Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

ρε Σωσω εσυ κολησες ψειρες;;;;

στη αρχη ομιζα η Μαρθα!

καλα που σε βρηκανε ρε συ;;;;

 

μαρντιο καλα εκανε η πεθερα και σας εκανε μακαρονια σκετα. αντε αν νηστεψετε και λιγο παραμονες Χριστουγεννα...

οσο για τα ιαρικα θα συμφωνισω με τη μαρκερ,,, δεν τους εμπιστευομαι τους δ/ντες και τις φιρμες...

σημερα ηρθα το φωτοβιβλιο που παραγγειλα για το βαφτηστιρι!

ειχες δικιο μαρντιο... πολυ καλο..

θα ετοιμασουμε το πακετο και Παρασκευη θα τα στειλουμε Αθηνα μαζι με τα υπολοιπα που του πηραμε...

 

ΜΑρκερ και ο αντρας ολο λει.. δε μπορουν να εχουν καθε μερα σχολειο;;;;

αρχισαν να γινονται πιο θηρια και τα δικαμου νομιζω...

 

Μαριλου τελειο το μενου σου...

μονο την πορτοκαλοπητα δεν την πολυθελω...

εγω εχω στο φουρνο τωρα ρολο κιμα και πατατες ογκραντεν για το βραδυ..

θα ερθουν τα πεθερικα..

 

τελικα αυριο η μαμα μου με τη μια νονα μου μονο... η γιαγια δε θελει να ερθει... η αδερφη μου δεν ηρθαν γιατι η ανηψια ακομα πυρετο εχει... την πατησε γερα.

 

αυριο θα ψησω σπαλα χοιρινη στη γαστρα και το απογευμα που θα ερθουν παλι πεθερικα και κουνιαδα ισως για τη γιορτη του αντρα κοτοπιτα σε ρολο και κιμαδοπιτακια με πρασσο.

 

σας φιλω ολες και σας ευχομαι...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!!!!

:YMHUG:  [smilie=wave.gif] 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερούδια και Χρόνια Πολλά σε όλα τα σπιτικά με υγεία!!

Vag να τον χαίρεσαι τον αντρούλη και όσους Χρήστους και Χριστίνες έχετε και οι υπόλοιποι....

 

Δε το βλέπω να αντέχει πολύ το mammy...πάλι hacker σήμερα;;;;

 

Και μας ήρθαν τα ημερολόγια,επειδή καθυστέρησαν ζήτησα να ρθουν Αθήνα κατευθείαν.Καλά μιλάμε πάθαν τα πεθερικά πλάκα.Πολύ καλή εκτύπωση illustre χοντρό χαρτονάκι οι φωτο φοβερές....συγκινήθηκαν....

 

Και μαντέψτε ποιανού γενέθλια ξέχασα εγώ να σημειώσω πάνω;;;;Του άντρα μου!!Εβαλα χίλια δυο άσχετα και ξεχασα αυτό....με εκραξε λογικότατο....βρε τι να του λεω εφω το βαλα αυτοί δε το τυπωσαν δε τον επεισα....σου λεει εβαλες του κουμπάρου ξεχασες τα δικα μου;;;;Αυτοκολλητάκι και γω με post it θα του βαλω μεγαλο φωσφορουχο...χα χα...

 

Καλά να περνάτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!! [smilie=occasion16.: 

 

Καλέ η Μάρθα έχει τις ψείρες!!!! Ελπίζω να μην πιάσει και η Σωσώ! Πήρα για την κουνιάδα σαπουνάκια και λαδάκι από Σωσώ και είναι πολύ ωραία!!!! Μπράβο φίλη!!!

 

Μάρντιο καλά κάνετε και παίρνετε γνώμες. Απ'οτι θυμάμαι δεν ήταν άσχημη η μετεγχειρητική  πορεία της Μάρθας.... οι πρώτες μέρες ήταν δύσκολες γιατί δεν έκανε να φάει τίποτα παρά μόνο ζουμί από σούπες και γενικότερα μόνο υγρά. Αν θυμάμαι για καμιά βδομάδα. Μετά της έβαλε σιγά σιγά ρυζάκι και μακαρονάκι. Από πόνο σκληρόπετση και η κόρη σαν την μάνα, δυσανασχετούσε λιγάκι βέβαια αλλά όχι τρελά πράγματα... ο καθένας αντιδρά διαφορετικά όμως. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

 

Προχθες καλά περάσαμε με τις νονές! Στο μενού προστέθηκε και ένα σουφλέ (βίδες-αλλαντικά-τυριά-κρέμα γάλακτος) και ένα σοκολατένιο μωσαϊκό γιατί δίχως σοκολάτα δεν λέει!!! 

Έμεινε φαγητό και φάγαμε και χθες! Εννοείται χθες βράδυ σαν μια συνηθισμένη βραδιά! 

