Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήλθατε στο mammyland

Είσοδος 

Δημιουργία Λογαριασμού
Καλωσήλθατε στο mammyland! Όπως στις περισσότερες online κοινότητες πρέπει να εγγραφείτε για να δημοσιεύετε αναρτήσεις και σχόλια, όμως μην ανησυχείτε αυτή είναι μία πολύ εύκολη και απλή διαδικασία. Γίνετε μέλος του mammyland τώρα και:
  • Ξεκινήστε νέα θέματα η απαντήστε σε άλλα
  • Εγγραφείτε σε θέματα ή φόρουμ, ώστε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις μέσω email
  • Αποκτήστε τη δική σας σελίδα προφίλ και κάντε νέους φίλους
  • Στείλτε προσωπικά μηνύματα σε άλλα μέλη.

Φωτογραφία

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !

* * * * * 1 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
974 απαντήσεις στο θέμα

MARDIO

MARDIO

Senior Member

• Members
  • 2.297 δημοσιεύσεις

Current mood: Energetic

Θέλω εντυπώσεις για το μετεγχειρητικό στάδιο αν και θα πάρουμε και τρίτη γνώμη.Μας είπε θα αποσυμφορηθεί το παιδί αν τα κάνουμε.Πηγαμε σε διευθυντή ωρλ του Παιδων.

Vag γέλασα με τη Μαριάννα...που να δεις στο Πεδίο του Αρεως που είχε φάτνη με μεγάλα αγάλματα και είχαν κλέψει οι αθεόφοβοι το θείο βρέφος....αν είναι δυνατόν...εκεί τι θα έλεγε η γλωσσού σου;

Θα το ψάξω και γω το φεκ.Εγω δικαιούμαι το 6μηνο αλλά ακόμα τώρα τακτοποιήθηκα αν κάτσω 6 μήνες μετή η θέση που με βάλανε δε θα ναι εκεί και μου αρέσει γιατί είναι στο αντικείμενο μου και στο δημόσιο σπάνια βρίσκεις να  κάνεις αυτό που σ΄πούδασες και να σου αρέσει κιόλας.Αλλά μια ώρα παραπάνω μειωμένο αν μου έδιναν δε θα με χαλούσε.Θα μπορούσα να πάω 1 ώρα γυμναστήριο  πχ το μεσημέρι πριν σχολάσουν τα κορίτσια.Αλλά από ότι διάβασα δεν ανταλλάσεται με μειωμένο ωράριο.

Τα μενού σας υπέροχα στις πατάτες φούρνου μη ξεχάσετε να τις περιλούσετε με ένα κουτάκι μπύρα στο ταψί για να βγουν λουκούμι δοκιμασμένο το κόλπο....Εμεις ανήμερα εδώ στης πεθεράς (ελπίζω όχι με βραστό μακαρόνι χα χα) θα έρθει και η αδερφή μου με το αμόρε της από Βόλο για μια μέρα και μετά πετάνε Ρόδο.

Σωσω πες για την επέμβαση ή όσες έχετε εμπειρία...έχουμε αγχωθεί...

Βρε αθεόφοβη πως την σκέφτηκες την κατασκευή με τα πλαστικά μπουκάλια;;;ή μάλλον αυτοί που την σκέφτηκαν πως το σκέφτηκαν;;;Ευρηματικό!

Σας φιλώ καλά να περνάτε....

Νανα και μαρκερ εγκατέλειψαν;;;;

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

Current mood: None chosen

γεια κ απο μας..μςτςεγχειρητικα..ολα καλα..

καλα εγω ειμαι κ πολυ ψυχραιμη ως αναισθητη..

το καλο σας το πα;;

ψειρες...

καλο,ε;;

πηρα φαρμακο...το εβαλα και ελπιζω να τις εξοντωσα..στη πετσετα με το χτενακι κοντα 30 μαυρες ψειρες.

τι να κανω απο δω κ περα;;

φανταζομαι παζαρι στην αθηνα..εμεις πηγαμε απογ..

δυσκολα τα πραγματα..σχεδον τιποτα..

δε πειραζει..καλα ητανε..

πηρα και τη μαρθα 2,5 ωρες..

αυριο απο το πρωι..

