Μετάβαση σε περιεχόμενο

κλομιφαινη-utrogestan-σπερματεγχυση


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ santaloxilo :) Δεν περιμενα κ πολλα...αφου η κλομιφαινη χαλαει το ενδομητριο κτλ...μιλησα με τη γιατρο.ειπε οτι μπορει τωρα να καθυστερησει εως κ μια βδομαδα η περιοδος λογω χαπιων...αν δεν ερθει θα παω για υπερηχο.αυτα τα νεα...

μεχρι το 2014 παντως δεν ξανα ασχολουμαι με γιατρους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληγμερα!!!!ετσι κι εγω αν δεν γινει κατι τωρα θα εγκαταληψω μεχρι να ανασυγκροτηθω...μας χρειαζεται νομιζω...Εμενα για το ενδομητριο μου εδινε 5 μερες καποια χαπια κι ηταν ολες τις φορες μια χαρα γιατι οντως τα σερπαφαρ το χαλανε...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cyclacur μου εδινε για το ενδομητριο(μονο τα ασπρα πρωι βραδυ τις μερες που επερνα τα σερπαφαρ(5 μερες δηλαδη)και τις 2 φορες μου τα εδωσε για να μη χαλασει το ενδομητριο..utrogestan παιρνω τωρα(και στον προηγουμενο κυκλο)μου ειχε πει απο τη μερα που μου συνεστησε δευτερη επαφη και για 14 μερες...τα utrogestan δεν ειναι για το ενδομητριο..αν εχω καταλαβει καλα ειναι για προγεστερονη (για να γατζωθει το μωρο στη μητρα)αν καταλαβα καλα...πολυ χαπακωμα τελικα...αααα εμενα μαζι με το utrogestan κάθε μέρα που ειπε να παιρνω μια παιδική ασπιρινη...δεν ξερω γιατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ασπιρινη αραιωνει το αιμα..δεν ειχες σταθερο κυκλο???τα δινουν για ρυθμιση του κυκλου τα cyclacur..εγω εχω παντα σταθερο κυκλο κ ωορηξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια

santaloxilo

και εγω δυο εχω (είχα 3 αριστερά και αρκετά δεξιά αλλα σταματήσαν να αναπτύσσονται και μηνάμε με δυο 19ρια )

σήμερα έκανα pregnil και Σαββάτο βραδύ επαφή

nyxterida

και εγω τα cyclacur μονο τα λευκα περνω για το ενδομήτριο στης 1 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσω και προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ok..προφανως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...εμενα μου ηρθε περιοδος σημερα οποτε ειμαι οκ...ξεκιναει νεος κυκλος..θα δοκιμασω μονη αυτο το μηνα..παιρνοντας μονο καποιες βιταμινες...θα ελεγξω προγεστερονη μετα την ωορηξια......κ βλεπουμε...καλη επιτυχια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μας επιτυχια νυχτεριδουλα σε ολες τις φιλες μου τα εδωσαν για λιγο μονο τα λευκα ακριβως γιατι χαλαει το ενδομητριο με τα χαπια..Μαρια Καρ καλη επιτυχια κοριτσι...:-pκαλα ξεμαλλιασματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εκανα τεστ αυτο που δειχνει 5 μερες μετα τη συλληψη(φευγει ο αντρας μου αυριο λογω δουλειας και ηθελα να ναι εδω)και βγηκε αρνητικο...ευχομαι καλη επιτυχια σε σας κοριτσια..εγω δεν ξερω τι θα κανω τον αλλο μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santalixilo δεν ειναι παντα σωστα αυτα τα τεστ...οποτε περιμενεις ακομα ως την καθυστερηση..κ βλεπεις! Εμενα παντως κοριτσια η περιοδος κρατησε τις ιδιες μερες οπως κ χωρις κλομιφαινη κ προγεστερονη..νομιζα θα κρατουσε περισσοτερο :) δυο μερες κανονικα κ τελειωματα τις αλλες 3. Απο σημερα θα ξεκινησω βασιλικο πολτο κ χαπια λυγαριας agnus castus. Συνεχιζω κ τις βιταμινες μου neoGravigil..κ βλεπουμε :)Αυτο το μηνα δεν κανω παρακολουθηση..τα αφηνω ολα στην τυχη μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Τι κανετε κοριτσια??κανενα νεο???εγω περιμενω την περιοδο..τριτη μερα σημερα που μονο λιγα καφε υγρα εχω...κ δεν λεει να κατεβει.