Βάλαμε και 1 ποτήρι γάλα με μπισκότα στο δέντρο για τον Αγ. Βασίλη! Το πρωί που είδε ο Χριστόφορος οτι έλειπαν τρελάθηκε!!! Έτρεξε στην κάλτσα και βρήκε μέσα αμαξάκια χοτ γουίλς και κίντερ σοκολάτες! χαχα!!! Αυτά ήταν τα δώρα του Άγιου. Τα δικά μας τα δίνουμε την Πρωτοχρονιά! 

 

Τώρα ετοιμάζω πάλι λαχανοντολμάδες να τους πάω στην κουνιάδα που θα φάμε το μεσημέρι εκεί. Θα έχει οφτό αρνάκι, πιλάφι, σπανακοτυρόπιτα με φύλλο της πεθεράς, παντζαροσαλάτα, πράσινη, και όλο και κάτι που θα φέρει η γυναίκα του παππού και η θεία του μπατζανάκη. Θα φάμε ωραία!!! Εγώ βέβαια υδατάνθρακα δεν βάζω στο στόμα μου! Ε, τα μελομακαρονάκια τα έχω χτυπήσει όμως....  :-ss ουφ.... το καλό είναι οτι δεν πήρα γραμμάριο! 

 

Πάω να κάνω μπάνιο τα καμάρια μου και να απλώσω (δεν κάνει αλλά ο καιρός είναι ηλιόλουστος και είναι ευκαιρία)

 

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες!!

γραφω στα πεταχτα...

προσπαθω να χονεψω...

και χθες βραδυ και σημερα το μεσημερι σκασαμε....

τελεια βγηκαν ολα...

 

τα θηρια μου ηταν τοσο ησυχα σημερα...

δε με ενοχλησαν καθολου ολο το πρωι που ημουν στην κουζινα!

σα να μην υπηρχαν!

περιεργοο

ηταν και ο αντρας πρωινος...

μετα πηρε τη μαμα μου και τη νονα μου απο την Τουμπα

τωρα τις γυρισε πισω.

θα την πεσουμε να κοιμηθουμε..

να δω τι ωρα θα ξυπνησουμε.

θα παιρνουν ολοι τηλςφωνα και εμεις θα κοιμομαστε.

φυσικα τα κλεινουμε ολα!

 

αντε και του χρονου με υγεια κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σκασω απ οτο φαγητο..βασικα θα σκασω απο τα γλυκα..τελικα ζυγιστηκα..αλλο 1,5 κιλο...σκατα..και συνεχιζω..χαχαχ

η μαρθα ψειρες..την καθαριζω οσο μπορω απο κονιδες..εστω κ ψοφιες..

πηγαμε τυμπακι στη θεια..

καλα περασαμε..αυριο πρωι κανονιζω καφε..και σαββ αν ο καιρος ειναι καλος κ δεν παει αλλος στο παγκο μας θα παμε εμεις..ζωρις να πληρωασουμε..ο λςευτ με αφηνει...

χαχ..

παιδια ξανα λεω..το ματζουνι για τον πονοκεφαλο κανει τρελη δουλεια..

σε οσους το ελεγα δε με πιστευανε..στο παζαρι..καλα δε με ξερανε κιολας να πω την αληθεια..

 

τεσπα!

χρονια πολλα στον αντρα σου βαγκ!

να παρεις δευτ γνωμη μαντρ..γιατι λενε πριν τα 4 αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος καλο ειναι το παιδι να μη παρει γεν αναισθησια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia K  παλι...πηγαμε για καφε σημερα το πρωι με παρεα...το απογ θα παμε για καφε σε 1 σπιτι..εκανα ρολο κοτοπουλο του λιντλ...τα σπαει..κ πολυ τηνο κ πολυ νοστιμο..

μιαμ μιαμ!

θα κανω τρουφακια να παω επισκεψη κ πορτοκαλοπιτα

..εμεις καλα..φαγητο κ βολτες...

αυτη ειναι ζωη μανα μου!!χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σας κοριτσια

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

 

βλεπω διακοπεδιαζεστε;

ψειρες σωδω ε;θα ειχα κολλησει ισα με 20 φορες -ειχα 300 κιλα μαλλι και πολυ μακρυ

ελπιζω να φυγανε και να μην κολλησεις και εσυ

στα εστειλε σημερα ο κως λογικα μες την εβδ θα τα λαβεις

 

εδω τρελλο τρεξιμο 

τι να πω 

και ο βεγκος πιο λιγο τρεχει πολυ κουραση και ο αντρας καθολου σπιτι και με τα 3 μονη

 

αυριο εχουμε επετειο 

6 χρονια παρακλωκαι θα με βγαλει βολτα

αν και αποτο πρωι εχω τρεξιμο να ψωνισω για πρωτοχρονια

 

βαγκ να χαιρεσαι τον αντρα

πρωτοχονιαπου θα πατε εσεις;

ειδες αμα θελουν τα σκασμενα ποσο καλα καθονται ωρες ωρες

 

μαρντ τι εγινε πηγατε στογιατρο τι σας ειπε;

πως περνατε αθηνα;

 

μαριλου πρωτοχρονια εσεις τα δωρα;

και η μανα μου το ιδιο , 

δεν ξερω τοκαθιερωσαμε χριστουγεννα εμεις βεβαια.

