Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

μπα μπα μπα... η μαντμαζέλ Σωσώ καταδέχτηκε το παρεάκι μας;

ε όχι κυρία μου... δεν παίζει περίληψη...

την προηγούμενη φορά που μας ξαναέκανες τσα, σου έκανε περίληψη και μας έκλασες...

καλά λένε ότι όταν ο άνθρωπος κάνει λεφτά... χάνεται... χαχαχα!!!

 

πού είσαι μωρή τρελή;

γιατί δεν μπαίνεις;

δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για σένα που προλαβαίνεις τα πάντα!!!

 

μάρκερ είναι πολλή καλή η πρακτική σου και έχει αποτέλεσμα.

κι εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω τις περισσότερες φορές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια όμορφα...εγώ χθες είχα μια εφιαλτική μέρα....Όπως σας είπα πονούσαν οι κοίλες στη μέση από προχθές οπότε χθες σηκώνομαι πρωί δε μπορουσα να περπατήσω καλά να σηκωθώ να καθήσω με άνεση ένα χάλι πράμα....τηλεφώνησα να μην έρθω δουλειά, φώναξα και τη μάνα μου να βλέπει τα μικρά γιατί δεν είχαν σχολείο και χαπακώθηκα ξάπλα με τη θερμοφόρα.

Το μεσημέρι με πιάνει και το κεφάλι η κοίλη στον αυχένα. Και να αρχίσει ένας πονοκέφαλος τρομερός...Ξεκινάω δεύτερο γύρο mesulid Muscuril ότι έβρισκα έπαιρνα σας λέω....και φυσικά το ζωον με έπιασε το στομάχι και να ξεκινήσουν οι εμετοί οι κρυάδες το ρίγος το κεφάλι να σπάσει...

Οι δικοί μου να λένε πάμε νοσοκομείο λέω έτσι όπως είμαι δε περπατάω καλά, πονάει το κεφάλι δε μπορώ φως, ήχος θα πάω να με γυρνάνε για εξετάσεις για ένα πράγμα που ξέρω από τι προέρχεται;;;;Φωνάξαμε γιατρό σπίτι μου βαλε μια ένεση για το κεφάλι κοκταίηλ και άλλη μια να σταματήσουν οι εμετοί....Κοιμήθηκα 20,30 ούτε παιδιά άκουσα ούτε τίποτα ξύπνησα 04,00 πολύ καλύτερα.

Τώρα φοράω κολάρο ήρθα δουλειά από το πρωί πονάω λίγο τη μέση αλλά περπατάω μου δωσε χάπια για τη ναυτία και έφαγα κάτι και κάπως παλεύεται....

Αλλά τρόμαξα κορίτσια....και γενικώς στεναχωρέθηκα...άμα με πιάνει συχνά από δω και πέρα σε τέτοιο βαθμό πως θα το αντέχω......τωρα μου παν δικαιούμαι 20 φυσικοθεραπείες το χρόνο  αν και στο παρελθόν έκανα αλλά η ανακούφιση ήταν προσωρινή.

Σήμερα πήγε πρώτη επίσκεψη ο πατέρας μου που παιδεύεται με νευροπαθητικό χρόνιο πόνο σε φυσίατρο και του ξεκίνησε κάτι με βελόνες και είναι ενθουσιασμένος.Μπορεί να πάρω και από εκεί μια γνώμη.

Σας ζάλησα....

Σωσώκα ξέρω θα πεις παίζω με τον πόνο σου αλλά η απώλεια κιλών βοηθάει με τη μέση.Από τότε που έχασα δεν έχω πολλά επεισόδεια. Και έτσι βαριά η αλήθεια όπως χθες έχει να με πιάσει 3 χρόνια.

Καλά να περάσετε στις διακοπές σας....με το κοξάκι μόδα έγινε...και δω άκουσα σε ένα παιδικό σταθμό ότι μια μαμά σταμάτησε το παιδί της γιατί είχε και μαθεύτηκε στους γονείς και επικράτησε πανικός. Περαστικά τους....

Μαριλού όλοι μαζί θα πάμε να γιατροπορευτούμε μου φαίνεται...με τίποτα δε θα άντεχε η μέση μου μια ακόμα εγκυμοσύνη...δυστυχώς....

Τα κορίτσια μου ήταν όλο ζωηράδες χθες με παππούδες που ήρθαν να τις κοιτάνε και μόλις άκουσαν το γιατρό έκατσαν σαν παναγίες ακούνητες στις καρεκλίτσες τους....μετά ερχόντουσαν μια μια να με ρωτάνε αν πόνεσα....

Και το πρωι μου λέει η Δήμητρα ερχόμουν και σου μιλούσα που ήσουν ξαπλωμένη  αλλά δεν μου μιλούσες...το μωρό μου..

marker και μεις γενέθλια παιδικά αύριο ενός πρώην συναδέλφου το παιδί του πήρα Χριστουγεννιάτικα παραμυθάκια mac quin, βιβλία γραφής και αριθμητικής και μαρκαδόρους ελπίζω να μην απογοητευτεί πρώτη δημοτικού είναι αγόρι....απλά έκρινα με βάση τι συγκινεί τις κόρες μου τώρα, όλο να ζωγραφίζουν θέλουν....Και το Σαββάτο το απόγευμα μας κάλεσε η κοπέλα από κάτω που έχει τη μικρή να σβήσει κεράκια έτσι μεταξύ μας.

Καλά να μαστε μόνο γιατί φοβήθηκε το μάτι μου....όλα αντέχονται αυτός ο ρημαδοπονοκέφαλος με την καμία όμως...

