Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΜΩΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:  [smilie=binkybaby.g:   [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif] ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ Koritsaki mou,Daphne & cuando!!!!!!!!!!!!!!!!!Σανταλόξυλο you are the next one!!!!!! Πότε πας για χοριακή; H ανεμώνη πού είναι να μας πει και τα δικά της νέα;

 

Όσο για τα δικά μας χθες που πήγαμε στο γιατρό μάς είπε ότι περίπου κοντά στο Πάσχα θα γίνει η εμβρυομεταφορά.Άντε μακάρι να μας βοηθήσει η Παναγία και ο Θεός και να πιάσει με την πρώτη...

 

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια έγκυες και μη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συγνωμη βρε κορίτσια αλλα δεν μπορω να μπαινω συχνα, τι συχνα αραια. και από την στιγμη που δεν ξεκινησα την εξωσωματικη αυτόν τον μηνα,απλα σας διαβαζω γιατι εγω δεν εχω ακομη εμπειριες..........   συγχαρητηρια σε οσες καταφέρατε να γίνει το ονειρο σας αληθινο, στις υπόλοιπες είναι σιγουρο ότι ερχονται τα ευχαριστα, αντε να ελπίζω και εγω . Ευτυχώς εδώ ψεκαζόμαστε μόνο με μπεμπεδοσκονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι και Δαφνη πάρα πολλά συγχαρητήρια και από εμένα και τις καλύτερες ευχες μου για μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!!

και πολύ καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια, στις προσπάθειές σας!!

εγώ 2-3 μέρες δεν μπορούσα να μπω στο site!  

 

εγώ την Κυριακή είχα κάτι ροζ -κοκκινα, σταλες, και απογοητετηκα πάρα πολύ, όμως τη δευτέρα σταμάτησαν και εκανα τεστ και βγήκε αχνά θετικό! όμως Τετάρτη βράδυ ξανάρχισαν και πιο κόκκινα και το βράδυ είχα αρκετό αίμα. χτες το πρωί είχα μόνο κόκκινο στο σκούπισμα και μια μεγάλη απογοήτευση, ήμουν σίγουρη ότι απέβαλα, όμως χτες το απόγευμα μου είπαν ότι είναι θετικό, 45! μήπως είναι πολύ χαμηλό? μου έδωσαν ραντεβού για την άλλη Παρασκευή για υπέρηχο. να προσθέσω ότι κάνω και μια αντιπηκτική ένεση το βραδυ, και αυτ΄΄ο ενισχύει το αίμα, καο ο γιατρός μου ειπε τώρα να παίρνω κ ασπιρίνη!! (λόγω αντιφωσφολιπιδικού συνδρόμου η αλλιώς επίκτητη θρομβοφίλία) οπότε τη βγάζω ξάπλα και προσεύχομαι. τώρα έχω λίγο κόκκινο αίμα μόνο όταν σηκώνομαι για τουαλέτα αλλά φοβάμαι, κορίτσια!! ξέρετε καμιά περίπτωση με αίμα που να τα κατάφερε??

 

κάντε μια προσευχούλα και για μένα, την έχω ανάγκη..

 

να είσαστε καλά και τις καλύτερες ευχές μου μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy μου δεν είναι απαραίτητο να έχει κάποια κοπέλα θρομβοφιλία, εγώ δεν έχω και ο εξωσωματικός μου, μου τις έδωσε απο την αρχή και στον 2ο μήνα όταν έφτασα με έστειλε σε αιματολόγο όπου τώρα με παρακολουθεί κάθε 2 μήνες περίπου με εξετάσεις. Η θρόμβωση μπορεί να συμβεί αν έχεις θρομβοφιλία ή  υπέρβαρη ή ιστορικό μαμας/γιαγιάς άνω των 40 κάτω των 18 κ.α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανεμονι κοπέλα μου σου ευχομαι να τα καταφέρεις καλή μου, εγω είμαι μιά περίπτωση που τα κατάφερε με την αιμορραγία την οποία την έπαθα μια εβδομάδα μετα που εμαθα την εγκυμοσύνη μου, όμως εμένα μου εκοψε την ασπιρίνη και σταμάτησα την αντιπηκτική δυο εικοσιτετράωρα για να ισορροπήσει. Η ασπιρίνη προκαλεί αιμορραγία. και κρατάει δυο μέρες ακόμη στον οργανισμό γι αυτό μου σταμάτησε την ηπαρίνη. 

