Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

κοριτσακια μου σας διαβαζω αλλα δεν ξερω τιποτα απο αυτα τα φαρμακα που λετε!!

 

santaloxilo αυτες οι ιστοριες που εχουν αισιο τελος και μας δινουν δυναμη μας αρεσουν!οσο για τη γραμμη στο χερι ειναι ολα βλακιες!!παιδακι θα κανεις!!

 

capy μου συντομα θα ετοιμαζεις και τη βαλιτσα του τοκετου!!ολα θα πανε καλα.μην ανησυχεις!θα περιμενουμε τα νεα σου!

 

βενια μια χαρα μου φαινεται η χοριακη σου!!με το καλο αυριο η επαναλιπτικη!

 

matildaki  μου αυριο θα κανεις και εσυ την επεμβαση?καλη επιτυχια ευχομαι!!

 

κοριτσια μου για ολες θα ερθει το θαυματακι που περιμενουμε,αρκει να το πιστεψουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενια μου καλή η χοριακη!!!μπες αύριο να μας πεις για την επαναληπτική!μην ανησυχείς,θα ανέβει πολυυυυυυυυυυ !!!!

santaloxilo Τα εσώρουχα μιας χρησης τα πήρα από φαρμακείο.κ εγώ δεν τα ηξερα,μου τα παρειγγειλε η μαμά της φίλης μου!τις βιταμίνες τις βρήκες σε πολύ καλή τιμή!!!αξιζουνε συμφωνα με αυτά που μου έχουνε πει!

παω να αναψω κεράκια για όλες μας κ για σένα βενια μου!

Προς το παρον σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπυ μου ολα καλα θα πάνε αυριο.μην αγχωνεσαι.τα εσώρουχα πρώτη φορά τα ακουω.

Βενια μου δεν ξερω απο χοριακες σλλα μια χαρά ακούγεται.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι..

Κ του χρονου μαζι θα ετοιμαζουμε τη βαλιτσα τοκετου :))))!!!!

Βενια μου super η χοριακη σου με το καλο η επαναληπτικη σου κ ο υπερηχος σε λιγες μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!!!

Αύριο μόλις μπορέσω θα σας γράψω!μακάρι να πάνε όλα καλά κ σύντομα να ετοιμάζουμε κ βαλίτσες τοκετού όλες μας!!!!

Φιλιά πολλάαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όλα πήγανε καλά!

Η κλινικη κ το προσωπικό άψογοι.ο γιατρός πολύ γέλιο κ πολύ καλός στην δουλειά του μου είπε μια γνωστή νοσοκόμα που τυχαία ήτανε στο χειρουργείο.εγχειρίστηκα με pink floyd μουσική....τι να λέμε τώρα!

ξεκίνησε με την λαπαροσκόπηση.άνοιξε την ωοθήκη κ αφαίρεσε την κύστη.την έστειλε για βιοψία.μετά έριξε ένα χρωματιστό υγρό στις σάλπιγγες για να δει αν είναι διαβατές κ ήτανε οκ.έψαξε όλα τα όργανα κοιλιάς κ έντερο κ μήτρα εξωτερικά κ όλα ήτανε οκ εκτός απο μια εστία ενδομητρίωσης χαμηλά στην μήτρα εξωτερικά.την αφάιρεσε κ πήγε για βιοψία κ αυτό.

Μετά έκανε υστεροσκόπηση.η εικόνα καλή χωρίς πολύποδες ,διαφράγματα κτλ

πήρε δείγμα για καλλιέργεια απο το εσωτερικό της μήτρας κ "όργωσε" το ενδομήτριο για να ανανεωθεί.βιοψία κ αυτό!όλα αυτά 1,5 ωρίτσα μαζι με την προετοιμασία!

Συνήλθα γρήγορα με λίγα πονακια περιόδου κ τραβήγματα στις τρυπούλες.τα ράμματα θα απορροφηθούν μόνα τους.

Μετά με φέρανε στο δωμάτιο κ νύσταζα πολύ.επίσης πονάει αρκετά ο λαιμός μου απο την διασωλήνωση της αναισθησίας.ίσα που μιλάω....

Το μόνο που με χάλασε ήτανε μια νοσοκόμα που της ζήτησα πάπια 2 ώρες μετά το χειρουργείο κ αυτή με σήκωσε με το ζόρι κ ζαλίστηκα.πρόλαβα κ κάθησα στην τουαλέτα.εκείνη την στιγμή πέρασε ο γιατρός κ της έκανε σύσταση γτ έπρεπε να περάσουνε αρκετές ώρες.

Ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος κ λέει δεν θα μου σταματήσει την περίοδο για μια μικρή εστία ενδομητρίωσης.συγκεκριμένα είπε πως είμαι σε άριστη κατάσταση απο γυναικολογικής άποψης κ μετά την επόμενη περίοδο ξεκινάμε φυσικές προσπάθειες για 4-5 μήνες.είπε να μην βιαστούμε για εξωσωματική γτ πιστεύει πως θα τα καραφέρουμε αυτούς τους 5 μήνες!

Άντε να δούμε ....

Στο επισκεπτήριο ήρθανε όλοι οι φίλοι κ μερικοί συγγενείς κ απ τα γέλια πόνεσα λιγο.

αλλά ήδη σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα κ μια για βόλτα.πάω σαν ρόμποκοπ κ χελώνα μαζί αλλά είμαι καλά με τα υποθετάκια κ τις αντιβιώσεις.βγάλαμε κ τον ορό το μεσημέρι!

Το δωμάτιο 3κλινο αλλά είμαστε μόνο 2 κοπέλες.

η διπλανή μου υποφέρει πολύ η καημένη,ήτανε έγκυος σε εξωμήτριο κ κινδύνευσε να χάσει την ζωή της απο αιμορραγία κ λάθος απαράδεκτης γυναικολόγου που δεν την καθάρισε καλά,την παράτησε να αιμορραγεί σε πολυιατρείο κ έπαθε μόλυνση .νοσηλέυεται 2 εβδομάδες κ μόλις χθες την ανοίξανε με τομή κ φυσικα έχασε την σάλπιγγά της....όλη μέρα κοιμάται η καημενούλα....

Αύριο μάλλον θα πάω σπιτάκι μου!!!

Αυτά τα νέα του θαλάμου μας!σας χαιρετάει κ η διπλανή μου!!!

Φιλάκιαααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβοοο κοριτσι μου!!Περαστικα και σιδερενια!!Ψηλα το κεφαλι θετικη σκεψη και ολα θα πανε μια χαρα!!!

Για τη κοπελα τι να πω..το χω βιωσει δυο φορες..δυστυχως..

Αν δ εχει παιδακι θα αργησει να το ξεπερασει..μολις ερθει το παιδακι ολα θα αλλαξουν..

Σημασια να ναι αυτη καλα!!

Εγω στο πρωτο τη γλυτωσα στο παραενα..στο δευτερο το ψηλιαστηκα απο τη χοριακη..εννοειτς οτι εφοσον ειχα τον Αλεξανδρο μου το περασα πιο ανωδυνα..

Κ νιωθω τυψεις γι αυτο κ που το λεω..

Το πρωτο μου ακομη το σκεφτομαι..

Βεβαια με ενα χαμογελο του Αλεξανδρου ξεχνω τα παντα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!!!!το βράδυ πόναγα πολύ , είχα αρκετό αίμα κ κοιμήθηκα 3 ώρες αλλά σε λίγες ώρες θα μαι σπιτάκι μου!!!!ανυπομονώ.....!!!!έφαγα κ ένα πλούσιο πρωινό χαμομηλιού με 2 φρυγανίτσες κ στάνιαρα!!!

Πεινάωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!

Στις 10 ερχεται ο γιατρός για το εξητήριο!!!!!!!!γιούπιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy κοριτσάκι μου, περαστικά σου γλυκιά μου!! Εύχομαι την επόμενη φορά που θα βρίσκεσαι σε νοσοκομείο να είναι μαιευτήριο και να κρατάς στην αγκαλιά σου το πιο γλυκό θαύμα της ζωής σου! Σιδερένια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

 

Capy μου, πολλά πολλά περαστικά! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά! Με το καλό να αναρρώσεις και να επανέλθεις δυναμικά!!!!

Εγώ πάω την Παρασκευή για την υστεροσκόπηση και το μόνο που με χαλάει είναι η μέθη....ίδωμεν.....

 

Σχετικά με τη συνάντηση, παρακαλώ προτείνετε ώρα και μέρα για να γίνει, επιβάλλεται...δεν αναβάλλεται!!

 

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και καλο μηνα!!

 

capy μου σιδερενια κοριτσακι μου!!παει περασε και αυτο!σε λιγο θα εισαι σπιτακι σου!!χαλαρωσε και  θα ερθει και το μωρακι!