Νανούκα φιλάκια.....καλά πλεξίματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες τώρα βρε μαρντ;

πω πω τι πέρασες;

περαστικά σου

εμένα οι φυσικοθεραπείες με βοηθάνε πολυ εαν με το που πονέσω ξεκινήσω

περνώ και τα ντεπονια μου και σε 3 μέρες ειμαι καλα

πωπω βρε κοριτσι

όλα μαζί βρε παιδί μου

όσο για το παρτυ

τώρα δεν θέλω να σε πικράνω αλλα οι δικοί μου θα απογοητευονταν με τα μαρκαδορια

αλλα ταπαρυθια μακουθν θα τα τιμουσαν

γενικως σε αυτη την ηλικθα θέλουν αυτοκινητα , μπάλες τίποτα ποδηλατικό

κάνα λεγκο με φίρμα , τύπου λεγκο μπατμαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκτωβριανες σακατισες σας χαιρετω!

 

Σωσω καλο ταξιδι αυριο... το κοξακι φιρμα στη Θεσσαλονικη αυτον τον καιρο αλλα εδω στα χωρια μας δεν εχει ακουστει κατι... 

οποτε θα πατε κατευθειαν Καβαλα,ε;;; γιατι οταν με πηρες τηλ να βρεθουμε Κυριακη ηταν μπροστα η συναδελφος που θα παμε μαζι θεατρο και δε μπορουσα να πω και κατι...

Βερολινο δεν ηξερα οτι θα πατε. εχετε κανενα σόι εκει ή ετσι στο ασχετο;

απο Δευτερα ως Τεταρτη θα ειμαι σε εκπαιδευση υπηρεσιακη και την αλλη βδομαδα ζητησα αδεια. επλιζω να βολεψει να βρεθουμε και μαζι και με την Αλεκα.

 

ΜΑρντιο παλιοτερα σε πιανανε πιο συχνα τετοιες κρισεις;;;

δε δοκιμαζεις και εσυ βελονισμο τελικα;;;

 

και εσυ εγκυουλα μας.... να περασει το χερακι να αγκαλιαζεις το μωρακι... ή να πω το κοριτσακι!!!

 

Νανα και εγω δε θελω να χανουν μαθηματα στο νηπιο αλλα 2 μερες δε θα κανουν τοσο κακο... απο τη στιγμη μαλιστα που δε θα καθεται στο σπιτι αλλα θα ταξιδεψει, θα δει νεους τοπους και φυσικα θα νιωσει την αγαπη των συγγενων του.... ζωντανη μαθηση...

 

ΜΑρκερ εσενα ο αντρας πρεπει να σε βαζει κατω και να σε κανει περδικι με το που θα νιωσεις τον πρωτο πονο! ο φυσιοθεραπευτης στο σπιτι σας!

οσο για τα ματια.... εγω νομιζω θα μου ερθει σε κανενα 2 χρονια η πρεσβιωπια....  ειναι και παμπαλαιες οι οθονες που δουλευω στη δουλεια...

 

αυριο εχω ραντεβου για παπ τεστ... μου εκλεισε 2 το μεσημερι γιατι ειπε να μην παω χωρις να παρω και τα παιδια μαζι.... θελει να τα δει....

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

τι καλά που θα βρεθείτε πάλι...

θέλω κι εγώ!

 

περαστικά σου μαρντ κι ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που το παθαίνεις!

μια φορά με είχε πιάσει κι εμένα τόσο δυνατός πονοκέφαλος και πήγα πρώτες βοήθειες...

να κάνεις κι εσύ τον βελονισμό, αφού όλοι βλέπουν βελτίωση...

 

αλλά ναι ρε μαρντ... σε αγόρι πρώτης δημοτικού παίρνεις βιβλία και μπογιές;

πολύ άκυρο...

σύγκρινες 4χρονα κοριτσάκια με 6χρονο αγοράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλημερούδια...θα με κάνετε να πάω να ψάχνω άλλο δώρο...έσκασα και 20 ευρά! Τόσο άκυρο έ;;; Έκρινα από τις δικές μου που κάνουν χαρά με τέτοια βιβλία και παραμύθια στη παρούσα φάση μου πε και ο μπαμπάς του ότι όλη την ώρα γράφει γραμματάκια και ασχολείται με βιβλία φαντάστηκα δε θα χει και κανείς άλλος τέτοια ιδέα μη γεμίσει ίδια δώρα  και λέω και γω θα ενθουσιαστεί....

 

Καλύτερα σήμερα, λίγο μονόμπαντα πάω ακόμα φοράω όμως και κολλάρο και ζώνη στη μέση...βοηθητικά....

 

Μόλις περάσει η έξαρση θα δω που θα απευθυνθώ για ξεκίνημα...σκέφτομαι από φυσικοθεραπευτή μέχρι φυσίατρο μέχρι μασέρ μέχρι personal trainer....πρέπει να θυσιάσω κάποιες ώρες από το χρόνο μου με τα παιδιά γιατί άμα σαραβαλιαστώ θα με χάσουν τελείως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο δικιο εχεις ρε Μαρντ... ολες πρεπει να αφιερωσουμε λιγο χρονο στον εαυτο μας τωρα που μεγαλωνουν τα παιδια....

το ιδιο με ειπε σημερα και ο γυναικολογος μου που πηγαμε ολοι τσουρμο για παπ...

χαρηκε που ειδε και τα μικρα... και η εμβρυολογος το ιδιο...

εβγαλα και φωτο τα μικρα με τον ντοκ να τους τις στειλω.

 

η εκπληξη της ημερας βεβαια ηρθε απο τον αντρα!

με το που τους ειδε εκει μπηκε στη διαθεση για 3ο παιδι!

τους ρωτουσε για να χρησημοποιησουμε τα κατεψυγμενα κλπ...

ειπαν και αυτοι οτι αφου το γενητικο υλικο ειναι απο οταν ημου 34χρ δε θα εχει θεμα ανωμαλιων απλα η εγκυμοσυνη θα ειναι υψηλου κινδυνου, πχ ζαχαρο, πιεση λογω της τωρινης μου ηλικιας.

τα παιδια μεσα στη χαρα να εχουν μωρακι αδερφακι, το καθενα θελει να ειναι το δικο του φυλο, ή να ειναι παλι διδυμα σαν αυτους!

καγκελο εγω!

