Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

σκιάχτηκα Σωσω με την κραυγη αγωνιας να ανοιξουμε επομενο και το εκανα!!!

καλές γιορτες να περασουμε κοριτσια και με το καλο να μας μπει!!!!

[smilie=hello2.gif][smilie=blob5.gif]

Επεξεργάστηκε από vagman
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω μελομακαρονα δε με τρελαινουν...

προτεινω ομως τρελα το μπακλαβα που θα κανει η μαμα μου!!!!

και τα ροξακια τα δικα μου!!!!!!

Νανα νομιζω ολα τα μεγαλα αδερφακια κανουν τα ιδια με τα μικρα...

ειναι που κανει και τα καινουρια πραγματα ο μικρος αυτη την εποχη..

θα του περασει νομιζω μονο του.

οσο για τα μιρμιγκια...

εφιαλτης!!!!

μας ειχαν βρει οταν ημουν εγκυος και καναμε 2 μηνες να ξεμπερδεψουμε!

καθε βραδυ μαζευα ολα τα πραγματα απο κουζινα, παγκους κλπ, ξηλωναμε το κατω μερος απο τα ντουλαπια και ψεκαζαμε με επαγγελματικο σπρέι για ερποντα εντομα που χρησιμοποιουν σε κουζινες εστιατοριων! το ειχε παρει ο αντρας απο μαγαζι με αγροτικα φαρμακα.

καθε πρωι σφουγγαρισμα και στρωσιμο και το βραδυ τα ιδια απο την αρχη..

αλλα απο τοτε δεν ξαναειδα...

καλα μιλαμε ριξαμε γελιο με τον δ/τη σημερα...

ψηφηστικε νομος στη βουλη και μας εστειλαν το φεκ οτι πρεπει καθε Παρασκευη να βγαζουμε υπηρεσιες για 10 μερες! και κατοπιν αν υπαρχει λογος υπηρεσιακος να γινονται μικρες αλλαγες!!!

μα καλα σε πια χωρα ζουν;; οεο;;;;

εδω βγαζω υπηρεσιες για την αλλη μερα και το απογευμα με παιρνουν τηλ απο το τμημα οτι βγηκαν μετρα, ή φυλαξη κρατουμενου σε νοσοκομειο κλπ...

λες και ειμαστε δημοσια υπηρεσια που ολα καθε μερα ειναι τα ιδια....

ειναι για γελια ολοι τους!!!!

με τις υγειες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaaaaa...μυρμηγκια..καπου διαβασα οτι τα μυρμηγκια γουσταρουν πολυ την κιμωλια...χαραξε 1 γραμμη να δεις αν θα μαζευτουν..

εννοω θα ψοφησουν με τη κιμωλια..καλα να μας μπει..κανω σοκολατακια..τι οιστρος ρε παιδια..κιλα τα περνω τιε κουβεροτυρες..

και βγαζω υποχρεωσει..δινω απο δω κ απο κει..

τουλαχιστον οι φορμες σιλικονης δε πανε χαμενες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια καλορίζικο!!!Μπράβο Vag!

Μαριλού χρυσοχέρα....τι τέλεια τα σπιτάκια....αφού τα σέβονται και τα μικρά και δε τα πειράζουν....Ελπίζω να μη καταρρεύσει το μεγάλο τόσος κόπος...έβαλες και συ μέσα το ρεσώ...μήπως επηρεάζει;

Nανα και μεις είχαμε θέμα με μυρμήγκια στο πάγκο της κουζίνας και είχα πάρει ένα σωρό βιολογικά και έριχνα και αλάτι που μου χαν πει και ξύδι μπούρδες....Τελικά σώθηκα με τη χλωρίνη. Εβαλα σε ένα ψεκαστήρα,μια φορά ψέκασα και τέλος...Μόνο αν το κάνεις πρόσεχε βάλε παλιά ρούχα γιατί πετάγεται και μετά θα δεις άσπρες κηλίδες στα ρούχα που έχει ξεβάψει το χρώμα.

Όσο για τα μπεμπεδίσματα του Ανθιμούλη λογικά μου ακούγονται,έχω ακούσει και άλλους γονείς που το αντιμετωπίζουν.Δε ξέρω τι θα κανα στη θέση σου,μάλλον αδιαφορία,αν δείξω ενδιαφέρον και μαλώσω θα το κάναν πιο πολύ για να μου σπάσουν τα νεύρα.Υπομονή....

