Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!!!

ΜΕ ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΓΕΛΙΟ .... ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ !!!!!!

 

αντε, εφυγε επιτελους του 2013... δεν το πηγα με τιποτα!

να παει και να μην ξαναρθει...

ολο νοσοκομεια εγχειρησεις και αρρωστιες, εμ τετοια ωρα περισυ μου βαζανε το χερι στο Ιποκρατειο!

απαπα....

και το καλο που του θελω του 2014.... να μην αρχισει τα χαζα.... να περασουμε καλα!

 

εμεις το βραδυ ειμασταν μονο με τα παιδια. αλλαξε η χρονια, ειδαμε τα βεγγαλικα (ναι! και στα Λαγυνα καθε χρονο εχουμε πολλα βεγγαλικα!) κοψαμε βασιλοπιτα, το φλουρι το ενιωσε ο αντρας στο κομματι του σπιτιου και εκανε νοημα να το δωσουμε σε αυτους αλλα δεν υπηρχε περιπτωση. μη μαθαινουν απο τωρα. ειπαμε οποιος το τυχει. τελος.

μετα κοιμηθηκαν και μειναμε με τον αντρα μονοι μας να πινουμε τη σαμπανιτσα μας και να ακολουθω τις συμβουλες της ΜΑριλου!!!

 

το πρωι ειδαν τα δωρα που τους εφερε ο Αγιος Βασιλης....

ο αντρας εκανε μια ωρα να στησει το καστρο πλέιμομπιλ και εγω επρεπε να λιωσω κουβερτουρα μπεν μαρι και να κανουμε σοκολατακια με τη σοκολατομηχανη με τη Μαριαννα....

ενω συγχρονως επρεπε να ετοιμαζω φαγητο για μας καιτα πεθερικα για το μεσημερι και για τις νονες μου να τους τα παει ο αντρας στην Τουμπα.

 

φαγαμε νωρις γιατι ειναι απογευμα ο αντρας... 

παιζουν πολυ ωραια με τα πλειμπμπιλ.

θα αρχισουμε να παιρνουμε και στη Μαριαννα τετοια

 

α! γεννησαν και ο συναδελφος που περιμεναμε...

παραμονη πρωτοχρονιας 3 τα χαραματα....

μα να μην περιμενει να αλλαξει η χρονια ο μπομπιρας!

καλοτυχος να ειναι αλλα θα τρωει στην πλατη ηλικιακα ολοκληρη τη χρονια....

 

αυτα κοριτσια στο πρωτο μου ποστ της χρονιας.....

 

καλα να ειμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή Χρονιά σε όλες!!!! Το 2014 να φέρει μόνο χαρές και λεφτά!!!! 

 

Μαρκερ μπράβο και του χρόνου! Θηρίο, τα κατάφερες τόσα φαγητά! Για την βουτυρόκρεμα και εγώ ξέρω πως δεν φουσκώνει, απλά αφρατεύει. Έκανες την συνταγή με το τυρί κρέμα ή την  απλή για να κολλήσεις ζαχαρόπαστα σε κέικ; 

 

Βαγκ πολύ μου άρεσες!!!  [smilie=whip2.gif] Μαθαίνεις! Εκτός και αν είσαι από "εμάς" και το παίζεις οσία Μαρία τόσο καιρό! χαχα!!!

Ωραία τα δώρα σας!!!! Και εμένα ο Χριστόφορος ήθελε τη σοκολατομηχανή  :-o αλλά πήρε μακουίν, πάζλς, βιβλία, αμαξάκια, το ηλεκτρονικό βιβλίο του Ντιέγκο και ήταν πολύ ευχαριστημένος! 

​Εγώ αποχαιρέτησα το 2013 με το ωραιότερο  [smilie=sex.gif]  της χρονιάς [smilie=la.gif] !!! Η αλλαγή του νέου έτους μας βρήκε όλους κοιμισμένους! Την επόμενη κόψαμε την βασιλόπιτά μας και το φλουρί έπεσε στα πεθερικά μου, ενώ το μεσημεράκι που κοιμήθηκαν λίγο οι μπόμπιρες κάναμε μια επανάληψη της προηγούμενης νύχτας έτσι για το καλό! Με διέκοψε η Σωσώκα αλλά δεν πτοήθηκα, συνέχιζα της ώρα που της μιλούσα :oops:  ! χαχα! σόρυ φιλενάδα! χαχα!  Μετά πήγαμε πεθερικά και φάγαμε! μιαμ!

 

Ρε κορίτσια πολύ φαί αυτές τις μέρες....απαπα.... ούτε δίαιτες ούτε τίποτα.... ουφ. Δεν ανεβαίνω στη ζυγαριά, φοβάμαι. Μπορεί να τσίμπησα και μισό κιλό!  Θα κάνω τώρα 1 εβδομάδα αυστηρή δίαιτα να επανέλθω και να συνέλθω! χαχα! 