τωρα τον περιμενω να τα πουμε ενα χερακι...

σαν ιδεα, δε λεω... δεν την απορρυπτω.

αλλα αν σκεφτεις λιγο παραπανω.... υπαρχουν θεματα...

1. του χρονου με το καλο τα παιδια θα ειναι πρωτη δημοτικου... αντι λοιπον τα μαθουμε να διαβαζουμε και να μπουμε στο κλιμα του σχολειου εγω θα πρεπει να ασχολουμε ακτα κυριο λογο με ενα βρεφακι....

2. η μαμα μου ειναι πια αρκετα μεγαλη για να την εχουμε οπως με τα παιδια για 1,5χρ εδω στο σπιτι μας (πηγαινελα με το δικο της σπιτι) για να το κραταει απο τη στιγμη που θα γυρισω στη δουλεια μεχρι να παει παιδικο.

3. τα πεθερικα δεν παιζουν σε αυτη τη φαση... ουτε πριν το πολυεκεναν...ποσο μαλλλον τωρα που ο πεθερος εκανε εγχειρηση καρδια και η πεθερα ολο κατι βρισκει και ποναει...

 

για να μην πω και τα λιγοτερο σημαντικα και πιο πεζα, οπως... αλλαγες διαρυθμησης δωματιων, εξοδα, και παλι απο την αρχη ολα, ενω αρχιζαμε να νιωθουμε οτι φτανει η ωρα που θα μπορουμε να νιωθουμε παλι "εμεις" εννοωντας μονοι μας με τον αντρα μου.... να κανουμε κατι μονοι μας... να παμε καπου μονοι μας.... ή εστω να μπορουμε να παμε καπου βολτα ή εκδρομη ή διακοπες μαζι με τα παιδια αλλα να μη μας χρειαζονται καθε λεπτο...

 

δεν ξερω αν ειμαι αδικη ή οτι αλλο....

σιγουρα με εκανε να μη νιωθω καλα με τον εαυτο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταξυ μας αν το χες διαγραψει απο το μυαλο σου στο πρωτο ακουσμα της προτασης απο τον αντρα σου θα λεγες:"εισαι τρελος;;;" οχι α τα παιδια θα πανε πρωτη η ξαναμανα απο την αρχη η τα εξοδα η δε θα χουμε βοηθεια κλπ κλπ...μπηκε ο εγκεφαλος στη διαδικασια να το επεξεργαστει....αρα μηπως το χει βαθια βαθια κρυμμενο;

Εγω θα εδινα ευκαιρια σε μια δευτερη σκεψη αν ημουν στη θεση σου....τα δυσκολα ειναι 2-3 χρονια ασε που τα δευτερα ολοι λενεμεγαλωνουν πιο στον αυτοματο....

Κανε εικονα ομως τα αγγελουδια σου να το αλλαζουν να βγαινουν με καμαρι βολτα με το καροτσι να το διαβαζουν αυριο μεθαυριο....μαγεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα ξεχασε το!

τον αντρα μου δεν τον δινω!!!!

αμαν εκανα να τον βρω!!!!!

 

οσο για το θεμα παιδιου...

σιγουρα μ'αρεσει ετσι οπως ειναι τωρα η ζωη μου.

αλλα μου φαινεται ύβρης να πω δε θελω.

πριν 6 χρονια παρακαλουσα για ενα παιδακι και τωρα να λεω οχι;;;

 

ειναι βεβαια και τα λεφτα... πρεπει να πληρωσουμε τα 3 χρονια που δεν εχουμε πληρωσει για τη φυλαξη των κατεψυγμενων, 560Ε,αλλα ειπαν θα μας κανουν εκπτωση και φυσικα αποψυξη, εμβρυομεταφορα και απο κει και περα, σε θετικη περιπτωση ολα τα υπολοιπα......

 

το σκεφτομαι σχεδον συνεχεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι γαϊδουρα ειμαι....

 

ΜΑρκερ να χαιρεσαι τον Αγγελο!!!

και το θυμομουνα χθες το απογευμα... αλλα το βραδυ... το ξεχασα...

αλτσχάιμερ...

 

το πρωι πηγαμε θεατρο... ηταν αθηναϊκος θιασος, τεσσαρων ατομων....

Χανσελ και Γκρετελ...

πολυ μιουζικαλ... παραειχε πολλα τραγουδια λες και δεν ηθελαν να εχουν πολυ κειμενο να μαθουν...  και στο τελος που ειπαν οποια παιδακια θελουν να ανεβουν στη σκηνη για να βγουν φωτογραφιες, εμειναν μονο ο Χανσελ, που τον επαιζε γυναικα, και η ηθοποιος που επαιξε τη μαμα και τη μαγισσα, 2 σε 1...

πολλα παιδακια, κυριως κοριτσακια ηθελαν να δουν τη Γκρετελ, αναμεσα τους και η Μαριαννα, βρε τι τη φωναζαν, τη ζητουσαν... τιποτα...

γενικα κακη εντυπωση μου εκανε... αρπαχτη....

 

απο αυριο θα παω για 3 μερες για εκπαιδευση... θα φευγω πιο νωρις και θα τους ετοιμαζει ο αντρας για το σχολειο... γκρινια και τα 2.... η ΜΑριαννα λεεει.. καλα και θα πηγαινω αχτενιστη στο σχολειο;;;;;; εμ, ξερει οτι ο μπαμπας της την κομμωτικη δεν την εχει καθολου!

 

καλη βδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μάρκερ, να χαίρεσαι τον Αγγελούκο σου!!!

 

βαγκ!!!

αρχίσαμε να σκεφτόμαστε το τρίτο;

όλα όσα σκέφτεσαι είναι λογικά.

απλά ξέρεις τι λέω εγώ;

που κι εγώ θέλω  το τρίτο και πολλές από τις σκέψεις μου, ταυτίζονται με τις δικές σου...

ο Θεός ξέρει αν πρέπει και πότε θα μου στείλει το τρίτο παιδάκι...

