Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρατάει Τα Κακά Του 3 Ετών.


Recommended Posts

Γεία σας κορίτσια μου και παλι....εχουμε θέμα με τον μικρό μου που κρατάει 2 χρόνια τώρα...συγκεκριμένα:

Eνός είχε δυσκοιλιότητα που του προκάλεσε μια μεγάλη ραγάδα.

Από τότε κρατάει τα κακά του.

Πήγαμαι στη κυρία Ρώμα παιδογαστρεντερολόγος στο Παίδων,του έδωσε φαρμακευτική αγωγη αλλα δεν ήρθε στο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Μετά πήρε μια θεραπία από τη παιδίατρό μας όλα καλά αλλά και πάλι ξανακύλισε.

Μετα τον πήγα σε ένα παιδογαστρεντερολόγο τον κύριο Σιαφάκα και ακόμα παίρνει μια σκόνη για να κάνει τα κακά του.

Δυσκοιλιότητα εντομεταξύ είχε μόνο ενός χρονών,απο αυτή την ηλικία και μετά δεν είναι ότι έχει δυσκοιλιότητα...απλα μάλλον φοβάται γιατι θυμάται πόσο έχει πονέσει με τη ραγάδα.Τα κακα του είναι πολύ μαλακά σχεδόν υγρά και πάλι όμως τα κρατάει.

Ειχαμε φτασει σε σημείο πρίν ένα μήνα να μάθει το γιογιό και τα έκανε εκει αλλα μια μέρα του ξανανοιξε η ραγαδα και ξαναγυρίσαμε στα ιδια,μετα κι από αυτό δε θελει να ξανακατσει στο γιογιο και τα κραταει.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι προτιμάνα τα κάνει όρθιος και παιρνει μια πολύ περίεργη σταση σωματος,δε θα έπρεπε εστω να νιώθει ότι πρεπει να κατσει σε "καθιστη"θεση για να τα κανει?Και για τα τσίσα ακόμα ουτε λόγος με τίποτα δεν τα κανει εκτός πάμπερ.

Ανησυχώ γιατί πλέον είναι  3ών....ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????Δε σας κρύβω ότι εχω έχω απελπιστεί με το συγκεκριμένο θέμα...2 χρόνια τώρα ακολολουθώ οδηγιές των γιατρόν να τον έχω χαλαρό για να του φύγει ο φόβος αλλα δεν βλέπω αποτέλεσμα..ποσο ακομα να περιμένω πια??και ποσο ακομα θα του δίνω φαρμακο καθημερινά??Κι ας λέει ο γιατρός ότι δεν παθαίνει τιποτα από αυτή τη σκόνη.... [smilie=sad5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...