αν κ ν0μιζω οτι δε θα δουλεψει κανεις αυριο..

παραμονη κιολας..τεσπα..εμεις θα παμε απ οτο πρωι κ βλεπουμε..

κ μεις μαλλον αυριο τιποτα ιδιιατερο!

ολο τρωω ρε γαμωτο!!

και εχω να ζυγιστω 5 μερες...

χαχ...

μαριλου φτανει πουλακι μου..τι αλλο θα μαγειρεψεις;;

καλε που ειναι η μαρκερ;

marker

marker

Senior Member

• Members
  • 5.179 δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

poy ειστε βρε κοριτσια;

πολυ δουλεια

απαπα

χιλιες φορες στη σχολη ωρες ωρες

πολυ τρεξιμο

ενι γουει καλα να ειμαστε

μεχρι να βρεθουε με ολα τα βαφτιστηρια και του νονους δεν φτανι ο μηνας

αυριο περιμενουμε του αγγελου τη νονα

δεν ασς διαβασα σορυ

ειδα την κατασξευη της σωσως - πολυ ομορφη θα την κανω σιγουρα

διαβασα για την εγχειρηση της μαρντ - κοιτα να δεις τα διευθυντηλικια εμενα δεν μου λενε τιποτα και σου μιλαω με μεγαλη ειλικρίνεια , εαν την χρειαζεται φυσικα και να την κανει το παιδι. ο Στελιος ηδη εχει κανει 2 το μαναρακι μου μωρε. 

χαχα πλακα εχει η Μαριαννα - θυληκα παιδιμου τι να πεις. 

εμεις μια χαρα 

τα ιδια

ο μπεμπης πολυ καλος

τα αγορια τρελλα σκετη

γενικως καλα

περιμενουμε μια θεια το κωστα να πεθάνει - καρκινοκαι ειμαστε σε επιφυλακη οικογενειακως τωρα

χριστουγεννα στα πεθερια

πρωτοχρονια καλεσαμε τους κουμπαρους μας

γεικως ηρεμα

κριμα για το σπιτακι υ

δεν πειραζει μονο η προσπαθεια μετραει

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

που εισαι ρε μαρκερ;;

εγω ειμαι κομματια..λεω να την πεσω..

ελπιζω να φυγαν ε οι ψειρες..

MARDIO

MARDIO

Senior Member

• Members
  • 2.297 δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια....εκλεισα και με αλλον ενα ωρλ για Παρασκευη μια ακομα γνωμη.Αν συγκλινουν θα την κανουμε...

vagman

vagman

Senior Member

• Members
  • 2.690 δημοσιεύσεις

ρε Σωσω εσυ κολησες ψειρες;;;;

στη αρχη ομιζα η Μαρθα!

καλα που σε βρηκανε ρε συ;;;;

μαρντιο καλα εκανε η πεθερα και σας εκανε μακαρονια σκετα. αντε αν νηστεψετε και λιγο παραμονες Χριστουγεννα...

οσο για τα ιαρικα θα συμφωνισω με τη μαρκερ,,, δεν τους εμπιστευομαι τους δ/ντες και τις φιρμες...

σημερα ηρθα το φωτοβιβλιο που παραγγειλα για το βαφτηστιρι!

ειχες δικιο μαρντιο... πολυ καλο..

θα ετοιμασουμε το πακετο και Παρασκευη θα τα στειλουμε Αθηνα μαζι με τα υπολοιπα που του πηραμε...

ΜΑρκερ και ο αντρας ολο λει.. δε μπορουν να εχουν καθε μερα σχολειο;;;;

αρχισαν να γινονται πιο θηρια και τα δικαμου νομιζω...

Μαριλου τελειο το μενου σου...

μονο την πορτοκαλοπητα δεν την πολυθελω...

εγω εχω στο φουρνο τωρα ρολο κιμα και πατατες ογκραντεν για το βραδυ..

θα ερθουν τα πεθερικα..

τελικα αυριο η μαμα μου με τη μια νονα μου μονο... η γιαγια δε θελει να ερθει... η αδερφη μου δεν ηρθαν γιατι η ανηψια ακομα πυρετο εχει... την πατησε γερα.