Σου ευχομαι να τα καταφέρεις και φυσικά αυστηρά ξάπλα, εντελώς, μόνο τουαλέτα και προσεκτικά και αργά.

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!! ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemoni μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και σε σένα!!! Με το καλό το μωράκι! Μην το βάζεις κάτω πολλές κοπέλες είχαν αίμα στην αρχή και όλα πήγαν καλά. Μην κουνιέσαι από το κρεβάτι, πάρε και την προγεστερόνη σου και με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε καλά! Μη στεναχωριέσαι. Η χοριακή μπορεί να είναι χαμηλή, αλλά το θέμα είναι να αυξηθεί όχι να είναι από την αρχή τεράστια! Θα περιμένουμε νέα σου! Μακάρι η Παναγίτσα κι ο Χριστούλης να βοηθήσουν το σποράκι σας!

Stelina μακάρι να πάνε όλα καλά και να πιάσει με την πρώτη το σποράκι! Ποιος ξέρει μπορεί να κλωσάμε μαζί έως τότε!

Κοριτσάκι μου τέλεια τα νέα σου! Τα σποράκια μεγαλώνουν! Λογικά από Δευτέρα θα μπορεί να δει κάτι στον υπέρηχο γιατί έως τότε θα έχεις πάνω από 2000 μονάδες οπότε θα φαίνεται στον υπέρηχο! Ρώτα το γιατρό σου θα ξέρει σίγουρα καλύτερα!

Capy περιμένουμε εντυπώσεις!!

Φιφουλίνα σχετικά με τη φίλη μου δεν ξέρω αν έχει κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία, αλλά στην τελευταία της προσπάθεια που πιάστηκε το σποράκι, ενώ η χοριακή της πήγε 11.000 μετά έπεσε και για το λόγο αυτό ο εξωσωματικός τώρα της λέει να κάνει αντιπηκτικές. Προφανώς αφού κάνει αντιπηκτικές να μη θέλει σαλοσπιρ, αλλά εντύπωση μου έκανε που δεν της έδωσε σαλοσπίρ στις προηγούμενες δύο προσπάθειες.

Η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ έχω κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλία, αλλά σαλοσπιρ είχα πάρει. 

Ποιες είναι οι ενδείξεις για να κάνουμε εξετάσεις για θρομβοφιλία; 

Morouli τι εννοείς όταν λες "ιστορικό μαμας/γιαγιάς άνω των 40 κάτω των 18 κ.α"

Φιλιά

 

ΥΓ ευτυχώς δεν εχω πολύ πήξιμο στη δουλειά σήμερα και προλαβαίνω να γραψω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz εννοώ αν η μαμα/γιαγια είχαν πάθει αποβολή λογω  θρομβοφιλίας, 

Άνω τον 40 και κάτω τοων 18 δίνουν ηπαρίνη λόγω μικρής/μεγάλης ηλικίας προς αποφυγήν προεκλαμψίας.

Εγω γι αυτό τις κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανεμόνι αν έχεις άνθρωπο να σου πάρει αίμα για την χοριακή στο σπίτι ακόμη καλύτερα. Προσπάθησε κοπέλα μου όσο μπορείς να είσαι ήρεμη.

Μην σε ανησυχεί η ακινησία αξίζει την προσπάθεια πίστεψέ με!!!!

 οι ευχές μου κοντά σου!! σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαμός από κίνηση στο forum! ;)

Εγώ εννοείται δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακομη και για να σας πω την αλήθεια, δεν θα αφήσω τον εαυτό μου να το συνειδητοποιήσει γιατί φοβάμαι ότι ξαφνικά θα μου κόψουν το όνειρο... είναι πολύυυ νωρίς ακόμη.. προσεύχομαι να πάνε όλα καλά αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο....