τρελαθηκε που ελειπαν ε;

χαχα εμας ο Στελιοςτι γυρισε και ειπε; ειχαμε αφησει και εμεις γαλα και κουραμπιεδες και λεει "μαμα ο Αγιος Βασιλης εκανε ζημιες" - ελ τωρα του λεω τιποτα δεν εκανε 

οχι κοιτα ερηξε τη ζαχαρη πανω στο τρεπεζι - μας ειχε πεσει αχνη χαχαχα

 

εμεις του ξυπνησαμε στις 12:00 να δουν που ηρθε ο Αγιος - πλακα ειχε το ξενυχτησαμε βεβαια μεχρι να τα ανοιξουν κλπ

 

εχω πονολαιμο 3 μερες τωρα που χειροτερευει τι να κανω ; καμια ιδεα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε τον ζημιαρη τον Αγιο Βασιλη!!!

καλο!

εμεις τοσα χρονια δεν του αφηνουμε τιποτα του Αγιου....

σα δε ντρεπομαστε....

 

Σωσω ξεμπερδεψατε με τις ψειρες;;; μην τις κουβαλατε και τη νεα χρονια.

ακομα καλο καιρο εχετε κατω;

εδω απο την παραμονη τελος οι λιακαδες...

μουντιλα, ψιλοβροχο και γλυτσα παντου..

στους δρομους σα συγκρουομενα χτυπανε...

και εμεις αγιο ειχαμε χθες...

 

πηγαμε Καβαλα για τη βαφτηση των κουμαρων μας....

καλα....

λεμε ας μη βαλουμε ξυπνητιρι... αφου το πολυ 8, 8και θα ξυπνησουν τα ζωντοβολα...

ξυπνανε... κοιταω ρολοι.... 9!!!!

και η βαφτηση 12 στην ΚΑβαλα!

τελικα φυγαμε στις 11 και ειμασταν εκει 12:10!

ωραια περασαμε... κοιμηθηκαν και στην επιστορφη, μια χαρα...

 

στο γυρισμο πηγαμε Τουμπα να παρουμε τη μαμα μου...

οσες ξερουν απο Θεσσαλονικη, στην ανηφορα του Παπαγεωργιου, ρευμα προς ανατολικα, μας εκοψε ενα γιδι με τζιπακι και πηγαινε σαν κοτα και φρεναρε και στο ασχετο κιολλασ...

τσατιλα ο αντρας.,.. τι φωτα, κλπ..

τιποτα αυτος.....

στην κατηφορα πριν την εξοδο για τουμπα μπηκαμε μεσαια λωριδα μιας και θα βγαιναμε απο τον περιφερειακο...

στη δεξια μολις ειχε μπει διπλο λεωφορειο που σχολουσε...

και λεω τον αντρα. προσεχε το γιδο μη σε κοψει και σε κολησει στο αστικο...

κρατιεται λιγο πισω ο αντρας, Δοξα τω Θεο!!!!

και βλεπουμε το αστικο, που προφανως φρεναρε στην κατηφορα, να διπλωνει και να πηγαινει σα βαρκα!

ευτυχως και ο απο πισω μας ηταν καλος και κρατηθηκε ηρεμα και δε μας χτυπησε και ο αδηγος του αστικου καταφερε να το επαναφερει!

Αγιο ειχαμε σας λεω χρονιαρες μερες!

φανταστειτε μα τι χαλια λαστιχα κυκλοφορουν τα μεσα μαζικης μεταφορας που κουβαλανε χιλιαδες ατομα καθε μερα!

 

κατα τα αλλα...

δουλεια και παλι...

εχω παλι να βγαζω υπηρεσιες για ολη τη βδομαδα λοφω αργιων και εχω να κλεισω το μηνα με νυχτερινα, πενθημερα και ρεπο!

 

αντε, καλα να ειμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...ψειρες...ακομα ξεψειριζω και θα ξανα κανω τη δευτερα παλι φαρμακο..ετσι λενε οι οδηγιες..

μαρκερ..να στε καλα ρε..για τα ημερολογια..να μου πεςι κ το κοστος εννοειται!!

η θα τα βρουμε εμεις..

κ χρονια σας πολλα..τελικα τι εφερςε ο σαντα κλαους ρε μαρκερ σε σας;;

δε θυμαμαι..

 

να βγειτε ρε συ μαρκερ..μη κατσετε μεσα..

εμεις καλα..σημερα πηγα κεντρο..χαμος..πηγα τζαμπο..χαμος..ηθελα να παρω κατι δωρακια!

τηςε αρετηςε ο κωλος κατακοκκινος..με ιωδιο παλι..μιλαμε εχει ανοιξει λιγο κ τρεχει αιμα..το καλο μου..το ακτινιδιο την τσακισε μαλλον..

βαγκ καλε τι περιγραφεις;;

αλλο παλι κ τουτο..