Μαρκερ άντε να κάτσεις από τη δουλειά να γεμίσεις μπαταρίες....

Φευγουμε μεθαύριο για Αθήνα για 10 μέρες στα πεθερικά,είμαι από τις τυχερές που δε φτιάχνω τίποτα από γλυκά τα κάνει όλα η μαμά.Δεν τα πολυτρώμε κιόλας αυτού του είδους τα γλυκά.

Η καρυδόπιτα με κρέμα και σοκολάτα κόλαση...τελικά όταν έπηξε και τη κέρασα το απόγευμα ήταν φοβερή...Πολύ ιδέα για βασιλόπιτα την προτείνω αντί για το κλασικό βαρετό κέηκ....Και μου παν αντι καρύδι μπορούσα να βάλω καβουρδισμένο φουντούκι.Την Πρωτοχρονιά θα την επαναλάβω.

Vag ψηφίστηκε 6μηνο ανατροφής πέρα του 9μηνου για διδυμομανούλες με παιδάκια εως 4ων ετών.Τώρα θα το αναρτήσω να το δουν και άλλες κοπέλες μήπως δε το πήραν είδηση.

Ισχύει και για μπαμπάδες που δουλεύουν ακομα και αν η μάνα δεν εργάζεται.Φοβερό...να και κάτι καλό...

Δυστυχώς δεν ανταλλάσεται με μειωμένο ωράριο.Εγω από ότι καταλαβαίνω μπορώ να το αιτηθώ να κάθομαι 6 μήνες και να πληρώνομαι αλλά δε θέλω,τώρα που μπήκαμε σε μια σειρά...δε θα με χαλούσε όμως να παιρνα λίγο ακόμα μειωμένο ωράριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλορυζικο και καλογεμιστο

νανα και εμεις μια περιοδο ειχαμε πολλα

τι να σου πω

σταματησαν μονα τους

καναμε και απολυμανση φετος -καλυτερα

μπραβο στο Μαριο που σηκωθηκε

μπραβο για το γλυκο μαρντ

αντε και την πρωτοχρονια

ωραια ιδεα με το φουντουκι θα το δοκιμασω

και το αγαπημενο ξηροκαρπιο του αντρα

αυτο το 6 μηνο λες να μπορω να το παρω αναδρομικα; δεν ειμαι δημοσιος υπαλληλος εγω ομως.

πολυ ομορφο το σπιτακι

το ειδα μαριλου

αντε και σε πιο δυσκολα

τα μπισκοτακια μου αρεσαν πολυ

τωρα στη αδεια θα δοκιμασω να τα φτιαξω σωσω

πηρα τηλ στο δημο για τη μουσικου

και μου ειπε οτι θα το διευθετησει

εκνευρηκε μαλιστα πολυ οταν του ειπα οτι τους φωναζει και φανηκε σαν να το ηξερε

μαλλον εκαναν και αλλοιπαραπονα

μου ειπε να μην τους σταματησω και θα μιλησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο!!!!!!!

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το σπιτάκι μου!!!! Αλλά τελικά δεν θα τη βγάλει μέχρι τα Χριστούγεννα.... κρατάω τον Γιαννάκη με νύχια και με δόντια για να μην φάει τα σμαρτις! Μόλις αρχίσει να σπάει θα τους το δώσω να ορμήξουν και ότι θέλουν ας φάνε! χαχα!

Το ρεσώ το έβαλα μόνο για 1-2 λεπτάκια ίσα να δω πως φαίνεται.... δεν νομίζω πως έκανε αυτό την ζημιά.... εκεί που ήταν σαν πέτρα τώρα έγινε σαν ένα μπαγιάτικο παγωτό χωνάκι περιπτέρου.... τεσπα.... του Χρόνου θα το κάνω σε μικρότερη έκδοση και 2-3 μέρες πριν τα Χριστούγεννα όχι 2 βδομάδες!

Αχ Μαρντιο πολύ θα ήθελα να ήμουν και εγώ Αθήνα τις γιορτές!!! Εύχομαι να περάσετε υπέροχα!!!! Να χαίρεσαι και τον άντρα! δεν σου ευχήθηκα!