οπότε, αν θα έρθει ένα παιδάκι. όλα θα γίνουν.

και τα λεφτά θα βρεθούν... και τα δωμάτια θα ταχτοποιηθούν... και ο άνθρωπος που θα τα προσέχει θα βρεθεί...

 

μαρτν, τι έγινε με το πάρτυ;

άρεσε το δώρο σου;

 

εμείς είχαμε ένα ήσυχο και όμορφο ΣΚ.

το Σαβ είμασταν καλεσμένοι για φαγητό στους γείτονες και την Κυριακή ψήσαμε σούβλα στην πεθερά.

 

ήρθε και ένας ξάδερφος του πεθερού μου από Ελλάδα.

μας παίνεψε πολύ στην πεθερά μου.

είπε ότι είναι σπουδαία τα παιδιά μας και ότι τα μεγαλώνουμε πολύ σωστά.

φυσικά η πεθερά παίνευε τον γιο της.

μου λέει: "ε, είπε και για σένα ότι είσαι καλή"

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσενα Νανουκα μου θα στο στειλει ο Θεος η Vag θα της το στειλει ο εξωσωματικος ειναι δικη τους αποφαση δηλαδη το ποτε και αν δεν ειναι θεμα κανω ελευθερα κι οποτε κι αν μου κατσει ..sorry που επεμβαινω..συμπονω Vag...θα ςας γραψω το βραδι του παρτυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε προλαβα Μαρντ... δεν εγραψες ακομα για το παρτυ...

 

Νανα οντως οπωσ λεει η ανωτερω στην περιπτωση μου εκτος απο το Θεο, ενα χερακι θα το βαλει και ο γυναικολογος και η εμβρυολογος... τοσο καιρο που καναμε φρι δεν εγινε κατι. αλλα ειναι τα κατεψυγμενα που υπαρχουν.....

δεν ξερω... και ο αντρας ειπε να το αφησουμε λιγο προς το παρον...

 

ο μουσαφιρης σας ειναι κυπριος που ζει Ελλαδα;;;

φανταζομαι την πεθερα να ακουει τα καλα λογια για σενα.....

ενταξυ καλε κυρια.... και ο γιος σου μια χαρα παιδι ειναι αλλα και η νυφη σου..... τζακ ποτ κερδισατε... που εκανε και τοση θυσια να ερθει στον τοπο σας.... μην το ξεχναμε....

 

περιμενω να αρχισει Ραδιο Αρβυλα...

 

α! δε σας ειπα...

φαγωθηκανε τα δικα μου να εχουν κατοικιδιο... ο ενας ηθελε σκυλο, η αλλη γατα να τη χαϊδευει (λες και θα της κατσει...) χαμελαιοντας, που εχουμε ακομα το κλουβι, ειναι ακριβος, 100-150Ε, οποτε η Μαριαννα εδωσε την ιδεα για χαμστερ..... αφου ρωτησαμε το κοστος στην αδερφη μου που ειχανε... συμφωνισαμε να τους παρουμε για τα Χριστουγεννα.... το καλο που τους θελω στο πετ σοπ να μας βαλουν 2 ιδιου φυλου, γιατι μια συναδελφισσα που πηρανε 2 και κατα λαθος τους εβαλαν διαφορετικο φυλο, αρχισαν το γενοβολημα και εγινε χαμος!!! 15 εγιναν και τα παιδια της δεν ηθελαν να τα δωσουν σε γνωστους για να μη χωρισουν τα παιδακια απο τους γονεις τους!!!!

 

τελικα αρβυλα δεν εχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

βαγκ, ποτέ δεν εκτιμήσανε τη θυσία που έκανα να αφήσω τον τόπο μου για να πάω Κύπρο.

γενικότερα δεν έχω παράπονο από την πεθερά μου, για να μη φαίνομαι και αχάριστη...

αλλά αυτό είναι ένα παραπονάκι...

μόνο ο πρώην άνδρας της αδερφής του το είχε αναγνωρίσει και είχε πει μια καλή κουβέντα...

 

έχετε δίκιο απλά εννοούσα ότι αν πάρουν την απόφαση να προχωρήσουν σε εξωσωματική θα σημαίνει ότι ο Θεός κάτι θα έχει προνοήσει γι' αυτό...

 

μαρντ, δε μας είπες για το πάρτυ...

 

βαγκ, είναι γιαξ τα χαμστεράκια...

οι φίλοι σου δεν κάνανε μήνυση στο πετ σοπ;

χαχαχα!!!

 

χθες ήρθε ο δικός μου και μου είπε ότι η δασκάλα τους είπε να μην κάνουν κακά στην τουαλέτα για να μην καθαρίζει όλη μέρα η κα Γιάννα (βοηθός).

επέμενε ότι δε θα πηγαίνει τουαλέτα γιατί δεν αφήνει η δασκάλα.

σήμερα το πρωί την είδα και τη ρώτησα.

εννοείται πως μου είπε ότι ούτε καν αναφέρανε την τουαλέτα αλλά θα του μιλήσει για να μην  τα κρατά και πάθει τίποτα...

ξεκινήσανε και τις πρόβες για τη γιορτούλα.

ο δικός μου κάνει τον άνδρα... χαχαχα!!!

μου είπε ότι μιλάει πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή θα κάνει τον άντρα;;;Τι εννοεί ο ποιητής;

Εμάς δε μας είπαν τίποτα ακόμα...για το Πολυτεχνείο τη Δευτέρα μας είπαν θα ναι κλειστά και φρίκαρα πάλι....γκρρρ μέχρι τις 10,00 γιορτή λέει...τι να καταλάβουν τα νήπια από την εξέγερση;;;;

Και μένα η Δήμητρα λέει δε κοιμάται στο σχολείο στη βάρδια της διευθύντριας γιατί δε την αφήνει άμα κατουριέται να πάει στη τουαλέτα. Τη ρώτησα και λέει η γυναίκα τους λέει να πάνε όλοι τσίσα πριν ξαπλώσουν για να μη σηκώνονται ένας ένας και δημιουργείται αναστάτωση και καλά κάνει φυσικά....

