Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Ε μα Santaloxilo καλα στα πε ο γιατρος 36 οχι 48 και μενουν 12 αυτο ειναι γριφος οχι προσπαθεια για παιδι...ακολουθα εντολες...καλη επιτυχια!!!

Ανεμωνη welcome καλη επιτυχια και σε σενα...δε πειραζει που ειναι ενα το εμβρυακι...γουρλιδικο να ναι και αποκτα αδερφακι αργοτερα...

Koritsaki και daphne πως ειστε; παλευεται η αναμονη;

Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια! εύχομαι σε όλες σας καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας!!!

γράφω πρώτη φορά σε φόρουμ, και είμαι στην έβδομη μέρα από την πρώτη μου εμβρυομεταφορά, με μόνο 1 ωάριο (3 είχαν γίνει, το 1 κύστη, το άλλο δεν μπόρεσαν να το πιάσουν γιατί η μία ωοθήκη μου είναι λίγο πιο ψηλά!). είχαμε όμως ένα καλό εμβρυακι, και έχω τις ελπίδες μου!! την άλλη πέμπτη τα αποτελέσματα.. έχω κάποια αγωνία!!! σας παρακαλώ, κάντε μια μικρή προσευχούλα και για μένα! η ιδεα σας για το φόρουμ πολύ καλή, να είστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη!!

 

καλως ηρθες στο παρεακι μας και σου ευχομαι μια θετικη χοριακη!!μα και βεβαια εχεις ελπιδες,ενα εμβρυακι θελουμε!!και εγω θα κανω χοριακη την αλλη τεταρτη!!μακαρι να εχουμε θετικα αποτελεσματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα Santaloxilo καλα στα πε ο γιατρος 36 οχι 48 και μενουν 12 αυτο ειναι γριφος οχι προσπαθεια για παιδι...ακολουθα εντολες...καλη επιτυχια!!!

Ανεμωνη welcome καλη επιτυχια και σε σενα...δε πειραζει που ειναι ενα το εμβρυακι...γουρλιδικο να ναι και αποκτα αδερφακι αργοτερα...

Koritsaki και daphne πως ειστε; παλευεται η αναμονη;

Φιλια σε ολες!!

 

κοριτσακι μου με τα διδυμα οπως ξερεις καλυτερα εσυ δε μου μενει και πολυς χρονος για να σκεφτω και πολλα!το καλο ειναι οτι δε μου μενει πολυς χρονος να σκεφτω αρνητικα!!βρε κοριτσι μου εσυ ειχες βοηθεια?

 

daphne μου εσυ τι κανεις?πως τα περνας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

morouli        : ΠΗΤ : 5/8/2014 -  αγόρι
ΜΙΚΑ            : ΠΗΤ : 31/7/2014 (twins! -αγοράκι-κοριτσάκι)
candycrash : ΠΗΤ:  7/2014

natasa K.  (διδυμομανούλα)

 

capy : κοιτάμε μπροστά και πάμε γι'αλλα!
santaloxilo :κοιτάμε μπροστά και πάμε γι'αλλα!

koritsaki mou εμβρυομεταφορά 28/2. Χοριακή: 12 /3

daphne_b:  εμβρυομεταφορά 28/2. Χοριακή: 14 /3 (λέει ο γιατρός, κατά τις 12 θα παώ  :) )
fifoulina  : κοιτάμε μπροστά και πάμε γι'αλλα!
rianna : υστεροσκόπηση-τσεκ! πάμε για το επόμενο στάδιο!
prasini : μετά την απόξεση ετοιμάζουμε το έδαφος!

st3llina : αναμένοντας την απόφαση για να ξεκινήσει

Mystiko : εμβρυομεταφορά 24/2. Χοριακή: ??/3

Milina78: πάμε για εμβρυομεταφορά τον επόμενο μήνα

anemoni:αναμονη για θετικη χοριακη 13/3

rose (προσφάτως μανούλα!)κοριτσακι
jannolino (προσφάτως μανούλα!)αγορακι
labrinip (2 παιδάκια)κοριτσακι-αγορακι
Mardio (διδυμομανούλα)κοριτσακια