Για διδυμάκια δεν το κόβω γιατί η χοριακή δεν ήταν και τόσο υψηλή (είχα βάλει 5 ημερών βλαστοκύστες) ας είναι ένα και καλό! :)

 

koritsaki mou  η χοριακή έχει πάρει την ανηφορά! τέλεια! μια χαρά θα δείξει ο υπέρηχος την άλλη βδομάδα! (η αδερφή σου σου έφερε όχι μόνο μπεμπεδόσκονη αλλά και διδυμόσκονη :) )

anemoni μου συγχαρητήρια!!! το 45 είναι θετικό! το αν είναι χαμηλό μόνο ο γιατρός σου ξέρει να το στο πει.. δεν θα κάνει επαναληπτική? μήπως πρέπει να πάρεις επιπλέον προγεστερόνη?

santaloxilo τα άσπρα υγρά είναι λίγο ..undefined κατάσταση... μη σε ρίχνει.. είναι νωρίς ακόμη να σημαίνουν κάτι.. σου εύχομαι τα επιθυμητό βεβαίως βεβαίως σε μερικές μέρες!

morouli αφού το ελέγχετε το θέμα με την πηκτικότητα όλα καλά.. όπως σου ειπαν και τα κορίτσια όταν αλλάζει το βάρος αλλάζει και η δοσολογία.. οπότε μην αγχώνεσαι...

cuando είσαι η ευχάριστη έκπληξη! συγχαρητήρια!!!!! (αν επιτρέπεται το πρόβλημα υπήρχε σε σένα ή στο σύζυγο? δεν θυμάμαι τι είχες γράψει παλιότερα.. για να παίρνουν θάρρος όσες έχουν αντίστοιχο θέμα ρωτάω)

Diaz εγώ έχω ένα παράγοντα θρομβοφιλίας από τις μοριακές εξετάσεις που έχω κάνει και μετά την εμβρυομεταφορά κάνω καθημερινή ένεση ηπαρίνης και παίρνω και salospir (σε όλες τις εξωσωματικές μου)

st3llina φτάνει ο καιρός! απίστευτο?? να πανε όλα καλά!

 

Και εννοείται σε όλα τα κορίτσια καλή επιτυχία και να γεμίσουμε εγκυούλες και μωράκια όλες μας σύντομα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι οτι δεν μας ειχαν βρει κανενα προβλημα αλλα παρ'ολαυτα μωρο δεν ερχοταν..με τιποτα..ειχα αποκλεισει τη φυσικη οδο..η σπερματεγχυση ηταν το σπρωξιματακι που χρειαζομασταν τοτε για να παρει μπρος η μηχανη..εχω φιλη ομως η οποια εκανε εξωσωματικη το πρωτο (λογω σπερματος κυριως) και επισης το δευτερο ηρθε μονο του φυσιολογικα και παρα πολυ γρηγορα..πριν χρονισει το παιδακι της.5 περιοδους προλαβε να απολαυσει κι εγω 6 η αληθεια ειναι..εγινε αυτο που γελουσα καποτε κι ελεγα δε γινεται..αυτο με τη μια φορα σε ασχετες μερες.Αλλα οταν δεν υπαρχει ο παραγοντας αγχος θερμοκρασιες κλπ ερχεται..και συμπτωματα 0...ηταν μεγαλη εκπληξη αν και θελαμε σιγουρα αδερφακι καποια στιγμη.Ελπιζω να πανε ολα καλα σε ολες και καμια να μην το βαζει κατω.Επισης τον παραγοντα αγχος τον γελουσα γιατι θεωρουσα οτι ειναι αδυνατο να το αποβαλλεις.Οταν εχεις ομως ενα παιδακι ηδη ειναι πιο ευκολο. Δεν ειχαμε προλαβει να το σκεφτουμε η να ανησυχησουμε.Δεν θελαμε να ξαναπερασουμε τα ιδια αγχη και το πρωτο παιδι δεν σε αφηνει να σκεφτεις καθολου..χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και τη θετική σας σκέψη!! η ξαπλα δε με πειράζει, άλλωστε νιώθω και κουρασμένη από την προγεστερόνη..παίρνω3 των 200 καθημερινα.

 

 πριν λίγο όμως έκανα ένα τεστάκι και η αχνή γραμμούλα ήταν λίγο πιο σκούρα και χάρηκα. μήπως ξέρει καμία, νομίζω, αν όλα πάνε καλά, πρώτα ο Θεός, για να δει κανείς σάκο η χοριακή πρέπει να είναι πάνω από 1000? αν είναι έτσι, στην περίπτωσή μου που είχα45 δεν προλαβαίνει να ανεβεί τόσο πολύ ωςτην άλλη Παρασκευή που μου έκλεισαν ραντεβού για υπέρηχο??