πλακα μας κανεις;;

η νανα λεει δε μπορει να μπει στο μαμυ γι αυτο δεν μας γραφει..τις ευχες της λεει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλοπιτα θα κανετε;;εγω λεω να μη κανω..να παω να αγορασω μια..

βαριεμαι κ δε μου πετυχαινει ποτε καμια..

μα ειναι δυνατον;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια πειτε μου αν εκανα βλακεια...η μαρθα μου χητουσε βαφικα!

τα βαφτικα εννοει!!

εγω φανταστηκα τα ψευτικα..

ρωταω σε 1 κοπελα στα τζαμπο κ μου λεει που να παω να μη ψαχνω γιατι γινοταν χαμος..

και παμε κ εχει 1 σταντ με βαφτικα..ξερετε αυτα τα χαζα..

τα βλεπει..παθαινει αμοκ..

τωα της να της πω;;παμε να παρουμε τα ψευτικα.;;;και της τα πηρα..και βαφεται κ ξεβαφεται..συχαινομαι εννεοται!!

τι να κανω;;εκανα μαλακια;;

δε ξερω..δεν ειναι πολυ μικρη..απο τη μια λεω να μην της το στερησω κ μου βγει λατερνα μετα..

δε ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες!!!Αυριο επιστρέφουμε στη βάση μας!!!Περάσαμε τέλεια πήγαμε παντού!!!Χαλάσαμε αρκετά αλλά χαλάλι τους....Με τα μικρά μας τα Χριστούγεννα είναι τα πιο όμορφα ever...μόνο η λάμψη στα ματάκια τους στη θέα ενός carouzel σε κάνει να λες όλα για πάρτη τους!

 

Καλέ Σωσω γιατί ειναι κακό να της πάρεις βαφτικά;Κι εμένα μου ζήτησε καγιόν και της πήραμε ένα τσαντάκι με διάφορα,τα πασαλείφτηκε μια μέρα έξω κιόλας που ήμασταν το ευχαριστήθηκε και τέλος....δε βρίσκω τίποτα κακό...είναι και μικρότερη η δικιά μου..ίσα ίσα χαριτωμένο το βρίσκω...κοκετίστικο...

 

Ο Σαραβάκος(δεύτερος ωρλ) μας είπε αμυγδαλεκτομή οπωσδήποτε γιατί είναι υπερτροφικές οι αμυγδαλές εκ γενετής και δε πρόκειται να μαζέψουν,προτείνει κατά την Ανοιξη.Όσο για το υγρό μας έδωσε αντιβίωση,2 σιροπάκια και 1 κωλλύριο να τα πάρουμε για 2 εβδομάδες να ξανακάνει Ρόδο τυμπανόγραμμα αν έχει βελτίωση θα μας πει πως θα συνεχίσουμε,να υποχωρεί το υγρό να φτιάχνει το τυμπανόγραμμα εννοεί.Εχει δει λέει πολλά παιδάκια που φεύγει έτσι.Αν όχι μαζί με αμυγδαλές θα τα δούμε και τα σωληνάκια τα οποία δε θεωρεί πανάκεια.Πολλές φορές τυχαίνει λέει να ανοίξει αυτάκια και να είναι έτσι η μορφολογία του τυμπάνου που δεν επιτρέπει να μπουν τα σωληνάκια.Μακάρι να τα γλυτώσουμε...δε ξέρω δε μου κάθονται καλά τα άτιμα....βέβαια αν χρειαστεί ούτε λόγος...είναι παλιό το υγρό μας το παν και οι δυο αυτό.

 

Vag έτσι η Σαλόνικα ε;Στη γειτονιά μου!!!Αγιο είχατε Χριστουγεννιάτικο...Εμεις δε δώσαμε ιδιαίτερο δώρο για Χριστούγεννα όλο και κάτι παίρνουμε από εκπαιδευτικά όλο και ψιλοδωράκια τους φέρνουν...καλά τους είναι....Ισως πάρουμε για το καλό από καμιά λούτρινη minie daisy και καλά από τον Αγιο Βασίλη να αναπαραστήσουμε σκηνικό marker με Santa αν και marker να με συγχωρεί η χάρη του 24,00 δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν κοιμηθεί και να τις ξυπνήσω!!!!Και η επομένη μέρα του Θεού είναι!!!χα χα

 

Νανα ευχές και φιλάκια!!!!Φτιάξε νέο profile!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω φρικαρες με τα βαφτικα;;;

εγω που φωναζω απο την ανοιξη που την πηρε ο πατερας της οζες;;;;;

θυμασαι που μου εβαψε τα μεγαλα δαχτυλα των ποδιων, το ενα κιτρινο, το αλλο μωβ και δεν εβγαινε με τιποτα;;;;;

καλοκαιρι πηγε για να φυγει η μπογια!

και το καλοκαιρι την πηρε βαφτικα!

ευτυχως εβαφε κατι μωρα κουκλες που εχει... κα ΜΟΝΟ στην αυλη!

 

τι να κανεις... αρχιζει να νιωθει γυναικα!