 

κοριτσια μου προσθεσα την αnemoni!αν θελετε καντε οποια διορθωση θελετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, σας ευχαριστώ πολύ, κορίτσια!!! μου δίνεται πολύ θάρρος και συμπαράσταση!! Santaloxilo σἐυχαριστώ πολύ!! εύχομαι σύντομα να πάνε πολύ καλά τα πράγματα για σένα!! και Mardio κι εσένα και να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου!!!  Koritsaki mou, πόλύ καλή επιτυχία την άλλη Τετάρτη! εύχομαι να είναι από τις πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής σου!!! Βλέπω είμαστε μαζί και με τη daphne_b  και με την mystiko! καλή μας επιτυχία λοιπόν, και σε όλα τα κορίτσια που θα ξαναπροσπαθήσουν σύντομα!!

 

να είστε καλά, κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!

Πόπο! δεν παλεύεται αυτή η αναμονή! Το βράδυ ήταν τραγικό, ξύπνησα τα χαράματα και δεν μου κολλούσε ύπνος με τπτ! Χθες είχα να κάνω και μια ακόμη ένεση προγεστερόνης και δεν έβρισκα φαρμακοποιό να μου την κάνει (οι περισσότεροι που δουλεύουν μάλλον είναι απλοί υπάλληλοι-πωλητές και μου λέγαν ότι δεν μπορούν) οπότε θα πάω σήμερα το απόγευμα στο φαρμακοποιο μας :) (έχω βρει έναν 5΄ με το αυτοκίνητο που προμηθεύομαι όοοολα αυτά τα φάρμακα) να τελειώνω και με αυτό.

Έχω διαβάσει σχεδόν απνευστί την "ψηλικατζού" αλλά το βιβλίο τελειώνει και σε αφήνει στη μέση.. χωρίς να έχει δηλαδή επιτευχθεί ο σκοπός.. θα ήθελα να διαβάσω και τη συνέχεια - η κοπέλα γράφει πολύ ωραία - αν και ενημερώθηκα ότι τελικά απέκτησε 2 παιδάκια..

 

Εσείς τι κάνετε? η τετράς (daphnie, mystiko, anemoni, koritsaki mou) της αναμονής βράζει στο ζουμί της?? εγώ μου φαίνεται ναι! anemoni αν θες κάνε μας μια intro, τι θέμα έχετε, αν προσπαθείτε καιρό κλπ κλπ...

Οι εγκυούλες πού εξαφανιστήκατε?

 

Οι μανούλες ξέρω πήζουν αλλά χαιρόμαστε όταν μπαίνουν! θέλουμε μπεμπεδόσκονη!

 

Εν τω μεταξύ ενημέρωσα και το πινακάκι μας (thanks koritsaki mou!) και τα έβαλα και ταξινομημένα ανά πιο πρόσφατα events ;)

(όχι ότι δεν επιθυμούμε θετικές ανατροπές βεβαίως βεβαίως!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι και εγω!!Τελικα το 3ημερο εγινε 6ημερο!!Εχουμε πολλα κορίτσια στην αναμονη!!!Ευχομαι να εχουμε πολλες εγκυουλες!!

Λιγο στα γρηγορα που διαβασα,Σανταλοξυλακι μου σχετικα με το μηλαρακι,πρεπει να νηστεψετε κιολας κοριτσακι μου 3μερες,να κανετε τη προσευχουλα σας και με πολύ πιστη και αγαπη να το φατε και οι δυο σας!!!Και να΄στε σιγουροι ότι θα σας βοηθησει!!!!!

Χθες πηγα στο γιατρο!Λοιπον ξεκιναμε μου ειπε με διεγερση ωοθηκών!!Ναι εχω δυο,αν και εχω μονοκερη,εγω εχω 2!Λοιπον μου εδωσε κατι φαρμακα που μου φαινονται εντελως αγνωστα,μονο το σαλοσπιρ ξερω,χαχα!

