Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?


Nantioula

Recommended Posts

Καλησπέρα...θέλω τα φώτα σας...!!!!!!!!! τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 11 μέρες..στην 10η και 11η μέρα καθυστέρησης κάναμε ελευθερα σεξ,και εννοω οτι τελειωσε κανονικα μεσα μου και μαλιστα 4 φορες δηλαδη 2 στην 10η μερα καθυστερησης και ακριβως την επομενη αλλες 2..την αμεσως επόμενη μέρα μου ήρθε περιοδος κανονικα που κρατησε 6 μερες περιπου...τωρα 17 μερες μετα απο την τελευταια επαφη που τελείωσε μεσα μου νιωθω πονους χαμηλα στην κοιλια και στην μεση σαν να περιμένω να αδιαθετησω(αν και ειναι νωρις ακομα να αδιαθετησω γιατι κανονικα περιμενω στις 9 νοεμβρίου) και εχω πολλα υγρα σε σημειο που νιωθω λες και κατουριεμαι πανω μου (συγνωμη κιολας) τρεχουν σαν νερο... και η ψυχολογία μου είναι αρκετα παράξενη εχω αρκετά νευρα και ξεσπαω σε κλάματα για μικροπράγματα..επίσης νιωθω καποιες φορες αναγούλες και σπανια ζαλάδες..και πονοκέφαλο...υπάρχει περίπτωση να έχω μείνει έγκυος?????επειδη εχω ακουσει κατι για διπλη ωοριξια και επειδη ειχα και καθυστερηση λεω μηπως υπαρχει περιπτωση να εκανα ωοριξια 1-2 μερες πριν αδιαθετησω.. εχω ακουσει επισης και οτι μερικες γυναικες εχουν μεινει εγκυες κατα την διαρκεια της περιοδου...γινετε αυτο?εχω ελπιδες?διαφωτίστε με.....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει πιθανότητα ετσι οπως τα λες, αλλα με ενα τεστακι θα το σιγουρεψεις. Εχει τεστ που σου βγάζουν αποτέλεσμα και πέντε μερες μετα την επαφή.

Σου το εύχομαι ολόψυχα !!!! Γράψε τα νεακια σου οταν έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...ειμαι 25 χρονων και ηρθα σε επαφη με στις 3/9 δεν τελειωσε μεσα μου..αδιαθετησα κανονικα στις 12/9 και τον επομενο μηνα επειδη το ειχα βαλει στο μυαλο μ το αγχος με ειχε κυριευσει με αποτελεσμα να εχς 3 μερεσ καθυστερηση εκανα τεστ βγηκε αρνητικο αλλα μετα απο 2 μερες μ ηρθε κανονικα παλι περιοδος χωρις καμια ανωμαλια....τωρα λιπον αισθανομαι καπως περιεργα και εχω φοβιθει μηπως ειμαι τελικα?με κυριευει ο φοβος και εχω αγχωθει παλι...εχει κανεις αναλογη εμπειρια η ασ μ πει κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου το ευχομαι ολοψυχα γιατι φαινεται πως το θες πολυ! εγω παντως σου λεω πως εμεινα σε φαση περιοδου εγκυος μαλλον με διπλη ωορηξια οπως λες! δεν ειναι το πιο συχνο αλλα μπορει να συμβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αχ σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου..!!!!!μακάρι να είμαι το θέλω όσο τίποτε άλλο..αλλά λόγο δουλειάς του άνδρα μου χάνουμε χάνουμε τις γόνιμες μέρες.. :( ..σε 2 μέρες (δεν) περιμένω την ακατονόμαστη..δεν έχω κάνει τεστακι ακόμα γιατί δεν θέλω να απογοητευτώ θα περιμένω για καμιά βδομαδουλα ακόμα και μετά θα κάνω ενα τεστακι...θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα..πάντως σήμερα έχω αρχίσει να νιώθω πoνακια περιόδου ελαφριά όμως ... φοβάμαι οτι θα έρθει και θα με πάρει απο κάτω πάλι.. :( να σας πω επισης οτι τα υγρα συνεχιζουν..υπαρχουν μερες που ειμαι στεγνη και υπαρχουν και μερες που γινομαι μουσκεμα και εχουν χρωμα λευκο...η θερμοκρασια μου εδω και 4 μερες που εχω αρχισει να την μετραω συστηματικα δεν εχει πεσει κατω απο 36.5..εχθες μαλιστα εφτασε και 37... και η βασικη μου θερμοκρασια ειναι γυρω στο 35.8 με 36....αρα εχει ανεβει αρκετα..για να δουμε ομως..ο χρονος θα δειξει..σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παντως κορίτσια μου και για οτι νεοτερο θα σας ενημερωσω και ελπιζω να ειναι ευχαριστα τα νεα...φιλακιααα...!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντιούλα έτσι που τα περιέγραψες φυσικα μπορεί να συμβαίνουν δυο πράγματα να εισαι ή να μην είσαι..:P στην αρχη οπως δηλαδη τα διαβασα φαινεται οτι ειχες μια καθυστέρηση αρκετα μεγαλη απορώ πως δεν έκανες τεστ!έχεις τετοιες αποκλισεις στον κύκλο σου; και μετα απο 17 μέρες που λες τα συμπτώματα θα μπορούσαν χαλαρά να είναι της οωρηξίας σου!να μείνεις εγκυος λίγο πριν την περίοδο γίνεται αλλά δεν έιναι το φυσιολογικό χωρίς να σημαίνει ότι είναι αδύνατον και στο εύχομαι.Τα υγρά που περιγράφεις τώρα έρχονται στο τέλος του κύκλου καθώς και η θερμοκρασία συνήθως είναι ανεβασμένη,μέχρι τη μέρα που σου έρχεται και τότε πέφτει..αν έχεις πάλι καθυστέρηση και υγρα και ανεβασμένη θερμοκρασία μπορέι και να σαι οπότε θα κάνεις ένα τεστάκι να δεις.Στα λέω όλα αυτά για να μην αγχώνεσαι και μετράς θερμοκρασίες κοιτάς υγρά κλπ για να μην αγχώνεσαι χωρίς λόγο...Καλό είναι να κοιτάς τα υγρά για να δεις την οωρηξία σου..Το εζησα κι εγώ αυτό το αγχος γι αυτο σου λέω..Σου εύχομαι να είσαι αν αυτό θες !θα περιμένουμε τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε και σε μενα να μην ανοιγω αλλο ποστ εδω..χεχε