το θεμα και με τη δικια σου, οπως και στη δικη μας περιπτωση, ειναι... απο που στο καλο εμαθαν το βαψημο, που ουτε εσυ, ουτε εγω το εξασκουμε συχνα το σπορ!!!!!!

 

ΜΑρντιο καλη επιστροφη στο σπιτι σας και του χρονου με το καλο να ξαναπατε!

και φυσικα να μη χρειαστει να πατε για ιατρικους λογους!

 

εμεις εδω... τα ιδια...

ο αντρας δουλεια...

αυριο εχουμε να παμε θεατρο στο πλανηταριο και μετα θα παμε τη μαμα μου στα κτελ να παει στην αδερφη μου για Πρωτοχρονια..

 

και εγω θα αγορασω βασιλοπιτα.

υο πιο πιθανο ειναι να τους κρατησουμε ξυπνητους φετος για την αλλαγη του χρονου αλλα δε θα δωσουμε δωρα...

ο Αγιος θα περιμενει να κοιμηθουμε και μετα να τα αφησει.

αλλιως... μεχρι να στησουμε το καστρο πλέιμπμπιλ και να φτιαξουμε μια δοση σοκολατακια με τη σοκολατομηχανη, και να τα φαμε.... ξημερωσε!

 

αντε καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!!!

 

Αχ Σωσώκα μου, σου είπα και από κοντά... άσε το Μαρθούλι ήσυχο! Κοριτσάκι είναι καλέ! Εγώ ανυπομονώ να κάνω κανένα κορίτσι να βαφόμαστε μαζί, να κάνουμε νύχια κλπ! Εντός σπιτιού βέβαια όλα αυτά, όχι να βγαίνει σαν κλαρίνο έξω!

 

Καλέ βάγκ Άγιο είχατε μαζί σας! Φοβηθήκατε ε; απαπα... 

Και για πές μου, ανεξίτηλα μανό πήγε και πήρε του παιδιού;;;; χαχα!!! αφού έβαψε τα δικά σου νύχια και όχι τα δικά της, πάλι καλά να λές! έχει πλάκα!!!

 

Μάρντιο καλά να περάσετε και στην Ρόδο! Και του χρόνου να είσαστε καλά!

Με την μικρή δηλαδή τελικά τί θα κάνεις; Θα κάνετε αμυγδαλεκτομή και πάνω στο χειρουργείο θα δουν αν βάλει σωληνάκια; 

 

Νανά μου σας φιλώ!!!! 

 

Μάρκερ να ζήσετε και να γεράσετε μαζί αγαπημένοι!!!! Εμείς δεν γιορτάζουμε επετείους... :(  δεν το έχει ο Γιώργος. Εγώ ψήνομαι βέβαια για εκπλήξεις, δωράκια, κλπ αλλά τα βλέπει ανούσια όλα αυτά. (Γεωργία μην σχολιάσεις, σίγουρα είσαι με το μέρος του ανδρός μου! χαχα! )

Έτσι ο Άγιος ο ζημιάρης ε; χαχα!!! Για το πονόλαιμο δεν ξέρω.... και εγώ έχω φωνή κοκόρου αλλά χωρίς άλλα συμπτώματα. Κάνε βραστάρια (βότανα) με κανέλα, κάνε χεξαλέν, εντριβή με βίξ και από πάνω δεμένο πανάκι βαμβακερό. 

 

Βασιλόπιτα θα φτιάξω μόνη μου, αλλά στην ουσία κάνω το κέικ της φαρίνας σε στρογγυλό τσέρκι (και όχι σε φόρμα) και για αρωματικό βάζω 2-3 κόκκους κοπανισμένους μαστίχα για να δώσει πιο γιορτινή γεύση και βγαίνει πολύ καλό! Από πάνω ή λευκή λιωμένη σοκολάτα και γραμμένες ευχές με μαύρη σοκολάτα  ή λευκή ζαχαρόπαστα με Χριστουγεννιάτικα σχέδια ζαχαρόπαστας ή απλά άχνη ζάχαρη και μερικά στολίδια από παλαιότερες αγοραστές βασιλόπιτες και είναι έτοιμη!!! 

 

Εμάς η αλλαγή του χρόνου μάλλον θα μας βρει στα κρεβάτια μας!!!  Τα παιδιά σίγουρα να κοιμούνται, εγώ λογικά θα κάνω ... ιππασία για να μας "μπει" καλά όλη η χρονιά!!! χαχα!!! τί λέω η πρόστυχη πρωί πρωί!!! χαχα!!! Αλλά τί να κάνω; Όπως λέει και το άσμα " Μ'αρέσει το σέξ, πειράζει; " χαχα!!!  

Τα δώρα το πρωί της Πρωτοχρονιάς για να τα παίξουμε κατευθείαν. 

Το μεσημέρι της Πρωτοχρονιάς ακόμα δεν ξέρω τί θα κάνουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου...δεν υπαρχεις...ακουσε εκει..ιππασια!!χαχ...πεθαινω..μαλλον κ γω θα κανω μαριλου αυτο που ειπες...κεικ απλο κ θα χωσω 1 φλουρι κ τελος..