Να σας πω;;

1)Seprafar

2)Pregnyl αυτό είναι ενεση λεει και θελει ψυγειο

3)Utrogestan 100mg

4)Salospir 80mg

5)Filicine

Moυ ειπε από 3η ή 4η μερα να τα ξεκινησω,αναλόγως αν θα είναι 27αρης ή 28αρης ο κυκλος μου.....Μου ειπε τη δευτερη μερα περιοδου να του τηλ.να μου τα πει αναλυτικα.Απλα.......εχουμε ένα θεμα............υπαρχει περιπτωση ο αντρας μου να λειπει καποιες μερες με τη δουλεια......Μου ειπε εκεινος πως αν είναι ετσι να δωσει σπερμα να το καταψύξουμε και να κανουμε σπερματεγχυση....Δεν ξερω,ο καλος μου αντεδρασε λιγο με αυτό.......Μου ειπε λοιπον ο γιατρος παρω δεν παρω χαπια να ερθω σε επαφη τις μερες τις καλες,εφόσον είναι εδώ ο συζυγος.

Να σας ρωτησω;Ξερετε τα φαρμακα αυτά είναι ακριβα;;Μου τα εγραψε σε συνταγή,αρα 25% συμμετοχη.Επισης αν δεν τα παρω αυτό το μηνα,και τα παρω τον επομενο μηπως η ενεση ληγει;;;όχι ε;;Συγγνωμη αν σας κουφανα αλλα όπως βλέπετε είμαι πολύ σχετικη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne,μιλαω με τη κοπελα που εχει γραψει το βιβλιο στο Facebook!Ναι το πρωτο μωρακι το εκανε με εξωσωματικη το δευτερο χωρις καμια προσπαθεια!!Εχει και εκεινη μονοκερη,και όταν της ειπα τα δικα μου μου ειπε να μη παρω το βιβλιο και όταν με το καλο μεινω εγκυος και γεννησω θα μου το στειλει εκεινη σε ηλεκτρονικη μορφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rianna welcome back και καλη αρχη.Με μονοκερη συνηθως μια σαλπιγγα εχεις ξερω οχι μια ωοθηκη.

Τα φαρμακα ειναι οικονομικα το πιο ακριβο ειναι η pregnyl νομιζω 10€.ετσι που εγινε και ο εοππυ δε νομιζω οτι χρειαζεται να μπεις στη διαδικασια.

Αυτοι οι αντρες την πιο απλη δουλεια θα κανουν ολο αντιρρησεις...του δικου μου για να κανουμε τα σπερμοδιαγραμματα εφτυνα αιμα και πηγαινε και σημερα και ελα...για να μη μιλησω για τη μερα της ωοληψιας εγω πηρα τοσα φαρμακα εκανα μεθη εκεινος ενα πορνοπεριοδικο του δωσαν ειχε ενα αγχος...παρηγορουσα εκεινον...

Κοριτσακι μου μια φιλη εχει μια κορη 4ων και τωρα τα Χριστουγεννα εκανε ενα αγορακι φρικαρισμενη μου λεει πως την παλευεις;;;;λεω τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα μετα στρωνει η μαμα!! Χα χα

Περα απο τη πλακα παντως συστημα οργανωση πειθαρχια και λιγο να περναει ο εαυτος μας σε δευτερη μοιρα χρειαζεται για να βρεις ισορροπιες και να περνανε ολοι καλα.

Εγω στους 10 μηνες που γεννησα γυρησα δουλεια 1 ετους τις εβαλα σταθμο γιατι η μανα μου δε μπορουσε να τις κρατησει και τις 2 πεθερα Αθηνα.και ακομα κανα φαι οταν φτιαξει η μανα μου δυσκολο μας βαζει οχι σε καθημερινη βαση.

Ουτε γυναικα για δουλειες τιποτα ολα μονη...και ο αντρας μου σπαστο ωραριο.αλλα μου δινει ενεργεια ολο αυτο.

Δε λεω οτι δεν υπαρχουν στιγμες που τα παιζω αλλα νιωθω γεματη ολοκληρωμενη...ισως επειδη παιδευτηκα να τις αποκτησω.

Ολες αμα θελουμε τις βρισκουμε τις αντοχες...

