Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινές Βουτιές Και Νέες Αφίξεις Στο Καφενέ Μας!


Recommended Posts

Α, ξέχασα να σας πω ότι του Αντρέα του αρέσει πολύ να παίζει σχολείο. Είτε με βάζει να κάνω εγώ τη δασκάλα, είτε κάνει αυτός το δάσκαλο, και μας κάνει ερωτήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδω κ εγω ρε ζουζουνες αλλα να σας πω την μαυρη αληθεια μου ξενερωσα να μπαινω κ να μην παταει ψυχη να γραφω μονη μου δε μου κανει κεφι..

Ειδα ομως την αννα μαρια κ τη βασουλα κ δε μπορεσα να αντισταθω..

Περιληπτικα τα νεα μου εχουν ως εξης

Σπιτακι δουλεια παρα πολυ στη δουλεια κ βολτουλες με την πρωτη ευκαιρια..

Επισης εφτιαξα φειςμπουκ βασικα για να μιλω στο μεσεντζερ κ να επικοινωνω με δυο μαμαδες κατα τα αλλα δε το χρησιμοποιω κ πολυ

Αν θελετε στειλτε μου αιτημα να γινουμε φιλες magyblue εχω βαλει

Αννα μαρια απελπισια να πηγαινεις σε μια δουλεια που δε σε γεμιζει..

Βασουλα φυσιολογικη μου ακουγεται η ζηλιτσα δωστης λιγο χρονο κ θα συνηθισει..

Ειμαι στο καρατε κ εχω λιωσει στο γελιο κοπανιεται σα το κοκορι ο υιος

Απο νεα εγω πηγα σεμιναριο γνωρισα συναδελφους κ μου αρεσε πολυ

Αλλη μερα σε αποκριατικο παρτυ που δε το πολυ ηθελα αλλα περασα φανταστικα

Χτες παιδοτοπο ξεσαλωσαν τα μωρα μας με την αδερφουλα οικογενειακως πηγαμε

Αυτα εν ολιγοις μου λειψατε..

Χριστινακι ανθη μου

Κατερινες φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, εγώ μπαίνω καθημερινά στο μάμμυ, αλλά δε γράφει καμία εδώ, και δεν μπορώ να γράφω μόνη μου... Την τελευταία φορά που μπήκα έγραψα ένα κατεβατό, αλλά δεν απάντησε καμία. Ε, τι να κάνω, ούτε κι εγώ γράφω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία και γω μπαίνω κάθε μέρα...βλέπω ησυχία και βγαίνω!τι να γράφω?μονόλογο???

Εμείς καλά είμαστε... Η Ιωάννα πάει σχολείο,ο μικρός μεγαλώνει και όλο και πιο χαμογελαστός γίνεται...απίστευτα γλυκό μωρό!σπάνια τον ακούμε να κλαίει...ειλικρινά!μόνο όταν θέλει να κοιμηθεί και να φάει διαμαρτύρεται!πήγαμε και για εμβόλιο χτες!γίναμε 7100 κιλά και 64 πόντους ύψος!

Ο άντρας μου εδώ και 2μιση βδομάδες ταλαιπωρείται με ίλιγγους!αν θυμάστε σας έλεγα έχει θέμα με τα αυτιά του...έκανε και εγχείρηση χολοστεάτωμα (μόλυνση) στο ένα αυτί πριν 3μιση χρόνια!πήγε ξανά στη γιατρό που τον χειρούργησε...του έλεγε είναι απ το κρύο, τίποτα ανησυχητικό!όμως ούτε με φάρμακα του περνούσε και έτσι πήγαμε για δεύτερη γνώμη σε άλλο γιατρό!μόλις είδε το αυτί του του είπε είναι χάλια 90 % απώλεια και μας είπε να πάμε για μαγνητικό και αξονικό!τελικά το χολοστεάτωμα υποτροπίασε, δηλαδή επανήλθε και εκτός αυτού απ την προηγούμενη επέμβαση έμεινε ανοικτή μία τρυπούλα στο αυτί, και τρέχει υγρό στο λαβύρινθο και γι αυτο του προκαλεί ζαλάδες!είναι συρίγγιο μέσα στο αυτί βασικά!χρειάζεται χειρουργείο επειγόντως!πήγαμε σε άλλους 2 γιατρούς και μας είπαν τα ίδια...!δεν το πιστεύω ρε κορίτσια!θυμάστε που σας έλεγα για το ταξίδι στην Τήνο που αναβλήθηκε 2 φορές ως τώρα?μία το κλείσαμε και  κτύπησε η μικρή, μετά θα πηγαίναμε κι έπαθε πνευμονικό οίδιμα η μητέρα μου και τώρα το κλείσαμε για 1η Απριλίου να πάμε με τον άντρα μου και τη μικρή κι έγινε αυτό με τον άντρα μου!είπαμε όμως ότι αν είμαστε καλά αυτή τη φορά ΘΑ ΠΑΜΕ!ίσως να γίνονται όλα αυτά πολύ απλά για να πάμε στο τάμα!άλλωστε τον άντρα μου δεν μπορεί να τον κάνει κανένας γιατρός εδώ στην Κύπρο γιατί είναι πολύ δύσκολη και λεπτή εγχείρηση!και οι 3 γιατροί που πήγαμε συνεργάζοντε με γιατρούς του εξωτερικού!τελικά μάλλον θα πάμε στο γιατρό που συνεργάζεται με ένα γιατρό στην Αθήνα ο οποίος είναι γιατρός σε νοσοκομείο στην Αθήνα, Νίκος Μαρουδιάς ονομάζεται!η εγχείρηση θα γίνει μετά τις 05 Απριλίου που θα επιστρέψουμε απ το ταξίδι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! (=Βάσω)

Τι κάνετε;

Εμείς τα γνωστά, κάτι αρρώστιες (μύξες, βήχας), σχολείο=σπάσιμο νεύρων και πολλή κούραση και νεύρα. 