 

και πάλι συχγαρητηρια στα άλλα κορίτσια και με  το καλό και ΟΛΕΣ οι υπολοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemoni μου συγχαρητήρια κοριτσι μου!!!σου εύχομαι όλα να πανε καλα κ να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Να είσαι ξάπλα όπως λένε κ τα κορίτσια!

Πω πω έχουμε 3 στα 3 κορίτσια!!!!

Stellina μου τέλεια!εύχομαι όλα να πανε καλα!!!!

Morouli μουδεν το ηξερα πως περνεις όλα αυτά χωρίς να εχεις θρομβοφιλια...

Μολις πήρα mail με τα αποτελεσματα των μισών αιματολογικών εξετάσεων που μου εδωσε η αιματολογος μου κ το anti β2 IgM είναι θετικό...περνω τηλ την αιματολογο να δω τι σημαίνει αλλά δεν το σηκώνει...τι σημαίνει αυτό ρε κορίτσια?προσπάθησα να βρω κάτι στο internet αλλά δεν βγάζω ακρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι χαμος δε προλαβαινω σε ποια να πρωτοευχηθω!!!!

Cuando μας τι ευχαριστη εκπληξη σας εκανε το μπεμπεκι!!! Αχ μακαρι σε ολα τα σπιτικα να ρχονται ετσι ωραια και χαλαρα τα μωρακια χωρις κοπο δακρυα και απογοητευσεις...

Με το καλο!!!

Ανεμωνη συγχαρητηρια κοριτσακι μου με πιστη και υπομονη πιστευω ολα θα πανε καλα.

Εχετε ολες τις ευχες της Μικας μιλησαμε το απογευμα.Εχει θεμα με το λογαριασμο της και την πεταει εξω....4 Απριλιου η Β επιπεδου της και....πειναει!!!!! Χα χα

Diazaki Stellina και Santaloxilo συρτε το χορο των επιτυχιων!!

Νιαου νιαου who are you;;

Εχασα τη μπαλα...πληθυνατε επικυνδινα.

Και γω επαιρνα salospir prezolon ultrogestan felicine και σιδηρο μεχρι την αυχενικη.Θρομβοφιλια δεν εχω ομως.ετσι ηταν οι οδηγιες του γιατρου...

Koritsaki mou....πηρες φορα....με το καλο...

Και τοτε που πετυχα εγω πριν 4 χρονια θυμαμαι ηταν μια περιοδος που καποια εκανε την αρχη και πετυχαιναμε ολες μετα σα ντομινο...η γκαστριτιδα ειναι κολλητικη λεμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΜΟΝΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΕ ΤΙ ΦΟΡΑ ΕΧΟΥΝΜΕ ΠΑΡΕΙ...ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΟΒΩ ΚΟΥΤΣΑΛΟΓΟ ΧΑΧΑΧΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΕΜΟΝΗ ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΙς ΚΑΤΩ Η ΒΑΣΙΚΑ ΒΑΛΕ ΚΑΤΩ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ...ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΚΙΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙς ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΗς ΓΕΙΤΟΝΙΑς ΑΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΝΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΟ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ..ΚΛΑΨΟΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΙΣΩς ΕΡΘΕΙ ΚΙ Η ΙΔΙΑ Η ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟς...ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mardio νομιζω η Sweety ηταν τοτε σε σας που εμεινε εγγυος και πηρε φορα το ποστ,

Αφου ειναι καλα το Mikaki οκ, πειναει ε ; Καταλαβα η διαιτα θα εχει παει κατα κουζινα ψυγειο κλπ! Χαχαχα