Δαφνη βαστα γερα!!αντε και κοντεψαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...

Αυτοι οι αντρες την πιο απλη δουλεια θα κανουν ολο αντιρρησεις...του δικου μου για να κανουμε τα σπερμοδιαγραμματα εφτυνα αιμα και πηγαινε και σημερα και ελα...για να μη μιλησω για τη μερα της ωοληψιας εγω πηρα τοσα φαρμακα εκανα μεθη εκεινος ενα πορνοπεριοδικο του δωσαν ειχε ενα αγχος...παρηγορουσα εκεινον...

...

 έχω λιώσει στο γέλιο! αφού τα διάβαζα και στον σύζυγο γιατί με είδε να γελάω στο pc, αλλά δεν τον είδα να συμμερίζεται το γέλιο μου :) μάλλον γιατί κάτι του θυμίζουν όλα αυτά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!μου λειψατεεεε!χάθηκα γτ βοηθάω τον άντρα μου στην δουλεια του!γράφω από κινητό οπότε δεν θα αναφερθώ σε όλες απλά ήθελα να στείλω τα φιλιά μου σε όλες κ ειδικότερα στα κορίτσια που περνάνε τις 12 αυτές ατελείωτες μέρες!υπομονή κ ξεκούραση!

Είδα κ νεα μελη!καλωσόρισες anemoni κ σύντομα με μωράκι/ια!!!!

Εγώ πήγα στην αιματολογο μου,μου έγραψε κάποιες εξετάσεις επαναληπτικές κ κάποιες νέες(μόνο 5 σελίδες συνταγογράφηση!!!!),Σάββατο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου γτ θελει να με εξετάσει κ να μιλήσουμε κ βλέπουμε...Αχ πότε θα περάσουνε 3-4 μήνες να ξαναπροσπαθησουμε?η περίοδος τώρα τελειώνει επιτέλους!

Θα ξαναμπώ μολις μπορέσω να τα πούμε!φιλιά σε όλες τις μελλοντικές μανουλες κ τις ήδη μανουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!

λοιπόν, η ιστορία μας εν συντομία.. παντρευτήκαμε πριν 2 χρόνια, τώρα είμαι 34, ο καλός μου τους πρώτους 15 μήνες δεν ήταν έτοιμος για παιδί. μας έκατσε όμως μια εγκυμοσύνη τυχαία, -εγώ του είχα πει ότι δεν θα το εμπόδιζα-, τον Οκτώβρη του 12, που όμως ήταν βιοχημική. ούτε μια βδομάδα δεν πρόλαβα να χαρώ.. μετά από πολύ διάβασμα στο ίντερνετ, έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία, πέρσι το Μάρτιο, και αποδείχθηκε ότι έχω την επίκτητη μορφή της, δηλ αντιφοσφωλιπιδικό σύνδρομο.. μετά από τρελό τρέξιμο σε γιατρούς και πανικό κάθε μήνα μήπως είμαι έγκυος, βρήκα ένα γιατρό αιματολόγο που συμφώνησε μαζί μου και μου έγραψε αντιπηκτικές ενέσεις, από την ωορρηξία και μετά, κάθε μήνα. μετα ανακαλυψα ότι εχω και αντιπυρηνικα αντισώματα, και παιρνω κορτιζόνη των 5mg. μετα από 5 μήνες με διέγερση ωοθηκών χωρίς αποτέλεσμα, μία επέμβαση για διάφραγμα μήτρας και μία λαπαροσκόπηση για συμφήσεις μετά από 3 μήνες λόγω της πρώτης επέμβασης, τέλος Δεκέμβρη, αρχίσαμε τώρα με τη πρώτη εξωσωματική. έχουμε και μία μικρή ασθενοσπερμία αλλά κατά τα άλλα καλά:) φοράω τη ζώνη της Παναγίας, αυτό μου δίνει πιο πολύ κουράγιο, και βάζω καθημερινά λαδάκι από τον ¨Αγιο Εφραίμ. εχω πιο πολύ εκεί τις ελπιδες μου παρα στο ότι ήταν καλό το εμβρυάκι.. αυτά από μένα..