 

Σωσώ, θα τα πούμε από κοντά το απόγευμα! Α! Θα σου στείλω στο μειλ σου φωτογραφίες από τα ντόνατς φούρνου να βάλεις στο μπλόγκ αν θες, γιατί τα δικά σου δεν είναι και τόσο ελκυστικά στις φωτο σου! χαχα! έκανα πάλι χθες πρωί πρωί! Με κρυσταλλική ζάχαρη & κανέλα, με άχνη και με λιωμένη μερέντα! κόλαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερρα μαριλου...6 το απογ θα μαζευτουμε..εκανα κ βασιλοπιτα να κοψουμε η παρεα...αφου δεν εκανα για το σπιτι,ας κανω για τις φιλες..χαχα..

αν δε σαρεσουν οι φωτο στο μπλογκ...να μην το κοιτας..χαχα..

 

εμεις καλα..προσπαθω να χωνεψω αυτες τις μερες..

κατα διαολου η συντηρηση..συν 8 κιλα απο τοτε που ξεκινησα ττη ντουκαν..

δε θελω να παω δουλειαααααααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια κοριτσαρες με υγεια και πολλες ομορφες οικογενειακες στιγμες σε καθε σπιτικο!!!!

Μαριλου τι οιστρος ηταν αυτος καλε...καθε post ειχε και μια χαρουμενη νοτα να το πω...Μπραβο παντα τετοια...Δε μπορω να πω οτι " συμπασχω" αφου αδιαθετησα το βραδι της Πρωτοχρονιας...και 10 στο σπιτι των πεθερικων πριν ουτε χωρος ουτε χρονος...

Σωσω θα δεις οταν γυρησεις δουλεια και τα βαλεις σε μια σειρα με δουλειες και παιδια δε θα ειναι τοσο δυσκολα οσο το φανταζεσε και λιγο ξελαμπικαρισμα απο τα μωρουδιστικα χρειαζεται....

Μαρκερ καλε τι εφτιαξες ολη μερα στη κουζινα θα την εβγαλες...εγω απο τις τυχερες ειμαι και 31 και 1 μας τραπεζωσε η μανα μου.Μονο κοτομπουκιτσες εψησα για τις κορες μου που τους αρεσουν και πηρα μαζι.

Vag τελειο ακουγεται το πλανηταριο...Θεσσαλονικη ειναι; και εμεις δε πηγαμε στην Αθηνα γιατι ο αντρας μου ελεγε θα ναι μικρες για να καταλαβουν...γυρησαμε ομως ολα τα χριστουγεννοχωρια και ειδαμε ολους συγγενεις και φιλους πολυ το χαρηκαν και οι μικρες και μεις...

Εμας ο Αι Βασιλης εφερε μια minie και μια daisy.Απο χθες τις εχουν αγκαλια συνεχεια...μεσα εξω οπου παμε...χα χα

Με το που γυρησαμε πηρα το παιδιατρο να μου συνταγογραφησειτα φαρμακα που μας εγραψε ο ωρλ της Αθηνας.Με εκραξε που δε πηγα πρωτα σε αυτον το παιδι και ετρεχα σε ωρλ.Μου πε τα φαρμακα που μας εγραψε ειναι για 6 ετων παιδι και αναχρονιστικα τα εδιναν 20 χρονια πριν.Μας εδωσε αλλη θεραπεια για 10 μερες και ειπε μετα να παμε να κανουμε μια ψηφιακη ακτινογραφια που δεν εχει ακτινοβολια και να την παμε με το παιδι να τα δει.Ειμαστε τριτη μερα που παιρνουμε τα φαρμακα και η μυξα που ηταν καταπρασινη εξαφανηστηκε...ενω οι αλλοι 2 μας ελεγαν παιδι που παει παιδικο δε γινεται να μην εχει μυξες.Μας ειπε θα υποχωρησει και το υγρο στα αυτια ετσι και για τις αμυγδαλες θα τις δει βεβαια μετα τη θεραπεια αλλα προτεινει αφου το παιδι δε κανει αμυγδαλιτιδες και απνοιες και δεν το ενοχλουν ας ειναι και υπερτροφικες να μη τις πειραξουμε...εμεις το τρεχαμε σε ωρλ για καλυτερα και δε σκεφτηκαμε να ρωτησουμε το παιδιατρο.θα δειξει...εχω.μια διαισθηση οτι θα τη γλυτωσουμε προς το παρον την επεμβαση...μακαρι...

Η Νανα καλε ακομα προβλημα με το λογαριασμο;;

Φιλια καλο βραδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη Χρονια και σε σας κοριτσια!

και για αλλη μια φορα...

Μαριλου...

[smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:

ρε συ.... δε σας ενοχλησε ουτε το τηλ;;;;;

[smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:

ειστε κορυφη!

εμεις... οκ...

εχουμε τις εξαρσεις και τις υφεσεις..

 

ΜΑρντιο μακαρι να μη χρειαστειτε επεμβαση.

για αλλη μια φορα φαινεται οτι οι διαυθυνταδες δεν ειναι αστερια της ιατρικης...

εδω και χρονια το πιστευω αυτο.

 

εμεις ησυχα.

το πρωι ειχα ρεπο να μεινω με τα παιδια, ηρθαν και τα διπλανα και επαιξαν.