 

matildaki με το καλο και εσυ κοριτσακι μου!και εσενα θα πανε ολα καλα!!

 

κατερινακι σιγουρα οταν εχεις ενα παιδακι ειναι διαφορετικα!!σε καταλαβαινω!!

 

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπυ μου σιδερενια κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κι εγω να σου πω την αληθεια διαβαζοντας το λεω να δεις που θα μεινει φυσιολογικα..και το πιστευω..λοιπον μικρο μου ξερεις ε;;;4-5 μηνες φουλ in love....περαστικουλια κι παλι..αντε Ματιλδακι να τελειωσουν και τα δικα σου βασανα εντος της εβδομαδας...

εγω για συναντηση μπορω σημερα και αυριο βραδυ μετα φευγω..και επιστρεφω 31 Αυγουστου.....χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,καλο μηνα!!!

capy ευχομαι η δοκιμασια που περασες να ειναι η τελευταια και το μελλον να σου χαρισει το ομορφο μωρακι στην αγκαλια σου.

matildaki οι ευχες και σκεψεις μας ειναι κοντα σου.Ολα καλα θα πανε γιατι σου αξιζου τα καλυτερα που ερχονται...

Οσο για μενα τωρα χθες πηγα για την 3η χοριακη 1690 μοναδες.Ο γιατρος μου ειπε ολα καλα και να παω για υπερηχο την Παρασκευη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου και καλό μήνα!

Μαρδιό μου αγωνίες δεν λες τίποτα! Μία εβδομάδα εφιαλτική. Τώρα τουλάχιστον τα νέα είναι ενθαρρυτνικά. Θα κάνουμε και εμβρυοκαρδιογράφημα να ηρεμήσουμε περισσότερο. 

Κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι και μην κάνεις κακές σκέψεις. Όλα θα πάνε καλά. Έχεις κάνει και τη περίδεση οπότε μη φοβάσαι τίποτα. Εν ανάγκη πήγαινε και κάνε ένα επιπλεον ραντεβού στο γιατρό να σου φύγει το άγχος!

Capy μου πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά! Γρήγορη ανάρρωση να έχεις και βουρ για διακοπές με τον αντρούλη σου και με το καλό να γυρίσετε τρεις! Λογικά να περάσει μια περίοδος και μετά κάνεις ότι θες! Το βασικότερο είναι ότι είσαι σε πολύ καλή κατάσταση και το μπεμπάκι θα έρθει μόνο του και το άλλο ότι δεν θα πονάς από εδώ και πέρα με τις παλιοκύστες! Την επόμενη φορά που θα γράφεις από νοσοκομείο να είναι στη γέννα! Αυτό με τον πονόλαιμο μετά την ολική νάρκωση δεν παλεύεται! Πόσο δίκιο έχεις! Η λήψη τροφοβλάστης είναι σαν την αμνιοπαρακέντηση αλλά πέρνουν κύτταρα (χοριακές λάχνες) από τον πλακούντα. Μην σε τρομάζω δεν πονάει σχεδόν καθόλου και μετά από τόσες ενέσεις με την εξωσωματική απλά είναι ένα παραπάνω τρύπημα. Το άγχος μέχρι τα αποτελέσματα είναι το ψυχοφθόρο....

Ματιλντάκι εσύ κάνεις υστεροσκόπηση την Παρασκευή; Όλα καλά να πάνε και μην ανησυχείς για τη μέθη! Στην ωοληψία η μέθη ήταν η καλύτερή μου ξύπναγα μετά λες και τα είχα κοπανήσει κι όλο γέλαγα! 

Πρασινούλα κι εσύ για υστεροσκόπηση είσαι;; Βρε κορίτσια τι επιδημία είναι αυτή! Όλα να πάνε τέλεια και σε σένα! Κι εγώ στη θέση σου θα την έκανα για να μη χάνω το πλεονέκτημα. Οκ είναι θέμα τύχης αλλά στις περιπτώσεις μας καλό είναι να αποκλείουμε κάθε εμπόδιο. Είναι κι οι πολυκυστικές στη μέση οπότε να τα τακτοποιείς σιγά σιγά τα θέματα. 10 χρόνια είναι πολλά δεν τα λες και λίγα αλλά το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει. 

Άντε μετά από όλες αυτές τις επεμβάσεις να έρχονται μόνο μπεμπάκια και θετικές χοριακές. 