για να το αναλυσω λιγο....Λοιπόν έχω 5 μέρες καθυστέρηση! δεν χειροκροτάμε εδώ γιατί μάλλον για απίθανη εγκυμοσύνη μιλάμε...απλά λέω τι συμβαίνει.Ο κύκλος μου φανερά δεν έχει σταθεροποιηθει μετά την εγκυμοσύνη. Οι κύκλοι μου μέχρι στιγμης έχουν ώς εξής : 36 ,27 ,31 ,......Αυτός ο μήνας από άποψη επαφων ήταν ο χειρότερος από όλους. Περίμενα περίοδο στις 3Νοεμβρη για να έχω 31 μέρες. ειχαμε επαφες 26, 30 Οκτώβρη και 3 Νοεμβρη...αυτα τα ολίγα...περιμένω και τιποτα..έκανα ενα τεστ στις 5 πιστέυοντας οτι αν εχει γίνει κάτι έγινε πριν την προηγούμενη περίοδο μου (τι να σκεφτω κι εγω..χαχα) και φυσικά ήταν αρνητικό..Πονάκια κυρίως είχα και έλεγα τώρα έρχεται μετά έρχεται..τώρα δεν έχω σημερα πχ ιδιαίτερα..οι θηλές εδώ και 3 μέρες με ενοχλούν πιο έντονα όταν θηλάζω και πιστεύω ότι ή θα μου ρθει ή αν δεν έρθει έχει γίνει τρελό θαύμα αλλα θα περιμένω μεχρι την άλλη βδομάδα να το ανακαλύψω αν στο μεταξύ δεν έρθει η περίοδος..Λίγο σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι πάντως. Γίνεται να χει γίνει κάτι πριν την περίοδο;προλαβαίνει ο οργανισμός να δώσει σημα και να μην κατέβει;εχει υχει σε καμμια και τελικα ηταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia..katarxin signwmi gia ta greeklish alla mpainw apo kinito kai den exw ellinika..exw hdh 3 meres ka8isterisi kai an dn er8ei kai simera (makari) pame gia tin 4h..h 8ermokrasia mou sunexizei na einai anevasmeni..alla genika epeidi exw ka8isteriseis ston kuklo mou..spania eimai roloi..8a perimenw kai aftin tin vdomada kai an den er8ei (mh swsei kai er8ei) apo deftera 8a kanw ena testaki to prwi..e logika me toses meres ka8isterisi 8a dei3ei..opote upomoni mexri tin deftera.. Den pernane me tipota aftes oi meres.. :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Episis na pros8esw oti to savvato 9 tou minos pou kanonika perimena na mou er8ei molis 3aplwsa to vradu gia na koimi8w eixa poli entonous ponous periodou opote evela kanonika tin servietoula mou kai lew molis 3upnisw sigoura 8a exei kokinisei..alla tipota afanti mexri kai simera.. :-/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''ΚΛΕΒΩ'' ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ, ΘΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΔΩ...

ΗΜΟΥΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗ 22 ΜΕ 26 ΟΚΤ. ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟΥ ΗΜΟΥΝ ΓΟΝΙΜΗ 31 Κ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΜΙΣΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΕΞ 30 Κ 31.ΕΧΩ 26 ΜΕΡΕΣ ΚΥΚΛΟ ΑΡΑ ΣΕ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΛΙ...Κ ΧΘΕΣ ΞΑΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.ΜΕΤΡΑΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΕΙΕΣ 3 ΜΕΡΕΣ 36.9, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ.Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΝΑΕΙ ΗΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΣΠΟΡΑΚΙ?Η' ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι οπως τα λες μαρια δεν ξερω πως τα υπολογισες αλλα αν εχεις αυτον τον κυκλο που λες και τις ημερομηνιες που εγραψες λογικα η οωρηξια σου εγινε στις 3 του νοεμβρη και περιμενεις να αδιαθετησεις 17 νοεμβρη. Τα σπερματοζωαρια ζουν αρκετες μερες στον τραχηλο οποτε αν ηρθες σε επαφη ολα ειναι πιθανα και στο ευχομαι.Το οτι εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια πριν την καθυστερηση συμβαινει σχεδον παντα και μια μερα πριν η την μερα που αδιαθετεις πεφτει..μπορεις να σαι χαρουμενη οτι κατι εγινε αλλα μην ψαχνεις συμπτωματα γιατι ειναι ακριβως ιδια με της περιοδου σου.Αν δεν μπορεις να υπολογισεις σωστα τις μερες της οωρηξιας σου η παρε τεστ οωρηξιας η μπες σε κανενα σαιτ που βαζεις ημερομηνιες και στο υπολογιζει βασει του κυκλου σου..η υπολογισε 14 μερες πριν την ημερομηνια της επομενης περιοδου σου..επισης θα δεις τα υγρα σου να ειναι πιο διαφανα και πολλα..ευχομαι να εισαι..καλη επιτυχια ενημερωσε μας..εγω εχω ακομα καθυστεηση θα περιμενω μεχρι τις 17/18 και θα κανω τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Etsi fainetai!!! (kai pali sugnwmi gia ta greeklish alla den exw xrono na mpw apo to laptop) akoma afanti h akatanomasti kai tremw stin idea oti mporei na er8ei..an kai egw exw poli liges elpides..va8ia mesa mou 8elw na elpizw..kai makari na min apogoiteftw..euxomai kai se esas koritsia mou na exete to apotelesma pou epi8imite!!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια στο forum έχω διαβάσει κάποιες συζητήσεις σας είναι πάρα πολύ χρήσιμες!!! Τώρα όμως χρειάζομαι πραγματικά τη βοήθειά σας.Στις 20-25 Οκτωβρίου αδιαθέτησα είχα ελεύθερη επαφή με τον σύντροφό μου 26 και 27 Οκτωβρίου και στις 8 και 9 Νοεμβρίου.Έχω σταθερό κύκλο 28-30 ημέρες. Καθυστέρηση δεν υπάρχει ακόμη.Έχω τις τελευταίες 2 μέρες πόνους περιόδου και αναγούλες και εχω την υποψία οτι μπορεί να είμαι και έγκυος!!!(Μακάρι Παναγία μου!!!)Έχει τύχει σε καμια πριν την καθυστέρηση να έχει τετοια συμπτώματα? Ευχαριστώ εκ των κπροτέρων. Κορίτσια εσείς που έχετε καθυστέρηση εύχομαι ολόψυχα να είστε εγκυούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνηθως τα συμπτωματα αυτα ερχονται μερικες βδομαδες αργοτερα αφου ηδη εχεις μαθει οτι εισαι εγκυος δηλαδη οι αναγουλες , αλλα εξαρταται απο καθε οργανισμο παντως πιθανοτητες εχεις αφου ειχες επαφες..και μαλλον σε καλα χρονικα διαστηματα..αν εχεις και καθυστερηση τοτε θα ξερεις καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando σ'ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντησή σου!!Πιστεύεις οτι ήταν καλά χρονικά διαστήματα?Δεν εχω ασχοληθεί και πολύ με αυτό το θέμα γιατι είναι η πρώτη φορά που προσπαθούμε για παιδί και το θέλω παρα πολύ πιστεύω να κατλαβαίνεις έχω αγωνία πραγματικά μέχρι να περάσουν οι μέρες που είναι να αδιαθετήσω κανονικά......Εύχομαι και σε σένα να σου πάνε όπως τα θέλεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπες εδω και υπολογισε τα ...αν ειναι σταθερος ο κυκλος σου..βαλε τα στοιχεια για να υπολογισεις τον επομενο αν αυτος δεν ηταν ο τυχερος..