αλλα ειχα καιρο να πονεσω τοσο απο περιοδο... πρωτοχρονια απογευμα με ηρθε....

ειμαι χαλια.

σιδερωσα και καμια ωρα το απογευμα και ποναει και η μεση μου.

 

αυριο δουλεια πολυ... ο αντρας με τα παιδια μιας και ειναι νυχτα.

το απογευμα θα παραλαβουμε και τη μαμα μου απο το κτελ....

 

σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia  κ απο μας..κοψαμε την πιτα η παρεα...

το ετυχαν τα παιδια 1 φιλης..η νονα της αρετης εννοω..

καλα ηταν..μπουκωσαμε βασιλοπιτα...

 

ειδες μαντρ;;κ μας η παιδιατρςο ελεγε απευθυνθειτε σε ωρλ...

τι φαρμακα σας ειεπ ο ωρλ ρε συ;

 κτι φαρμακα σας εδωσε η παιδιατρος;

εμεις αυριο το πρωι ξυπναμε κ παμε ωρλ γιατι το αυτι τηε μαρθας τρεχει...πολυ!!

και με 2 κουτια αντιβιωση κ παλι τρεχει κ μυριζει..δε ξερω τι κστα συμβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ παλι/πηγαμε στο γιατρο...

το υγρο απο το αυτι πρεπει να φυγει επειγοντωςε..αλλιως θα πεταξει το σωληνακι κ δε το θελουμε αυτο με τιποτα..σεκλορ αντιβιωση,οτιβιν απο τη μυτη κ γκαραματ στο αυτι κ βλεπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

 

καλη χρονια και ευτυχισμενη 

παντα με υγεια

 

εμεις περασαμε σουπερ

ηρθαν οι κουμπαροι 

 

τα αγορια αποχαυνωθηκαν στο psp που τους οηρε η μαναμουκαι δεν μας ενοχλησαν καθολου

γελασαμε φαγαμε πεξαμε

μια χαρα 

τα μωρα κοιμοντουσαν , ολα καλα

 

αντε και του χρονου

 

μπραβο για τα δωρα σαςκοριτσια πολυ ωραια

μπραβο που περασατε ολοι ωραια χαιρομαι

 

για πες για τη σοκολοτομηχανη βαγκ κανει δουλεια;

 

σωσω τιποτα δεν ηταν 

χαιρομαι που σου αρεσε 

μακαρι να ειχα περισσοτερο χρονο να το περιποιηθω περισσοτερο 

και η θου εαν θελει πολυ ευχαριστως να τηςφτιαξω 

στειλε τις φωτο οποτε θες

 

η βουτυροκρεμα βρε κοριστια ηταν σκετο βουτυρο

μυριζε βουτυριλα και ηταν κιτρινη οπως το βουτυο

ηθλα να καλυψω την βασιλοπιτα

νομιζα οτι θα ασπρισει

πεταξα μισο κιλο βουτυρο ρε γμτ

δεν πειραζει δωστε αδηγιες και θα το ξαναπροσπαθησω

να αβαλα λιγη ζαχαρη; 

 

κριμα η ντουκαν βρε σωσω

δεν πειραζει αφου το ευχαριστιεσαι τοφαιαυτοεχεισημασια

τακιλαθαξαναφυγουνκαποιαστογμη

 

καλα να περασετε και σημερα

 

μαριλου μαριλου σεξουλιαρα

χαχαχα

αντε το 14 θα σας φερει γρηγορα την κορακλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ μου εγω θα ακολουθουσα οτι ειπε ο ωριλα

εαν δεν της αρεσε της παιδιατρου η γνωμη του καλυτερα να τον επαιρνε τηλ να το συζητουσαν

μακρι βεβαια να την εποφυγετε την επεμβαση!

 

ελα βρε σωσω ετσι εμ τα σωληνακια

περαστηκα σας 

ας παρει οση αντιβιωση ειναι τωρα μπας και το γλυτωσετε και εσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!

 

Ουφ.... μια πολύ τρελή μέρα σήμερα.... τα αγόρια έχουν σεληνιαστεί και απ'το πρωί (στις 6) που ξύπνησαν παλεύουν, μαλώνουν, φωνάζουν,κλπ. Τώρα ψευτοφάγανε ψάρι βραστό με πατάτες και καρότα και πάλι ξανά δώστου πάλεμα!

 

Σωσώ έτσι με το αυτάκι ε; πω πω! Και γιατί με 2 εβδομάδες αντιβίωση δεν είχε υποχωρήσει; Χρειαζόταν άλλου είδους φάρμακο; Περαστικά σας!

Α! Την παστουρμαδόπιτα ποιος την έφαγε; Ο Χριστόφορος! Όλη εκτός από 1 μπουκιά που κατάφερα να του κλέψω! χαχα!

 

Μάρντιο συμφέρει καλύτερα η γνώμη του παιδιάτρου αλλά μήπως ο ΩΡΛ που είναι και το αντικείμενό του, έχει δίκιο; Δεν ξέρω κιόλας, αλλά αφού διασταυρώσατε με τους ΩΡΛαδες δεν έβγαλαν σωστή διάγνωση; Μακάρι βέβαια να μην χρειαστεί επέμβαση! Και αφού πέρασαν και οι μύξες είναι καλό σημάδι!

