Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική!ποιες Ξεκινησαμε Παρεούλα(Και Παραμείναμε!!!!!)


Recommended Posts

Γεια σας κι από μένα!!!

Σας διαβάζω και δεν προλαβαίνω να γράψω... σας σκέφοτμαι και προσεύομαι όμως κάθε μέρα!

Ταζάκι μου συγχαρητήρια! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Κατερίνα μου διδυμάκια!!! Τέλεια! Με το καλό να έρθουν γερά μωράκια!!!

Λεβού μου το σπόρι έκπληξη θα σας τρελάνει όταν ερθει! Προετοίμασε την Αλεξάνδρα σου μόνο γιατί θα ζηλεύει η καημένουλα (αν και όταν μεγαλώσει θα χαίρεται για το αδερφάκι της!).

Χαραλαμπία μου εύχομαι σύντομα κι εσύ εγκυούλα όπως και όλες μας που προσπαθούμε! Πίστη και ελπίδα και όλα θα πάνε καλά! Από ότι έχω καταλάβει έχεις περάσει κι άλλη σοβαρή δοκιμασία, οπότε σίγουρα έχεις πίστη. Να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα έρχονται!

Ροζάκι, Κοριτσάκι, Δάφνη, Janollino και όποια άλλη ξεχνώ (συγχωρέστε με γιαυτό) να χαίρεστε τα ζουζούνια σας! Σίγουρα όμορφα χριστούγεννα για όλες μας!

Capy πολύ χαίρομαι που ξεκίνησες πάλι! Να πάνε όλα σούπερ!!!

Στελλίνα μου δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω που μίλησες με τον καλύτερο τρόπο για να καταλάβει κάποιος ότι δεν ανήκει σε αυτή την ομάδα και μάλιστα με τέτοια συμπεριφορά. Η εγκυμοσύνη της δεν ήταν το πρόβλημα για το ποστάκι μας αλλά η συμπεριφορά! Ελπίζω να είστε όλοι καλά και αν τελικά έχετε εγκαταλείψει για ανηψάκι, τουλάχιστον να μάθουμε δικά σου ευχάριστα...(χιχιχι σε πειράζω σαν τις γιαγιάδες που όλο ρωτούν...)

Πολλά φιλιά σε όλες και συγγνώμη που δεν αναφέρθηκα σε όλες αναλυτικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego tha elega palio kologries na pate na gamithite mpas k piasete kana paidi pou trexete gia eksosomatikes. Steires! Oust!

Skorpiaki ντροπή σου... Να που τελικά ο Θεός δεν ξέρει που στέλνει τα μωράκια και τα στέλνει σε άτομα γεμάτα κακία και με παντελή έλλειψη ενσυναίσθησης και αγάπης... Είσαι απλά τραγική και λυπάμαι το παιδάκι που θα φέρεις στον κόσμο και θα έχει τέτοια "μάνα"... Ελπίζω καμιά να μην πέσει στο επιπεδό σου και να σου απαντήσει ανάλογα και με τον χυδαίο τρόπο που εκφράζεσαι... Θα έπρεπε να ντρέπεσαι! Θα έπρεπε εξαρχής να ζητήσεις συγγνώμη και να αποχωρήσεις από την ομάδα αυτήν αλλά ποιός έχασε την τσίπα του για να την βρεις εσύ! Να ευλογάς κάθε μέρα για το θαυπμα που έχεις μέσα σου και να μην σου τύχει τίποτα από όσα περνούν όλες εδώ μέσα γιατί σίγουρα δεν είσαι άξια να ανταπεξέλθεις κοριτσάκι μου!

Ήθελα να γράψω σε όλες αλλά με συγχυσε το γελοίο άτομο που μπηκε σαν κλανιά στην όμορφη παρέα μας και την βρώμισε όπως κάνουν πάντα οι κλανιές...

Θερμά συγχαρητήρια σε όσα κορίτσια τα καταφεραν και πολύ καλή επιτυχία στις νέες προσπάθειες με γλυκά γατζωμένα μωράκια στις όμορφες κοιλίτσες!

Καλό μήνα κοριτσάρες μου! Καλές γιορτές με πολλά καλά νέα!!!

