχα!!! Σαν να μου έλειπε κάτι τόοοοοσες μέρες! 

 

Εμάς ο νέος χρόνος μας βρήκε στην ζεστασιά των σκεπασμάτων μας, μιας και όλοι μας κοιμόμασταν! Σαν μια κλασική καθημερινή βραδιά ήταν.... έφαγα το γιαουρτάκι μου το βράδυ, τα παιδιά μπήκαν για ύπνο στις 9 και εμείς καμιά ώρα αργότερα......

 Την Πρωτοχρονιά έτσι για το καλό "ρίξαμε έναν"  [smilie=sex.gif]  πρωί πρωί έτσι για να μας πάει καλά ο χρόνος! Πήραμε όλοι μαζί πρωινό, κόψαμε και την βασιλόπιτά μας (16 κομμάτια)  που έπεσε το φλουρί ανάμεσα στον Χριστόφορο (τα 3/4) και τον Γιάννη (το 1/4)!!!! 

Μετά έφτιαξα ογκρατέν λαχανικά, μια χορτόπιτα και μια μπουγάτσα και πήγαμε στην κουνιάδα να φάμε οικογενειακά. Είχε φτιάξει χοιρινό ψητό με πατάτες και βραστό μοσχάρι με πιλάφι, σαλάτες και η πεθερά έφερε αρνάκι στην γάστρα και κάτι ωραία ατομικά σφολιατοπιτάκια γεμισμένα  με πιπεριές και Θρακιώτικα λουκάνικα! Κόψαμε και την τούρτα του ανιψιού που είχε γενέθλια 3 μέρες πριν και όλα καλά! Είχαμε και την βασιλόπιτα της πεθεράς.... εξαιρετική!!!! 

 

Κατά τα άλλα όλα καλά! Στο σπίτι βέβαια, ούτε βόλτες, ούτε τίποτα...... φέτος δεν τα ευχαριστήθηκα όσο θα ήθελα τα Χριστούγεννα αλλά επιφυλάσσομαι για τα επόμενα! 

 

Για τον ερχομό του μωρού άρχισε η αντίστροφη μέτρηση και ανυπομονώ!!!!! Καλά Βαγκ το έχεις δεδομένο το κορίτσι ε; χαχα!!!! Και η μάνα μου και η ανιψιά μου! Και τους λέω να μην το πολυλένε γιατί μπορεί και να τους έρθει κανένας τσούτσουνος τελικά και θα απογοητευτούν! 

Ευτυχώς το αμνιακό υγρό μειώθηκε λίγο και κάπως ησύχασα. Την Δευτέρα έχω τις τελευταίες μου αιματολογικές εξετάσεις και αύριο θα κάνω 24ωρη συλλογή ούρων..... άντε τώρα κάθε μια ώρα που πάω τουαλέτα να πλένομαι κιόλας πριν κάνω τη δουλειά μου στο δοχείο..... τέλος πάντων..... Την άλλη βδομάδα θα μου κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού και ξεκινάμε τα καρδιοτοκογραφίματα.... 

Ο γιατρός προχθές με ξέχεσε για τα καλά με το βάρος μου.... έχω βάλει ήδη 18 κιλά...... και προβλέπονται ακόμα 2-3....... οκ θα τα χάσω μετά και εύκολα και γρήγορα αλλά το θέμα του ήταν στην γέννα να μην έχω πάρει πολύ βάρος..... εεεεε τί να του κάνω;;;; ξύδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω το χω δεδομενο το ροζ Κρητικοπουλα...νοματιζω ηδη ρουχα για να στειλω στη μπουμπου!!! Μη μου τη σπασεις!!! Χα χα...

Καλα δε παιζεσαι sex machine με τη κοιλια στο στομα!!! Που παμε ωρε που παμε;;;; ευτυχως που δε διαβαζεις ο αντρας μου να δει τι γυναικες υπαρχουν και νοικοκυρες και πολυτεκνες και ορεξατες για κρεβατι...θα με ειχε χωρισει στανταρακι!!! Χα χα...πολυ σε παω...

Για τα κιλα θα τα χασεις μετα...εχεις δωσει δειγματα θελησης κι αλλη φορα δε σε φοβαμαι!!

Vag σημερα ομως πιο πολυ κρυο...10 βαθμοι....