αυριο θα ψησω σπαλα χοιρινη στη γαστρα και το απογευμα που θα ερθουν παλι πεθερικα και κουνιαδα ισως για τη γιορτη του αντρα κοτοπιτα σε ρολο και κιμαδοπιτακια με πρασσο.

σας φιλω ολες και σας ευχομαι...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ !!!!!!

:YMHUG:  [smilie=wave.gif] 

MARDIO

MARDIO

Senior Member

• Members
  • 2.297 δημοσιεύσεις

Καλημερούδια και Χρόνια Πολλά σε όλα τα σπιτικά με υγεία!!

Vag να τον χαίρεσαι τον αντρούλη και όσους Χρήστους και Χριστίνες έχετε και οι υπόλοιποι....

Δε το βλέπω να αντέχει πολύ το mammy...πάλι hacker σήμερα;;;;

Και μας ήρθαν τα ημερολόγια,επειδή καθυστέρησαν ζήτησα να ρθουν Αθήνα κατευθείαν.Καλά μιλάμε πάθαν τα πεθερικά πλάκα.Πολύ καλή εκτύπωση illustre χοντρό χαρτονάκι οι φωτο φοβερές....συγκινήθηκαν....

Και μαντέψτε ποιανού γενέθλια ξέχασα εγώ να σημειώσω πάνω;;;;Του άντρα μου!!Εβαλα χίλια δυο άσχετα και ξεχασα αυτό....με εκραξε λογικότατο....βρε τι να του λεω εφω το βαλα αυτοί δε το τυπωσαν δε τον επεισα....σου λεει εβαλες του κουμπάρου ξεχασες τα δικα μου;;;;Αυτοκολλητάκι και γω με post it θα του βαλω μεγαλο φωσφορουχο...χα χα...

Καλά να περνάτε!!

maryloo33

maryloo33

Senior Member

• Members
  • 1.430 δημοσιεύσεις

Current mood: Fine

Χρόνια Πολλά!!!!!!!!!!! [smilie=occasion16.: 

Καλέ η Μάρθα έχει τις ψείρες!!!! Ελπίζω να μην πιάσει και η Σωσώ! Πήρα για την κουνιάδα σαπουνάκια και λαδάκι από Σωσώ και είναι πολύ ωραία!!!! Μπράβο φίλη!!!

Μάρντιο καλά κάνετε και παίρνετε γνώμες. Απ'οτι θυμάμαι δεν ήταν άσχημη η μετεγχειρητική  πορεία της Μάρθας.... οι πρώτες μέρες ήταν δύσκολες γιατί δεν έκανε να φάει τίποτα παρά μόνο ζουμί από σούπες και γενικότερα μόνο υγρά. Αν θυμάμαι για καμιά βδομάδα. Μετά της έβαλε σιγά σιγά ρυζάκι και μακαρονάκι. Από πόνο σκληρόπετση και η κόρη σαν την μάνα, δυσανασχετούσε λιγάκι βέβαια αλλά όχι τρελά πράγματα... ο καθένας αντιδρά διαφορετικά όμως. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Προχθες καλά περάσαμε με τις νονές! Στο μενού προστέθηκε και ένα σουφλέ (βίδες-αλλαντικά-τυριά-κρέμα γάλακτος) και ένα σοκολατένιο μωσαϊκό γιατί δίχως σοκολάτα δεν λέει!!! 

Έμεινε φαγητό και φάγαμε και χθες! Εννοείται χθες βράδυ σαν μια συνηθισμένη βραδιά! 

Βάλαμε και 1 ποτήρι γάλα με μπισκότα στο δέντρο για τον Αγ. Βασίλη! Το πρωί που είδε ο Χριστόφορος οτι έλειπαν τρελάθηκε!!! Έτρεξε στην κάλτσα και βρήκε μέσα αμαξάκια χοτ γουίλς και κίντερ σοκολάτες! χαχα!!! Αυτά ήταν τα δώρα του Άγιου. Τα δικά μας τα δίνουμε την Πρωτοχρονιά! 