Θα επανέλθω για νεάκια και σχόλια! Φιλάκια πολλά κόρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισσακι συμφωνω απολυτα σε ολα.. Σκορπιακη εισαι ποκυ τυχερη που ο Θεος σε ευλογησε με τπ θαυμα που εχεις στα σπλαχνα. Εισαι ακαρδη ομως. Δεν ξερεις απο πονο, βασανα και το ποθο που εχουμε οκες μας. Κατι που εσενα σου δωθηκε απλοχερα και με τη πρωτη. Εμεις παλευουμε για να υο αποκτησουμε. Δεν εισαι πανω απο εμας. Εμεις ξερουμε τι παμε να καμουμε. Ελπιζω να σε φωτισει και σενα ο Θεος και να αλλαξεις. Γιατι ειναι κριμα το μωρο σου να εχει τετοια μανα. Δεν θα σε κρινω εγω. Ο Θεος βλεπει και κρινει. Να σου ευχηθω να μην νιωσεις ποτε τον πονο που νιωθει καθε γυναικα που προσπαθει. Δεν σου κταταω κακια αλλα εισαι ανεπυθημητη και δεν χωρας στη παρεα μας. Σε λυπαμαι γιατι εχεις τοσα κομπλεξ που ελπιζω να μην τα μεταδωσεις στο μωρακι σου. Δεν θα ξανανοιξεις το στομα σου και να βγαλεις δηλητιριο γιατι δεν ξερεις ουτε καν φανταζεσαι τι τραβαει η καθεμια εδω μεσα. Καλη γεννα να εχεις και ελπιζω να ωριμασεις. Εχεις και ενα μωρο να μεγαλωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα πεθανα στο γελιο...ακου στειρες κωλογριες...πολυ ευστοχο!!

Τι ασχολειστε βρε κοριτσια και χαλατε τη ζαχαρενια σας...μπορει να μη μιλαμε ουτε καν για εγκυο αλλα για ενα εφηβο αγορι που μπηκε να σπασει πλακα...

Εγω παντως γελασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα ότι τον Νοέμβριο ρωτούσε πόσο κοστίζει μια εξωσωματική σε άλλο ποστάκι, μπήκε στο ποστ ποιες γεννούν Απρίλιο κλπ, έχει πεταχτεί σε καμιά δεκαριά ποστ... Τρολ ξετρολ (πάντως μετράει την εγκυμοσύνη σε εβδομάδες που μόνο μια έγκυος ή πρόσφατα έγκυος το κάνει) ντροπή μεγάλη... Και δεν μπορώ να κάνω αναφορά μέλους από το κινητό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα να σαι καλά με εκανες και γελασα...από την αλλη σε λυπάμαι...πρεπει να ναι πολύ αδιάφορη και μίζερη η ζωή όταν δεν έχεις μόρφωση επίπεδο και επιχειρήματα να σταθείς σε ένα διάλογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συ προσεχε μη το αναλωσεις ολο το σπερματικο υλικο σου γιατι οταν φτασεις να θες να κανεις παιδια θα σου χρειαζεται..μητρικη συμβουλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 μιας και φτάνω στην ηλικία του Σολωνα του Αθηναίου,ως πολύ γρια, θα σου πω και μια ιστορία να τη λες στο παιδι σου αν την καταλαβεις ποτε σου"οταν ο Σόλωνας επισκεπτηκε τον Μηδα τον πιο πλουσιο Βασιλια με τα πιο πολυτιμα αντικειμενα και τον περισσοτερο χρυσο ο Μηδας του ελεγε κοιτα τι εχω που δεν εχεις ..κοιτα ποσο ευτυχησμένος είμαι και πόσο δυστυχησμένος εσυ..κι ο Σόλωνας του είπε...μηδεν α προ του τελους μακαριζε....που σημαινει ..πριν δεις την καταληξη μη μακαριζεις την τυχη σου...τα χρόνια πέρασαν..με κόπο ο Σόλωνας απέκτησε περιουσία..ο Μηδας έχασε μια μάχη και ο νεος βασιλίας διεταξε να τον κάψουν ..πανω στη φωτια εκεινος μονολογησε Σόλωνα Σολωνα..... γιατι εσυ γλυκέια μου περιφανευεσαι κι ο θεος γελαει...να τη φοβάσαι την οργή του για τα μεγαλα λόγια που λες...ευχομαι να μην ερθει ποτε η ωρα να πεις κι εσυ θεε μου θεε μου τι ξεστόμησα κάποτε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε νυχτιάτικα τι πάθαμε... Άντε καλό μου, αν ψάχνεις τσακωμούς και βρισιές σε λάθος ποστ είσαι... Οι γριές δεν αντέχουν τους τσακωμούς, είναι επικίνδυνοι για την υγεία τους, ξέρεις εσύ, καρδιακά, εγκεφαλικά...

