Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες από το εξαφανισμένο mystiko! Λοιπόν είχα τις μαύρες μου γιατί η πρώτη μου εξωσωματικη απέτυχε! Πέρασα ένα πολύ καταθλιπτικό σαβ/κο σε σημείο που κόντεψα να χωρίσω από τον σύντροφό μου γιατί μου έφταιγαν όλα! Εσείς, βεβαια, μην επηρεαζεστε από μενα, διοτι το μεγαλο προβλημα μου ειναι η ηλικια μου (46 ετών) ενω εσεις ειστε ολες νεοτερες. Καλη επιτυχια σε ολες σας και σε μενα αν το ξανατολμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mystiko μου μην απελπιζεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! πρωτη προσπαθεια ηταν ! θα ερθουν και αλλες!!

46 εισαι,δεν εισαι και 60!!!! εχουν κανει εξωσωματικες παρα πολλες και πολυ μεγαλυτερες απο σενα.

χαλαρα και πηγαινε για αλλα !!!!!!!!!!

και μην χανεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστω πολυ για τα παρηγορα λογια σου! Το κακο ειναι οτι φαινομαι πολυ νεωτερη απο την ηλικια μου αλλα τα 2 εμβρυακια μου  δεν τα ξεγελασα και τελικα δεν ευδοκίμησαν! Θα ηθελα να πετυχει η επομενη εξωσωματικη μου αλλα με δικα μου ωαρια και μόνο. Αυτο ομως ειναι πολυ δυσκολο (παρολο που παραγω ακομη ωαρια) γιατι η ηλικια ειναι εχθρος τους// Δεν ξερω, θα δούμε τι θα γινει... Ευχαριστώ και πάλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μη με ευχαριστεις!!!!!!!!! ο,τι ειπα ,ισχυει - δεν τα ειπα απλα για παρηγορια

σκεψου οτι υπαρχουν πολλες γυναικες και πολυ νεοτερες που δεν κανουν καν ωαρια!!!!

ολες εδω εχουμε καποια εμποδια που δε γινομαστε μανουλες - το θεμα ειναι να το πιστευεις και να επιμενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο πολυποδα και την αποξεση  - αναμενω την περιοδο μου!!!!!!!!!!!!!!!η οποια δε λεει να ερθει!!!!!!!!!!!!! θα πρεπει να περιμενουμε 2 περιοδους πριν καν σκεφτουμε οποια κινηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι βλακειες ειναι αυτες ειμαι 46 και αν προλαβω και ποτε και τι μια χαρα θα προλαβεις..οκ δεν εχεις την πολυτελεια να καστεις να συνελθεις κανα 6 μηνο αλλα αυτο ειναι μονο η διαφορα...σημερα οι γυναικες κανουν παιδια πολυ λεγαλυτερες...αν το αγχος σου ειναι τα ωαρια μπορεις να τα καταψυξεις αν και κοβω το λαιμο μου οτι θα πετυχεις στην επομενη..και δεν στο λεω για παρηγορια αλλα γιατι πραγματικα πιστευω πως λειτουργει περιεργα σε ολες τις πρωτιες ο οργανισμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!

mardio σε ευχαριστω παρα πολυ και φυσικα χρειαζομαι τις προσευχες απο σας που ξερετε πολυ καλα τι περναμε!ωραια η προσευχουλα!!

mystiko συμφωνω με τα υπολοιπα κοριτσια!και εγω μη νομιζεις ειμαι 40 χρονων!ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις φτανει να μην τα παρατησεις!

prasini χαιρομαι για σενα και που ξερεις μπορει να ερθει και το μωρακι!!ειδες που πηγαν ολα καλα με τη δουλεια?καλη αρχη στη νεα σου δουλεια και με το καλο να σου ερθει και η περιοδος να προχωρησεις!!

daphne Μου καλη επιτυχια για αυριο κοριτσακι μου!!ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μια τεραστια χοριακη!!θα περιμενω τα νεα σου!!