Τα μπισκότα "πινιάτα" (σόρυ φιλενάδα μου) σαν γεύση δεν με ενθουσίασαν, ουδέτερη γεύση χωρίς άρωμα και με μια λίγο να πω...λαδίλα; επίσης άγλυκα και ολίγων αλμυρά; :blink:δεν ξέρω ... πάντως η εμφάνιση τα σπάει!!!! Αν ήταν μεγαλύτερα Σωσώκα μου θα σου πετύχαιναν.... ή αυτό που σου είπα, δηλαδή να κάνεις μεγάλο στρογγυλό μπισκότο οπότε δεν θα είναι δύσκολο στο κόψε-γέμισε- κόλλησε. Θα τα κάνω σίγουρα κάποια στιγμή αλλά ίσως με διαφορετική συνταγή μπισκότου ή με την ίδια βάζοντας βούτυρο αντί λάδι και προσθέτοντας βανίλια ή κάποιο άλλο άρωμα.

Νανα σηκώθηκε ο μπέμπης στα 2 έ; Πωπω! Και στα περπατήματα με το καλό!!!

Το βράδυ όταν λες οτι σηκώνεται και ο άντρας σου, τί του κάνει του μπέμπη και τον ηρεμεί; Πιάνει πιπίλα ή του δίνει μπουκάλι; Εμένα πάντως αν τον έπιανε ο Γιώργος ούρλιαζε ακόμα περισσότερο ο μικρός.... :( οπότε το τραβούσα όλο μόνη μου.

Όσο για το μπεμπέδισμα του μεγάλου δεν ξέρω να σου πω... λογικά είναι φυσιολογικό, εμείς δεν το περάσαμε αυτό το στάδιο. Το αντίθετο έχουμε. Ότι κάνει ο μεγάλος το αντιγράφει κατευθείαν ο μικρός σε μεγαλύτερο βαθμό! Του πετάει ένα λούτρινο αρκουδάκι ο Χριστόφορος και ο μικρός του επιστρέφει ένα φορτηγό στο κεφάλι.... πηδάει από τον καναπέ ο μεγάλος, κατεβαίνει από την πλάτη του καναπέ ο μικρός, κάνει το ελαφάκι ο μεγάλος και κάνει το λιοντάρι που ορμάει στο ελάφι ο μικρός, κλπ. Κάθε απόγευμα παλεύουν!

Επεξεργάστηκε από maryloo28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου.

μαριλου όταν σηκώνεται ο π,τον παίρνει αγκαλίτσα κ τον περπατάει.κάποι

ες φορές ξανακοιμάται κ κάποιες άλλες κλαίει κ θέλει εμένα.

σήμερα μίλησα με τη δασκάλα του κ μου είπε ότι περνάει τη δεύτερη φάση της ζήλειας.

η διευθύντρια μου έλεγε ότι είνει πολύ καλό κ φρόνιμο παιδάκι.

νομίζω ότι του έχει λίγη αδυναμία.

μου είπε ότι είναιπολύ συγκεντρωμένοςκ δεν αποσπάτε η προσοχή του.

μου είπε ότι έχει αρχίσει να λύνεται κ παίζει κ μαζί της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τέλος η δουλειά για φέτος. Αλλη μια μέρα για διορθώσεις και παπαλα.

αυριο φτιάχνω νύχια

πάω βαφτιστήρι.

γενικως μια χαρα

τέλος η μουσική για εμάς.

ούτε να μπουν δεν θέλουν. Δεν πειράζει.

νανα έτσι θα είναι όπως τα λέει η δασκάλα. Ούτε εμείς έχουμε τέτοια , αντιθέτως έιναι πολύ υπεύθυνοι τον προσέχουν. Λενε να κάνουν μόνοι τους πράγματα γιατί δεν είναι μωρα. Μια χαρά δλδ.

εμάς το βραδυνό το έχει αναλάβει ο Κώστας, το δικό μου μάτι δεν ανοίγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..τελικα ωτιτιδα..σταζει πυον το αυτι της κ βρωμαει..σκατα..αντιβιωση κ τομπρεξ στο αυτι..

δε ποναει ευτυχως..εχει παθει παρακρουση με τα γλυκα και ψιλοκοβει μεσημεριανο εδω κ καμια βδομαδα..στο σχολειο δε τρωει..σπιτι δε τρωει..

απο αυριο χουντα κ παλι..

εμεις πηγαμε στο ζριστ χωριο..καλα ητανε..δεν ειχε κοσμο..κωλοκαιρος..εγω θα ειμαι κυριακη ολη μερα και δευτ κ τριτη..

ο λευτ τα παιδια..αλλα με χαλσε..ουτε 1 τουαλετα δεν εχει;;

18 παγκοι και 6 σπιτιακια;;

μαλακια.!!