Κι αφού τα έχεις όλα όπως πιστεύεις μην ασχολείσαι μαζί μας, άσε μας στην ηρεμία που απαιτεί η ηλικία μας και ασχολήσου με τον εαυτό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκορπακι αγορακι κοριτσακι οτι και αν εισαι ασε μας στην ησυχια μας!!!!!παιξε με τον υπολογιστη σου κανε κατι αλλο τελος παντων εδω δεν σε περνει δεν το καταλαβες ακομα?μικρη κοπελα(αγορι) τι κανεις μεσα στις γριες!!!!!!!!θα κολλησεις και τιποτα και δεν κανει...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια στο κέντρο που είμαστε μας ενημέρωσαν ότι από το καλοκαίρι τέθηκε σε ισχύ ο νόμος που υπήρχε από το 2001 και λέει ότι σε κοπέλες κάτω των 30 μπαίνουν μόνο 2 έμβρυα... Εμείς έχουμε κατεψυγμένα 4 μαζί και άρα αν επιζήσουν της απόψυξης όλα θα μπουν μόνο τα δύο και τα άλλα δύο θα πάνε "σκουπίδια"... Στεναχωρέθηκα τόσο πολύ... Το βρήκα λίγο αμαρτία για αυτά τα δύο που δεν θα μπουν! Κι αν αυτά είναι τα τυχερά; Κι αν όλα έχουν την ίδια ανάπτυξη πώς θα επιλέξουν ποια να αφήσουν έξω; Και δυστυχώς δεν επανακαταψύχονται... :(

Εσείς ξέρετε να ισχύει σε όλα τα κέντρα αυτό; Έχω προβληματιστεί... Εσάς πόσα σας έβαλαν;

Νάρα μου εγώ μόνο στον Β. Αθανασίου έχω πάει και είμαι ευχαριστημένη! Και περισσότερο είμαι ευχαριστημένη με τις εμβρυολόγους! Είναι απίθανες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!

Έχουμε τόσα στο μυαλό μας που είναι κρίμα να ασχολούμαστε με μικροπρέπειες. Δεν είμαστε εμείς σε θέση να κρίνουμε άλλωστε. Τι φταίει κι αυτό... μέχρι εκεί φτάνει. 

Μελίπικτό μου δεν έχω ιδέα για αυτό που λες και στην περίπτωση μου μέχρι 3 βάζουν, όντας βέβαια άνω των 30. Όμως ρώτα τους εμρυολόγους για το αν τα έχουν καταψύξει όλα μαζί γιατί όταν είχα μιλήσει με τον εμβρυολόγο μου μου είχε πει ότι το καθένα είναι ξεχωριστά. Οπότε πιθανόν να τα ξεπαγώνουν και στη δική σας περίπτωση το καθένα χωριστά. Θα είναι πολύ κρίμα να χαθούν 2 εμβρυάκια που με τόσο κόπο αποκτούμε. 

Nara μου χαίρομαι που επανέρχεσαι σίγά σιγά. Είναι δύσκολο το ξέρω από πρώτο χέρι, αλλά όπως έχουμε πει κοιτάμε μπροστά. 

Φιλιά σε ολες και συγγνώμη που δεν αναφέρομται σε όλες αλλά συγχήστηκα με όλα αυτά πρωί πρωί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιαζάκι μου δυστυχώς επειδή είναι βλαστοκύστες τα έχουν καταψύξει όλα μαζι ώστε αν χαθεί το 50% από την απόψυξη να μείνουν τουλάχιστον δύο! Στην προηγούμενη φορά, καταψυξαμε 7, τα αποψύξαμε σε δύο δόσεις και χάθηκε μόνο ένα όταν τα αφήσαμε από 3 ημερών (8 κυττάρων) να γίνουν βλαστοκύστες... Γενικά πάνε καλά σαν εμβρυάκια, γιατί δεν εμφυτεύονται ένας Θεός ξέρει... Τώρα είναι ήδη βλαστοκύστες και μπορεί να μην αντέξουν την απόψυξη, μπορεί όμως και να αντέξουν! Τέλοσπάντων, έτσι κι αλλιώς άλλη λύση δεν υπάρχει, την επόμενη φορά, αν χρειαστεί θα τους πω να τα βάλουν ένα ένα σαν κι εσένα!

Ας αγνοήσουμε το παράσιτο της παρέας μας, δεν αξίζει να σχολούμαστε μαζί του, τόση μικροπρέπια πρώτη φορά βλέπω, οπότε αγνοώ και λυπάμαι πολύ για το τι άτομα κυκλοφορούν ανάμεσά μας!

Χαραλαμπία, κι εγώ πριν 5 χρόνια διαγνώσθηκα με καρκίνο κι έκανα 1 1/2 χρόνο θεραπείες! Με χίλια ζόρια κατάφερα να πείσω τους γιατρούς μου να πάω για εξωσωματική αφού φοβούνται τις ορμόνες μην τον θρέψουν και αναπτυχθεί ξανά! Ευτυχώς μετά από 2 προσπάθειες και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη ο καρκινάκος μου κοιμάται, Παναγίτσα μου ευτυχώς, κι έτσι αν και ελέγχομαι κάθε 3μηνο μπορώ να πω ότι το αφήνω πίσω μου σιγά σιγά! Σε καταλαβαίνω απόλυτα λοιπόν, αλλά αν καταφέραμε να παλέψουμε το θηρίο, τότε θα καταφέρουμε να νικήσουμε και την υπογονιμότητα! Keep going and keep fighting κοριτσάρα μου!!!