Στο παρτυ που λέτε είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση γιατί είναι χωρισμένοι οι γονείς και με όχι τον καλύτερο τρόπο δικαστήρια, καυγάδες κλπ κλπ.

Είναι πρώην συνάδελφος μου ο μπαμπάς και πήγα γιατί όλα τα στήνει μόνος και με συγκινεί ιδιαίτερα αυτό...του έχει τρελή αδυναμία του μικρού τον οποίο τον έχει με δικαστική απόφαση κάθε δεύτερο ΣΚ. Του χει φτιάξει δωμάτιο στο σπίτι του, ζορίστηκε να πληρώνει ενοίκιο για μεγαλύτερο σπίτι για να χει έξτρα δωμάτιο για το μικρό.

Τέλος΄πάντων....δεν είχε πολλά άτομα..τα αδέρφια του μπαμπά με τα παιδιά τους και 2-3 άτομα από τη δουλειά με τα παιδιά τους. Σύνολο 7-8 παιδάκια.

Είχε παραγγείλει σε μια κοπέλα και του φτιαξε για ένα λοχο αλμυρά και έψηνε και αυτός σουβλάκια μπιφτέκια πολύ πράμα. Τούρτα τεράστια ...δωράκια στα παιδιά πολύ large...Ο μικρός ενθουσιάστηκε με το κάθε δωράκι (αφού ήταν και μετρημένα) τα οποία ήταν όλα ρουχικά μόνο τα δικά μου στυλ παιχνίδι που το άνοιξε αμέσως και μου πε χίλια ευχαριστώ ενθουσιασμένος.

Την άλλη μέρα πάμε σε ένα παιδότοπο και είχε γενέθλια ένα τεράστιο τραπέζι, πάρα πολλά παιδάκια, μια τεράστια διόρωφη τούρτα, μασκότ γενικά πολύ ανοιχτά γενέθλια...Πάω να χαζέψω όπως έψαχνα τις κόρες μου και φανταστείτε ποιανού ήταν τα γενέθλια;;;;Του ίδιου μικρού του τα έκανε η μαμά του αυτή τη φορά! Μπροστά σε αυτά τι να ποιάσουν του μπαμπά.... Εξοργήστηκα γιατί ο κακομοίρης παίρνει 800 ευρώ και τα 500 τα δίνει διατροφή και εκείνη κανόνισε κάτι τόσο ανοιχτό χωρίς να δουλεύει ή να χει άλλους πόρους!!!!

Γενικώς μου φερε στενάχωρα συναισθήματα το όλο story....

Αυτά είχα να σας εκθέσω από τα γενέθλια...

Οι κόρες μου κολλημένες πάνω μου στο σπίτι των γενεθλίων παρόλο που ήταν και ένα κοριτσάκι από τον παιδικό και τις γνώρισε και τις φώναζε...στραβωμένες....classic...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Μαρντ... ετσι το παιδακι με τα 2 παρτυ;;;

δυσκολες καταστασεις... και εμεις εχουμε στη δουλεια μια κοπελα που χωρησε οταν ηταν ακομα βρεφος η κορη της... ο πρωην ενω δουλευει κανονικα και καλα αμοιβομενος, οταν ειναι να εχουν δικαστηριο για διατροφη κανει εικονικη απολυση για ενα μηνα απο τη δουλεια και φαινεται ανεργος για να του βαλουν να δινει λιγα. και τελικα δεν τα δινει και αυτα....

γενικα ολο αγωγες και μαλωματα... πολυ επιθετικος ο μαγκας...

μακαρι να τελειωσουν και με την τελικη επιμελεια και να ηρεμισει η κοπελα...

 

Νανα απο τωρα για το θετρικο των Χριστουγεννων;;;

μαλλον θα ειναι υπερπαραγωγη.

εμας ακομα δε μας ειπαν τιποτα για 17Ν... λες να κανουν και σε μας ¨γιορτη";

και αν μας κοψουν την αδεια που εχουμε βαλει εκινες τις μερες παλι θα εχουμε θεμα...

αν και δε θελω να τους στειλω εκεινη τη μερα... εδω δεν τους εμαθαν πραγματα για την 28η θα δωσουν πιο πολλη σημασια στη 17; δεν το δεχομαι.

 

εγω κοριτσια ειμαι σε κακα χαλια...

σημερα, 2η μερα της εκπαιδευσης ψωφισαμε!

ολο το πρωι εξω σε ασφαλτο να κανουμε ασκησεις για να ριχνουμε απο διαφορες θεσεις... στα γονατα, μρουμιτα, ανασκελα και να ριχνουμε αναμεσα απο τα ποδια, με εναλαγες μια ετσι μαι αλλιως, βαρελακια, τρεξιμο, πεσιματα....

δε λεω το φχαριστηθηκα, ειμαι και μαζοχα σε τεοια θεματα, αλλα με το ζορι οδηγησα να γυρισω σπιτι και εδω με το ζορι περπαταω και μη πω οταν ειναι ανεβω ή να κατεβω σκαλια.... πονος!!!!

απορω πως θα παω αυριο παλι..

θα βαλω τον αντρα να με τριψει τα ποδια γιατι δε μπορω...

μακαρι να μπορουσα να γυμναστω συστηματικα και να μην εφτανα σεαυτο το σημειο...

εχω να πιαστω και να ποναω τοσο απο το 2001 που γυμναζομουν πολυ αλλα οταν περασαμε το φαραγγι της ΣΑμαριας στη λεβεντογεννα εφτασα στα ορια μου! 

 

τελος παντων... να δω πως θα την παλεψω αυριο....

καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

 

τι κάνετε;

 

 

 

 

έλα βρε μαρντ... μαύρισε η καρδιά μου μ' αυτό που είπες...

 

 

μπράβο στον μπαμπά του!

