Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!πως περασατε το σκ;εμεις ηρεμα.η Κωνσταντινα εχει αρκετο βηχα…μαλλον θα την παω στην παιδιατρο γιατι την πιανει το βραδυ και δεν ηρεμει…την Παρασκευη ξυπνησε 4 και κοιμηθηκε 7 κ να μην σταματαει να βηχει!!!Χθες το απογευμα πηγαμε σε μια βαφτιση στην Σαρωνιδα.μετα ειχαν τραπεζι στην Πετρουπολη!!εγω με την μικρη γυρισα σπιτι γιατι ηταν ηδη αργα για εκεινη,αφου κοιμηθηκε στο αμαξι .ξυπνησε το βραδυ στις 5,ουτε θυμαμαι τι ωρα ξανακοιμηθηκε γιατι με φωναζε για μυξες και το πρωι δεν σηκωνοταν!!στο δρομο μου λεγε ποσο καλο παιδι θα είναι,και δεν θα κλαιει και θα φαει και θα παω εγω να την παρω μετα αλλα εννοειται αρχισε να κλαιει …

Κατερινα να ξεκουραζεσαι βρε λιγακι.για τις δουλειες εχεις καμια βοηθεια;καλη αρχη στην Αγγελικουλα,θα γινει μια κορμαρα!!!εγω όταν γινει 3,5 θα παω να ρωτησω για ρυθμικη σε μια σχολη εδώ ,γιατι από τοσο γραφει ότι τα παιρνουν.Να το χαιρεστε το ψαρακι σας!!αχ μου θυμισες το πρωτο ψαρακι μου που μου εκανε εκπληξη ο μπαμπας μου και το ειχε βαλει πανω στο γραφειο μου!!!μεγαλωνει και ο Νικολας και κανει πολλα πραγματακια!!!με τον θηλασμο τελικα αυτό που λενε για τις συσπασεις δεν ισχυει;

Αννα Μαρια εχω λιωσει στα γελια με τα δωρα της πεθερας!!!τωρα τι υπονοουμενο είναι για σενα τα καλσον σισφιξης δεν ξερω!!!χαχαχα αλλα τοσο προχω τιγρε σωβρακα στον γιο!!!χαχαχα Και στην Κωνσταντινα αρεσει η εκκλησια στην τηλεοραση.αμα παμε να το αλλαξουμε λεει ‘’ασε την μουσικη!!’’χαχα Καλα αυτά που κανει η μαθητρια ουτε τα 6χρονα!!!τελικα θα ερθει ψυχολογος;Γαμο 7 το πρωι;;;καλε ποτε προλαβαινει να ετοιμαστει η νυφη;;κριμα για την κοπελα,ελπιζω να γινει καλα γρηγορα!!

Μαγδα τον πρακτικαριο θα τον στειλουν σε άλλο καταστημα;ελπιζω να ερθει σε εσας αφου ηταν τοσο καλος!!μονομαχο ψαρακι ειχα κι εγω,βασικα εχουν περασει πολλα από τα χερια μου!!εσυ καλε πρεπει να μετακομισεις στον οτε!!αυτο το πηγαινε ελα στο σπαστο είναι σκοτωμα!!δεν θελει να κανει κοπανα ο Βασιλης ε;χαχα αφου περναει ωραια!!!

Ανθη πως φοβαμαι να μην μπουκαρει κανενας…και δεν είναι μονο μην κλεψει..τωρα σε σκοτωνουν πριν κανεις κιχ…θυμαμαι παλια το καλοκαιρι κοιμομασταν εμ ανοιχη την μπαλκονοπορτα και τωρα κλειδαμπαρωνομαστε…Μπραβο στον αντρα σου που ηταν ψυχραιμος!!και ο δικος μου δεν θα φωναζε αλλα μπορει να με φωναζε εμενα να την ντυσω!!χαχα Ωραια περασες το σκ,εκανες και εξοδο μονη!!!αυτο με το φαι κι εγω δεν τον μπορω…κι εχω και τον αντρα μου,κανε κατι πρωτοτυπο..!!αλλα όχι μακαρονια,όχι κρεας…Ψαχνω κι εγω στο ιντερνετ ,σημερα θα δοκιμασω αυτό The one with all the tastes: Φασόλια λευκά με ντομάτα, φρέσκο κρεμμυδάκι και μαϊντανό