παντως μαριλου οσοι το φαγανε μου ειπαν οτι εινα νοστιμο..

επιδσης ετοιμασα κ αλλα μπισκοτα..τα καλσικα βουτυρου..

θα βαλω φωτο..

τα κανμε με τη μαρθα!

δε πειραζει για το σπιτακαι ρε μαριλου..αστο να πεσει κατω..1 χαρα εγινε παντως..αλλαξε το μαμυ παλι,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα καλοριζικη η αλλαγη!! Τελος και για μενα απι δουλεια επιστρεφω στις 7/1 πρωτα ο Θεος!!!Σημερα φευγουμε και για Αθηνα ςτις 17:30 πεταμε...

Marker το δικαιουσε το εξαμηνο ακομα και αναδρομικα αρκει τα διδυμα να μην εχουν κλεισει τα 4... και δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυει και για τον ιδιωτικο τομεα.

Σωσω σοβαρα μιλας για την ωτιτιδα η Μαρθουλα;;; ειχα την εντυπωση πως απαξ και μπουν τα σωληνακια ξεμπερδευεις για ενα εξαμηνο τουλαχιστον απο τα αυτια....τη κυριακη θα μας δει ωρλ του παιδων και μας για το υγρο.να δουμε...ελπιζω να γλυτωσουμε το χειρουργειο...

Τα μπισκοτακια σας σα ψευτικα ειναι καλε ετσι χρωματισμενα....γιαμι γιαμι

Vag τελεια η φωτο με τα καμαρια σου.απο το κινητο δε μπορω να διακρινω τι φορανε στο κεφαλι....

Μαρκερ καλα εκανες και τα σταματησες απο τη μουσικοκινητικη αμα δε θελουν κιολας μη τα πιεζουμε...

Πολλες ευχες κοριτσια να περασετε τελεια με τις οικογενειες σας...

Μαριλου φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!

 

Μόλις 9 μέρες μετά την ανέγερση του μπισκοτόσπιτου, ήρθε και η κατάρρευσή του.... προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν! Την επόμενη φορά θα φτιαχτεί προπαραμονή Χριστουγέννων για να το έχουμε μέσα στις γιορτές! Τα μικρά σπιτάκια από πτι-μπερ πάντως καλά κρατούν! 

 

Δεν σας είπα πως προχθες είχε ο Χριστόφορος ατύχημα με παράσημο 3 ράμματα. Στο σχολείο έσπρωξε ένας συμμαθητής του έναν άλλο, και εκείνος έπεσε στην πλάτη του αμέριμνου Χριστόφορου που προσγειώθηκε στο πάτωμα με αποτέλεσμα να σχιστεί το πιγούνι του... :( Στις 29 κόβουμε τα ράμματα. 

 

Πολλές δουλειές αυτές τις μέρες και τρέχω και δεν φτάνω. Εκανα και τα μελομακάρονά μου! Ωραία βγήκαν! Τα μοίρασα όμως σχεδόν όλα και θα ξανακάνω πριν την Πρωτοχρονιά. 

Πήγα και στο βαφτιστήρι σήμερα! Πήρα και δωράκια για τα ανιψάκια και τα παιδάκια των κουμπάρων και έφυγε το 200αρι! απαπα! Και πήραμε και συμβολικά δώρα όχι πάνω από 15-20€ του καθένα! 

 

Τέλος πάντων! Αν δεν ξαναμπώ μέχρι τα Χριστούγεννα εύχομαι σε όλες Καλές Γιορτές και να υπάρχει πάντα υγεία και αγάπη στις οικογένειές σας! 

 

Φιλιά σε όλα τα ζουζούνια!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ειστε καλα;;;που ειστε;;ανησυχω..

εμεις καλα..

ολη την ωρα εξω απ οτο σπιτι..

πηγαμε το πριω στην κουμπαρα για λιγο,μετα στο χριστ χωριο εκει που εχω αυριο απγκο απο τις 10 το πρωι μεχρι τισ 10 το βραδυ..λεμε τωρα..

μετα πηγα στη μαριλου..ωραια τα μελομακαρονα φιλεναδα..ευχαριστω και του χρονου να με ξανα δωσεις..χχαχ..

μετα πηγα σε 1 φιλη 1 παραγγελια τη ταπερ κ μετα ηρθαν φιλοι να κατσουμε πσιτι..

πιτσες χαβαλε και 1 χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α, καλα...

μας πεταεικιολλας....