Κοντα θα κανουμε την β επιπεδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo εσυ μου θυμιζεις παρα πολυ την Cuando στις προσπαθειες αν μπορουσα να σου βρω πριν 2 χρονια + τα γραφωμενα της θα εβλεπες τιις ομοιοτητες! Οποτε και εσυ θα τα καταφερεις θα το δεις!!! Στο ευχομαι πραγματικα. Αν δεν ηταν η cuando θα ελεγα οτι αδικα πεδευεσαι!! Αλλα οχι εσυ θα τα καταφερεις γιατι ολα ειναι με το μερος σου! Αρα κουτσαλογο θα κλεισεις αυτον τον μηνα ομορφα και θα ανοιξεις δρομο για τον επομενο μηνα στα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ξύπνησα απο τα χαράματα πάλι.. όχι ότι πολυκοιμήθηκα.. κατά τη 1 άρχισε να χτυπάει ο συναγερμός (κάποια επαφή "τα παιξε") και πετάχτηκα! μετά δεν μπορούσε να γίνει επικοινωνία με την εταιρεία που τον παρακολουθεί και όταν μιλήσαμε μου είπαν ότι είχαν ήδη καλέσει την αστυνομία! και περιμέναμε για να τους πούμε ότι τελικά δεν ήταν κάτι! προσπάθησα να ξανακοιμηθώ με χίλια ζόρια ... ε, στις 7 ξύπνησα! το κεφάλι μου είναι σε μια περίεργη κατάσταση, όλο σκέφτεται τι θα γίνει (θα μου πείτε και που σκέφτομαι μπορώ να κάνω κάτι? όχι αλλά.. απλά δεν σταματάει να μου μιλάει! - το κεφάλι μου βεβαίως βεβαίως ;) ) ουφ!

 

mardio μακάρι να πήρε μπρος το φορουμ και να έχουμε μόνο ευχάριστα από δω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν συμβαίνει κάτι!

Απλά έχω 2 αποβολές στο ιστορικό (1η στη 7w ανεμβρυική κύση, 2η στη 12w υδρανεγκεφαλίαση) και αναρωτιέμαι τώρα πώς θα εξελιχθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σκεφτεσαι αρνητικα, ειχατε ψαξει γιατι συνεβει; Εφταιγε κατι;

Οπως και να εχει μεινε ηρεμη ψυχραιμη οσο μπορεις, εκπαιδευσαι τον εαυτο σου, διωχνε τις σκεψεις οταν ερχονται μην τις αφηνεις να εξελιχθουν!

Και επειδη δεν προκειτε να ηρεμησουμε μεχρι να γεννησουμε τουλαχιστον ασε αυτο το παρελθον πισω και μην το συσχετιζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μενα!

 

Κι άλλη εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ανεμονη μου!!!!!!!!Σκεψου θετικα κι όλα καλα! Κι εγω με χοριακη 50 ξεκινησα και μετα πηρα φορα και τριπλασιαζοταν. Η αληθεια είναι ότι εμενα με πηραν για υπερηχο όταν περασε το 1500 και χρειαστηκαν 2 βδομάδες γι αυτό αλλα ο γιατρος θα ξερει για να σου ειπε ετσι.Ξεκουρασου και κανε ομορφες σκεψεις. Χαιδεψε και την κοιλιτσα σου λιγο να νιωσει το εμβρυακι την αγαπη σου!

 

δαφνη μου νομιζω ότι αν δεν εχει τυχει σε καποια δεν μπορει να μπει στη θεση σου. Απ τη νυφη μου που ειχε 2 αποβολες ξερω ότι ειχε κι αυτή πολύ αγχος μεχρι να ξεπερασει το μηνα της τελευταιας αποβολης και ηρεμισει. Προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε ευχαριστουν γι αυτές τις βδομάδες για να ξεχνιεσαι και οσο μπορεις κανε θετικες σκεψεις!Τωρα εφτιαξε κι ο καιρος οποτε νομιζω ότι αυτό φτιαχνει περισσοτερο τη διαθεση και οι βολτουλες με αγαπημενα προσωπα επισης!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα!!

anemoni ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

ειδες και η candycrash που ξεκινησε και αυτη με χαμηλη χοριακη και ολα πηγαν καλα?μεινε ξαπλα και ολα θα πανε καλα!!

daphne μου δυστηχως και εγω τετοιες σκεψεις κανω γι αυτο σε καταλαβαινω απολυτα!τρεμω στην ιδεα να ειναι διδυμακια γιατι φοβαμαι οτι δε θα μπορεσω να τα κρατησω!!τι να πω,ο θεος να μας βοηθησει ολες μας!

 

κοριτσακια μου εγω θα παω για υπερηχο την τριτη το απογευμα!εχω μια αγωνια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα!!!! τι ευχαριστες εκπλήξεις διαβαζω! Με συγκινήσατε τοσο πολύ!

Koritsaki mou συγχαρητηρια μην μου αγχωνεσαι όλα θα πανε μια χαρα!

Daphne περασες τοσα μα ηρθε η εγκυμοσύνη που θα σε κανει μανουλα γλυκεια μου με το καλο ήρεμα και όλα θα ερθουν όπως πρεπει!