Τι είναι αυτό το πραγμα με τις διαφημισεις;από παντου πεταγονται,μεχρι και πανω στα πλασιια που βαζουμε τα στοιχεια να συνδεθουμε.Παω να κανω κατι εξωτερικες δουλιτσες!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

επιτελους τελειωσα ,ξεκωλοθηκα λιγο οφειλω να πω αλλα αξιζε τον κοπο το σπιτακι μου ειναι καθαροοοο!!!τωρα ως ποτε δεν ξερω με τα βρωμοπαιδα.....χθες και προχτες ειχε καλοκαιρι και περιμενα και σημερα να ειναι ετσι εχω κατι πλυντηρια να βαλω ακομα αλλα εχει συννεφια και ψιλοβρεχει πολυ μαυριλα πρωι πρωι.....το Σαββατο το απογευμα δεν σας ειπα που πηγαμε....στην αγαπημενη μου κουνιαδουλα γκρρρρρ ειχε φαγωθει ελατε και ελατε και ειχαμε πει να παμε να ευχηθουμε για την κορη της που περασε η γιορτη της ετσι πηγαμε ολοι μαζι και με την συνηφαδα μου ειχε κανει ετοιμασια να μας περιποιηθει μεσα στην τρελη χαρα χωρις να συμβαινει τιποτα φυσικα ουτε και αναφερθηκε κατι για τα προηγουμενα που ειχαμε τελοσπαντων οπως λεει και ο αντρας μου δεν χρειαζεται πολλα πολλα μαζι της μακρια κι αγαπημενα μη ζηταει να εχουμε τη σχεση που ειχαμε κιολας ,χθες πηγαμε εκκλησια το πρωι γυρισα σπιτι συνεχισα δουλειες και μετα φαγαμε στην πεθερα ευτυχως δεν ειχα φαγητα να ετοιμαζω και μετα παλι δουλειες ως το βραδυ ,τα ποδια μου πονανε σημερα πολυ....σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια πραγματικα με ανεβαζεται πολυ και συμφωνω απολυτως με τις συνηφαδες μαγισσες οντως ετσι μοιαζουν,μια κοπελα που φαινεται σε δυο φωτο με ενα χρωματιστο φορεμα ειναι η αλλη μου αδερφη ξεχασα να σας πω....

Αλεξανδρα πολυ ομορφες οι φωτογραφιες σας ,κουκλες και οι δυο μαμα και κορη ολοιδιες εισται ομως,κι εγω τον ειδα τον Βασιλακη και μια ομορφη ξανθια κοπελα που υπεθεσα οτι ειναι η Μαγδα αλλα δεν ημου απολυτως σιγουρη

Αννα Μαρια πεθανε με την περιγραφη σου για τα σωβρακα εισαι φοβερη,ειδες ομως τα φορεσε τιμησε το δωρακι της μαμας αντε τυχερη με τετοια σωβρακα ποιος σας πιανει τωρα σιγουρα θα κανετε δευτερο χαχαχα,φουλ το σαββατοκυριακο σας λεω με βαφτισεις και γαμους αν πανε στο πακετο να μας πεις να το δουμε

Ανθη λογικο ειναι να φοβασαι μαυτα που γινανε φτου φτου μακρια σας ,μηπως βρουν αποτυπωματα και τους βρουνε παντως δεν νομιζω να ειναι τοσο οργανωμενοι αφου ξεχασαν τα εργαλεια τους,περασατε ομορφα βλεπω δεν πειραζει ας ηταν το σπιτι λιγο μπαχαλο χαλαλι αφου περασες καλα,αυτο με το φαγητο λιγο πολυ ολες το εχουμε πιστευω δωσε μου να σου φτιαξω οτι θες αλλα αυτο το ψαξιμο καθε μερα τι φαι να φτιαξω κι εγω δεν το μπορω