Getting pregnant

το θεμα ειναι οτι αν υποθεσουμε οτι ολα ειναι ρολοι και κανεις κανονικα οωρηξια στις 14-15 μερες..τοτε εκανες οωρηξια γυρω στις 5 του μηνα αρα ειναι σχετικο τι εγινε..ισως να τα καταφερες με τις επαφες πριντ τις 5 του μηνα καθως το σπερματο ζωαριο ζει αρκετες μερες στον τραχηλο..τωρα ολα ειναι σχετικα στο λεω εγω και αλλες που προσπαθουσαν τη σωστη μερα ωρα κλπ..και τελικα οταν αληθινα το αφησεις ερχεται..γιατι πολλες φορες η οωρηξια μπορει να γινει πιο νωρις πιο αργα...γενικα ειναι ενα θαυμα αυτο που γινεται χρειαζονται πολλες συνθηκες μαζι δηλαδη και τη σωστη μερα και ωρα να το κανεις εχεις ενα πολυ μικρο ποσοστο επιυχιας 15-20% γιατι υπαρχουν τοσα αλλα που δεν τα ελεγχεις..ευχομαι να ερθει και να σου κανει την εκπληξη..το χω περασει πολυυυυυυυ το αγχος σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den iksera gia ta test pou les. na sai kala, tha to psaksw. na rwtisw kati xazo? i praksi gia na xei to apotelesma pou theloume prepei na ginetai tis gonimes? h; na sumpiptei me tin woriksia? sugnwmi gia tin afeleia alla den kserw polla....oso gia ton kiklo mou se site ton upologisa. 2 tou mina woriksia k 3 meres prin gonimi... etsi to evgale. lete an kanv aurio test na einai egkuro?kali epitixia k sta dika sas k me to kalo na fouskwsoun oi koilitses!!!!!!!!!!!!!!!! <3

Επεξεργάστηκε από maria kr
lathos
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε περιμενεις ;περιμενε να εχεις μια μερα καθυστερηση αλλιως θα χαλασεις τα λεφτακια σου τζαμπα σε ενα αρνητικο που ισως να μην ειναι αρνητικο τελικα..η μερα της οωρηξιας ειναι η πιο γονιμη και πρεπει να ερθεις σε επαφη ..λιγες μερες πριν το περιβαλλον προετοιμαζεται οποτε αν ερθεις σε επαφη και οι συνθηκες ειναι ιδανικες τα σπερματοζωαρια θα μεινουν εκει μεχρι την μερα της οωρηξιας για να πανε στο ωαριο..γονιμες ειναι αυτες οι μερες λιγο πριν και λιγο μετα..αλλα η μερα της οωρηξιας ειναι μια και διαρκει λιγες ωρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης αν έκανες οωρηξια στις 2 λογικα περίοδο θα έχεις 14 μέρες μετα η 15 .. Οπότε μέχρι τις 17 θα σου λεγα να περιμένεις για ενα πιο σίγουρο αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς σήμερα πρωί πρωί ήρθε η ακατονόμαστη...το πόσο στεναχωρηθηκα δεν λέγετε.. :( τι να κάνω όμως υπομονή μέχρι τα χριστούγεννα τώρα που θα έρθει ο αντρούλης μου και να προσπαθησουμε πάλι..ελπίζω να γίνει το θαυματακι των χριστουγέννων.. :) εύχομαι πάντως σε όλες τις κοπέλες που περιμένετε το θαυματακι σας να γίνει πολύ σύντομα..και να φουσκώσουν οι κοιλίτσες σας!!!!![smilie=icon_thumri:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντιουλα μη απογοητευεσαι μιας και οπως λες χασατε τις γονιμες!!!σου ευχομαι τα χριστουγεννα να χεις το πιο γλυκο δωρακι...χαλαρωσε και απολαυσε το και θα ρθει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando mou, pragmatika me voithas poli. s akouw les k akouw ton giatro mou... :) na sai kala! ksimerwnei 16... ara loipon mia mera anamoni k elpizw na xreiastei na ''xalasw'' ta leftakia mou,k na xw apotelesmata.pantws stamatisa na metraw thermokrasia k ta sxetika.paw toualeta k perimenw na erthei periodos...exw vgalei tin idea apo to mualo mou na min epireazomai.to mono pou exw na pw einai oti i koilia mou tha kanei mpam....an den exw sporaki stin koilitsa...mallon prepei n arxisw diaita! ;) s euxaristw eilikrina polu pou mou apantas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...