η καθεμιά έχει τη δική της ιστορία, όλες που είμαστε εδώ έχουμε περάσει περιπέτειες.. εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου!

η 5αδα (δαφνη, κοριτσακι, μυστικο, ανεμονη και σανταλοξυλο) πως είναι; Σανταλοξυλο καλη επιτυχια αυριο και καλη αναμονη (το πιο δυσκολο κατά την ταπεινη μου αποψη). Δαφνη, κοριτσακι, ανεμονη, μυστικο, λιγο εμεινε ακομα! Ένα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απ την μπεμπουλα μου κι εμενα! Τι ωραια θα ηταν να γεμιζε το ποστακι μας με 5 νεες εγκυουλες! Εγω εν αναμονη της β επιπεδου. Μου εχουν πει ολοι ότι αν είναι κι αυτή η εξεταση είναι καλη τοτε κατά 99 % όλα θα είναι καλα μεχρι τη γεννα οποτε ανυπομονω! Να ρωτησω και κατι; Ποτε συστήνετε να σταματήσω τη δουλεια; Φιλια και στα υπολοιπα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,

 

Εύχομαι όλες να είστε καλά!!! Εγώ είμαι πολύ καλύτερα!!! koritsaki mou να'σαι καλά που με σκέφτηκες.  Συνεχίζω τα αντισυλληπτικά και παλεύω το ψυχολογικό. Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει δεν μπορώ να διαχειριστώ καθόλου το άγχος μου, από το πιο μικρό ως το πιο μεγάλο. Θα το καταφέρω όμως που θα μου πάει.

 

Διάβασα για αυτήν την ζώνη από την εκκλησία και ΘΕΛΩ και εγώ (λες και είναι γλειφιτζούρι) ξέρει μήπως καμιά σας από Θεσσαλονίκη που μπορώ να πάω? Έκλεισα και εισιτήριο για Ελλάδα 30 Μαρτίου αλλά μάλλον 3 μέρα μετά την εμβρυομεταφορά θα πετάξω πίσω για Παρίσι.  Ο γιατρός λέει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εσείς τι λέτε?

 

koritsaki mou, Mystiko, anemoni, daphne_b πολύ θετική σκέψη, πολύ κουράγιο, δύναμη και είμαι σίγουρη πως τα αποτελέσματα σας θα δώσουν δύναμη σε όλες τις υπόλοιπες!!!!!

 

Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Milina και γω 3 μέρες από την εμβρυομεταφορά ταξίδεψα Αθήνα-Ρόδο 45 λεπτά ήταν.Δε νομίζω ότι και το Σαλονίκη-Παρίσι να είναι θέμα.Διευκρίνησε το στο γυναικολόγο σου πάντως.

 

Candycrash εξαρτάται τι δουλειά κάνεις καθιστική ορθοστασία.Αν δε νιώθεις να κουράζεσαι πολύ και αφού η εγκυμοσύνη εξελίσσεται ομαλά θα σου πρότεινα να εξαντλήσεις όλα τα περιθώρια και να πάρεις το διάστημα που δικαιούσαι μετά.

 

Εγω πχ σταμάτησα στις 28 εβδομάδες αλλά αναγκαστικά είχα αιμορραγία και έπρεπε ξάπλα παρόλο που η δουλειά μου ήταν καθιστική...

 

Καλέ η Νατάσσα που είναι;Μπας και γέννησε;

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Milina, αν εννοείς τη ζώνη της Παναγίας, εγώ την πήρα από την εκκλησία της Αγίας Ζώνης στην Αθήνα, τη στέλνουν όμως και από το ¨Αγιο όρος, αν τους πάρεις τηλ.