Κατερινακι φαε και μην νιωθεις τυψεις τωρα που μπορεις αφου τα χανεις ευκολα τα κιλα τι σκας απολαυσε το τωρα!!!δεν θα κουραστεις να θηλαζεις και τα δυο;δυσκολο μου φαινεται ειδικα στην αρχη που το μωρο θα θηλαζει συνεχεια .....

Μαγδα μια κουκλα εισαι στη φωτογραφια φτου φτου!!!οπως λενε τα κοριτσια οταν κανεις κι αλλο παιδι θα τα προλαβαινεις παλι μια χαρα ,φαντασου εμενα με τρια τι γινεται σπιτι ειμαι και τρεχω ολη μερα παλι....η ανηψουλα σου ζορικη ε;γυναικα παιδι μου

Βαω που εισαι;πως ειναι η κουκλιτσα μας;

α δεν σας ειπα ο ανηψουλης μου εβγαλε το πρωτο του δοντακι προχτες ο ζουζουνακος μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AΛεξανδρα μαζι γραφαμε να μας πεις πως θα γινουν τα φασολια,μονα φασολαδα τα εχω κανει θα με ενδιεφερε μια τετοια συνταγη ,περαστικα στην Κωνσταντινα κι ο Δημητρης εχει λιγο βηχα αλλα ευτυχως δεν τον πιανει το βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα να το δοκιμασεις το φαγακι,ωραιο εγινε τελικα.Αφου αρεσε και στον δυσκολο κριτη τον συζυγο στο προτεινω!!ακομα ζεστες εχει οποτε δεν ηταν για φασολαδα. τελειωσες τι δουλειες αλλα κι εγω σκεφτηκα για ποσο θα μεινει ετσι ωραιο;πρεπει να το παρουμε αποφαση!!με την κουνιαδα καλυτερα ετσι..για να μην εχετε θεματα.περαστικα και στον Δημητρη σου,εγω θα την παω μια βολτα απο την παιδιατρο γιατι δεν γινεται αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια δεν βλεπω πολυ κινηση που ειστε καλε απο χθες?

Ανθη μου ωραια περασες βλεπω χρειαζονται τετοιες μικρες αποδρασεις, ασε για το φαγητο καιρεγω πολλες φορες στερευω απο ιδεες. Βρες ενα πρωινο να τα πουμε απο κοντα.

Αλεξανδρα πως ειναι η Κωσταντινα με τον βηχα? παντως αργει πολυ να τους φυγει δεν ξερουν και πως να διαχειρηστουν τα φλεματακια και ετσι κραταει καιρο. Καλα αλλου η βαπτιση αλλου το τραπεζι πολυ μεγαλη αποσταση και ταλαιπωρια για τον κοσμο θα ηταν.

Ψαρακι μου ειχε κανει και ο αντρας μου δωρο οταν πρωτο μειναμε μαζι σας φοιτητες βεβαια το ψωφισα η ιδια γιατι μια κρυα μερα του εβαλα ζεστο νερο, για να μην του βαλω το κρυο της βρυσης, και μαλλον το μαγειρεψα αντι να το ζεστανω....

Για τον θηλασμο που με ρωτησατε προς το παρον δεν εχω ουτε συσπασεις ουτε τιποτα, στην αρχη της εγκυμοσυνης πονουσε το στηθος οι ρωγες δηλαδη μολις αρχιζε να θηλαζει, οπως πονανε τον πρωτο πρωτο καιρο, τωρα δεν με πονανε και τοσο. Τωρα αν πινει, ποσο πινει δεν εχω ιδεα παντως οτι πιπιλαει πιπιλαει. Αν μεχρι τοτε δεν το κοψει απο μονος του γιατι δεν θα εχω γαλα μαλλον θα τα θηλαζω και τα δυο και βλεπουμε πως θα ναι. Εχω διαβασει οτι πολλα αποθηλαζουν απο μονα τους οταν η μαμα ειναι στον 8ο γιατι αλλαζει η συσταση γινεται παλι το πρώτογαλα και δεν το θελουν, θα σας πω στην πραξη τι θα γινει.