Cuando με κατασυγκίνησες τι καλα μπραβο πολύ το χαρηκα με το καλο!!!!

Anemoni μην αγχωνεσαι θα φορτσαρει η χοριακη αν δεν εχεις αιματακι όλα θα είναι καλα συγχαρητηρια!

Κοριτσια και οι επομενες με το καλο!!!

Εμεις μεγαλώνουμε ειμαστε μια χαρα πια αλλα δεν μενει και πολυς χρονος! Δοξα το θεο!!! ολες θα γινουμε μανουλες λίγο υπομονη κορίτσια και τα κάλήτερα ερχονται θα το δειτε!!!!

Φιλια πολλα σας σκέφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

χαίρομαι πολύ-πολύ για τις χοριακές!!!!!!Προσεύχομαι για σας όλα να πάνε καλά αλλά δεν θέλω να μου αγχώνεστε...ξέρουμε πως το άγχος δεν είναι καλός παράγοντας.Προσπαθήστε να κάνετε πράγματα που σας ευχαριστούν κ να απασχολείτε το μυαλουδάκι σαςμε ευχάριστα πράγματα κ σκέψεις!

Ήρθε λοιπόν η ώρα να σας γράψω για την επίσκεψή μας στο νέο κέντρο εξωσωματικής!

Πήγαμε Τρίτη,μας περίμενε εκεί μια φίλη μου η οποία δουλεύει στο κέντρο αυτό.

Συμπληρώσαμε 1 ερωτηματολόγιο κ μετά απο λίγο μας φωνάξανε να μιλήσουμε με τον γιατρό!Μιλήσαμε για 45-50 λεπτά,μου έλυσε όοολες τις απορίες,είδε όλες μας τις εξετάσεις,ήτανε πολύ καλός μαζί μας κ ο άνθρωπος γενικότερα φάνηκε να έχει πολλή εμπειρία!Του εξήγησα πως δεν έχω παράπονο απο τον γιατρό μου αλλά απο τις εμβρυολόγους στα κέντρα με τα οποία συνεργάζεται.Μου είπε πως ο γιατρός μου είναι πολύ καλός επιστήμονας κ άνθρωπος,πως τον γνωρίζει προσωπικά κ θα ήθελε να βρεθούνε απο κοντά για να συζητήσουνε για την περίπτωσή μας!Τα επόμενα βήματα είναι τα εξής.Θα χάσω κ άλλο βάρος,θα πάρουμε κ οι 2 μας τισ βιταμίνες profertil για 3 μήνες,θα κάνουμε υστεροσκόπηση 1 μήνα πριν την εξωσωματική(θα στείλει ίνες για καλλιέργια,θα αφαιρέσει πολυποδάκια κτλ εφόσον βρει κάτι κ θα κάνει μια ελαφριά απόξεση για να ανανεωθεί κ να αιματωθεί καλύτερα η μήτρα!

Τις βιταμίνες θα τις έχω την τετάρτη κ χάνω σιγά σιγά κιλά με την βοήθεια της διατροφολόγου.

Περιμένω τα υπόλοιπα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές της αιματολόγου την άλλη παρασκευή.τα πρώτα αποτελέσματα ήτανε όλα καλά εκτός απο το anti β2 GPI(IgM) που βγήκε θετικό.την πέρνω τηλ να μου πει τι σημαίνει αλλά με ενημερώσανε πως λέιπει σε ταξίδι .

Τον επόμενο μήνα στα μέσα του κύκλου μου θα επισκεφτώ τον 1ο γυναικολόγο μου κ θα είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί του.Θα του πω πως δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο απο αυτόν αλλά απο τα κέντρα με τα οποία συνεργάζεται,θα συνεχίσει να είναι ο γιατρός μου (όπως είναι κ της μαμάς μου κ της αδερφής μου)κ αν μέινω έγκυος με το καλό εκείνος θέλω να με παρακολουθεί.

μου έχει φερθεί τόσο μα τόσο καλά που δεν τον αλλάζω με τπτ απο γιατρό!Μακάρι να θελήσει να συνεργαστεί με τον καινούργιο εξωσωματικό.Θα το ήθελα πολύ!

Αυτά κοριτσάκια μου...συγνώμη αν σας ζάλισα με το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να μοιραστώ τις εμπειρίες κ τις σκέψεις μου μαζί σας!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...