Τώρα ετοιμάζω πάλι λαχανοντολμάδες να τους πάω στην κουνιάδα που θα φάμε το μεσημέρι εκεί. Θα έχει οφτό αρνάκι, πιλάφι, σπανακοτυρόπιτα με φύλλο της πεθεράς, παντζαροσαλάτα, πράσινη, και όλο και κάτι που θα φέρει η γυναίκα του παππού και η θεία του μπατζανάκη. Θα φάμε ωραία!!! Εγώ βέβαια υδατάνθρακα δεν βάζω στο στόμα μου! Ε, τα μελομακαρονάκια τα έχω χτυπήσει όμως....  :-ss ουφ.... το καλό είναι οτι δεν πήρα γραμμάριο! 

Πάω να κάνω μπάνιο τα καμάρια μου και να απλώσω (δεν κάνει αλλά ο καιρός είναι ηλιόλουστος και είναι ευκαιρία)

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

vagman

vagman

Senior Member

• Members
  • 2.690 δημοσιεύσεις

χρονια πολλα σε ολες!!

γραφω στα πεταχτα...

προσπαθω να χονεψω...

και χθες βραδυ και σημερα το μεσημερι σκασαμε....

τελεια βγηκαν ολα...

τα θηρια μου ηταν τοσο ησυχα σημερα...

δε με ενοχλησαν καθολου ολο το πρωι που ημουν στην κουζινα!

σα να μην υπηρχαν!

περιεργοο

ηταν και ο αντρας πρωινος...

μετα πηρε τη μαμα μου και τη νονα μου απο την Τουμπα

τωρα τις γυρισε πισω.

θα την πεσουμε να κοιμηθουμε..

να δω τι ωρα θα ξυπνησουμε.

θα παιρνουν ολοι τηλςφωνα και εμεις θα κοιμομαστε.

φυσικα τα κλεινουμε ολα!

αντε και του χρονου με υγεια κοριτσια!

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

θα σκασω απ οτο φαγητο..βασικα θα σκασω απο τα γλυκα..τελικα ζυγιστηκα..αλλο 1,5 κιλο...σκατα..και συνεχιζω..χαχαχ

η μαρθα ψειρες..την καθαριζω οσο μπορω απο κονιδες..εστω κ ψοφιες..

πηγαμε τυμπακι στη θεια..

καλα περασαμε..αυριο πρωι κανονιζω καφε..και σαββ αν ο καιρος ειναι καλος κ δεν παει αλλος στο παγκο μας θα παμε εμεις..ζωρις να πληρωασουμε..ο λςευτ με αφηνει...

χαχ..

παιδια ξανα λεω..το ματζουνι για τον πονοκεφαλο κανει τρελη δουλεια..

σε οσους το ελεγα δε με πιστευανε..στο παζαρι..καλα δε με ξερανε κιολας να πω την αληθεια..

τεσπα!

χρονια πολλα στον αντρα σου βαγκ!

να παρεις δευτ γνωμη μαντρ..γιατι λενε πριν τα 4 αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος καλο ειναι το παιδι να μη παρει γεν αναισθησια!

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

geia K  παλι...πηγαμε για καφε σημερα το πρωι με παρεα...το απογ θα παμε για καφε σε 1 σπιτι..εκανα ρολο κοτοπουλο του λιντλ...τα σπαει..κ πολυ τηνο κ πολυ νοστιμο..

μιαμ μιαμ!

θα κανω τρουφακια να παω επισκεψη κ πορτοκαλοπιτα

..εμεις καλα..φαγητο κ βολτες...

αυτη ειναι ζωη μανα μου!!χαχαχ

marker

marker

Senior Member

• Members
  • 5.179 δημοσιεύσεις
  • LocationΑθήνα

geia σας κοριτσια

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

βλεπω διακοπεδιαζεστε;

ψειρες σωδω ε;θα ειχα κολλησει ισα με 20 φορες -ειχα 300 κιλα μαλλι και πολυ μακρυ

ελπιζω να φυγανε και να μην κολλησεις και εσυ

στα εστειλε σημερα ο κως λογικα μες την εβδ θα τα λαβεις

εδω τρελλο τρεξιμο 

τι να πω 

και ο βεγκος πιο λιγο τρεχει πολυ κουραση και ο αντρας καθολου σπιτι και με τα 3 μονη

αυριο εχουμε επετειο 

6 χρονια παρακλωκαι θα με βγαλει βολτα

αν και αποτο πρωι εχω τρεξιμο να ψωνισω για πρωτοχρονια

βαγκ να χαιρεσαι τον αντρα

πρωτοχονιαπου θα πατε εσεις;

ειδες αμα θελουν τα σκασμενα ποσο καλα καθονται ωρες ωρες

μαρντ τι εγινε πηγατε στογιατρο τι σας ειπε;

πως περνατε αθηνα;

μαριλου πρωτοχρονια εσεις τα δωρα;

και η μανα μου το ιδιο , 

δεν ξερω τοκαθιερωσαμε χριστουγεννα εμεις βεβαια.