Κατερίνα εσύ πότε με το καλό θα ξεκινήσετε; Από Σεπτέμβρη ε; 

Σανταλόξυλό μου μην αγχώνεσαι! Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Μαρδιό... ας είναι το πρόβλημά σας η προλακτίνη που ο ενδοκρινολόγος θα στη φτιάξει και θα έρθει γρήγορα το μπεμπάκι και σε σας, από το να έχετε ανεξηγητη υπογονιμότητα. Για τα υπόθετα μην αγχώνεσαι για λίγο θα τα πάρεις και ότι κι αν υπάρχει (μικρόβιο/μυκητας) θα φύγει. Αυτές οι αιμοραγικές κύστες τι είναι; Στις ωοθήκες; Μην απελπίζεσαι κι όλα θα γίνουν! Αισιοδοξία και πίστη χρειαζόμαστε! Αυτό με τους δύο γιατρούς πάντως μήπως σε μπερδεύει περισσότερο; Κανά νέο από τη μετάθεση; Αχ κι εγώ μια τέτοια θέλω.... Θα περιμένουμε νέα σου μετά το γιατρό σήμερα! ΥΓ οι ιστορίες σου είναι απίστευτες! Θέλουμε κι άλλες ιστορίες!!! Ειδικά η τελευταία είναικαι αισιόδοξη.

Νάρα καλά αποτελέσματα με τα αιματολογικά!

Βένια μου τέλεια η χοριακή σου! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα ή και καρδούλες!!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ όοοολες για τις όμορφες ευχές σας!

Santaloxilo μου τι θα κάνεις αυτούς τους 2 μήνες?σου εύχομαι να περάσεις τέλειο καλοκαίρι!κ να μην μας ξεχνάς!

Βένια μου τέλεια η χοριακή!μπράβο σου!με το καλό κ ο υπέρηχος!

Αχ βρε κορίτσια τι τραβάμε όλες μας....

Ουφ....εγώ πάντως σήμερα που γύρισα σπίτι έχω άσχημη ψυχολογία κ πολλά νεύρα....

Φιλακια προς το παρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz ναι και εγω μαζί με το ματιλντακι .ιδια μερα. Μακαρι να πανε ολα καλα.

Ματιλντακι καλή επιτυχία να εχουμε.

Σανταλοξυλο ουαου??? Τοσες πολλες μερες?? Μπράβο. Καλα να περασετς και με πολυ σεξ.

Βενια τελεια παμε. Φτου φτου.

Καπυ μου αφου πηγσν ολα καλα κ εισαι και σπιτακι σου χαλαρωσε . Τα νευρα θσ ειναι και απο ολη την ενταση.γρηγορη αναρρωση τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εχω θεμα για αυριο απογευμα παντως!!

Ματιλντακι Σανταλοξυλο ποια αλλη ειναι Αθηνα?

Για που λετε??Θα χω κ το βασανακι μου μαζι εγω ομως ε???

Οποτε καπου που να σας δω αλλα κ να απασχοληθει??

Σιδερενια Καπυ μου!!

Βενια σουπερ η χοριακη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπη μου δεν θέλω νεύρα και πεσμένη ψυχολογία! Όλα θα πάνε καλά! Αυτό να σκέφτεσαι! Αισιοδοξία κορίτσια και πίστη! Ξέρω θα λέτε ότι μιλάω εκ του ασφαλούς αλλά η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο! Εμάς μας είχαν αποκλείσει κάθε πιθανότητα για φυσική σύλληψη κι όμως έγινε σε περίοδο διακοπών (ασχέτως βέβαια αν πήγε κι έκατσε στη σάλπιγγα) αλλά η σύλληψη έγινε και μάλιστα όχι σε υποτιθέμενες γόνιμες μέρες! Σας το λέω για να χαλαρώσετε τώρα που είναι καλοκαιράκι και να γυρίσετε από τις διακοπούλες με μπεμπάκια!

Ματιλντάκι και Πράσινη μην έχετε άγχος, είναι μια απλή διαδικασία η υστεροσκόπηση, ειδικά αν έχετε εμπιστοσύνη στο γιατρό. Όλα καλά να πάνε και να λυθούν όλα τα μυστήρια και τυχόν προβληματάκια.

Θα αρχίσω να σας φυσώ κι εγώ μπας και γεμίσουμε μωράκια .... ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...