 

κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις ευχες σας και για τη θετικη σας ενεργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τοση ωρα εγραφα και χαθηκανε!!

mardio σε ευχαριστω πολυ και σιγουρα χρειαζομαι τις προσευχες απο σας που ξερετε πολυ καλα τι περναμε!ωραια η προσευχουλα σας!! 

mystiko λυπαμαι αλλα καλα στα λενε τα κοριτσια!!μικρες κοπελιτσες δεν τα καταφερνουν με την πρωτη!ξερω οτι ο χρονος δεν ειναι ο καλυτερος μας φιλος αλλα ο επιμενων νικα!προχωρα και θα τα καταφερεις!!

prasini χαιρομαι για σενα και που ξερεις μπορει να ερθει τωρα και το μωρακι!ειδες που πηγαν ολα καλα με τη δουλεια?καλη αρχη και με το καλο να σου ερθει και η περιοδος για να προχωρησεις!!

daphne μου καλη επιτυχια για αυριο και σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου μια τεραστια χοριακη!!θα περιμενω τα νεα σου!!

 

κοριτσια μου σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας και για τη θετικη σας ενεργεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου και από εμένα!

 

Καταρχήν εύχομαι θετικότατες και τεράστιες χοριακές ++++++++++++++++++ για τις Δάφνη.κοριτσάκι μου και σανταλόξυλο!!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μέσα από την καρδιά μου να γίνετε σύντομα μανούλες αυτή τη φορά χωρίς άλλη ταλαιπωρία -ψυχική κυρίως.

 

Επίσης να πω στο Μυστικό να μην το βάζει κάτω-μια κουβέντα είναι θα μου πεις - αλλά ο επιμένων νικά,έτσι δε λένε; Μία ακόμη προσπάθεια ίσως να είναι η τυχερή και αυτό που επιθυμείς να γίνεις μανούλα να γίνει σύντομα όσο και αν δεν το πολυπιστεύεις τώρα.

 

Για τις άλλες κοπέλες εύχομαι τα καλύτερα σε όποια φάση είναι η κάθε μία γιατί είμαστε και πολλές και έχω μέρες να μπω και δεν καλοθυμάμαι τι και πώς.

 

Όσο για τη δική μας περίπτωση ήρθε η στιγμή να σας ανακοινώσω ότι βγήκε σήμερα η απόφαση του δικαστηρίου που μας δίνει το οκ για να προχωρήσουμε σε ωοληψία και εμβρυομεταφορά αργότερα σε μένα!!!Την Πέμπτη  απόγευμα που έχουμε ραντεβού με το γιατρό θα σας γράψω τα νεότερα.Δεν το πιστεύω ότι βγήκε τόσο γρήγορα η απόφαση,με είχαν φοβίσει εκεί στο δικαστήριο που με ρωτούσαν συνέχεια με δυσπιστία αν είμαι σίγουρη γι΄αυτό που πάω να κάνω κι αν έχω συνειδητοποιήσει ότι το παιδί δε θα είναι δικό μου.Ευτυχώς όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Έχω ξεκινήσει και δουλειά αυτή τη βδομάδα και όταν γυρνάω ξαπλώνω για να ξεκουράζομαι..

η ψυχολογία περίεργη, κάτι πονάκια από δω και από κει πάνε και έρχονται (χάθηκαν να δώσουν ένα σήμα?)

Χοριακή τελικά την Πέμπτη.. (ας πάω μια μέρα νωρίτερα όχι 2...)

 

Mystiko, να σου πω ένα mystiko, ούτε και γω πέτυχα με την 1η και ας είμαι μικρότερη.. αλλά είμαι εδώ και συνεχίζω όσο μπορώ.. νομίζω μπορείς ακόμη.. τι λές? ψηλά το κεφάλι και συνεχίζουμε! αφού παράγεις ωάρια είναι πολύυυ βασικό! Κοίτα μήπως σε φυσικό κύκλο μαζέψετε καλύτερης ίσως ποιότητας ωαρια.. ψάξτο λίγο και συνέχισε!