τρελαθηκε που ελειπαν ε;

χαχα εμας ο Στελιοςτι γυρισε και ειπε; ειχαμε αφησει και εμεις γαλα και κουραμπιεδες και λεει "μαμα ο Αγιος Βασιλης εκανε ζημιες" - ελ τωρα του λεω τιποτα δεν εκανε 

οχι κοιτα ερηξε τη ζαχαρη πανω στο τρεπεζι - μας ειχε πεσει αχνη χαχαχα

εμεις του ξυπνησαμε στις 12:00 να δουν που ηρθε ο Αγιος - πλακα ειχε το ξενυχτησαμε βεβαια μεχρι να τα ανοιξουν κλπ

εχω πονολαιμο 3 μερες τωρα που χειροτερευει τι να κανω ; καμια ιδεα;

vagman

vagman

Senior Member

• Members
  • 2.690 δημοσιεύσεις

βρε τον ζημιαρη τον Αγιο Βασιλη!!!

καλο!

εμεις τοσα χρονια δεν του αφηνουμε τιποτα του Αγιου....

σα δε ντρεπομαστε....

Σωσω ξεμπερδεψατε με τις ψειρες;;; μην τις κουβαλατε και τη νεα χρονια.

ακομα καλο καιρο εχετε κατω;

εδω απο την παραμονη τελος οι λιακαδες...

μουντιλα, ψιλοβροχο και γλυτσα παντου..

στους δρομους σα συγκρουομενα χτυπανε...

και εμεις αγιο ειχαμε χθες...

πηγαμε Καβαλα για τη βαφτηση των κουμαρων μας....

καλα....

λεμε ας μη βαλουμε ξυπνητιρι... αφου το πολυ 8, 8και θα ξυπνησουν τα ζωντοβολα...

ξυπνανε... κοιταω ρολοι.... 9!!!!

και η βαφτηση 12 στην ΚΑβαλα!

τελικα φυγαμε στις 11 και ειμασταν εκει 12:10!

ωραια περασαμε... κοιμηθηκαν και στην επιστορφη, μια χαρα...

στο γυρισμο πηγαμε Τουμπα να παρουμε τη μαμα μου...

οσες ξερουν απο Θεσσαλονικη, στην ανηφορα του Παπαγεωργιου, ρευμα προς ανατολικα, μας εκοψε ενα γιδι με τζιπακι και πηγαινε σαν κοτα και φρεναρε και στο ασχετο κιολλασ...

τσατιλα ο αντρας.,.. τι φωτα, κλπ..

τιποτα αυτος.....

στην κατηφορα πριν την εξοδο για τουμπα μπηκαμε μεσαια λωριδα μιας και θα βγαιναμε απο τον περιφερειακο...

στη δεξια μολις ειχε μπει διπλο λεωφορειο που σχολουσε...

και λεω τον αντρα. προσεχε το γιδο μη σε κοψει και σε κολησει στο αστικο...

κρατιεται λιγο πισω ο αντρας, Δοξα τω Θεο!!!!

και βλεπουμε το αστικο, που προφανως φρεναρε στην κατηφορα, να διπλωνει και να πηγαινει σα βαρκα!

ευτυχως και ο απο πισω μας ηταν καλος και κρατηθηκε ηρεμα και δε μας χτυπησε και ο αδηγος του αστικου καταφερε να το επαναφερει!

Αγιο ειχαμε σας λεω χρονιαρες μερες!

φανταστειτε μα τι χαλια λαστιχα κυκλοφορουν τα μεσα μαζικης μεταφορας που κουβαλανε χιλιαδες ατομα καθε μερα!