 

Μάρκερ η απλή βουτυρόκρεμα που χρησιμεύει και σαν κόλλα για την ζαχαρόπαστα πάνω σε τούρτες είναι βούτυρο με ζάχαρη και η οποία έχει κιτρινωπό χρώμα. Η βουτυρόκρεμα που την χρησιμοποιείς σαν κρέμα, όπως αυτή των καπ-κέικς, ξέρω πως έχει και τυρί κρέμα:   

150γρ βιτάμ σόφτ

200γρ τυρί κρέμα

500γρ άχνη

1.κ.σ. γάλα

1κ.σ. χυμό λεμονιού

χρώμα ζαχαροπλαστικής (προαιρετικό) 

Η συνταγή αυτή είναι από το περιοδικό "ζάχαρη & αλεύρι" και είναι δοκιμασμένη και πολύ νόστιμη. Εγώ βάζω μέσα και 1-2 βανίλιες για καλύτερο άρωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ....ευχαριστουμε κ παλι για τα ημερολογια...αληθεια..

θα σου στειλω φωτο της θου...χαχα...

απλα θα παρουμε αλλη αντιβιση κ γκαραματ στα αυτια κ οτριβιν απο την μυτη..

τι να πω ρε γαμωτο..

θελω να παω κ σε ομοιοπαθητικο..

 αλλα ο λευτ δε τα πολυπιστευει..

τα εχουμε ξανα πει αυτα!

 

http://spider-puppeta.blogspot.gr/2014/01/blog-post.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή πιστεύεις πως με τα ψευτοματζούνια θα γίνει καλά;;;; Και εγώ δεν γουστάρω και δεν πιστεύω ομοιοπαθητικούς. Παρόλα αυτά, για να μην προδικάσω, θυμάσαι που πήγα και τα 2 παιδιά αλλά τελικά δεν βγήκε κάτι καλό. Στην ουσία δεν έγινε τίποτα. Ακόμα και εκεί, ίδια ο άντρας μου είσαι! Εκείνος πιστεύει παρόλο που δεν είδαμε βελτίωση.... ο Χριστόφορος η αλήθεια είναι πως έχει φτιάξει αρκετά με τις άπνοιες και τα ροχαλητά, αλλά νομίζω πως συρρικνώθηκαν τα κρεατάκια του. Η γιατρός είχε πει πως γύρω στα 4 δείχνει αν μεγαλώσουν ή μικρύνουν. Στις 13 του μήνα έχει να πάει σε ΩΡΛ να κάνουμε μια εξέταση, θα του βάλει κάμερα στην μύτη για να δούμε live τα κρεατάκια, τη μορφή τους και το μέγεθός τους. Γλιτώνουμε έτσι την ακτινογραφία.

 

Εγώ δεν κατάλαβα αφού βάλατε σωληνάκια, το λόγο που τραβιέστε ακόμα με τα αυτιά. Αν είναι έτσι τότε πήγε τσάμπα η ταλαιπωρία του παιδιού και η επέμβαση; Νόμιζα πως θα ξεμπερδεύατε μόνιμα ή έστω όσο τουλάχιστον θα έχει τα σωληνάκια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε συ μαριλου..δε παει ετσι...

κανεις ωτιτδες απλα παροχετευεται το υγρο...

κ δεν πονας,δεν ανεβαζεις πυρετουςε κ τετοια...

χαχα...που λες για το γιωργο!.11χαχα...που μοιαζουμε1!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες...αχ βρε Σωσω λυπήθηκα με τη Μαρθούλα που παιδεύεται εύχομαι να υποχωρήσει με αντιβίωση.

 

Λοιπόν ο παιδίατρος μας έδωσε augmentin,xozal,otrivin και pulmicort και ο ωρλ cotrim,flagul,zedilecκαι garamat (αν τα βγάζω καλά από τη συνταγή του) τα οποία ο παιδίατρος μας είπε ότι είναι για τουλάχιστον 6 χρονών παιδί και τα δίναν 20 χρόνια πριν.

Κοιτα έχουμε βελτίωση του στυλ κόπηκαν οι μύξες μαχαίρι σε 3 μέρες από την αγωγή που είχε πολύ μύξα...Δε ξεμπούκωσε ακόμα αναπνέει με το στόμα ανοιχτό. Συνεχίζουμε αφού το ξεκινήσαμε έκλεισα να κάνουμε και μια ψηφιακή ακτινογραφία ρινοφάρυγγα μου πε δεν έχει ακτινοβολία για να δούμε το μέγεθος των εκβλαστήσεων.Δεν είμαι κατά της επέμβασης αν τη χρειάζεται τώρα φυσικά και να την κάνει απλά θα προτιμούσα μεγαλύτερη από την άποψη να μη ξαναμεγαλώσουν αμυγδαλές και κρεατάκια και ξαναμπούμε σε διαδικασία νάρκωσης χειρουργείου κλπ.και δεν έχω πειστεί στο κάτα πόσο αφού το παιδί ούτε αμυγδαλίτιδες κάνει ούτε με αντιβιώσεις είναι ούτε δυσκολεύεται στη κατάποση ούτε άπνοιες κάνει γιατί να χρειάζεται σώνει και ντε να αφαιρέσει μεγάλες αμυγδαλές;;Και μεγάλες να ναι δηλαδή τι επηρεάζουν αφού δεν ενοχλούν;Γιατί εμείς το ψάξιμο για το υγρό στα αυτιά το ξεκινήσαμε και μας προέκυψαν οι αμυγδαλές.Δε μας είχαν απασχολήσει ποτέ.