εμεις θα παμε το πρωι στους αστεγους και θα τους δωσουμε μπισκοτα κ δωρακια..

 

εχεις σοκολατομηχανη βαγκ;;

ποια;;

πως ειναι αυτη;;δεν εχω ιδεα!

σημερα θα κανω παλι δευτερη δοση για τις ψειρες...γιατι χθες καθαρισα αρκετες..

και φοβαμαι μη κολησει το μικρο..που δε κανει να παρει φαρμακα για τις ψειρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τερμα τα ψμματα..σε 3 βδομαδες παω δουλεια...καταθλιψη σας λεω!!

χχαχα...εμεις πηγαμε στο κεντρο αστεγων σημερα..παιδια..η ψυχη μου πιαστηκε..πηγαμε μοιρασαμε φαγητο απο 1 εταιρεια που ετοιμασε φαγητο κ μπισκοτακια..εμεις πηγαμε μαρμελαδες και αλλα πρωινα!!

αχ ...στεναχωρεθηκα!

και στισ 9 το βραδυ πηγαινονυ κ κοιμουνται στα αυτοκινητα η στα παγκακια..δεν εχει χωρο να τους φιλοξενησει..

κριμα!

και εχει κ 15 παιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

επιστροφη στη βαση

 

πηγαμε σκ στο εξοχικο για να καταφερουμε να βγουμε βραδυ

με πηγε στο χιλτον να φαμε ο καλος μου

καλα ηταν δε λεω μη φανταστειτε και τρελλη χλιδα αλλα πολλα και τα μανια

δεν πειραζει μια φορα το χρονο ειναι

 

ειχαμε γαμο σημερα

 

σωσω τιποτα ρε συ εννοειτε θα τα βρουμε

παλι η ψειρα; ειναι ατιμες οι βλεμμενες δεν φευγουν ευκολα

μακαρι να ξεμπερδεψετε αυριο

γυριζεις δουλεια; φρικουλιαση οντως χαχα- μιλαμε ποσο λειπεις 1,5 χρονο;θα δεις ποσο θα σου αρεσει - ετσι πιστευω δλδ

μια χαρα εκανες με τα βαφτικα - αστο κοριτσακι ειναι , γιατι να ειναι κακο δλδ , ας ειναι μικρη , ε δεν την πας και για μποτοξ , ενα βαφτικο στο σπιτι δεν νομιζω οτι θα την χαλασει σαν ανθρωπο. 

κριμα για τους αστεγους πραγματικα

 

νανα χρονια πολλα καλα να περνατε εαν διαβαζεις

 

μπραβο που περασατε ωραια μαρντ αν και μου φαινεται παραξενο που περασατε ωραια στην αθηνα χαχα

πολυ μεγαλες αποστασεις πολυς κοσμος 

γενικα επικρατει τρελλα εδω

οποτε την εγχειρηση δεν την γλιτωνετε - καλα κανατε και πηρατε 2η γνωμη να κποιος μπορει να εχει και αλλη ιδεα

 

ο αγιος ποιος ρωτησε δεν θυμαμαι μας εφερε πλειμομπιλ αυτοκινητα συναρμολογουμενα 

 

πλακα ειχε μαρντ - εγω θα το καθιερωσω να τα ξυπναω

μετα ουτως η αλιως ηταν τοσο κουρασενα που ξεραθηκαν παλι

 

τι λες τωρα ρε βαγκ , πωπω ευτυχως που ειστε ολοι καλαμα να πατε για χαρα και να συμβει μετα τετοια μλκια;

βαφτιση χειμωνιατικο ε; μου αρεσει. μπραβο που το τολμισαν .

 

μαριλου ποτε ξεκινας για 3ο;

ευχαριστ για τις ευχες

τα χρονια ειναι 5 πατηθηκε το ζιπλανο νουμερο. 

 

ξαναδιαζω γιατι σιγουρα κατι εχασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα γελασα με την ιππασια βρε μαριλου

αντε καλα αλογισια ρε συ

 

εμεις θα εχομε τους κουμαρους μας

 

γαλοπουλα γεμιστη με πατατες

σαλατα

βασιλοτπιτα που θα φτιαξω κεικ μην φανταστειτε απλως λεω αν την διακοσμισω με βουτυροκρεμμα

και μαλλον τιποτε αλλο ισσως κανα γιουβαρλακι για τα αγορια

ειναι και βραδυ 

ποσο να φας

 

την επετειο προσπαθουμε να την γιορταζουμε

να εχουμε ενα λογω να βγαινουμε μονοι μας βρε παιδι μου

 

τοσο πολυ το κωλαρι της μικρης βρε σωσω;

εγω τον στεγνωνω με πιστολακι οταν εχει διαρροιουλες  , οχι οτι βοηθαει ιδιαιτερα , μελανι και φουσικορτ και  γενικως αργει

περαστηκα σας

και τσουζει η μλκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου θεα!!!!!!!!

[smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:

αντε να πιαστει το κοριτσι στην αλλαγη του χρονου σας ευχομαι!!!!!!!