.απο 23η μερα ξεκινησαν κ σημερα 25Η τα ιδια...ισως να οφειλεται στα χαπια λυγαριας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακι μου..κι ειπα να διαβασω κανενα ευχαριστο...εγω ειμαι στο σπιτι αρρωστη...τον αλλο μηνα θα κανω την πρωτη μου σπερματεγχυση κι εγω...κι ο θεος βοηθος...Νυχτεριδουλα μου ευχομαι ο επομενος να ναι ο τυχερος και το 2014 να μας βρει φουσκωμένες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα κορίτσια για έμενα τα πράγματα εξελίχθηκαν λίγο περίεργα. στης  9/12 είχα θετική χοριακη  8,4 και στης 11/12 έπεσε στο 3,3 αρνητικό και σταμάτησα τα χάπια το περίεργο ειναι οτι αίμα είχα 5 μέρες μετά . η γιατρός μου μου είπε ότι ήταν εγκυμοσύνη και οτι εφόσον μένω έγκυος πρέπει να δούμε γιατι τα χάνω σε 4 μήνες θα κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια  και αντιπατρικα ως τότε υπομονή. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να δω σύντομα ευχάριστα νέα . Καλή χρονιά να έχουμε και με το κάλο να έρθουν και τα μωράκια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρια Καρ καταρχας καλη και ευλογημενη χρονια..ΩΩ λυπάμαι πολύ για τα νεα σου..για να ειμαι ειλικρινης πιστευα πως εισαι εγκυος για αυτο δεν μπαινεις..Νομιζω πως κανεις τον καλυτερο προγραμματισμο...Να δεις τι φταιει να το διορθωσεις και να μεινεις εγκυος...καταλαβαινω αυτο το της αναμονης...κι εγω με τη ψυχη στο στομα θα κανω αυτο το μηνα την πρωτη σπερματεγχυση(κοιτουσαμε μεχρι προχτες αν εφυγε μια κυστη που ειχα)θα σας ενημερωνω κι εγω για τα νεα..προς το παρον 2 σερπαφαρ μαζι το πρωι παιρνω για 5 μερες(3η -7η μερα κλασικα).Η αληθεια ειναι πως οι πιθανοτητες στατιστικα ειναι λιγες..αλλα θα δουμε...φιλια πολλα και μην το βαζεις κατω..οπως μπηκαμε στο χορο θα χορεψουμε..και αφου εχεις προγραμμα ολα θα πανε τελεια φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! ΕΧΩ ΘΕΜΑ!!

Εκανα tsh και βγηκε 38,82 ενω πριν 5 μηνες ειχα 1,12

Τι φταιει?μειωσα πολυ λιγο το χαπι τ4...αλλα οχι σε βαθμο που να δικαιολογει την τιμη αυτη.εγω νιωθω καλα.τον εχω αφαιρεσει το 2008 και παντα ηταν 0,024-9 το μεγιστο καποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο γιατι δεν ειχα ποτε καποιο θεμα εκει...ηθελα να σε ρωτησω ομως αν μειωσες μονη σου το χαπι η με εντολη γιατρου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειπε η γυναικολογος να το μειωσω πολυ λιγο...κ το εκανα μονη μου :( ελπιζω να φταιει αυτο.σε λιγες μερες θα δω τον ενδοκρινολογο...εκανα κ σε αλλο ιατρικο την εξεταση κ βγηκε 58.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα να κανεις στο ιδιο εργαστηριο της εξετασεις παντα...εμενα αυτο μου ειχε πει...ευχομαι να ναι ολα πολυ καλα κατα την επαναληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...