Ταζάκι μου συγχαρητήρια παιδί μου! Με το καλό!!! Έκανες επαναληπτική; Πώς πήγε;

Κατερινάκι θαυμάτακι εις διπλούν! Μπράβοοοοοο!!!! Με το καλό κι εσείς!

Λεβού μου θερμά συγχαρητήρια και για το δικό σας σποράκι/έκπληξη! Όλα τέλεια να πάνε!

Κοριτσάκι μου και Δάφνη μου να σας ζήσουν!!! Να είναι καλότυχα και υγιή τα παιδάκια σας! Κι εμείς 1 χρόνο και, μετά κι ακόμα βουρκώνουμε όταν τον χαζεύουμε, όταν μας φιλάει, όταν μας φωνάζει! Και φυσικά είναι το ομορφότερο, εξυπνότερο, γρηγορότερο, καλυτερότερο πλάσμα της γης!!! :-ρ

Για τον θηλασμό θέλει καλή ενημέρωση και πείσμα πολυπ! Εγώ τον είχα όλη μέρα στο στήθος, αφού έλεγα γιατί ντύνομαι κάθε πρώι αφού όλη μέρα είμαι ημίγυμνη και θηλάζω! Θηλάζουμε ως τώρα και δεν έχω δώσει ούτε μισή φορά σκόνη! Δεν λέω ότι είναι εύκολο αλλά αξίζει για 1000 λόγους και περισσότερο για την υγεία των νωρών μας αλλά και για την δικιά μας! Αλλά κι αν δεν τα καταφέρετε το παν είναι να είστε όλοι καλά και ψυχικά και σωματικά!

Ντιαζάκι πότε ξεκινάτε; Εμείς από τον γενάρη λέμε! Θα είναι καμιά άλλη μαζί μας;

Κουαντάκι τί κάνουν τα μωράκια σας;

Ροζάκι διάβασα τα νεάκια σου! Σας τρελαίνει η μπέμπα βλέπω! Καλά κάνει!

Μωρούλι μου ο μπεμπάκος τί κάνει;

Σανταλιξυλάκι, Φραουλίτσα, Λαλούνα, Φιφουλίνα, φέιθ και Ναράκι, κιριτσάκια μου όμορφα με το καλό σε όλες μας! Συγγνώμη για όποιαν ηεχνάω, είμαι από κινητό και δεν μπορώ να πάω πιπσω να δω δημοσιεύσεις γιατί θα χάσω ότι έχω γράψει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mellisaki ποιος ειναι αυτός; Ποιο κέντρο;

Εγω πάντως ειμαι 31 και κάθε φορά βάζω 3

Νότια ζωάκι μου δεν εχω και άλλη επιλογή ούτως ή άλλως αλλά 3 έμειναν θα πάω για αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάρα χαχαχαχα γελάω με το νότιο ζωάκι! Προσπαθούσα να καταλάβω τι εννοείς!!! Χαχαχαχα

Είναι το ivf athens center στο Μαρούσι κοντά στο Υγεία!!

Άρα μέχρι τώρα 2 κορίτσια βάλατε από 3 αλλά είστε άνω των 30! Καμία κάτω των 30 που να έβαλε 3... Θέλω να βάλω κι εγώ 3, αν και στο μωρό μας 2 έβαλα και έμεινα στο ένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mommymelissaki εγω οταν εκανα την πρωτη ημουν 27 μισο κ την τελευταια 28 μισο κ μονο στη δευτερη βαλαμε δυο κ αυτο γιατι το ζητησα εγω τις υπολοιπες βαζαμε απο 3!!

Τωρα ο γιατρος (καινουργιος ,οχι αυτος που ειχα)που συζηταγαμε για την προσπαθειες που θα κανουμε απο το νεο ετος μου προτεινε επειδη ηδη εχω ενα παιδακι αν θελω να βαλουμε δυο κ για μειωσουμε την πιθανοτητα για διδυμα,αλλα παλι 3 θα βαλω!(χαχαχα!!ατρομιτη!)

τα φιλια μου σε οοοολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σημειωσω οτι ο παλιος γιατρος ηταν ειναι στο μητερα(ολου κ εγιναν οι προσπαθειες)ενω τωρα ο καινουργιος ειναι στο εμβρυογεννεσις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...