 

Ετσι τα αγόρια Μαριλού ε;Σεληνιασμένα.....καλά κουράγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερσ..γκαραματ περνουμε κ μεις τωρα..\κοιταξε μανρτ..

κ μεις δεν ειχαμε σχοδον καμια αμυγδαλιτιτδα απλα ροχαλιζε σα τρενο..φταιγαν τα κρεατακια..

ωτιτιδες ειχαμε μεχρι 2 ετων..

μετα τιποτα..

τεσπα..το υγρο στο αυτι σταματησε..μαλλον με τις γκαραματ!

τι να πω!

δε ξερω αν βοηθησε η αντιβιωση..

εγω σηκωθηκα με κλαματα κ νευρα..δε ξερω γιατι..μαλλον επειδη ξεκιναω δουλεια..δε ξερω..

μιλαμε ..φωναζα 7 η ωρα στη μαρθα..δεν ακουει..η της φωναζω πολυ χωρις λογο..

δε ξερω!

παω να της βγαλω τις ψειρες..ασε με ποναω κ τετοια..το απογ εχουμε παρτυ αλαλ δε ξερω..μπορει κ να μην την παρω..

εννοειται οτι δεν εχει καταλαβει τιποτα η μαρθα..

εκλαιγα κ με ρωτησε..στεναχωρεθηκες;;

οτι ναναι..της ειπα οτι ειμαι θμωμενη μαζι σου αλλα...χεστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια 

 

εμεις καλα

καλε πολλες δουλειες εδω

τι να πω

χιλιες φορες να ειμαι στη δουλεια

ακους σωσω!!!

 

εαν θελετε το πιστευεται 10 μερες που ειμαι σπιτι εχω βαλει 22 πλυντηρια και εχω αφιερωσει 10 ωρες στο σιδερο

ελα μ@@@@νι στο τοπο σου δλδ χαχαχα

μην πω για τις ωρες που εχω αφιερωσει στο μαγειρεμα - γμς τα

 

κουραστηκες βρε σωσωκαμη σκας που της φωναζεις αληθεια σου λεω

συμβαινουν αυτα

 

μαρντ μου πραγματικα

οσο και εαν εμπιστευομαι τον παιδιατρο μας 

ο ειδικος ειναι ειδικος και γι αυτο τα παμε και εκει τα παιδια

εγω θα σπαζομουν πολυ εαν τον ακυρωνε ο  παιδιατρος 

ενι γουει ολα σιγουρα γινονται για καλο μπορει αν ειναι και καλυτερα ετσι

 

τα ματζουνια ουτε εγω τα εμπιστευομαι

η συνηφαδα της αει σε ομοποιαθητικο παιδιατρο και ειναι κατενθουιαμενη αλλα εγω στα κοριτσια δεν βλεπω διαφορα και παλι ολο αντιβωσεις παιρνουν.

 

μαριλου ελα ρε συ σκεψουν οτι σε λιγο θα ερθει η κορη και θα ηρεμησεις χαχαχα

 

καλα καιεμας ο μπεμπουλης βλεπω να παιρνει την 3η αντιβιωση 

ειναι 6 μερες τιγκα η μυτουλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε συ μαρκερ....παλι μπουκωμα το σκατουλι;;

τι να πω!!

η μαρθα συνεχιζει την αθλια συμπεροφιρα απεναντι στη μικρη..

κακομεταχειριση κανονικα..

οποτε δεν εχει παρει γραμμη για το παρτυ το απογ..το οτι την μαλωνουμε..

την βαζουμε στο δωματιο να παιζει μονη αλλα παλι τα ιδια..

δε ξερω ρε παιδια..

ετσι θα παει;;

απο την μια την λυπαμαι αν δεν την παρω στο παρτυ..

γιατι δεν εχει κανενα νοημα..δε ξερω..

αυριο θα παμε να φαμε κινεζικο...ασχετο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε Σωσω τοσες μερες οι ψειρες;;; βαζετε φαρμακευτικες lotion η φυτικες;;; δε μπορει...εμεις μια φορα κολλησαμε τη θεραπεια των 7 ημερων με σαμπουαν και lotion ακολουθησαμε και στη 2-3 μερα εξαφανηστηκαν ηταν βεβαια μονο αυγα δεν ειχαν προλαβει να ξεμυτησουν...ισως τοτε να ναι πιο δυσκολο.