 

 

άξιος!

 

 

η κουνιάδα μου που είναι χωρισμένη και τους έκανε γενέθλια σε παιδότοπο για πρώτη φορά πέρσι, κάλεσε τον μπαμπά τους αλλά δεν ήρθε.

 

 

κι εκείνος τους κάνει γενέθλια αλλά μόνο με τους γονείς του και τα αδέρφια του.

 

 

τα μωρά έχουν συνηθίσει αλλά δεν παύει να πληγώνονται...

 

 

 

 

ρε βαγκ... πώς σου αρέσουν όλα αυτά τα πράματα...

 

 

και πώς βγήκε το Μαριαννάκι τόσο διαφορετικό;

 

 

χαχαχα!!!

 

 

 

 

δε σας είπα...

 

 

χθες έκλεισα εισιτήρια για ταξίδι σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

 

 

Θεσσαλονίκη θα πάμε για το μνημόσυνο της μαμάς μου.

 

 

Αθήνα θα πάμε για βόλτα.

 

 

 

 

ο αδερφός μου παντρεύτηκε όταν εγώ ήμουν ήδη στην Κύπρο.

 

 

κάθε φορά που ερχόμουν Ελλάδα, πήγαινε Δράμα και ερχότανε κι αυτός εκεί.

 

 

οπότε, δεν έχω πάει ποτέ στο σπίτι τους στην Αθήνα.

 

 

του χρόνου μάλλον, θα ζητήσουν να φύγουν και να ανέβουν Δράμα.

 

 

οπότε ήταν η τελευταία μας ευκαιρία.

 

 

θα πάμε Σάββατο και θα φύγουμε Τρίτη.

 

 

έχει μεγαλώσει και ο Άνθιμος, οπότε θα πάμε Παρθενώνα, μουσεία...

 

 

μου είπανε ότι έχει και έναν μεγάλο ζωολογικό κήπο...

 

 

να μου πουν και οι Αθηναίες τι καλό θα μπορούσα να πάω τα παιδιά...

 

τα έκλεισα με rayanair.

170 της Αθήνας και 230 της Θεσσαλονίκης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια...

μπραβο ρε νανα!

πολυ καλη ιδεα τα ταξιδακια!

ο ζωολογικος στην Αθηνα νομιζω ειχαν πει τα κοριτσια οτι ειναι πανακριβος αλλα οταν πας μια φορα.... τα δινεις νομιζω.

Θεσσαλονικη θα κατσετε καθολου ή καρφι για Δραμα;

μπας και βολεψει να βρεθουμε...

να δω ποτε θα γυρισει κ η Σωσω απο Καβαλα ή Βερολινο μπας και τη δω και αυτην την ασωτη...

 

εγω ειμαι.... σακατισσα!

ποναω τοοοσο!!!

καλα μην πω τι μαρτυριο το να παω τουαλετα!

να δω και αν περασα κιολλας...

γιατι με τρελαναν σημερα. τοσα χρονια ηξερα πως το δυνατο μου ματι ηταν το αριστερο και επιδη ειμαι δεξιοχειρας επρεπε να εχω ενα ιδιαιτερο στησημο..

σημερα ο εκπειδευτης με ειπε οτι εχω το δεξι καλο ματι! αλλα αντε τελευταια στιγμη να αλλαξω ολη την τεχνικη που ειχα τοσα χρονια! και να με περασουν θα παω απο μονη μου στον εκπαιδευτη μια μερα για να μου δειξει γιατι εχω μπλοκαρει!

αλλα ποναω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

 

Γειά σου ρε Βαγκ με τις εκπαιδεύσεις σου! Έτσι να έχουμε την σιγουριά οτι η αστυνομία είναι έτοιμη για όλα! Το πιάσιμο τώρα.... θα περάσει, πού θα πάει; Εσύ έχεις και άντρα βολικό και όλο και κάποιο μασαζάκι θα σου κάνει! Το πολύ πολύ να πάτε σε εκείνα τα σπα για χαλάρωση! Τί ωραία! Και εγώ θέλω!

Να πάρετε χάμστερ!!!! Είχα και εγώ αλλά όταν γκαστρώθηκε η αδερφή μου με έβαλαν και το έδωσα :( Φοβερά ζωάκια και πανέξυπνα! Προσοχή μόνο μην αφήνεις τα παιδιά να το πολυπειράζουν (και εννοείται μην το βγάλουν από το κλουβί αν θες τις κουρτίνες σου και τους καναπέδες σου) γιατί όταν δαγκώνει πονάει και τσούζει πολύ.... μιλάει η πείρα! χαχα! Σαν να σου καρφώνει συρραπτικό..... και θέλει να είναι σε σκιερό και δροσερό μέρος. Έξοδα έχει ελάχιστα. Είναι η ξηρή τροφή στο ουσία και αν τύχει και έχεις κανένα μαραγκό να σου δίνει τσάμπα πριονίδι για να βάζεις στον πάτο του κλουβιού θα είναι σούπερ! Το αγοραστό δεν συμφέρει γιατί θέλει κανονικά κάθε μέρα ή άντε μέρα παρά μέρα πέταμα και να βάζεις καθαρό....και θέλει και μπόλικο γιατί κάνει φωλίτσα και τρυπώνει μέσα! Τα αναγνωρίζεις εύκολα τα αρσενικά γιατί έχουν κάτι μπαλάκια τεράστια, σαν κουφέτα είναι!!!! Ο δικός μου αυτοπιπονόταν κιόλας! [smilie=laughing4.g:  Είχε πολύ φάση αυτό! χαχα!!!! Καλύτερα πάρτε θηλυκά να μην σοκαριστούν τα παιδιά αν σαν τύχει κανείς κ@@λιάρης σαν το δικό μου! χαχα! 

Η Σωσώ επιστρέφει Θεσσαλονίκη Παρασκευή αλλά φεύγουν Σάββατο για Βερολίνο.... δεν ξέρω πότε γυρνάνε, πάντως Κρήτη έρχονται στις 25/11. 