κατα τα αλλα...

δουλεια και παλι...

εχω παλι να βγαζω υπηρεσιες για ολη τη βδομαδα λοφω αργιων και εχω να κλεισω το μηνα με νυχτερινα, πενθημερα και ρεπο!

αντε, καλα να ειμαστε...

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

γεια κ απο μας...ψειρες...ακομα ξεψειριζω και θα ξανα κανω τη δευτερα παλι φαρμακο..ετσι λενε οι οδηγιες..

μαρκερ..να στε καλα ρε..για τα ημερολογια..να μου πεςι κ το κοστος εννοειται!!

η θα τα βρουμε εμεις..

κ χρονια σας πολλα..τελικα τι εφερςε ο σαντα κλαους ρε μαρκερ σε σας;;

δε θυμαμαι..

να βγειτε ρε συ μαρκερ..μη κατσετε μεσα..

εμεις καλα..σημερα πηγα κεντρο..χαμος..πηγα τζαμπο..χαμος..ηθελα να παρω κατι δωρακια!

τηςε αρετηςε ο κωλος κατακοκκινος..με ιωδιο παλι..μιλαμε εχει ανοιξει λιγο κ τρεχει αιμα..το καλο μου..το ακτινιδιο την τσακισε μαλλον..

βαγκ καλε τι περιγραφεις;;

αλλο παλι κ τουτο..

πλακα μας κανεις;;

η νανα λεει δε μπορει να μπει στο μαμυ γι αυτο δεν μας γραφει..τις ευχες της λεει..

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

βασιλοπιτα θα κανετε;;εγω λεω να μη κανω..να παω να αγορασω μια..

βαριεμαι κ δε μου πετυχαινει ποτε καμια..

μα ειναι δυνατον;;

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

παιδια πειτε μου αν εκανα βλακεια...η μαρθα μου χητουσε βαφικα!

τα βαφτικα εννοει!!

εγω φανταστηκα τα ψευτικα..

ρωταω σε 1 κοπελα στα τζαμπο κ μου λεει που να παω να μη ψαχνω γιατι γινοταν χαμος..

και παμε κ εχει 1 σταντ με βαφτικα..ξερετε αυτα τα χαζα..

τα βλεπει..παθαινει αμοκ..

τωα της να της πω;;παμε να παρουμε τα ψευτικα.;;;και της τα πηρα..και βαφεται κ ξεβαφεται..συχαινομαι εννεοται!!

τι να κανω;;εκανα μαλακια;;

δε ξερω..δεν ειναι πολυ μικρη..απο τη μια λεω να μην της το στερησω κ μου βγει λατερνα μετα..

δε ξερω!

MARDIO

MARDIO

Senior Member

• Members
  • 2.297 δημοσιεύσεις

Καλησπέρες!!!Αυριο επιστρέφουμε στη βάση μας!!!Περάσαμε τέλεια πήγαμε παντού!!!Χαλάσαμε αρκετά αλλά χαλάλι τους....Με τα μικρά μας τα Χριστούγεννα είναι τα πιο όμορφα ever...μόνο η λάμψη στα ματάκια τους στη θέα ενός carouzel σε κάνει να λες όλα για πάρτη τους!

Καλέ Σωσω γιατί ειναι κακό να της πάρεις βαφτικά;Κι εμένα μου ζήτησε καγιόν και της πήραμε ένα τσαντάκι με διάφορα,τα πασαλείφτηκε μια μέρα έξω κιόλας που ήμασταν το ευχαριστήθηκε και τέλος....δε βρίσκω τίποτα κακό...είναι και μικρότερη η δικιά μου..ίσα ίσα χαριτωμένο το βρίσκω...κοκετίστικο...