είχα κάτι ελαφριά τραβηγματάκια για κάμποσες ώρες σήμερα, είναι νορμάλ αυτό? ξέρει καμία? είμαι μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορα, με έμβρυο 2 ημερών. ανησύχησα λίγο και την έβγαλα στο κρεβάτι σήμερα.. ελπίζω  να μην είναι κάτι κακό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

Με θετική διαθεση χαμόγελο και φυσικα κάνοντας το σταυρο μου ξεκιναω πάλι αυριο...δεν ξερω αν θα πανε ολα καλα η οχι ..αυτο που ξερω ειναι πως παω πιο χαλαρη και πάντα κρατώντας το χερι του καλού μου..κι οπως και να το κανεις οταν σηκωνουν 2 ενα σταυροή περπατάνε 2 σε ενα μονοπατι ειναι πιο ευκολο...μοιραστηκαμε τοσα πολλα αυτη τη φορα(μεχρι και στον υπερηχο ηταν μεσα)που νιωθω ηδη πολυ τυχερη με οσα εχω στη ζωη μου..ενα μωρο θα συμπληρωσει τη ευτυχια μου αλλα ας μην ειμαι τοσο αχαριστη με τη ζωη που στα 31 μου μου εχει χαρισει ηδη εναν ευτυχισμένο γάμο μια δουλεια και υγεια σε μενα και ολη μας την οικογενεια..αυτα σκεφτομαι και πάιρνω δυναμη..τοσους μηνες πηρα απιστευτη δυναμη απο ολες σας ..καθε προσωπικη σας ιστορια γινόταν ενα σκαλοπάτι ωστε να φτάσω να δω πισω απο τον τοιχο που ορθονόταν μπροστα μου πριν μπω σε αυτη την ομάδα...να στε καλά για ολες τις σκεψεις/συμβουλες/συμπαρασταη /συναισθηματα που μοιραστηκατε μαζί μου..δεν ξερετε ποσο ευεργετικο ειναι να γυρνας και να διαβαζεις στον υπολογιστη ευχες απο ανθρωπους που δεν ξερεις κι ομως το θεμα σου ειναι κομματι της καθημερινοτητας τους και σημερα σε σκεφτηκαν ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ...σας νκαληνυχτώ με αγάπη και σας ευχαριστω πολυ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια του φόρουμ. Χάθηκα βρε κορίτσια αλλά με την μπουμπούκα μου τρέχω όλη μέρα...είναι όμως απόλαυση το σκασμένο τώρα που μεγαλώνει!

Προσπάθησα να διαβάσω τα νέα σας αλλά έχω μείνει πολύ πίσω  :-s

Καταρχάς να πώ ότι χάρηκα πάαααρα πολύ με το ροζάκι μας, να σου ζήσει κουκλίτσα μου, γερή και ευτυχισμένη να είναι στην ζωή της! Επίσης χαίρομαι που δεν το βάζει κάτω καμία και προχωράμε δυναμικά. 

Μπορεί να μην μπαίνω συχνά όμως σας σκέφτομαι όλες και κάθε βράδυ που βάζω την μικρούλα μου για ύπνο κοιτάω αυτό το προσωπάκι και προσεύχομαι για όλες σας να νιώσετε αυτό το συναίσθημα και σύντομα να ζήσετε το θαύμα της μητρότητας!

Οι μανούλες να χαίρεστε τα παιδάκια σας και οι εγκυούλες σύντομα να πάρετε αγκαλιά τα θαυματάκια σας!

 

ΥΓ. Καλέ Δαφνούλα βάλε κι εμένα στις μανούλες που τα κατάφερα... [smilie=toothy10.gi:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anemoni και levou welcome and welcome back!!! σανταλοξυλο μου ηταν πολυ ωραιο αυτο που εγραψες και εγω ετσι νιωθω για το φορουμ.....................

φιλια σε ολες  - υπομονη σε αυτες που περιμενουν για αποτελεσματα και στις μανουλες που τρεχουν πισω απο τα αγγελουδια τους.

 

χρονια μας πολλα!!!!!(σε ολς τις γυναικες)

 

εγω - απλα για να σας ενημερωσω πηγα χθες στο γιατρο και ειμαι εν αναμονη για την πρωτη μου περιοδο μετα την αποξεση.

μου ειπε οτι λογικα θα αδιαθετησω σε καμια εβδομαδα(το υπολογισε απο το εβδομητριο) και οτι τα ειδε ολα οπως αναμενοταν μετα απο ενα χειρουργειο,λιγο ερεθισμο και τετοια.