με το καλο να σας μπει δηλαδη!!!!!

κοιτα ομως κακομοιρα μου....

οταν περασουν τα χρονια... και θες να δινεις στον αντρα σου μπλε χαπακι, μην το λες στη γειτονια και σε κοροϊδευουν ολοι!!!

αχχχ.... αν υποψιαστω οτι η μπαρμπισα γλενταει πιο συχνα απο μας......θα πεθανω!!!!

χαχαχα!!!

για τη γειτονισσα μας λεω που τον κανει τουρμπο τον κακομοιρο και μετα το λεει στη γιαγια των διπλανων...

λεει... τι να σου λεω κυρα τετοια μου... το φχαριστηθηκα!!!

 

Μαρκερ... αντε και συ... και στο Intercontinental σας ευχομαι!!!

αλλα οχι μονο για φαϊ....

κλειστε και καμια σουιτα!!!

να ειστε καλα μεχρι τα βαθια γεραματα και να καμαρωνετε τα παιλικαρια σας!

 

οσο για τη γαλοπουλα, σημερα εβλεπα το μεσημερι Jamie Oliver και ελεγε οτι ειναι λαθος θα γεμιζεις ολη τη γαλοπουλα γιατι δεν ψηνεται καλα το κρεας. γεμιση πρεπει να βαζεις στο λαιμο μονο και στην κοιλια αυτος εβαλε φετες μανταρινι με τη φλουδα για αρωμα. και για να δεις αν ψηθηκε χωνεις μια πιρουνα σε μερος που εχει πολυ ψαχνο για 5" και μετα το ακουμας στα χιλια σου και πρεπει να ειναι ζεστο. γενικα θελει λεει 35΄ για καθε κιλο γαλοπουλα.  στην αρχη για προθερμανση βαζει το φουρνο στο μαξ και μολις βαλει το πουλι το χαμηλωνει στο 180.

και καλη ορεξη!

 

Σωσω μπραβο και παλι μπραβο για οσα κανεις για το κοινωνικο συνολο...

στ'αληθεια μακαρι να καναμε ολες τα μισα απο οσα κανεις...

 

εμεις... πηγαμε Πλανηταριο το πρωι.

τελικα δεν ηταν θεατρο αυτο που πηγαμε. ηταν... διαδραστηκο δρωμενο θα ελεγα...

αλλα περασαμε τελεια!!!!

ηταν σε απλη αιθουσα, τα παιδια καθοταν σε μαξιλαρια πανω σε μοκετα μπροστα και πισω οι γονεις σε καρεκλες.

κανανε παιχνιδια, χορευαν, χαμος!

και σε μια φαση... λεει οτι θα σηκωσει εναν γονιο... και πιον σταμπαραν.... τον Χρηστο!!!!!!

τον σηκωσαν πανω του εκαναν πορτρετο, αστα να πανε.... του εβαλαν καπελο κοτας, χαμος!

εκλαιγα απο τα γελια!!!!!

και μετα στο τελος μας σηκωσαν ολους τους γονεις και παιξαμε και χορεψαμε ολοι μαζι με τα παιδια μας!!!!

πολυ καλο!!!!!!

αλλα ηταν για ηλικιες το πολυ 7χρ θα ελεγα. ηταν 3-4 μεγαλυτερα και δε γουσταραν καθολου.

γενικα το πλανηταριο τελειο σαν χωροι!!!!

πρωτη φορα πηγαμε.

εχει πολλες εκδηλωσεις αλλα τα καλα ειναι για πανω απο 5χρ.

εχει το πλανηταριο που ξαπλωνεις στο καθησμα και απο πανω τα βλεπεις ολα πανω στο θόλο του., εχει αιθουσα 3D 300θεσεων με τη μεγαλυτερη επιπεδη οθονη των Βαλκανιων, και αιθουσα που εικονικης πραγματικοτητας να το πω... που το καθησμα σου κουνιεται αναλογα με τι βλεπεις. αυτο ειναι για πανω απο 7χρ και να ειναι πανω απο 1,20μ. υψος.

και απο τιμες, 5-7Ε και εχεις και πακετα να κανεις 2-3-4 δραστηριοτητες που σου βγαινει πιο φθηνα.

 

το απογευμα τα πηγε ο αντρας για λιγο παλι στην Αγγελων Πολις στο Λαγκαδα. μια χαρα περασανε.

 

αυριο λεμε να μην κοιμηθουμε μεσημερι και να παμε στον Αστεροκοσμο που ειναι στη Δ.Ε.Θ.

 

ουφ... πολλα σας ειπα παλι.....

 

παω να ανοιξω κανενα παραθυρο γιατι παραμυρισε η κοτα με τις πατατες που κανω για αυριο και το πρωι που θα ερθει ο αντρας θα με πριξει...

μανια να μη θελει να μοιριζει φαγητο το σπιτι...

βρε ανθρωπε.... φαϊ μυριζει... οχι... σκ...α!!!!!

ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..μπραβο ρε μαρκερ που βγηκατε..1 χαρα..

εμεις καλα..