Ο Σαραβάκος(δεύτερος ωρλ) μας είπε αμυγδαλεκτομή οπωσδήποτε γιατί είναι υπερτροφικές οι αμυγδαλές εκ γενετής και δε πρόκειται να μαζέψουν,προτείνει κατά την Ανοιξη.Όσο για το υγρό μας έδωσε αντιβίωση,2 σιροπάκια και 1 κωλλύριο να τα πάρουμε για 2 εβδομάδες να ξανακάνει Ρόδο τυμπανόγραμμα αν έχει βελτίωση θα μας πει πως θα συνεχίσουμε,να υποχωρεί το υγρό να φτιάχνει το τυμπανόγραμμα εννοεί.Εχει δει λέει πολλά παιδάκια που φεύγει έτσι.Αν όχι μαζί με αμυγδαλές θα τα δούμε και τα σωληνάκια τα οποία δε θεωρεί πανάκεια.Πολλές φορές τυχαίνει λέει να ανοίξει αυτάκια και να είναι έτσι η μορφολογία του τυμπάνου που δεν επιτρέπει να μπουν τα σωληνάκια.Μακάρι να τα γλυτώσουμε...δε ξέρω δε μου κάθονται καλά τα άτιμα....βέβαια αν χρειαστεί ούτε λόγος...είναι παλιό το υγρό μας το παν και οι δυο αυτό.

Vag έτσι η Σαλόνικα ε;Στη γειτονιά μου!!!Αγιο είχατε Χριστουγεννιάτικο...Εμεις δε δώσαμε ιδιαίτερο δώρο για Χριστούγεννα όλο και κάτι παίρνουμε από εκπαιδευτικά όλο και ψιλοδωράκια τους φέρνουν...καλά τους είναι....Ισως πάρουμε για το καλό από καμιά λούτρινη minie daisy και καλά από τον Αγιο Βασίλη να αναπαραστήσουμε σκηνικό marker με Santa αν και marker να με συγχωρεί η χάρη του 24,00 δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν κοιμηθεί και να τις ξυπνήσω!!!!Και η επομένη μέρα του Θεού είναι!!!χα χα

Νανα ευχές και φιλάκια!!!!Φτιάξε νέο profile!

vagman

vagman

Senior Member

• Members
  • 2.690 δημοσιεύσεις

Σωσω φρικαρες με τα βαφτικα;;;

εγω που φωναζω απο την ανοιξη που την πηρε ο πατερας της οζες;;;;;

θυμασαι που μου εβαψε τα μεγαλα δαχτυλα των ποδιων, το ενα κιτρινο, το αλλο μωβ και δεν εβγαινε με τιποτα;;;;;

καλοκαιρι πηγε για να φυγει η μπογια!

και το καλοκαιρι την πηρε βαφτικα!

ευτυχως εβαφε κατι μωρα κουκλες που εχει... κα ΜΟΝΟ στην αυλη!

τι να κανεις... αρχιζει να νιωθει γυναικα!

το θεμα και με τη δικια σου, οπως και στη δικη μας περιπτωση, ειναι... απο που στο καλο εμαθαν το βαψημο, που ουτε εσυ, ουτε εγω το εξασκουμε συχνα το σπορ!!!!!!

ΜΑρντιο καλη επιστροφη στο σπιτι σας και του χρονου με το καλο να ξαναπατε!

και φυσικα να μη χρειαστει να πατε για ιατρικους λογους!

εμεις εδω... τα ιδια...

ο αντρας δουλεια...

αυριο εχουμε να παμε θεατρο στο πλανηταριο και μετα θα παμε τη μαμα μου στα κτελ να παει στην αδερφη μου για Πρωτοχρονια..

και εγω θα αγορασω βασιλοπιτα.

υο πιο πιθανο ειναι να τους κρατησουμε ξυπνητους φετος για την αλλαγη του χρονου αλλα δε θα δωσουμε δωρα...

ο Αγιος θα περιμενει να κοιμηθουμε και μετα να τα αφησει.

αλλιως... μεχρι να στησουμε το καστρο πλέιμπμπιλ και να φτιαξουμε μια δοση σοκολατακια με τη σοκολατομηχανη, και να τα φαμε.... ξημερωσε!

αντε καλο βραδυ...

maryloo33

maryloo33

Senior Member

• Members
  • 1.430 δημοσιεύσεις

Current mood: Fine

Καλημέρα κούκλες!!!!!

Αχ Σωσώκα μου, σου είπα και από κοντά... άσε το Μαρθούλι ήσυχο! Κοριτσάκι είναι καλέ! Εγώ ανυπομονώ να κάνω κανένα κορίτσι να βαφόμαστε μαζί, να κάνουμε νύχια κλπ! Εντός σπιτιού βέβαια όλα αυτά, όχι να βγαίνει σαν κλαρίνο έξω!