 

Μαρντιο ζόρικη κατάσταση με το παιδάκι του συναδέλφου .... δεν μπορώ να φανταστώ τα παιδάκια σε τόσο μικρή ηλικία πως εκλαμβάνουν το διαζύγιο και τί νιώθουν....  

Και ευτυχώς το δώρο σου το έκανε χαρούμενο!!!! Που παραλίγο να σε κάνουν εδώ οι τσούπρες να το αλλάξεις! 

Οι κούκλες σου τί κάνουν; 

 

Μπράβο ρε Νανά για το ταξίδι!!!! Εννοείται πως επιβάλλεται να πάτε στο ζωολογικό κήπο! Και αν τύχει και έχει την ώρα που θα πάτε και σόου με τα δελφίνια (νομίζω είναι έξτρα χρήματα για να το δεις) αξίζει τον κόπο! Να υπολογίζεις βέβαια πως θα κάτσετε κάμποσες ώρες! Εφοδιάσου με σάντουιτς και κεφτεδάκια! Τα παιδιά θα ξετρελαθούν! Και εγώ με την 1η ευκαιρία θα ήθελα να τα πάω! 

 

Εμείς καλά είμαστε! Έκανα και την καμπύλη σακχάρου και ήταν πολύ καλή! Μόνο που προχθες που πήρα τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις δεν μου άρεσε που είδα ίχνη λευκώματος στα ούρα..... μου έχει πάει το σκ@το στην κάλτσα μην τυχόν και κάνω προεκλαμψία.... μάλλον αύριο θα με δει ο ντοκ.... αν τον βρω στο τηλέφωνο γιατί στο Βενιζέλειο δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα το κινητό και τον ψάχνω από χθες ....ούτε και wi-fi έχει! Το ΠΑΓΝΗ σήμα καμπάνα ακόμα και στο υπόγειο και wi-fi για όλους! Τέλος πάντων..... 

Στο σχολείο τα παιδιά πολύ καλά και ο Χριστόφορος στο κολυμβητήριο αστέρι!!! Πολύ του αρέσει! Στο σπίτι τώρα 4 βράδια δεν κοιμάμαι καθόλου και από το χέρι μου (την Δευτέρα θα κάνω τον 1ο βελονισμό) αλλά και από τα καμάρια μου..... σύνολο αν κοιμηθώ 3 ώρες και αυτές διακεκομμένες. Και μέσα στην μέρα δεν κοιμάμαι καθόλου. Ο Γιάννης ξυπνάει συνήθως 1 φορά και δεν θέλει να μου πει αλλά πρέπει να μαντέψω τί ακριβώς θέλει....ετσι και πω λάθος απάντηση ξεκινάει ένα κλάμα που δεν έχει τελειωμό! Αν θέλει νερό και του πω για γάλα ουρλιάζει και μπορεί να φάω και χαστούκι! Αν του πω τσίσα και θέλει, πρέπει να μαντέψω και αν θέλει να του κατεβάσω εγώ το παντελόνι και το βρακί, διαφορετικά έχουμε 2ο γύρο κλάματος.... πολύ εκνευριστικό! 

Και από την άλλη έχω τον Χριστόφορο που έχει ξεμωραθεί! Λίγες μέρες τώρα, αν τύχει και ξυπνήσει για τουαλέτα μετά που θα κατουρήσει αρχίζει και κλαίει γιατί θέλει λέει παρέα για να κοιμηθεί!  @-)  Τα νεύρα μου! Και προκειμένου να μην ξυπνήσει το Γιάννη με το κλάμα του, μπαίνει στο κρεβάτι μας....και όταν κοιμηθεί τον μετακομίζουμε. Να δω που θα τραβήξει αυτό το βιολάκι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

αρχικα ευχαριστώ για τις ευχέςκαναμε γιορτουλα και ήταν τελεια

έχω τον αγγελο και μένα αρρωστους οπότε δεν προλαβαίνω να μπω

Μαριλού καλώς ηρθες

χαχα μόλις γεννηθει το μκρο θα μεταναστεύουν και οι 2 στο κρεββάτι σας για να μην ξυπνήσει το μικρό. Χαχα

μακάρι να μην πάθεις τιποτα

αισιοδοξία θέλω , γιατι μου ακούγεσαι πολυ αγχωμένη

μαρντ δυσκολες καταστάσεις

μακάρι να μην έφταναν τα ζευγάρια σε αυτα τα σημεία.

Μπράβο που αρεσε το δωράκι σου

τώρα το θέμα δωρο εγώ έχω βρει τη καλύτερη λυση

πάντα υπολογίζω το ποσο που θέλω να δωσω

πχ 15€ και,δινω 12€ σε ρουχαλάκι και 3€ σε χαζοπαιχνιδακι

οπότε όλοι είναι ευχαριστημενοι

επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ μου κ αναρωτιωμουν πριν τι ξεχασα.... να χαιρεσαι το μωρουλι σου καλε!και περαστικα σας!ευχομαι να μην ταλαιπωρηθειτε πολυ.

ειμαι αγχωμενη για τα παιδια γιατι οταν γεννησω θα εχω το μωρο μαζι μου στο λικνο για 4-5 μηνες. μετα θα το παω στο δικο του δωματιο.τι θα προλαβαινω να κανω;να θηλασω;να ικανοποιησω τα βιτσια του γιαννη; ή να καλυψω την ανασφαλεια του χριστοφορου; και υπ' οψιν ολα θελουν εμενα!ο μεγαλος θα βολευτει καποιες φορες με τον μπαμπα του, ο αλλος με τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η περιγραφη σου Μαριλου ειναι ο τρομος μου στην ιδεα τριτου παιδιου...η παροδικη συμπεριφορα του Γιαννακη σου εινςι η μονιμη συμπεριφορα της δικιας μου καρακαηδονας!

Πιο μικρο πιο τρελα...τωρα καπως παλευεται...