εγω βεβαια,ειχα αγχος γιατι καθως δεν εχω σταθερο κυκλο  - μηπως και αργησω πολυ για να μου ερθει η περιοδος,αλλα μου ειπε να μην ανησυχω και λογικα θα μου ερθει!!!!!!!!!!!!!!!

 

αυτα απο μενα - φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γυναικες ομορφες, δυνατες, αισιοδοξες, μελουσες μανουλες, μανουλες!!!!!!!!

Χρονια πολλα!

Santaloxilo αισιοδοξο πλασμα σου ευχομαι μεσα απο τα βαθη της καρδιας μου με ολη μου την δυναμη αυτη η προσπαθεια σου να ειναι καρπερη! Νιωθω και ευχομαι πως θα τα καταφερεις γιατι ετσι ακριβως νιωθεις και εσυ! Σου ευχομαι το μονοπατι σας να σας βγαλει σε ενα μεγαλο θετικο αποτελεσμα. Ενα μεγαλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ απο τον μπεμπακο μας!!!!!! Και μια χοριακη ++++++++++++++++++++++++++++++ τετοια κοπελα μου! Καλη ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Mystiko, koritsaki, anemoni, daphne λιγο υπομονη ακομη καιιιιιιιιιιιιιιι συντομα τα ποιο ομορφα νεα τα ποιο ακριβα νεα να ερθουν στα αυτια σας !!!!!!!! Ολες με θετικοτατη χοριακη!!!!!! Ελα να γεμιζουμε με μανουλεεεεεεες λεω!!!! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ! Λιγο υπομονη και ηρεμη ομορφη αναμονη!!!!!!

Anemoni καλως μας ηρθες!!!!

Prasini ολα εχουν παει καλα ε; Ετσι γλυκεια μου εροιμασου ψυχολογικα σωματικα για να κανεις το νεο σου ξεκινημα δυναμικα!!!! Βουυυυυυυρ!!!!

Stelina και melina Capy, fifoulina,Riana και εσεις προετοιμαστειτε για τα καλυτερα που ερχονται! Ετοιμαστε εδαφος και ο στοχος θα περυχει!!! Σας το ευχομαι ολοψυχα!!!!

Μικακι που εισαι και εσυ; Μαζι χανομαστε εμεις; Ολα καλα;;;; Για μπες δωσε στιγμα!!!! Εχεις τρελαθει στην κλωτσια;;;;

Candycrash μεγαλωσατε. Αν θυμαμαι καλα ετοιμαζεσαι για Β επιπεδου; Καλη επιτυχια και ολα ειναι και θα ειναι φυσικα καλα δεν υπαρχει αμφιβολια!!!!

Natssa που εισαι και εσυ ε;;;;

Rosaki και εμενα ευσι μου λενε να κοιμαμαι και να κοιμαμαι αλλα οσο και να κοιμασαι δεν γλυτωνεις απο αυτα τα γλυκα τα ποιο ομορφα τα ποιο υπεροχα ´´βασανιστηρια ´´ χερομαι που σε ακουω επιτελους να εχεις αγκαλια το θαυμα που περιμενες τοσα χρονια με υπομονη και επιμονη! Να εισαστε παντα καλα!!!

Mardio δυδυμομανουλα, γλυκεια εσυ παντα εδω να μας στηριζεις! Εισαι πολυ σημαντικη εδω μεσα να το ξερεις!!!! Σε θαυμαζα απο πριν γινεις μανουλα τωρα περισσοτερο! Σταθερη αξια!!!!! Σου ευχομαι τα καλυτερα να ερθυν πανω σας!!! Τα Καλυτερα!!!!

Levou με τα παπακια σου χρονια τωρα, μανουλα γλυκια χερομαι που εισαστε καλα και που μπηκες να μας πεις τα νεα σου!

Ναι τα καταφερες και εσυ μετα απο τοσα χρονια και τοσες δυσκολιες! Να ειστε παντα καλα!!!!