ηθελα να'ξερα πιο γιδι ειχε ορεξη να κανει μπαχαλο το μαμμυ...

λες και ειναι σελιδα υπουργειου!

 

Μαρντιο η φωτο μονη της αλλαξε... θα δω πως θα την αλλαξω...

κουβαδακια που ειχαν ποπ κορν φορανε στο κεφαλι και παιζουν τους εξωγήινους.....

οσο για το 6μηνο, μας ηρθε το φεκ, αλλα δε με πιανει γιατι ειναι μεχρι 4χρ.

καλο ταξιδι και καλα να περασετε στην Αθηνα...

 

Σωσω να εισαι καλα με τα παζαρια σου...

απο υγεια ... σκατε βλεπω....

 

εγω δεν εμπαινα γιατι νομιζα οτι παπαλα το φορουμ.

 

Μριλου τοσος κοπος το σπιτακι για τοσο λιγο;;;

τελικα καλυτερα με πτι μπερ.

περαστηκα για τον μεγαλο...

τι επαθε ο δολιος τελευταιες μερες του σχολειου;;;

καλα που θα βγαλετε τα ραμματα πριν τη νεα χρονια...

 

Μαρκερ καλη ξεκουραση...

οσο για τη μουσικη... εσεις κρατησατε περισσοτερο απο μας...

αντε, του χρονου καλυτερα..

 

εμεις καλα...

χθες ηταν η γιορτη μας...

αριστευσαν τα καμαρια μου...

πρωτα ηταν η γιορτη της ΜΑριαννας...

εκανε ολες τις κινησεις, τα σκερτσα και φυσικα ειπε ωραια ολο το ποιημα...

μετα που τραγουδουσαν εκανε και ολα τα χορευτικα.

το γελιο ηταν οταν στο τελος μπηκε ο Αη βασιλης για να τους δωσει δωρακια...

ηταν ολα τα παιδακια γυρω του και περιμεναν να τους δωσει τη σακουλα και γυρναει η Μαριαννα και φωναζει...

Μαμα... δεν ειναι ο Αη Βασιλης... η κυρια Μαρια ειναι!!!!!

πεσανε ολοι κατω απο τα γελια!!!!

τη γνωρισε απο τα βραχιολακια που φορουσε η ατιμη!

 

στη γιορτη του Σπυρου ολα καλα..

αν και ειχε αγχος ο δολιος...

ημουν μαζι του μεσα στην ταξη μεχρι να αρχησουν και οταν ηρθαν και τα αλλα καλλικαντζαρακια τους ειπα...

σημερα που ειναι εδω να σας δουν οι παππουδες και οι γιαγιαδες σας που δεν ακουνε καλα και ειναι λιγο κουφοι, πρεπει να φωναζετε δυνατα το ποιημα σας να το ακουσουν... γελουσαν ολα...

και δεν ξερω αν με ακουσαν, αλλα ειπαν ολα  το ποιηαμ τους φωναζοντας λες και παρουσιαζονταν στο στρατο!!!!

και ο Σπυρος που περισυ δεν τον ακουσε ουτε η Παναγιτσα που ηταν διπλα του!

αντε και του χρονου...

 

σημερα τους πηγα θεατρο...

ηταν η παρασταση που κανει το σωματειο για τα παιδια των αστυν0μικων.

ειδαμε τους 3 σωματοφυλακες.

δεν εντυπωσιαστηκα... θα ελεγα με κουρασε...

πολλες εναλλαγες τοποθεσιων... ονοματων... ειχε και 2 μπαρμπαδες που κανανε τους αφηγητες...

μερικοι ηθοποιοι μιλουσαν γρηγορα χωρις καλη αρθρωση και δεν καταλαβαιναμε οιτε οι μεγαλοι τιποτα...

η Μαριαννα περιμενε ποτε θα εχει τραγουδι...

ο Σπυρος αγαθευε οποτε ειχε ξιφομαχιες...

το εργο που επαιζε περισυ το ιδιο θεατρο, το κρατικο β.Ελλαδος, ηταν πολυ καλυτερο... τον Πητερ Παν ...

την αλλη κυριακη θα παμε στο πλανηταριο να δουμε διαδραστηκο θεατρο, τους Αλμυρους Κουραμπιεδες...

 

αυτα... 

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας...καλα ειμαστε..ολη μερα στο παζαρι..απ οτο πρωι στις 10..

το μεσημερι πηγα σε κατι γενεθλια για φαγητο και ξανα παζαρι..ειχα κ τη μαρθα 2,5 ωρες εκει..1 χαρα εκατσε..