Και οι δυο θελουν εμενα...βρε σα το γαιδαρο να μαι φορτωμενη τα χερια μου θελουν να τις κρατησω να ανεβουμε τις σκαλες.Αφου ωρες ωρες λεω και στιγμες που εχω τον αντρα σπιτι στεκεται σα το αγγουρι γιατι τον διωχνουν δε τον θελουν και γω τρεχω πανικοβλητη....

Υπομονη μανα....θετικες σκεψεις....οπως λεει η Νανα και συμφωνω αφου σας το στειλε ο Θεος θα ειναο παντα βοηθος να κυλανε ολα ομαλα...

Νανα μπραβο για τα ταξιδακια.Αθηνα εμεις πηγαμε στο αττικο παρκο στο ζωολογικο αξιζει με τα χιλια.Θες κανα 5ωρο μεσα εφοδιαστειτε οντως με σαντουιτς.Ειναι ωραια γιατι σε πολλα κλουβια μπαινεις μεσα χαιδευεις τα ζωακια.εχει ζωα ζουγκλας που ενθουσιαζουν τα μικρα.πολυ ωραια βολτα αν πετυχετε καλο καιρο.εμεις ειχαμε βρει μια προσφορα της cosmote και πληρωσαμε 11ευρω περσι Χριστουγεννα.

Εχει και εκπτωτικο χωριο μεγαλο διπλα για ψωνια παιδοτοπο καφεδακι μετα.

Ποτε θα πατε;τωρα Νοεμβρη;

Vag σε εκαμα εικονα με τη στολη που λες παχυνες και σε σφιγγει να προσπαθεις να σκυψεις με το περιστροφο...σα τις μπατσινες στο τρελες σφαιρες ενα πραμα!!

Μιλαμε το φυσικ σου απο φωτο που χω δει και απο περιγραφες σου για νοικοκυρια παιδια μαγειρεματα δε μπορει να μου δεσει με αστυνομο καταδιωξης!!!

Κουραγιο μανα!Στα λουτρα σε βλεπω την αλλη βδομαδα!

Μαρκερ περαστικα σας!

Αυριο αργια εμεις εδω του πολυουχου μας αλλα ο καιρος βροχερος για εξορμησεις.

Ειπαμε να βγουμε βραδι μια βολτα με τον αντρα μου...καιρο εχουμε...αφου δε θα χουμε υποχρεωτικα ξυπνηματα...αν και οι κορες βιολογικο ρολοι 07:30 το αργοτερο: μαμα ειναι μερα σηκωειναι μερα!! Ανοιγουν και τα ηλεκτρικα παντζουρια...γκρρρρ

Και ας τολμησει Μαριλου να μη σηκωθει η δουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ... δουλα -δουλα... αλλα εχετε και ηλεκτρικα παντζουρια!!!!

εμενα που ειναι απλα στορια δεν τα ανοιγουν!!!!

χα!!!!

αφου με εκανες και εικονα στις τρελες σφαιρες!!!!

καλα... ενα θα σου πω... το πρωι στη δουλεια εβγαλα ψιλα για να παρω νερο και μου επεσε ενα κερμα κατω.... παω να σκυψω να το παρω.... με τιποτα! πονος!!! βλεπω ειναι 5λεπτο... ασε, λεω, δεν αξιζει!

το τι γελιο γιξανε οι συναδεφοι δε λεγεται!!!!

μια κοπελα απο τη γραμματεια που εχει να παει και αυτη καιρο ειπε μην τυχον τη στειλω.... δε θελει να καταντησει ετσι...

 

ΜΑριλου απο βδομαδα εχω αδεια... σιγουρα ενα χαμαμ θα το παμε... αν ομως δεν εχω ξεπιαστει μεχρι τοτε.....!!!! την εβαψα!!!!

 

τοσο καλο το χαμστερ;;; ειδα και τα τσιντσιλα στο ιντερνετ και τα ινδικα χοιριδια αλλα θα ειναι σιγουρα πιο ακριβα. λεμε να το εχουμε στον προθαλαμο. οχι μεσα στο σπιτι.  τοσα προσοντα το δικο σου ειχε;;;; μπας και ηταν κρητικαρος και αυτος;;;; αμαν! ολα τα σερνικα στη λεβεντογεννα τοσο ικανα τα εχετε;;;; τι τα ταϊζετε;;;;

 

τα αγορια σου τετοια τρελα ρε συ;;;

τετοια κλαμματα νυχτερινα χωρις λογο μου θυμιζουν οταν ηταν μωρα που μας εκαναν τρελους καθε βραδυ!!!! μεχρι που μαλωναμε μεταξυ μας μεσα στη νυχτα!

ηταν ο λογος που καναμε τη μεθοδο του κοιμησου παιδι και ησυχασαμε!!!!

το εκαναν παντα ή τωρα που νιωθουν οτι θα σκασει μυτη η αδερφουλα και θα αλλαξει η δυναμικη της οικογενειας;;;;

 

Μαρκερ περαστικα σας... και παλι.....

αντε να μεγαλωσει και ο μικρουλης λιγο να ειστε πιο της αντοχης....

 

εμενα η δικι αμου τι εκανε σημερα....

εχει μαθει απ'έξω το σταθερο μας.. το εμαθε σε μια φιλη της στο σχολειο, η οποια επριξε τη μαμα της και με πηρε η γυναικα στο ασχετο το απογευμα τηλ και με λεει... συγνωμη, μηπως εχετε μια κορη ΜΑριαννα που παει νηπια;;; κλπ κλπ... την τρελανε οτι ηθελε να μιλησει στη δικια μου! και η δικια μου αυτοπροσκαλεζοταν στο σπιτι της! ποτε να ερθω;;; την ελεγε;;; τελικα μιλησα με τη μαμα της και θα κανονισουμε να ερθουν το σ/κ./// αντε να δουμε. και θελει και οαλλαος να ερθει φιλος του! μαθε λεω το τηλ να το πεις στο φιλο σου....

 

αντε καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...