Υπομονη με Μαρθουλα ωρες ωρες δοκιμαζουν τις αντοχες μας...αφασια οσο μπορεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Σωσω με τις ψειρες!!!!

που τις πετυχατε...

λες να κολησει και η μικρη τελικα;

εσυ δεν εχεις βαμμενα τα μαλλια;

η θεια μου που ηταν δασκαλα στο Τυμπακι με ειχε πει μια φορα οτι αν και ειχαν πολλες φορες μαθητες της ψειρες, αυτη δεν κολησε ποτε γιατι ειχε βαμμενα μαλλια. αν και επιδη ειχε μικρες ταξεις ηταν ολο κολητα με τα κεφαλακια τους για να τους διεξει στο θρανιο.

μια συναδελφισσα βαζει καθε μερα στα παιδια της αιθεριο ελαιο βανιλια που ειναι ψειροαποθιτικο λεει. τους βαζει λιγο πισω απο τα αφτια.

λες να τους ξεκινησω και εγω;;;;

παντως ουτε φετος ουτε περισυ ακουστικαν ψειρες στο σχολειο μας.

μακαρι να συνεχισουν ετσι.

 

Μαρκερ καλη χρονια και σε σας!

με υγεια!

καλα για δουλειες μην πω...

αν και τρελαινομαι να μαγειρευω και να τραπεζωνω κοσμο... επιδη δουλευα ολες τις γιορτες φετος κουραστηκα και εγω. τα Χριστουγεννα απορρουσα πως τα προλαβα ολα να ειναι ετοιμα στη ωρα τους!

 

Μαριλου να ησουν εδω σημερα το απογευμα να εβλεπες τρελοκομειο!

ηρθαν τα γειτονακια παλι...

τα αγορια ενω επαιζαν πλειμομπιλ αρχισαν τα παλεματα! μουσκιδι και οι δυο!

τα κοριτσια ενω ζωγραφιζαν βαλαμε τραγουδια μπαρμπυ απο ιντερνετ στην τβ και η μια τραγουδουσε με το μικροφωνο εναλλαξ και οι αλλες 2 να κανουν χορευτικα!

γλεντι κανονικο!

τα αγορια βαρεθηκαν τα κοριτσιστηκα και στο τελος βαλαμε πατριωτικα!

Μακεδονια ξακουστη, Θουριο, μανα μου τα κλεφτοπουλα κλπ... να κανουν παρελαση να τραγουδανε ολα μαζι... χαμος!

στο τελος κλεισαμε με Εθνικο Υμνο και αντε σπιτι σας!

 

ΜΑρντιο μακαρι να γινει τελειως καλα και να μη χρειαστε τιποτα.

παντως και εγω ειχα την ιδεα οτι αν βαλεις σωληνακια δεν εχεις προβλημα.

παντως για το αν συρρυκνωνονται οι αμυγδαλες, εγω που απο μικρη ειχα ολο προβλημα, μεχρι που ειχαν ματωσει μια φορα, ειχα συχνα πυρετους κλπ δε μου τις βγαλανε. και πριν 2-3 χρονια που πηγα σε ωρλ και με ειδε με καμερα με ειπε οτι ακομα οι αμυγδαλες μου ειναι παιδικες! η μπεμπεκα!!!!

 

αυριο παλι δουλεια....

σας καληνυχτω.,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 

Σήμερα έχει λιακάδα και είναι υπέροχη μέρα για βόλτα....αλλά ο άντρας δουλεύει γαμώτο. Εγώ τα 2 δεν τα πάω βόλτα σε πλατεία για ποδήλατο με την καμία. 

Χθες είχαμε τραπέζι στον κουμπάρο που μας πάντρεψε. Ωραία περάσαμε! Ο Χριστόφορος του έχει αδυναμία και τον είχε συνέχεια στο χαλί και παίζανε τα καινούρια πλεϊμομπίλ που του έφερε!

Έφτιαξα κοντοσούβλι, ρολό χοιρινό γεμισμένο με φέτα, πατάτες φούρνου, βραστό κοκοράκι με πιλάφι, σπετσοφάι, λουκάνικο ντόπιο ξυδάτο, σαλάτα πράσινη, φέτα σαγανάκι και μους σοκολάτα με μπισκότο. 5 άτομα ήμασταν και έμεινε άλλο τόσο φαγητό για σήμερα. Μάλλον έκανα πολλά πάλι.

Α! Δεν σας είπα! Ο κουμπάρος έχει διάφορες επιχειρήσεις, μια εκ των οποίων είναι και η πρωτοποριακή μαρμελάδα ελιά και γλυκό κουταλιού ελιά! Τον έδειξε και ο Αλφα τις προάλλες και τον έχει καλέσει και η Σκορδά στο πλατό και θα πάει Φλεβάρη ή Μάρτη. Άξιο παιδί! Και είναι μόνο 29!  

 

Σωσώκα μου γιατί τέτοια μελαγχολία καλό μου; Και γιατί νευράκια; Μήπως χρειάζεσαι περισσότερο σεξ; χαχα!!!! Εμένα πάντως η έλλειψή του μου φέρνει αυτά τα συμπτώματα!