ευχαριστω κ παλι τους φιλους που με τιμησαν..πηγε καλα..

με γνωστους κ με δωρα που κανανε σε φιλους..

πολυ καλα..αυριο απογ..θα παρω κ τη μαρθα..αν εχει καλο καιρο..να μαθαινει..

χαχα..μπουκωμενη παλι..κ η η μικρη..κ ο λευτ..

τι να πω!

χαχ..γελασα με τη μαριαννα και την κ μαρια..ε το σκατο!!

χριστ τι θα κανετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παζαρτζου θα γινει και η Μαρθα! μπραβο ρε κοριτσια...

 

εμεις ειμασταν στην αδερφη του αντρα που γιορταζε. Αναστασιας Φαρμακολυτριας. δεν ξερω αν σε αλλα μερη τις Ελλαδας πολλες Αναστασιες γιορταζουν τωρα αντι το Πασχα.

 

κατα τα αλλα...

ακομα δεν εχω ετοιμασει στο νου μου μενου Χριστουγεννων...

 

παραμονη που θα ερθουν τα πεθερικα το βραδυ, επιδη ο πεθερος λογω εγχειρησης καρδιας δεν τρωει χοιρινο και το επομενο μεσημερι που θα φανε στην κορη τους θα ψησει ρολο κοτα, εγω θα κανω ρολο κιμα. θα κανω και πατατες ογκραντεν, σαλατες και οκ. 

απο αυτα θα πω τον αντρα να παει δυο μεριδες και στις νονες μου για να φανε ανημερα Χριστουγεννα...

γλυκα τους πηγε ηδη απο αυτα που εκανε η μαμα μου και εστειλα και λιγα χριστουγ. μπισκοτα δικα μου.

 

οσο για ανημερα... τα πραγματα ειναι θολα...

η αδερφη μου δεν ξερουν αν τελικα θα ερθουν, γιατι η μεγαλη ανηψια κρυολογησε.

τα πηγαν εκδρομη με το σχολειο την Παρασκευη στο Περτουλι! αν και ειχε χιονια τους πηρε ο χημικος τους για πεζοπορια στο βουνο! ιδρωσαν και οταν γυρισαν βγαλανε μπυφαν και κασκολ, η δικια μς φορουσε μπλουζα με ν... και τα χαραματα ανεβασε 39 πυρετο! λαιμος κατακοκκινος. κλπ... αλλοι συμμαθητες της αρρωστοι, αλλοι πιασμενοι πολυ , αλλοι με θλαση... τους κοπανας ή οχι τους καθηγητες χρονιαρες μερες;;;;;

ελεγαν να ερθεουν αυριο αλλα και σημερα το απογευμα ανεβασε πυρετο...

τελευταια ευκαιρια αν ειναι καλα να ερθουν παραμονη...

οποτε τι να ψωνισω για να μαγειρεψω;;;;

λεω αν δεν ερθουν να πουμε να φερουμε τις νονες μου. αλλα η 100χρ πως θα ανεβει τα σκαλια;;; εκει κολαω...

θα δουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κατάφερα και ξαναμπήκα στα γρήγορα!!!

 

Βαγκ μπράβο στα παιδάκια σου!!! Και του χρόνου!!!! Καλά η Μαριάννα έγραψε πάλι! χαχα!! την πονηρή! 

Κρίμα για την ανιψιά ρε συ... τέτοιες μέρες και να είναι κρεβατωμένη εξ αιτίας ενός να μην πω; Καλά σπουδαγμένος άνθρωπος δεν σκέφτηκε οτι μπορεί να αρρώσταιναν τα παιδιά; Εύχομαι να της περάσει σύντομα! 

Θέατρο αλλά και σινεμά δεν έχω πάει ακόμα τον Χριστόφορο... κάθονται φρόνημα τα δικά σου και βλέπουν;

Δεν ξέρω αν θα κάτσει τόση ώρα να παρακολουθήσει... οκ, θέατρα δεν έχουμε εμείς αλλά όλο και κάποιο παιδικό παίζει στους κιν/φους. Του αρέσουν τα παιδικά αλλά δεν ξέρω αν καταφέρει να παραμείνει στη θέση του τόση ώρα. Λέτε να τολμήσω; Το πολύ πολύ να κοιμηθεί στη διάρκεια ή στη χειρότερη να φύγουμε στην μέση του έργου! 