Κατερινα πολλες δουλειες αλλα οπως λες με τα μικρα ανθρωπακια στο σπιτι, δεν μενει και για πολυ καιρο στην εντελεια. Αντε καλα ηταν με την κουνιαδα τυπικα αλλα καλα, αυτη την εχεις σε καμια φωτο απο το γαμο?

παω να παρω την Αγγελικη, ξεκιναμε και γυμναστικη σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, σας διαβάζω, αλλά δε βρίσκω ευκαιρία να γράψω. Μας τρέχει ο Αντρέας, ξυπνάει απ' τα χαράματα, έξι-έξι παρά και μας (με) τρέχει. Θα γράψω απ' το σχολείο ή το βράδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ είμαι κουρασμένη, ο Αντρέας ξυπνάει από τις έξι, ή ακόμα και έξι παρά, και μετά δεν καταφέρνω πάντα να ξανακοιμηθώ...

Καγκουράκι κι εγώ έχω πάρει κάτι κιλά, αλλά δεν είμαι έγκυος, χιχι! Μάλλον φταίει που τρώω όταν επιστρέφω απ' το σχολείο, αλλά δεν υπάρχει πάντα κάτι εκεί για να φάω, οπότε αναγκαστικά τρώω στο σπίτι.

Κάνει αισθητή την παρουσία του το μωράκι ε;

Τα σώβρακα στις φωτογραφίες τα θέλεις φορεμένα;

Η κοπέλα που παντρεύτηκε την Κυριακή μου είπε ότι πάει καλύτερα, ελπίζω να το ξεπεράσει σύντομα.

Ανθή η πεθερά μου είναι μοναδική στο να διαλέγει δώρα. Το μότο της είναι: θα σου πάρω κάτι για να το φοράς στο σπίτι. Τώρα γιατί παίρνει μόνο πρόχειρα ρούχα και εσώρουχα/κάλτσες/πυτζάμες για δώρα, δεν το ξέρω. Αλλά φυσικά, το κυριότερο είναι το γούστο της που σκοτώνει.

Όσο για το φαγητό, υπάρχουν πάρα πολλές επιλογές, φτάνει να τα τρώνε και οι άλλοι. Π.χ. το ψάρι πώς το φτιάχνεις; Μπορείς να το κάνεις στο γκριλ ή τηγανιτό με πατάτες φούρνου ή τηγανιτές ή χόρτα βραστά ή βραστά λαχανικά, στο φούρνο με πατάτες και λαχανικά, στην κατσαρόλα λεμονάτο με πατάτες, τα φασολάκια μπορείς να τα κάνεις με κοτόπουλο ή κρέας, στο φούρνο ή στην κατσαρόλα, το ίδιο και με αρακά, τα μακαρόνια με διάφορες σάλτσες λαχανικών (ό,τι έχεις στο σπίτι), το κοτόπουλο με χίλιους δυο τρόπους, με πατάτες στο φούρνο ή στην κατσαρόλα, γιουβέτσι, με χυλοπίτες, με μακαρόνια βραστό ή κοκκινιστό, με πληγούρι, με μπάμες (αν και τώρα δεν είναι η εποχή τους). Εγώ σήμερα δεν ήξερα τι να μαγειρέψω, ο άντρας μου επέμενε να φτιάξω πατάτες φούρνου και να τις φάμε με τόνο (έλεος), και τελικά έφτιαξα σνίτσελ στο φούρνο (καλά, αυτά τα έφτιαξε ο άντρας μου) και τραχανά σαν ρυζότο με πιπεριές, σκόρδο, κρεμμύδι και πάστα ντομάτας. Αλλά τον έφτιαξα με την τεχνική του πιλαφιού και όχι του ρυζότου, και βγήκε λίγο, χμ... σαν σοβάς. Αλλά από γεύση ήταν πάρα πολύ νόστιμο, το φάγαμε με φέτα.