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και εσύ ψείρες;;;; Τον απέθαντο έχουν οι ψείρες σας; Βάλε σου λέω τσικουδιά τα μαλλιά, τύλιξε τα καλά με 1 πετσέτα για κανένα 15-20 λεπτά και μετά ψειρόχτενο. Βάλε και λοσιόν από το φαρμακείο.

Για την συμπεριφορά της Μάρθας στην Αρετή: πάρε το απόφαση οτι έτσι θα είναι. Τελεία και παύλα. Δεν βοηθάει ούτε η τιμωρία, ούτε η φωνή. Τόσο καιρό περνάω τα ίδια. Απλά συμβιβάζομαι και απλά  τους προσέχω πολύ γιατί γίνονται επικίνδυνοι. Μόλις μεγαλώσει η μικρή λίγο ακόμα θα πάρει την εκδίκησή της, μην ανησυχείς! Ο Γιαννάκης έχει ταράξει στο ξύλο τον Χριστόφορο! Του δίνει χαστούκια και του κοπανάει παιχνίδια στο κεφάλι, από εκεί που δεν το περιμένει ο άλλος, και μετά φεύγει τρέχοντας και γελώντας το μικρό. Ύπουλος και αιμοβόρος ο σπόρος! Βέβαια τις τρώει κιόλας απ' τον μεγάλο αλλά υπερασπίζεται πολύ τον εαυτό του. Το αίσθημα της επιβίωσης (αν με πιάνεις ;) ) χαχα! 

Καλά να περάσετε στα κινεζάκια σήμερα! Φάε και για εμένα!!! 

 

Μάρντιο και ο Χριστόφορος έχει υπερτροφικές αμυγδαλές και έχει κάνει 1 φορά μόνο αμυγδαλίτιδα. Αλλά σε συνδυασμό με τα διογκωμένα κρεατάκια ροχαλίζει και έχει άπνοιες. Έχουν ελαττωθεί από το τέλος του καλοκαιριού τα συμπτώματα, αλλά υπάρχουν ακόμα, σε μικρότερο βαθμό. Αν μας πουν χειρουργείο εννοείται πως θα γίνει. Καλέ τί είναι και θα ξαναφυτρώσουν οι αμυγδαλές; χαχα! Η ανιψιά μου τις έβγαλε 2 χρονών το καημένο..... από 5 μηνών κάθε μήνα έπαινε αντιβίωση πριν τις βγάλει. Δέκα μέρες αντιβίωση, 20 μέρες καλά και μετά πάλι αμυγδαλίτιδα.   

 

Μάρκερ τί στο καλό έπλενες παιδί μου; Τα ρούχα όλης της γειτονιάς; χαχα!! Κουράγιο μάναααααα!!!!!
Εγώ τώρα που είναι κλειστά τα σχολεία βρήκα την υγεία μου με τα πλυντήρια! Βάζω 3-4 τη βδομάδα. Ο Χριστόφορος είναι πολύ προσεκτικός και δεν λερώνεται και μπορεί να του φοράω τα ίδια ρούχα και 3 μέρες, εκτός και αν έχουμε κάποια έξοδο! Στο σχολείο όμως κάθε μέρα άλλα και κάθε απόγευμα βάζει καθαρά. Τότε χάνω και εγώ την μπάλα! Το μικρό κάθε πρωί βάζει καθαρά όπου τα λερώνει στις πρώτες 2-3 ώρες αλλά τον αφήνω έτσι 
:-\"   τώρα. Κουράστηκα πια. Αυτός θέλει να τρώει τα πάντα μόνος και γίνεται σκ@@@α κάθε φορά. Πιο πριν μπορεί να τον άλλαζα και 4 φορές τη μέρα. Τώρα όταν είναι να πάμε βόλτα θα αλλάξουμε.

Πάλι μπουκωμένο το μωράκι ε; Μήπως είναι από αλλεργία και όχι από γρίπη; Το έχετε τσεκάρει; 

 

Βαγκ εσύ έχεις τα γειτονάκια οικότροφους; Σπίτι δεν έχουν; χαχα!!!! Πανικός ε; Πωπωπω! Και αυτό με τα πατριωτικά;;;;; Ακούνε τέτοια;;;; Πιφ.... ντροπή μου αλλά τα σιχαίνομαι. Ο Γιώργος ακούει καμιά φορά και έχει κάνει και τον μεγάλο να τα θέλει και να τα ζητάει κιόλας. Στο αυτοκίνητο συνήθως βάζουμε τέτοια και όταν φτάνουμε στον προορισμό μας τα μαλλιά μου έχουν γίνει πανκ! Φρίττω!  Αυτό το "χελιδόνι" πως το ονειρεύομαι ψητό! χαχα!!! 