 

Σωσώκα να 'σαι καλά!!! Και βέβαια του χρόνου μια από τα ίδια! Χθες δεν κατάφερα να έρθω αλλά τώρα το πρωί σίγουρα θα κατέβω γιατί θέλω να πάρω κανένα μπιχλιμπίδι από τον πάγκο σου για την κουνιάδα. 

Ωραία η κατασκευή!!!!! Καλέ, να ρωτήσω πως διάβολο καταλαβαίνεις τη γλώσσα;;; Από οτι είδα αρκετές κατασκευές σου είναι από ανατολικό μπλόκ! 

 

Εμείς απόψε περιμένουμε και τις 2 νονές των παιδιών οπότε θα κάνουμε ένα τραπέζι έτσι για το καλό. Θα φτιάξω αρνάκι στο φούρνο με πατάτες, λαχανοντολμάδες, κουνέλι κρασάτο με δεντρολίβανο, σαλάτα πράσινη και πορτοκαλόπιτα. Νομίζω είναι αρκετά. 

 

Αύριο παραμονή δεν κάνουμε τίποτα. Θα είναι μια κλασική και συνηθισμένη βραδιά. 

Τα Χριστούγεννα θα πάμε στης κουνιάδας μου, μιας που έχει γενέθλια ο μεσαίος της γιός την επόμενη μέρα, οπότε και θα κόψουμε την τούρτα του! 

Στις 26 έχουμε παιδικό πάρτυ το μεσημέρι οπότε και τα παιδιά θα ξεδώσουν! Αυτό το πρόγραμμα έχουμε! 

 

Πάω τώρα να κάνω εξωτερικές δουλειές που να επιστρέψω να ρίξω ένα τελευταίο καθάρισμα στο σπίτι. Τους ντολμάδες του έχω τυλίξει από χθες βράδυ και είναι στο ψυγείο, απλά θα τους ψήσω το μεσημέρι. Το κουνέλι είναι κομμένο και μαριναρισμένο σε κρασί και μπαχαρικά από χθες όπου και θα το τηγανίσω επίσης το μεσημέρι. Η πορτοκαλόπιτα είναι ήδη στο φούρνο και ψήνεται. Οπότε μόνο το αρνάκι έχω να βάλω στο φούρνο το απόγευμα και να κόψω την σαλάτα. 

 

Φιλιά σε όλους και πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω ρε Μαριλου ξελιγώθηκα με το μενού σου και είμαστε στης πεθεράς και μας τάισε μεσημεριανό νερόβραστο μακαρονάκι κοφτό...που την είχε τέτοια έμπνευση για να φάνε τα παιδιά λέει!!!Μα τι νόμιζε ότι δε βγάλαν ακόμα δόντια.....

 

Σας καλοβρίσκω και γω στο νέο forum μας......Δε βγάζει πια τις νέες δημοσιεύσεις δεξια ε; κρίμα ήταν βολικό...

 

Εμεις αλωνίζουμε Αθήνα πήγαμε mac Arthur σήμερα Πεδίο του άρεως εκεί να δεις Σωσω παζάρι....Ψώνησα παραμυθάκια και φόρμες με 10€ για τα κορίτσια ελληνικής ραφής,τις είδα με minie και ενθουσιάστηκα.

 

Μαριλού περαστικά στο Χριστοφοράκο,αμάν να τη φάει από σπόντα Χριστουγεννιάτικο....

 

Σωσω πήγαμε σε ωρλ τη Χρυσανθούλα μου.Μας είπε υπερτροφεία σε αμυγδαλές οπότε συστήνει αμυγδαλές,κρεατάκια και σωληνάκια ταυτόχρονα.Αυτή την επέμβαση δε κάνατε και σεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω εντυπώσεις για το μετεγχειρητικό στάδιο αν και θα πάρουμε και τρίτη γνώμη.Μας είπε θα αποσυμφορηθεί το παιδί αν τα κάνουμε.Πηγαμε σε διευθυντή ωρλ του Παιδων.