Βάσω και η Γεωργία κάπως έτσι είναι, σπάνια κλαίει και είναι πολύ γλυκούλα. Έχει γίνει μια απόλαυση! Κάνει πάρα πολλά γελάκια, απλώνει χεράκια να την πάρουμε αγκαλίτσα, και πιάνει ό,τι μα ότι βρει μπροστά της (και το τρώει μετά, εννοείται), και κυρίως το τηλεκοντρόλ, με το οποίο έχει τρελό έρωτα! Το κυνηγα όπου κι αν το δει! Κάθεται μόνη της, αλλά όχι και πολυ καλά, και μόνο αν τη βάλουμε εμείς. Από μόνη της δεν μπορεί να γυρίσει να κάτσει, ούτε και σηκώνεται όπως ο Αντρέας σ' αυτήν την ηλικία. Καλά-καλά δε γυρίζει. Βαριέται βασικά, και τη δυσκολεύουν και τα ρούχα που φοράει, που είναι αρκετούτσικα, λόγω χειμώνα.

Είναι πολύ φαγανούλα και τρώει ό, τι της δίνουμε, δηλαδή φρουτόκρεμα με φρέσκα φρούτα και δαμάσκηνο από βαζάκι (για τη δυσκοιλιότητα), σουπίτσα με καρότο-πατάτα-σέλινο και κοτόπουλο ή μοσχάρι και βρώμη ή βρεφικό μούσλι βιολογικά, που τα φτιάχνουμε με μισό δικό μου γάλα και μισό νερό. Ευτυχώς έβαλε κιλά και με αυτή τη διατροφή, χωρίς να χρειαστεί το φαρίν λακτέ! Αλλά μη φανταστείτε κανένα τόφαλο, 6600 είναι και 64 εκατοστά! Περίπου όσο κι ο Γιωργάκης, μόνο που αυτός είναι τριών μηνών, χαχα!

Ο Αντρέας λέει τις ατάκες του,αλλά έχει γίνει και πολύ αντιδραστικός. 

Δε γράφω άλλα, γιατί γίνεται ένας ψιλοχαμός εδώ πέρα.

Βάσω, περαστικα στον άντρα σου, κι ελπίζω να πάτε τελικά στο τάμα!

Σας φιλω΄όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορες!
Καλα ειστε;

Βασουλε περαστικα στον αντρα σου!

Θα ξαναμπω ΣΚ, εχω πολλα νεα, αλλα τρεχω λιγακι κι οσο μαζευονται τοσο δε λεω να τα γραψω!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Λοιπον, εγω μπηκα να γραψω μπας και τα δει καμια και συγκινηθει!

Ηταν που λετε δυσκολο το Πασχα....

Πριν απο το Πασχα επιασε ο μικρος μια ισωη πολυ βαρια, 6 μερες πυρετο ακατεβατο, βηχα, συναχι και δε συμμαζευεται. Με κολλησε βεβαια, εμεινα μια εβδομαδα στο κρεβατι, μου γυρισε σε ασθμα και αλλεργια κι εφτασα να παιρνω 8 φαρμακα εκ των οποιων τα 2 τα παιρνω για καιρο...

Μετα ηρθε η Μ. Εβδομαδα.

Δε σας ειπα, ο αντρας μου βρηκε μια δουλεια, οχι κατι καλο, παλι σε βενζιναδικο, αλλα δεν μας επαιρνε να πουμε οχι, ειναι πολυ καλυτερα απο το αλλο, ιδια λεφτα αλλα 8ωρο και 4 ρεπο το μηνα αλλα μαζεμενα ολα μαζι μια φορα το μηνα. Οποτε δουλευε το Πασχα.

Ειχαμε περασει μια κριση μεγαλη πριν βρει δουλεια κι ακομα δεν εχει εντελως ξεπεραστει, αλλα η δουλεια και τα χρηματα βοηθησαν να φυγει ενα μεγαλο αγχος και καπως ηρεμουμε...

Το χειροτερο βεβαια ηταν ο μπαμπας, που ελειπε... Πολυ δυσκολο...

Κατα τα αλλα, εφτιαξα κορμο με ταχινι και τελεια κουλουρακια αλλα και μηλοπιτακια, εφαγα πολυ κι ετσι πρεπει να ξαναπηρε τα 2 κιλα που εχασα... το εχω ριξει στην κουζινα! Τοσο καιρο δεν ειχαμε λεφτα και τρωγαμε στην πεθερα μου και τωρα κατα καποιο τροπο βγαζω το αχτι μου!

Κατερινακι να χαιρεσαι το Γιωργο σου!

Κι εσυ αλλο Κατερινακι κι εσυ Βασουλα!

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τη Γεωργια σου!

Φιλια και μη χανεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...