 

Μόλις μας είπαν τα κάλαντα των Φώτων!!! Χάρηκαν τα παιδιά! Εγώ ήμουν με πιτζάμες ακόμα, δεν πειράζει ε; χαχα! Μακάρι αύριο να μη βρέχει να πάμε στο λιμάνι για τον αγιασμό των υδάτων!  Να δούμε πότε θα έρθει ο παππάς να μας αγιάσει στο σπίτι. Της ενορίας μας είναι λίγο κουκου ρούκου. Έχει τύχει και 1 εβδομάδα μετά να σκάσει μύτη..... και δεν κρατάει και κουτί για τα χρήματα, τα θέλει στο χέρι. Μέχρι πέρυσι ντρεπόμουν και έδινα 5ευρο αλλά φέτος θα πάρει το 2ευρο και να είναι και ευτυχισμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν της ελενης το παπα δεν εχει..που εχει κωλομπαρο...στο χωριο πυο δουλευει..κ τηε την πεφτει κιολας...χαχαχ...

καλημερα..εγω χθες εβαλα βαζελινη σε ολο το μαλλι...ψειροχτενο και μετα πλυθηκα το πρωι με σβελτο..

4-5 φορες..νομιζω παει καλα ..

μου το συντησα ν2 ατομα..

η μαρθα δε ξερω..σε λιγο θα την ξανα ψαξω..

ελπιζω το μωρο να μη κολησε..πηγαμε για καφε εμεις με παρεα..

μαριλου τοσα πραγματα εκανεις;;

εμας ποτε θα μας καλεσεις;;χαχα

 

δε ξερω γιατι τοσα νευρα..αληθεια..σημερα ειμαστε καλυτερα..ολοι..

χθες γυρισα παο το παρτυ που δεν πηρα τη μαρθα αλλα πηρα την αρετη..της εφερα τουρτα και της εδειξα φωτογ απο τα γενεθλια..

1 χαρα..

με τετοια συμπεροφορα..δεν την πηγαινα πουθενα..μου εφυγε κ το χερι 2 φορες..

ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

 

βολταρια σημερα

εχει πολυ καλο καιρο

 

τα αγορια βεβαια μην πω

σε παιδοτοπο πηγαμε και ολη την ωρα ηταν εξω και εκαναν ζημιες

 

μαριλου επρεπε να ημουν εγω μονο το χοιρινο με τις πατατες θα τσιμπουσα χαχαχα

μπραβο παντως που μαγειρεψες τοσα πραγματα για 3 ατομα 

εμεις 2 εβδ θα τρωγαμε 

τα ρουχα τα λερωνουν αμεσως

μπεμπουλης θα αλλαξει 2 αλλαξιες μεσα στην ημερα

εμας θα μας φτυσει οποτε αλλη μια εμεις 

τα μεγαλα μην το συζητησω θα βγαλουν και αυτα απο μια 

συν να κατουρσει ενα σελτεδακι την ημερα ο μπεμπης 

να κατουρησουν ενα σεντονι που και που τα αγορια

εαν βγουμε μετα τα γουχα τα βαζω για πλυσιμο - 

γενικως πολυ πλυσιμο

κανα 3αρι πετσετες κουζινας την ημερα

 

βρε σωσω δεν φοβασαι μν κολλησουν και αλλοι ψειρες;

καλα εκανες και δεν την πηρες

εγω παλι θα την μαλωνα διαρκως εαν συμπεριφεροταν ασχημα στο μικρο

εμεις παλι ευτυχως δεν εχουμε κανενα προβλημα το υπεραγαπανε

αλλα δεν θα δεχομουν να του συμπεριφερεται ασχημα

τι να πω ομως εσυ ξερεις τι μπορει να πιασει με τη Μαρθα

 

τη βουτυροκρεμμα για επικαλυψη την ηθελα 

αλλα και παλι δεν καλυψε καθολου το κεικ

 

μαριλου ευχαριστω για τη συνταγη θα την κανω σιγουρα. 

 

μαρντ πως πατε με την αντιβωση;

ξαναπηγατε ντοκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεισηε..προσοχη στα ιαθερια ελαια...

οχι απευθεις στο δερμα..ειδικα για τα παιδια..προσοχη..

απαγορευεται!

παντα αραιωμενο σε λαδακι...αμυγδαλελειο ας πουμε..

η νανα μας διαβαζει..ειναι καλα..τις ευχες της..πρεπει να κανει κωδικο..

οχι ρε..τι να κολησει;;αγου η ψειρα δε πεταει..

μονο η αμεση επαφη..αλλα δεν εχει..η μαρθα..εβγαλα σημερα 4-5 ψοφιες παλι..

εγω ναι..ανετα θα μπορουσα να κολησω κοσμο..30 ζωντανερς στο κεφαλι μου ειχα..αλλα το στροφαρα μετα το παρτυ..

η μαρθα παλι δε τρωει..

δε πειραζει..μεχρι το βραδυ αυτο εχει!

και τι δε τρωει;;τραχανα με κοτοπουλο..

δεν ηθελε κοτοπουλο..εβγαλα το κοτοπουλο και δε τρωει τον τραχανα..

ρε δε με παρατας;;

που θα με δουλευεις κιολας;;

εννοειται παγωμενος..

σκεφτομαι να την δωσω γαλα η οχι;

να την αφησω νηστικη;;

μαλλον δε θα της δωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...