Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΓΕΝΝΑΩ ΤΟ ΠΟΛΥ Σ ΕΝΑ ΜΗΝΑ , ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ Κ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ.... ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΓΗΣΑΝ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ??? ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ? ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΗΡΩΣΑ Κ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΝΣΗΜΑ.... ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ 200 :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ρωτησα προχθες στον ΟΑΕΔ και απο εκει επιδομα δεν υπαρχει.Μονο αν δουλευεις και αφου παρεις απο ΙΚΑ επιδομα,σου δινουν ενα συμπληρωματικο.

Στον ΟΑΕΔ αυτο που αλλαζει ειναι οτι δηλωνεις το παιδι,αυξανεται το επιδομα ανεργιας καπου 40€ και παιρνεις κι ενα βοηθημα καπου 100€ το χρονο....

Απο ΙΚΑ δεν ξερω,θα υποθεσω παντως ουτε απο εκει.... Ελλαδα....

Με το καλο το μωρακι σου,ναστε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι δεν ισχύει δηλαδή πως αν έχεις δουλέψει 200 μέρες τα τελευταία 2 χρόνια δικαιούσαι τα επιδόματα ακόμα και αν είσαι άνεργη τώρα; Κοιτάξτε εδω: ΙΚΑ-ΕΤΑΜ - Επίδομα Κυοφ. - Λοχείας . Εγω σκοπέυω να πάω να δω τι δικαιούμαι αν και τώρα με την απεργία του ΕΟΠΠΥ, δεν μπορώ να πάω ούτε στο κέντρο Μάνας και παιδιού για να μου επιβεβαιώσουν την ΠΗΤ. ...

O ΟΑΕΔ όντως δεν δίνει κάτι αν η τελευταία φορολογική δήλωση δέιχνει οικογενειακό εισόδημα άνω των 9000 ευρώ. Το ρώτησα προχθές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...