 

koritsaki mou καλή επιτυχία αύριο! ελπίζω να σύρεις το χορό με καλά νέα! ;)

 

Φιλιά σε όλες! πάω να φτιάξω φαγάκι για αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!γράφω από κινητό ένα ολόκληρο κατεβατό κ μολις πάτησα κάτι κ τα έσβησα όλα!γκρρρρρρρ....

Θα ευχηθώ θετικοτατα αποτελεσματα σε koritsaki mou k Daphne όπως κ στο santaloxilo μας!

Stellina επιτελους κοριτσι μου!όλα καλα να πανε!

Mystiko μου ξεχνά τα παλιά κ παμε γι αλλα!!!πελάτισσα του γιατρού μου μολις γέννησε δίδυμα αγοράκια κ είναι 46!με θεληση ,υπομονή κ επιμονή όλα καλα θα πανε!

MIKA,MARDIO,fifoulina,prasini,rose,morouli κ τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε?

Εγώ σημερα εδωσα αιμα (15 φυαλιδια)για επαναληπτικές θρομβοφιλιας κ αυτοάνοσα κ μετά συναντήθηκα με τον γιατρό μου στην κλινική που ξεγεννουσε μια κυρία!

Συζητήσαμε πολύ κ μου ειπε ότι ακριβως ήθελα να ακουσω!μου πρότεινε υστεροσκόπηση 1 μηνα πριν την εξωσωματικη την οποία θα κάνει δωρεαν κ θα πληρωσω μόνο κλινική 200€!!!επίσης πρότεινε κάποιες μετατροπές στο πρωτόκολλο που θα ακολουθήσουμε ώστε να συγχρονιστουν τα ωάρια μου ...αχ είναι τοσο μα τοσο καλός...αλλα κάτι δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη τα κεντρα εξ/κης με τα οποία συνεργάζεται...πραγματικα δεν ξέρω τι να κανω...αυριο έχω ραντεβού σε άλλο κέντρο εξ/κης με άλλον γιατρό που θεωρούνται κορυφή!

Ελπίζω να μην μπερδευτω περισσότερο!

Επίσης θα αγοράσω τις βιταμίνες profertil για μένα κ για τον άντρα μου,λένε πως είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί!είναι ακριβουτσικες αλλά ελπίζω να αξίζουν τα λεφτά τους!

Αυτά τα νεα μου κοριτσακια!σας φιλώ γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα βιαστικα μονο κ μονο για να σας φυσηξω κοριτσια μου και αυριο να εχουμε ευχαριστα και θετικοτατα αποτελεσματα..φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο την μικρη μου και μενα!!!

φιλια πολλα σε ολες θα μπω να δω νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Το σίγουρο ειναι οτι θα ξαναπροσπαθήσω, άλλη μια ζαριά είπα, ίσως ειμαι πιο τυχερή αυτή τη φορά. Όσον αφορά στο θέμα της κατάψυξης ωαρίων ο γιατρος μου ειπε οτι αυτο γινεται με μαξιμουμ ηλικια τα 35 έτη. Θα ηρεμήσω λίγο. ούτως ή αλλως ακομη ΔΕΝ εχω αδιαθετησει (δηλαδη εχω την πολυποθητη καθυστερηση αλλα χωρίς εγκυμοσύνη) και μετα΄όπως είπατε, βουρ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια, πως ειστε;

Κοριτσακι μου τι νεα από τη χοριακη;Σου ευχομαι πραγματικα μεσα απ την καρδια μου να είναι +++++++++++++++

Εμενα χθες το βραδυ με επιασαν πονοι περιοδου και ο γιατρος μου ειπε ότι είναι από την κουραση και να ξεκουραστω οποτε για 2 μερες θα είμαι στο κρεβατακι μου! Η αληθεια είναι ότι ανησυχισα λιγο γιατι μου ειπε ότι μπορει να οδηγησουν σε συσπασεις αλλα απ την άλλη σκέφτομαι ότι χθες αλλαξα μηνα οποτε μηπως είναι απ αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου και Δάφνη μου περιμένω με αγωνία τα νέα σας! Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!  :ympray:  :ympray:  :ympray: 

Santaloxilo εσύ ξεκούραση και υπομονή λίγες μερούλες ακόμα! Μακάρι να έχεις κι εσύ ευχάριστα!