Για τα δεδομενα του νησιου με την υγρασια θεριζει....

Τις πηγα σε Χριστουγεννιατικες εκδηλωσεις του δημου σε υπαιθριο χωρο...παγωσα...αλλα περασαν ωραια facepainting κατασκευες μαγος παραμυθου γλυκα!

Τωρα πρεπει να βγουμε για super market και το σκεφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε εγκυουλα...

καλη ροζ χρονια ειπαμε... μη μας τα γυρνας τωρα στο 90΄!!

αφου εκανες διατριβη στους υπερηχους!

αλλα ρε συ να μην κατσετε ετσι ξυπνιοι για την αλλαγη της χρονιας!

δεν επεσαν τιποτα μπαλωθιες να σας ξυπνησουν;

για το σεξουαλικο καλωσορισμα ημουν σιγουρη!

συμφωνω με τη ΜΑρντιο.... μη το μαθουν οι αντρες μας... καηκαμε!

εσυ καλε ακομα αντεχεις να πηγαινεις σε γιορταστικα;;;

εγω βαριεμαι....

θελω ακομε σε κανενα σινεμα να τους παω ή κανενα θεατρο και αντε να ανοιξουν τα σχολεια... φτανει τοσες διακοπες!

αν και επιδη δεν κοιμαστε μεσιμερι το πρωι χορταινουμε υπνο !!!!

η Μαριαννα ξυπναει κατα 9:30 και ο Σπυρος 10:30!!!

μεγαλεια!

 

αυριο κανονισαμε με τους γειτονες που μας καλεσαν για την αλλαγη της χρονιας, να φαμε μαζι. πηραμε σαρδελες να κανουν οι αντρες στα καρβουνα, ειχα ενα χταποδι στην καταψυξη, το εβγαλα να το κανω ξυδατο για μεζε, σαλατες.... θα παω και απο τη μαμα μου για παραλαβη ντολμαδακίων που θα κανει.... μια χαρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θαλασσινα για αποτοξινωση σωστους σας βρισκω!!

Ειναι μωρε του δημου οι εκδηλωσεις να μη τις στηριξουμε ουτε οι υπαλληλοι....ντροπη.

Και αυριο με κοβω να ξαναπαω...χα χα...

Οντως βαρεθηκα ομως καναμε τα παντα αυτα τα Χριστουγεννα...χορτασα απο κατασκευες χορευτικα μπισκοτοκαμωματα μεχρι του χρονου τα Χριστουγεννα!

Ασε που πηξαμε δωρα παιχνιδια σπιτι και ανυπομονω να μαζεψουμε δεντρο και λοιπα μπας και γινει λιγος χωρος...

Οσο πληθαινουμε τοσο πιο μικρο μου φαινεται το σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαρντ, δεν είναι υπέροχο συναίσθημα αυτό;

με αυτόν τον τρόπο ζεσταίνει το σπιτικό...

 

αλλά κι εγώ θέλω να ξεστολίσω...

βαρέθηκα...

 

πολύ φαγητό ρε κορίτσια...

έβαλα 2 κιλά... + τα δύο που είχα απο πριν...

τα τζην δε με κάνουν...

ευτυχώς έχω βολευτεί με κολάν-τζην...

 

ο μπαμπάς μου δε θέλει να βρει γυναίκα.

εγώ κι ο αδερφός μου θέλουμε να βρει.

έχει χάσει κάθε νόημα και ενδιαφέρον για τη ζωή...

βαριέται να κάνει το οτιδήποτε...

 

μακάρι να ανέβουν ο αδερφός μου και να τους έχει κοντά του...

 

εν τω μεταξύ, κάθε φορά που μιλάω με τον αδερφό μου, λέμε πόσο πολύ ανυπομονούμε να πάμε Αθήνα και να δούμε τα μωρά...

άτιμη ξενυτιά... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νανα μου... δε νομιζεις οτι ειναι νωρις γι το μπαμπα να σκεφτει κατι τετοιο;;;

υπαρχει περιπτωση ο αδερφος σου να παρει μεταθεση για πανω;

μακαρι να γινει κατι τετοιο να ασχολειται με τα εγγονια του ο μπαμπας σου να παρει λιγο τα πανω του.

 

οσο για τα κιλα... ασ'τα καλυτερα... σε καμια βδομαδα λεω να κλεισω ραντεβου για βελονισμο. μακαρι να εχειαποτελεσμα...

 

Μαρντιο και εγω πως σκεφτομαι το μαζεμα των στολιδιων...

ειχα στο μυαλο μου οτι θα εχω αδεια τις 2 πρωτες μερες που θα πανε σχολειο και θα τα μαζεψω τοτε με την ησυχια μου... αλλα επιδη λογω εκλογων ανακλιθηκαν οι αδειες, δε μπορω να πω να συνεχισουν να μου δινουν ρεπο και μετα του Αι Γιαννιου... αχαρηστια....

 

αυριο λεμε να παμε πρωτα εκκλησια εδω στη γειτονια μας για αγιασμο και μετα να παμε στη Λιμνη Βολβη να δουμε που ο Μητροπολιτης Λαγκαδα πεταει το Σταυρο στη λιμνη. θα εχει κρυο βεβαια....

 

Αντε καλη φωτιση στα καμαρια μας αλλα και σε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα να χαιρεστε τους εορταζοντες!!!

Τις πηγα και γω εκκλησια τις κοινωνησα το πρωι ηπιαν και αγιασμο...πολυ μεγαλωσαν και τους αρεσε η διαδικασια πια...

Μετα πηγαμε σε ενα Χριστουγεννιατικο χωριο ( ναι μη γελατε ακομα σε τετοια τρεχουμε) που θα ειχε τελετη ληξης με παρασταση με ηρωες του disney.

Ψωφοκρυο δεν ειχε ψυχη!

Ευτυχως ηταν μια γνωστη μου επικεφαλης και της λεω βαλτε λιγο τις στολες ισα να σας δουν να βγουν μια φωτογραφια να τους φυγει ο καημος αφου δε μαζευτηκαν παιδια για παρασταση.

Αφου φωτογραφηθηκαμε λοιπον πηγαμε για φαγητο εξω χαμος γινοταν ολα ρεζερβε...κριση σου λεει μετα...

Ευτυχως μαζεψε τα πολλα πολλα ο αντρας μου απο τα Χριστουγεννιατικα και τωρα το απογευμα αλλαξα εγω καλυμματα καναπεδες και μαζεψα ολα τα ντεκορ τις κατασκευες του σχολειου κλπ κλπ ξεραθηκα...και ηρθαν κι οι απο κατω και θα ανεβασουν τη μικρη να κανουν δουλειες λεει..

Σας φιλω...μεγαλη μερα κι η αυριανη... πολλοι εορταζοντες στη δουλεια...μη μιλατε για κιλα και χω ενα τσουρεκι καστανο τερκενλη στη κουζινα το φεραν τα παιδια απο κατω που ηρθαν χθες...

Και γω Νανα νομιζω ο μπαμπας σου δε θα θελε μια γυναικα στο κεφαλι του να ανακαμψει ισως μια ασχολια ενα hobby καφενειο ισως κανα ταβλακι κλπ κλπ...δε ξερω και την ηλικια του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε... καλοφωτιστες ολες.....

 

ΜΑρντιο ασχολιαστο το χριστουγενιατικο χωριο...

αλλα ρε σεις... με τον αγιασμο και ξεστολισμα;;;

να φυγουν τα στολιδια με τους καλικαντζαρους;;;;

 

και εμεις περασαμε ωραια...

το πρωι στην τοπικη εκκλησια, τους κοινωνισαμε, αγιαστικαμε ηπιαμε αγισμο...

μετα αλλαγη ρουχων.... τους εβαλα οτι πιο ζεστο βρηκα στις ντουλαπες...... και στο χωριο Μικρη Βολβη.... διπλα στη Λιμνη Βολβη.

σταθηκαμε ακριβως στο γρασιδι διπλα στο νερο μιας και απο τις βροχες η Λιμνη εχει ανεβει πολυ.

αρχισαν τη Λειτουργια οι τοπικοι παπαδες και περιμεναμε τον Μητροπολιτη.... και περιμεναμε.... και περιμεναμε... και φυσουσε ενας αερας.... ευτυχως ειχε λιακαδα.

ηρθε ισα να πει το Ευαγγελιο και να ριξει το Σταυρο. 4 νεαροι επεσαν στα νερα!

ειδαμε και παπακια... τους αφησα να πιασουν το κρυο νερο που ηταν αγιασμενο..

και μετα ο γειτονας δε μας αφησε να φυγουμε και πηγαμε και φαγαμε με τους γονεις του και την οικογενεια της αδερφης του στο σπιτι της....

να'ναι καλα οι ανθρωποι, πολυ φιλοξενοι....

και δεν ειχε ουτε ζαχαροπλαστειο να τους παρουμε κατι...

 

αντε και του χρονου να ειμαστε καλα να ξανααγιαστουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

εμείς δεν πήγαμε εκκλησία γιατί ο Π κοιμόταν (σχόλασε από νυχτέρι).

 

ναι, είναι λίγο νωρίς...

αν και έχουν περάσει και 2,5 χρόνια...

απλά ρε κορίτσια, τον βλέπω ότι δεν έχει κανένα νόημα πλέον.

είναι ολομόναχος κι αυτό τον κάνει να βαριέται για το οτιδήποτε...

είναι πολύ δύσκολο όταν μένει ο άνδρας πίσω...

 

ο αδερφός μου μπορεί να πάρει μετάθεση αν θα φύγει από τα ΟΥΚ.

το σκέφτονται για τον Σεπτέμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....

χθες δε μπηκα γιατι ημουν ψωφια!

δεν κοιμηθηκαμε μεσημερι, πηγα τη ΜΑριαννα σινεμα "η Τινκερμπελ και το τερας του ποτε" καλο αλλα λαθος τιτλος... η Τινκ ειχε πολυ μικρη συμμετοχη. πρωταγωνιστρια ηταν μια αλλη νεραϊδουλα που αγαπουσε τα ζωα. αλλα δε θα ηταν πιασιαρικος τιτλος...

περιμενουμε ποτε θα βγαλουν το Μπομπ Σφουγκαρακη που ειναι καρτουν με ανθρωπους και παιζει και ο Μελ Γκιμπσον απ'οτι καταλαβα αν και ηταν πολυ μεταμφιεσμενος.

 

ο Σπυρος πηγε με τον αντρα οδοντιατρο... αρχισε την απονευρωση και του εσκασε λιγο και τη φουσκα με πυον που εχει αναμεσα στο ουλο και το μαγουλο. αυτο τον πονεσε. τωρα βαζουμε 3φορες τη μερα μια κρεμα εκει και θα ξαναπαμε αυριο να δει αν ξεφουσκωσε καθολου η φουσκα και μετα ξανα Δευτερα για 2η μερα απονευρωσης...

ρε σε τι μπελα μας εβαλε ο αλλος οδοντιατρος...

 

εν τω μεταξυ, τα παιδια της κουνιαδας που ειχαμε παει Κυριακη σπιτι τους, κανανε Δευτερα το εμβολιο για τη μηνυγγιτιδα. το καινουριο. την Τριτη η κορη της 9χρ, εκανε δεκατα, πηγαν για μεσημεριανο σε ταβερνα και λυποθυμησε!

το βραδυ και ο γιος αρχισε να ανεβαζει πυρετο και την Τεταρτη επιασαν και τα δυο σχεδον 40!

και ολο μας ρωτουσε αν ειμαστε εμεις καλα μηπως ειναι ιωση και οχι απο το εμβολιο. γιατι ο παιδιατρος, που τους ειπε να το κανουν λεει οτι μαλλον ειναι ιωση γιατι ταχα το εμβολιο μονο 4% εχει παρενεργεια πυρετο...

καλα τα αρπαζουν απο τις φαρμακευτικες και αρων αρων να κανουν στα παιδια καινουρια, μη δοκιμασμενα εμβολια και σιγα μη παραδεχτει οτι φταιει αυτο!

η κουνιαδα τον πιεσε και καλα ειπε θα ρωτησει τους πωλητες, να ρωτησουν στην εταιρια στην Αμερικη, για τις παρενεργειες... παρ'το αυγο και κουρευ΄το!

εμας η δικια μας τα καινουρια μας λεει να μην τα κανουμε πριν δοκιμαστουν στην Ελλαδα.

 

απο σας το εκανε καμια;;;;

ΜΑρκερ εσυ εκ των εσω, εχεις καμια ενημερωση για το θεμα;

 

Νανα και εσεις με τα νυχτερινα....

τι να γινει... δουλεια να υπαρχει.

 

να δουμε αν γινει τιποτα και βγει κανενας Αλεξης... μπας και εχουμε θεματα επαγγελματικα εμεις....

 

οσο για το μπαμπα σου, συμφωνω οτι οταν μενει ο αντρας πισω υπαρχει θεμα.

οι χηρες επιβιωνουν καλυτερα... το βλεπω και απο τη μαμα μου... το γελιο ειναι οταν τυχει και μαζευτουν πολλες μαζι σε καμια επισκεψη.... μαζευτηκαμε ολες οι χηρες-κακομοιρες λεει η μαμα μου χαριτολογωντας...

 

Μακαρι να παρει τη μεταθεση το καλοκαιρι ο αδερφος σου... να εχει καποιον κοντα του ο ανθρωπος...

 

πως τα πηγατε με το ανοιγμα των σχολειων;

τα καμαρια μου πηγαν με χαρα!

μπραβο ζηλος!

 

Αθηνα και Κρητη πως παει το χιονι;;;;

εδω εχουμε λιακαδες με παγωνια....

ας ριξει λιγο και εδω να χαρουνε τα μικρα...

 

αντε καλο βραδυ...

 

Ροδιτισσα... απουσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

έλα ρε βαγκ, με την απονεύρωση... κρίμα να ταλαιπωρείται το μωρό από το λάθος του γιατρού...

ευτυχώς είναι το δόντι που θα αλλαχτεί...

 

κορίτσια, εγώ σήμερα μάλωσα πολύ άσχημα τον Α... σε σημείο που με φοβήθηκε...

δεν ήθελε να σηκωθεί το πρωί και με το δίκιο του γιατί είχε πολύ κρύο...

αλλά, με αρκετή προσπάθεια, τον έωτυσα και τον κατέβασα κάτω...

πάω να πάρω τον Μάριο και εξαφανίζεται ο Α...

να τον φωνάζω, να το ψάχνω και να μην τον βρίσκω.

πάνω από 5 φορές ανεβοκατέβηκα όλο το σπίτι.

έψαξα παντού... κάτω από τραπέζια, από κρεβάτια, πίσω από πόρτες, από καναπέδες, μέσα σε ντουλάπες... πουθενά ο Α...

άρχισα να αγχώνομαι πάρα πολύ... έτρεμα ολόκληρη...

σε κάποια φάση ακούω ένα σφίριγμα...

πού ήταν;

πίσω από την τραπεζαρία αλλά πίσω από την κουρτίνα...

πρώτη φορά τον μάλωσα τόσο έντονα και του έδωσα και μπάτσους...

σε σημείο που κατάλαβα ότι με φοβήθηκε...

 

όταν πήγαμε στο σχολείο, το είπα στη δασκάλα του για να τον έχει λίγη ένοοια...

μου είπε ότι χθες ήταν ένα άλλο μωρό...

οκ, ήταν πολύ χαρούμενος, έκανε όλες του τις εργασίες. τις έδειχνε στη δασκάλα του κτλ αλλά την ώρα του μαθήματος ήταν πολύ άταχτος...

μιλούσε συνέχεια, ό,τι έλεγε η δασκάλα, αυτός έλεγε το αντίθετο...

επαναλάμαβνε αυτά που έλεγε η δασκάλα με κοροϊδευτικό τρόπο...

μου είπε ότι δεν το μάλωσε και το άφησε να φανεί σαν παιχνίδι γιατί δε θέλει να τον "χάσει" (τώρα που τον "βρήκε")

 

προσπαθώ να σκεφτώ τι μπορεί να τον ενοχλεί αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι εκτός από τη ζήλεια του με τον αδερφό του...

πότε θα το ξεπεράσει ρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

καλα ακουω περαν του πονοδοντου

 

περαστικα σαβρε βαγκ

απαπα μαρτυριο ειναι τα δοντια

 

για τα κιλα δεν σχολιαζω πρεπει να ειμαι +7 απο τη βαφτιση 

λεω να αρχισω διαιτα

 

 

καλα εμεις εκκλησιες δεν παμε 

 

το εμβολιο μια χαρα δοκιμασμενο ειναι απλως εδω στην ελαδα ηρθαν τα τελαυταια κομματια πριν συνταγογραφηθει για να αρπαξουν λιγο παραπανω οι εταιρειες

εμεις θα περιμενουμε να συνταγγραφηθει απο του χρονου λογικα

 

παω να παρω τα αγορια σε λιγο

 

α νανα μια χαρα μου ακουγεται ο γιος σου 

τωρα ειναι φυσιολογικο αγορακι

σε καταλαβαινω δεν μπορει να συγκρατηθει το νευρο

οση γιογκα και εαν κανεις

ετσι κανουν τα περισσοτερα

τιποτα δεν μπορεις να κανεις περαν του μπλα μπλα 

 

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Νανα θα μας τρελανεις...ειναι ησυχος λες ειναι ντροπαλος μαζεμενος...ξετσουτσουνευει λιγο λες ειναι ζωηρος αντιμιλαει...φασεις περνανε ολα τους...και μετα τις διακοπες μπορει να μη γουσταρε τη φαση σχολειο γι αυτο να κρυβοταν η να αντιμιλουσε.

Vag μου ραγισε τη καρδια η φουσκα του Σπυρετου σου!

Εμας ο παιδιατρος μας ειπε μεχρι 11 χρονων μπορει να γινει το εμβολιο αυτο να μη βιαστουμε.Αλλοι που ακουω επιμενουν να γινει τωρα.Οταν του το πα μου πε χαριτολογωντας οτι θα χουν παρει πιο καλη μιζα απο τα φαρμακεια!!παρε και καταλαβε!

Εμας λογω κρυου απο τα 23 παιδια της ταξης πηγαν μονο 8 κι αυτα ειπαν ελευθερη αποχωρηση δηλαδη οποτε θες πηγαινες και τα παιρνες.τα παιρνε ο αντρας μου 14.00 που εκλεινε το μαγαζι.

Στη δουλεια πολυ νευρο ενταση διαξιφισμοι...δε μπηκε καλα απο αυτη την αποψη το 2015.. το νιωθω...

Μαρκερ συμπονω με τα κιλα...μια ζωη στερημενη νιωθω και μολις φαω οι τυψεις τεραστιες!θα μπουμε σε ρυθμο που θα παει.

Προσπαθει ο αντρας μου να βαλει ταινια απο το pop corn το ξερετε; ειναι εφαρμογη για να βλεπεις ταινιες χωρις να χρειαζεται να τις κατεβασεις.

Η Σωσω μου λειψε εμενα....η αφασια της...Μαριλου δωσε της πολλα χαιρετισματα αν τη δεις μεχρι να γεννησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ,το ότι είναι ντροπαλος δε σημαίνει ότι είναι κ ήσυχο παιδάκι... Απλά Ο Α δεν είναι αταχτος...

Το να αντιμιλάει στη δασκάλα κ να την κοροϊδεύει είναι αταξία κ Όχι ξετσουτσουνιασμα...

Κ προφανώς,για να μου το σχολιαζει κ η δασκάλα σημαίνει ότι την απασχόλησε κ την ίδια αυτή η συμπεριφορά...

Μετα που σχολασε μου είπε ότι η δασκάλα τους είπε ότι δεν πρέπει να κρύβονται... Άρα τους έκανε κουβέντα η γυναίκα...

Για το ότι κρτφθηκε στο σπίτι μου είπε ότι έπαιζε κρυφτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

εδώ άρρωστοι

ο αγγελουκος με μεγάλη θα βήχα και δέκατα απο χθες

δεν τρωει τίποτα φυσικά και ότι του δίνω το κάνει εμετό

όλο το βράδυ ξυπνιοι

εγώ με πόνο στον αυχένα

έχω υποθερμία

πονοκέφαλο του εμετού και εβγαλα

με τα συγχωρήσεως ένα σπυρί στον πωπο μου που πιάνει το μισό κωλομερι και αλλα 3 μικρά στο αλλο μερος

μιλάμε νιώθω έτοιμη για κατάθλιψη αρρώστιας χαχα

και εμάς πάνε πολυ λίγα ήταν που ήταν 15 παιδιά η κάθε τάξη τώρα κάνουν μαζί όλα και με το ζόρι φτάνουν τα 20

δειτε και το tainiesonline μια χαρά δειχνει και απο κει

αλλο βεβαια το κατεβασμένο

τα ονλινε κολανε αρκετα αλλα είναι οκ

κρίμα με τη δουλεια

ειναι ασχημο να πηγαίνεις καθημερινά σε περιβάλλον με ένταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...