 

Vag γέλασα με τη Μαριάννα...που να δεις στο Πεδίο του Αρεως που είχε φάτνη με μεγάλα αγάλματα και είχαν κλέψει οι αθεόφοβοι το θείο βρέφος....αν είναι δυνατόν...εκεί τι θα έλεγε η γλωσσού σου;

 

Θα το ψάξω και γω το φεκ.Εγω δικαιούμαι το 6μηνο αλλά ακόμα τώρα τακτοποιήθηκα αν κάτσω 6 μήνες μετή η θέση που με βάλανε δε θα ναι εκεί και μου αρέσει γιατί είναι στο αντικείμενο μου και στο δημόσιο σπάνια βρίσκεις να  κάνεις αυτό που σ΄πούδασες και να σου αρέσει κιόλας.Αλλά μια ώρα παραπάνω μειωμένο αν μου έδιναν δε θα με χαλούσε.Θα μπορούσα να πάω 1 ώρα γυμναστήριο  πχ το μεσημέρι πριν σχολάσουν τα κορίτσια.Αλλά από ότι διάβασα δεν ανταλλάσεται με μειωμένο ωράριο.

 

Τα μενού σας υπέροχα στις πατάτες φούρνου μη ξεχάσετε να τις περιλούσετε με ένα κουτάκι μπύρα στο ταψί για να βγουν λουκούμι δοκιμασμένο το κόλπο....Εμεις ανήμερα εδώ στης πεθεράς (ελπίζω όχι με βραστό μακαρόνι χα χα) θα έρθει και η αδερφή μου με το αμόρε της από Βόλο για μια μέρα και μετά πετάνε Ρόδο.

 

Σωσω πες για την επέμβαση ή όσες έχετε εμπειρία...έχουμε αγχωθεί...

 

Βρε αθεόφοβη πως την σκέφτηκες την κατασκευή με τα πλαστικά μπουκάλια;;;ή μάλλον αυτοί που την σκέφτηκαν πως το σκέφτηκαν;;;Ευρηματικό!

 

Σας φιλώ καλά να περνάτε....

 

Νανα και μαρκερ εγκατέλειψαν;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια κ απο μας..μςτςεγχειρητικα..ολα καλα..

καλα εγω ειμαι κ πολυ ψυχραιμη ως αναισθητη..

το καλο σας το πα;;

ψειρες...

καλο,ε;;

πηρα φαρμακο...το εβαλα και ελπιζω να τις εξοντωσα..στη πετσετα με το χτενακι κοντα 30 μαυρες ψειρες.

τι να κανω απο δω κ περα;;

φανταζομαι παζαρι στην αθηνα..εμεις πηγαμε απογ..

δυσκολα τα πραγματα..σχεδον τιποτα..

δε πειραζει..καλα ητανε..

πηρα και τη μαρθα 2,5 ωρες..

αυριο απο το πρωι..

αν κ ν0μιζω οτι δε θα δουλεψει κανεις αυριο..

παραμονη κιολας..τεσπα..εμεις θα παμε απ οτο πρωι κ βλεπουμε..

κ μεις μαλλον αυριο τιποτα ιδιιατερο!

ολο τρωω ρε γαμωτο!!

και εχω να ζυγιστω 5 μερες...

χαχ...

μαριλου φτανει πουλακι μου..τι αλλο θα μαγειρεψεις;;

καλε που ειναι η μαρκερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poy ειστε βρε κοριτσια;

 

πολυ δουλεια

απαπα

χιλιες φορες στη σχολη ωρες ωρες

 

πολυ τρεξιμο

ενι γουει καλα να ειμαστε

μεχρι να βρεθουε με ολα τα βαφτιστηρια και του νονους δεν φτανι ο μηνας

αυριο περιμενουμε του αγγελου τη νονα

 

δεν ασς διαβασα σορυ

ειδα την κατασξευη της σωσως - πολυ ομορφη θα την κανω σιγουρα

διαβασα για την εγχειρηση της μαρντ - κοιτα να δεις τα διευθυντηλικια εμενα δεν μου λενε τιποτα και σου μιλαω με μεγαλη ειλικρίνεια , εαν την χρειαζεται φυσικα και να την κανει το παιδι. ο Στελιος ηδη εχει κανει 2 το μαναρακι μου μωρε. 

 

χαχα πλακα εχει η Μαριαννα - θυληκα παιδιμου τι να πεις. 

 

εμεις μια χαρα 

τα ιδια

ο μπεμπης πολυ καλος

τα αγορια τρελλα σκετη

γενικως καλα

περιμενουμε μια θεια το κωστα να πεθάνει - καρκινοκαι ειμαστε σε επιφυλακη οικογενειακως τωρα

χριστουγεννα στα πεθερια

πρωτοχρονια καλεσαμε τους κουμπαρους μας

γεικως ηρεμα

 

κριμα για το σπιτακι υ

δεν πειραζει μονο η προσπαθεια μετραει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...