εκανα τη δευτερη δοση ψειρας χθες..

καθε βραδυ την καθαριζω μρ παιδικο εννοειται..

το πρωι πηγαμε κ μαγειρεψαμε λαχανοντολμαδες..καλα οχι πολλες ωερες αλλα κατι ητανε ν αυτο..

εμεις δεν εχουμε κανονισει γι αυριο...λετε να ειμαστε μεσα;;

δε πειραζει..

αλλα θα ηθελα κοσμο τζερτζελε χαρτακι..χαχ..

πηρα ρολο παλι απο λιντλ..

θα κανω κ παστουρμα

δοπιτα αλλα δε βρισκω παστουρμα..τωρα στελνω το λευτ σε αλλο σουπερ..με δικο μου φυλο!

καθε χρονο την κανω!

εγω τρωω σα το πουστη..δε χορταινω με τιποτα σας λεω..

1 χαρα οι βολτες βαγκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

π

πολυ μαγειρεμα απο χθες 

ενω δεν φτιαχνω πολλα δε ξερω

ειναι και ο μπεμπουας που ολα κατι θελει

δε προλαβαινω τιποτα

 

εκοψα τις σαλατες χθες και εφτιαξα την βασιλοπιτα

και τωα απο το πρωι 

εφτιαξα τις πατατες στο φουρνο

εφτιαξα τη γεμιση της γαλοπουλας

γιουβαρλακια για τα παιδια 

και μενει να ψησω το απογευμα το πουλι

και να φτιαξω σε λιγο τα ψωμια

 

δεν ξερω ελεγα να φτιαξω και καμι μους σοκολατας αλλα νιωθω ηδη πτωμα 

 

το μεσημερι εχω κοματηριο 

βαψιμο κουρεμα ανταυγες και χτενισμα

 

σωσω πως πανε οι ψειρες;

τελικα θα κανετε τιποτα;

 

μπραβο βρε βαγκ που περασατε ωραια

εμας εδω στο πλανηταριο τα αφηνουν να μπουν στο 3D 

ολο λεω να παμε και ολο το αναβαλω

καποιος θα πρεπει να καθετε εξω με το μωρο

 

ναι τον ειδα τον ολιβερ

800 συνατγες εκανε

τι να σου πω τοσα χρονια στην κοιλια τηνβαζω και μια χαρα ψυνεται το πουλι 

τοτο γιατι να την λεμε γεμιση και οχι απλως κιμα;

αμαν αυτοι οι σεφ .

 

πηγα να φτιαξω βουτυροκρεμμα

μιλαμε η απολυτη αποτυχια δεν φουσκωνε ουτε ασπριζε με τιποτα

τι στο καλο εκανα λαθος;

σωσω για πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε μαρκερ...καταρχην...1000 ευχαριστω για τα ημερολογια..θελω ακομα 2 για τη θουλη με δικες της φωτο..αλλα πες μου ποσο κοστιζουν..

της αρεσαν της θου..της τα εδειξα απο το σκαιπ...

 

επισης..

η βουτυροκρεμα δε φουσκωνει...καθολου..τι ηθελες να κανεις;;

κατι σχετικο με ζαχαροπαστα;;

καλε εκανες τοσα πραγματα;;θα τρελαθω!!

πολυ πραμα!

 

χαρα στο κουραγιο σου μανα με 3 παιδια..

εμεις τελικα θα παμε σε κατι φιλους κατα τισ 9..

κοιμησα τη μαρθα τωρα..η αρετη λογικα θα κοιμηθει εκει..

ετοιμασα παστουρμαδοπιτα κολοκυθοκεφτεδες και ρολο κοτοπουλ ομε πατατες..θα κραταμε 1 κρασι..

δωρακια για τα παιδια..

3 βιλιαρακια!

ο λευτ δεν ειναι πολυ καλα..κομμαρες..στομαχι κεφαλι..αλλα θα παμε..

τοσες ετοιμασιες..

κατεβηκαμε κετρο..απαραδεκτη η μαρθα..εχασε κ παιδοτοπο και παιχνιδια κατι σαν λουνα παρκ στο κεντρο..

οπου πηγαιναμε πειραζε τα παντα..μη μαρθα θα πεσει..δεν ειναι δικο μας..

κ τελευταια μου εχει παρει τον αερα πολυ..οποτε το επαιξα χουντα σημερα!

χρονιαρα μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερΑ...καλη χρονια σε ολουε..μ ε υγεια κοριτσια σε σας κ στις οικογενειες σας..

εμεις καλα..πηγαμε σε σπιτι φιλων απο τισ 9...φαγαμε σκασμαε..η αρετη κοιμηθηκε 10...και δεν μας ξανα ενοχλησε μεχρι τισ 2,30 που φυγαμε..τα υπολοιπα κοριτσια παιζανε..

παιξαμε ταμπου..πολυ ωραια..κ του χρονου..

εσεις;

το φλουρι δεν ετυχε πουθενα..η βασιλοπιτα ηταν τεραστια..κ σημερα θα το τυχει η μαρθα..

μιλημενα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...