Καλέ βάγκ Άγιο είχατε μαζί σας! Φοβηθήκατε ε; απαπα... 

Και για πές μου, ανεξίτηλα μανό πήγε και πήρε του παιδιού;;;; χαχα!!! αφού έβαψε τα δικά σου νύχια και όχι τα δικά της, πάλι καλά να λές! έχει πλάκα!!!

Μάρντιο καλά να περάσετε και στην Ρόδο! Και του χρόνου να είσαστε καλά!

Με την μικρή δηλαδή τελικά τί θα κάνεις; Θα κάνετε αμυγδαλεκτομή και πάνω στο χειρουργείο θα δουν αν βάλει σωληνάκια; 

Νανά μου σας φιλώ!!!! 

Μάρκερ να ζήσετε και να γεράσετε μαζί αγαπημένοι!!!! Εμείς δεν γιορτάζουμε επετείους... :(  δεν το έχει ο Γιώργος. Εγώ ψήνομαι βέβαια για εκπλήξεις, δωράκια, κλπ αλλά τα βλέπει ανούσια όλα αυτά. (Γεωργία μην σχολιάσεις, σίγουρα είσαι με το μέρος του ανδρός μου! χαχα! )

Έτσι ο Άγιος ο ζημιάρης ε; χαχα!!! Για το πονόλαιμο δεν ξέρω.... και εγώ έχω φωνή κοκόρου αλλά χωρίς άλλα συμπτώματα. Κάνε βραστάρια (βότανα) με κανέλα, κάνε χεξαλέν, εντριβή με βίξ και από πάνω δεμένο πανάκι βαμβακερό. 

Βασιλόπιτα θα φτιάξω μόνη μου, αλλά στην ουσία κάνω το κέικ της φαρίνας σε στρογγυλό τσέρκι (και όχι σε φόρμα) και για αρωματικό βάζω 2-3 κόκκους κοπανισμένους μαστίχα για να δώσει πιο γιορτινή γεύση και βγαίνει πολύ καλό! Από πάνω ή λευκή λιωμένη σοκολάτα και γραμμένες ευχές με μαύρη σοκολάτα  ή λευκή ζαχαρόπαστα με Χριστουγεννιάτικα σχέδια ζαχαρόπαστας ή απλά άχνη ζάχαρη και μερικά στολίδια από παλαιότερες αγοραστές βασιλόπιτες και είναι έτοιμη!!! 

Εμάς η αλλαγή του χρόνου μάλλον θα μας βρει στα κρεβάτια μας!!!  Τα παιδιά σίγουρα να κοιμούνται, εγώ λογικά θα κάνω ... ιππασία για να μας "μπει" καλά όλη η χρονιά!!! χαχα!!! τί λέω η πρόστυχη πρωί πρωί!!! χαχα!!! Αλλά τί να κάνω; Όπως λέει και το άσμα " Μ'αρέσει το σέξ, πειράζει; " χαχα!!!  

Τα δώρα το πρωί της Πρωτοχρονιάς για να τα παίξουμε κατευθείαν. 

Το μεσημέρι της Πρωτοχρονιάς ακόμα δεν ξέρω τί θα κάνουμε... 

ΣΩΣΩ

ΣΩΣΩ

Senior Member

• Members
  • 9.322 δημοσιεύσεις

μαριλου...δεν υπαρχεις...ακουσε εκει..ιππασια!!χαχ...πεθαινω..μαλλον κ γω θα κανω μαριλου αυτο που ειπες...κεικ απλο κ θα χωσω 1 φλουρι κ τελος..

εμεις θα παμε το πρωι στους αστεγους και θα τους δωσουμε μπισκοτα κ δωρακια..

εχεις σοκολατομηχανη βαγκ;;

ποια;;

πως ειναι αυτη;;δεν εχω ιδεα!

σημερα θα κανω παλι δευτερη δοση για τις ψειρες...γιατι χθες καθαρισα αρκετες..

και φοβαμαι μη κολησει το μικρο..που δε κανει να παρει φαρμακα για τις ψειρες..

1 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη