Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τιμη Χοριακησ....


ζετα23

Recommended Posts

Καλημερα!

ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και θελω να μοιραστω μαζι σας τη χαρα μου για το θετικο τεστ που ηρθε ομως μαζι με πολυυυυ αγχος.

λοιπον εχω αστατο κυκλο...ποτε 30,ποτε 40,ποτε 45 μερες αναλογα...

τελευταια περιοδο ειχα 28/9 και εκανα ενα τεστ την προηγουμενη εβδομαδα που βγηκε αρνητικο.εχθες κανω το δευτερο και βγηκε θετικο.αμεσως παω για χοριακη.το αποτελεσμα αυτης ηταν 145 μοναδες.τηλεφωνησα στον γιατρο μου κ μου λεει κανε ακομα μια χοριακη τη τεταρτη-αυριο δηλαδη-.

βρε κοριτσια εχω σκασει...εγω ειχα επαφες 23,24,25/9 και 31/9.

με δεδομενο τον αστατο κυκλο δεν ειμαι σε καμια περιπτωση 6 εβδομαδων.ομως ποσο να ειμαι?ειναι πολυ χαμηλη η τιμη??

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη στιγμή που η χοριακή δεν είναι μηδέν, είναι εγκυμοσύνη. Επειδή, όμως, δεν είναι και στα ύψη, θα πρέπει κάθε δύο μέρες νομίζω να την επαναλαμβάνεις, για να βλέπεις πόσο ανεβαίνει.

Αυτά θα στα πει κι ο γιατρός σου!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ γαι τις απαντησεις.

σημερα το απογευμα θα παω να παρω τη δευτερη χοριακη κ ευχομαι να ειναι καλη.

το θεμα μου ειναι πως να υπολογισω ποσο ειμαι...για να ξερω εαν η χοριακη ειναι καλη η οχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετράς τις εβδομάδες από την τελευταία περίοδο. Είναι ο μοναδικός τρόπος να υπολογιστεί ο χρόνος σε μία εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η χοριακη μου πηγε 320 απο 145 σε δυο μερες και ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο αυτο.

τη δευτερα θα παω απο το ιατρειο του!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!!

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζεστά μου εγώ όταν έκανα Χοριακης είχα 87 μονάδες! Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι! Πήγαινε με το καλό στο γιατρό και ξεκινά για το καλύτερο ταξίδι του κόσμου! Φιλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω!!!!εχω χασει τον υπνο μου οριτσια απο το αγχος της δευτερας!

και γενικα ειμαι πολυ ψυχραιμη αλλα αυτο δε το ελεγχω..αντε να ερθει η δευτερα να εχω καλα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πηγα στο γιατρο σημερα και εχω σκασει...

βρηκε ενδομητρια τη κυηση αλλα μικρο τον λεκιθικο σακο.

μου ειπε δυο συμβαινουν ηηη ειναι πολυ νωρις ακομα καθως εχω αστατο κυκλο και δε μπορει να υπολογισει τις εβδομαδες αν κ εγω που ξερω τις επαφες λεω οτι εινμαι καπου στις 25 μερες,ηηηη ειναι παλινδρομη.

εκανα σημερα μια ακομα χοριακη που να βγει καλη θα κανω ακομα μια τη τεταρτη και αν ολα πανε καλα θα παω μετα απο 10 μερες για υπερηχο.

εχω σκασει,κλαιω συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, τώρα αυτός κατάλαβε από τόσο νωρίς ότι είναι παλλίνδρομη; Ο γιατρός μου, πάντως, το πρώτο πράγμα που θέλει να διαπιστώσει είναι αν είναι η κύηση ενδομήτρια. Τα υπόλοιπα φαίνονται αργότερα.

Μην αγχώνεσαι, αλλά, αν θέλεις τη δική μου συμβουλή, να είσαι προετοιμασμένη για το χειρότερο, έτσι ώστε, αν τελικά συμβεί να μην πέσεις απ' τα σύννεφα, ενώ αν τελικά πάνε καλά τα πράγματα, να το χαρείς ακόμα περισσότερο. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hη σημερινη χοριακη εδειξε 1948!!!!νομιζω ειμαι σε καλο δρομο!αντε να δω και τη πεμπτη τθ θα γινει μπας κ βγαλουμε ακρη και ηρεμησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χοριακη μου απο 1940 τη δευετρα πηγε 3400 τη τεταρτη και η προγεστερονη 5,1.μου ειπε ειναι καταδικασμενη η κυηση κ πως πρεπει να κανω αποξεση το σαββατο.

μιλησα μ3 αλλους γιατρους οπου μου ειπαν οτι οι ιδιοι δεν αξιολογουν την προγεστερονη σε αυτη τη φαση,δεν ηθελαν καν να τους πω ποσο εχω και μου ειπαν να παω για υπερηχο αυριο κ οτι δουμε.δηλαδη αν δε δουμε κατι παω  παλι σε μια βδομαδα,αν δουμε κενο σακο τοτε ναι ειναι για αποξεση.

δεν αντεχω αλλο κοριτσια..εχω πλανταξει στο κλαμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βιάζεται τόσο πολλύ ο γιατρός σου; Πώς μπορεί να καταλάβει από τόσο νωρίς ότι μια κύηση είναι καταδικασμένη; Ούτε και ο δικός μου γιατρός μου ζήτησε προγεστερόνη,

Σ΄αυτές τις περιπτώσεις δίνουμε πίστωση χρόνου, όπως σου είπαν και οι άλλοι γιατροί. Δε λέμε απ' την αρχή δεν πάει καλά, απόξεση. Εγώ αυτό έκανα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Τελικά ήταν όντως μια κύηση που δεν προχώρησε, αλλά τουλάχιστον είχα τη συνείδησή μου ήσυχη ότι έδωσα όσο χρόνο γινόταν. 

Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη γίνεται και να μην αγχώνεσαι. Ό,τι είναι να γίνει, ας γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα εχθες σε δυο γιατρους.

ο πρωτος στον υπερηχο ειδε σακο χωρις κατι συγκεκριμενο παραπανω.οποτε μου ειπε μαλλον παμε προς τη γνωμη του γιατρου σου αλλα θα κανουμε ακομα μια χοριακη για να δεις κ εσυ οτι οντως εχει αρχισει και πεφτει γτ οτι και να σου λεω εγω εχεις κ αστατο κυκλο πρεπει να εχεις χειροπιαστα στοιχεια.κανω χοριακη και βγαινει 9500 μοναδες απο 3400 σε δυο μερες.με πηρε τηλ η μαια κ μου λεει με τετοια χορικαη ισως εγινε λαθος στη διαγνωση επειδη ο κυκλος ειναι αστατος.καντε μια χοριακη  δευτερα πρωι και ελατε το απογευμα απο το ιατρειο.

το απογευμα παω στον δευτερο.κανω υπερηχο με βαζει με πιθανη ημερομηνια συλληψης 25/10(επαφες ειχα 23,24,25 και 31/10) βγαινει 5 εβδομαδων και 6 ημερων.βλεπει εναν σακο καλο και μεσα εμβρυικα στοιχεια 2,1 χιλιοστων.ομως φαινεται και κατι ακαομα μεσα στο σακο που δε μπορει ακομα να πει τι ειναι .ισως καποιο αιματωμα...

μου ειπε δεν ειναι η καλυτερη δυνατη εικονα που θα μπορουσα να δω ομως την εχω δει πολλες φορες και εξελισσεται καλα.μπορει και να παλινδρομησει ομως δεν ειναι εικονα αυτη που θα σου πω πρεπει να κανεις αποξεση και μαλιστα αυριο το πρωι.

μου εδωσε μαγνησιο,φυλλικο και προγεστερονη και μου ειπε θα ερθειες την πεμπτη για υπερηχο και δε θα κανεις αλλη χοριακη.δε τη χρειαζομαι αφου εχω εικονα απο τον υπερηχο.

και οι δυο μου ειπαν οτι η προγεστερονη σα μετρηση δε τους λεει κατι και δεν ηθελαν καν να τους πω την τιμη.

ελπιζω τη πεμπτη να ξερω τι γινεται οτι και αν ειναι για να ηρεμησουμε...

παντως την αυξηση αυτη ουτε εγω την περιμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...