Εγω χαθηκα λιγο αυτες τις μερες αλλα εχω τραβηξει πολυ κουραση. Την Τριτη αργησα να σχολασω απο την δουλεια και μαγειρεμα μετα και να φαμε και να το ενα να το αλλο 9:30 πτωμα στο κρεβατι, Τεταρτη ειχα ραντεβου στον γιατρο στις 6 κατευθειαν απο την δουλεια με ειδε στις 9 γυρισα στις 10 παλι πτωμα στο κρεβατι, Τεταρτη 7 εξεταση αιματος θρομβοελαστογραμμα γυρισα 8.30 να φαμε παλι πτωμα εεε τα επαιξα! Εχου και αυτα τα συνεχομενα πονακια χαμηλα στην κοιλια!!! Ο μπεμπης μια χαρα ο τραχυλος μια χαρα ο πλακουντας μια χαρα εγω ποναω!!! Τι να πω! Με επιασε και η μεση πολυ αυτες τις μερες. Ομως το πηρα αποφαση οτι η εγκυμοσυνη μου ετσι θα τραβηξει με τα πονακια παρεα!!! Σε δυο εβδομαδες ετοιμαζομαι για την β επιπεδου!

Να σας ρωτησω αν ξερει καποια, το μωρο μου ειναι χαμηλα στην κοιλια, θα ανεβει η θα μειναι χαμηλα; Αν ηταν να ανεβει δεν θα ειχε ανεβει ηδη;

Ξερω οτι καμια κοπελα δεν ειναι ιδια η κοιλια η η θεση του παιδιου αλλα δεν ξερω καθολου τις θεσεις.

Αυτα απο εμενα και εγραψα πολλα και θα κουραστειτε να διαβαζετε

Σα φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι ευχες με συνοδευαν οντως και ενιωθα μια θετικη αυρα εκει μεσα...το σπερμοδιαγραμμα μας ηταν απο οτι μας ειπαν πολυ καλο και μαλιστα ενημερωσε ο γιατρος μας οτι μπορει να γινει δοτης αν θελει ...στον τελικο ογκο 0,5 ml ειχαμε 68 εκατ ανα μλ αρα 34 εκατομυρια...εκ των οποιων τα 23 ηταν ζωηρα και τα 8,5 προσθια κινουμενα...σε μενα περασε μια χαρα ο σωληνας..καναμε 2 υπερηχους και κολπικο και κοιλιακο..κολπικο πριν για να δει τι παιζει στον εσωτερικο κοσμο μου οπου ειδαμε οτι εσκασε μονο το ενα αυγο και το αλλο εφτασε 24 και δεν εσκασε και μπορει να γινει κυστη(στεναχωρεθηκα λιγο)αλλα μου ειπε οτι ισως σκασει και για αυτο να κανω αυριο εκαφη το βραδυ..κοιλιακο μου εκανε κατα τη διαρκεια να βλεπουμε το σωληνακι και μου εξηγουσε τι και πως..μετα αφησε τον τραχυλο κλειστο για 10 λεπτα και αλλα 10 ξαπλα..συνολικα κανα 20 λεπτο και λιγο παραπανω εμεινα ξαπλωμενη..μιλησαμε αρκετη ωρα μετα και γυρισα..........απο αυριο ξεκιναω ουτροτζεσταν και ασπιρινη και σε 14 μερες ειπε να παω για χοριακη...ελπιζω κι εγω κοριτσια..εκανα την προσευχουλα μου και τωρα αφηνομαι στο θεουλη...πολλα φιλια...γιορτη της γυναικας σημερα ελπιζω να φερει το καλυτερο δωρο για γυναικα σε 9 μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια santaloxylo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πηγαν ολα παρα πολυ καλα!!!!!!!!! τωρα αναμονη μεχρι τα ευχαριστα!

φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxilo  σου εύχομαι μια τεράααστια θετική χοριακή! λοιπον, χαλαρά και ξάπλα για τις επομενες μέρες, και όλα καλά θα πάνε! έχει σουξέ  ο Μάρτης τελικά στις προσπάθειες! ελπίζω να έχει και στα θετικά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...