Candycrash όταν αλλάζουμε μήνα η αλήθεια είναι ότι έχουμε λίγες ενοχλήσεις παραπάνω αλλά καλό θα είναι να ξεκουράζεσαι και γενικά να μην ζορίζεσαι για τίποτα. Δυστυχώς δεν το καταλαβαίνουμε παρά μόνο όταν γεννηθεί το μωράκι μας. Κι εγώ εκ τψν υστέρων λέω ότι αν με το καλό μείνω πάλι έγκυος θα προσέχω πολύ περισσότερο από την πρώτη φορά. 

Capy μην αγχώνεσαι,θα τη βρεις την άκρη. Το παν είναι να σε εμπνέει ο γιατρός και κατά τη γνώμη μου σημαντικό ρόλο παίζει και ο εμβρυοόγος. Να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα έρχονται.

Stelina και Mystiko εύχομαι η επόμενη σας προσπάθεια να φέρει το πολυπόθητο μπεμπέ. Μην το βάζετε κάτε. Ο επιμένων νικά! Στελίνα τουλάχιστον ξεμπέρδεψες με το γραφειοκρατικό κομμάτι. Mystiko όσον αφορά στην κατάψυξη ωαρίων ξέρω από φίλη μου ότι καταψύει ωάρια σε φυσικούς κύκλους και είναι ήδη 40 χρονών. 

Ροζάκι μου φιλιά πολλά στο κοριτσάκι σου και σε σένα φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου διαβασα στα γρηγορα τα μηνυματα σας και θα σας απαντησω μολις μπορεσω!

κοριτσια μου ειναι ΘΕΤΙΚΟΟΟΟΟ!!499!!!

 

σας ευχαριστω ολες!!μου φερανε γουρι τα μωρα μας,τα φαρμακα που μου τα δωσανε οι κοπελες μεσα απο την καρδια της και εσεις με τη θετικη σας ενεργεια!!

επαναληπτικη την παρασκευη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou  ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause: Μπράβο! Πολύ το χάρηκα!!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Με το καλό να υποδεχτείς το/τα μωράκι/κια σου! Μπράβο και πάλι μπράβο! Όλα να πάνε τέλεια!

Δάφνη και σανταλόξυλο έρχεται και η σειρά σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki mou  ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause:  :ymapplause: Μπράβο! Πολύ το χάρηκα!!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Με το καλό να υποδεχτείς το/τα μωράκι/κια σου! Μπράβο και πάλι μπράβο! Όλα να πάνε τέλεια!

Δάφνη και σανταλόξυλο έρχεται και η σειρά σας!!!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου και σου ευχομαι και σενα με το καλο να ξεκινησεις για το δευτερο μωρακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααααααααααααααααααα κοριτσακι μου ποσο με συγκινησες ρεεεεεεε

απο το πρωι μπαίνω με αγωνιαααααααα  να διαβασω!!!! ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΡΕ ΣΥ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟ

Κάτι μου λέει το νουμερο για δύδιμααααααα.

Να είσαι καλά κοπέλα μου!! μΙΑ ΤΕΛΕΙΌΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ.

ΑΧ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗΗΗΗΗ.

Ενα μεγάλο μπράβο ξανα, το αξίζεις κοπέλα μου. Να προσέχεις τώρα ναι?

[smilie=sign17.gif]  [smilie=sign19.gif]  

   [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]  [smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...