Αλεξάνδρα πώς είναι η Κωνσταντίνα; Της πέρασε ο βήχας;

Τα φασόλια εγώ τα έχω φτιάξει φασολάδα άσπρη και κόκκινη, στο φούρνο, στο φούρνο με λουκάνικα, βραστά σαλάτα και με ρύζι.

Μια γνωστή μου που είχε κάνει γάμο νωρίς το πρωί, άρχισε να ετοιμάζεται απ' τις τέσσερις, και έκαναν μάλιστα και παραδοσιακό στόλισμα, με βιολιά και λαούτα... Φανταστείτε τώρα να της τραγουδάνε τα παραδοσιακά τραγούδια του γάμου, οι γονείς, οι γιαγιάδες, κ.λπ. να τη λιβανίζουν και να κάνουν διάφορα άλλα, στις τέσσερις το πρωί...

Κατερίνα καλύτερα έτσι με τη συννυφάδα, τυπικές σχέσεις, ούτε να μη μιλιέστε, ούτε να είστε κολλητάρια.

Λες τα σώβρακα αυτά να είναι τα τυχερά μας;

Εγώ πλέον με το σπίτι δεν τρελαίνομαι, κάνω μόνο τα βασικά. Θα κάνω, βέβαια, και μια γενική, πιο λάιτ απ' τη δική σου, βέβαια, σκέφτομαι να πλύνω και καμιά κουρτίνα, σιγά-σιγά, όμως.

Για τον θηλασμό κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης που λέτε, νομίζω ότι μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις, αλλά δεν είναι και απόλυτο. Αν, όμως, η έγκυος έχει για οποιοδήποτε λόγο συσπάσεις, πρέπει να αποθηλάσει. Αυτό ξέρω, δεν ξέρω αν είναι και σωστά, όμως, γιατί δε μου έτυχε. Πάντως Καγκουράκι, τον Αντρέα δεν τον έβλεπα έτοιμο με κανένα τρόπο να αποθηλάσει, αλλά μέσα σε πολύ λίγο καιρό, από μόνος του σχεδόν, αποθήλασε!

Α, καλέ, σας έχω πει ότι ο Αντρέας είναι μεγάαααααααααααααααααααααααααααλος γλύκας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είστε καλά; Εγώ έτσι και έτσι. Με έπιασε πάλι. Βασικά αγχώνομαι και με τον Πάνο. Με το ποδόσφαιρο παρατήρησα ότι κουράζεται σχετικά εύκολα και λαχανιάζει. Δεν θα σας πω όλα αυτά που έχουν περάσει από το μυαλό μου. Αύριο όμως έχουμε κλείσει ραντεβού με τον παιδίατρό μας - ο οποίος ευτυχώς είναι παιδοπνευμονολόγος - για να τον δει. Αυτό είναι το πιο βασικό που με αγχώνει. Πάμε στο ποδόσφαιό τώρα. Τον είχα πάει αρχικά στο πρόγραμμα του δήμου μας, αλλά μετά από 3-4 προπονήσεις αποφάσισαν να μην πάρουν παιδάκια του 2009 γιατί είναι μικρά. Τελικά έγραψα τον Πάνο στην ομάδα του Παπάγου που δέχονται και παιδάκια του 09. Το κακό είναι πως ο Πάνος μου είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ παιδάκι του 09. Τα υπόλοιπα είναι του 08 ή ακόμα χειρότερα του 07 και έχουν όλα κάνει 1 με 2 χρόνια ποδόσφαιρο. Το αποτέλεσμα είναι ότι ο Πάνος, που δεν είχε προηγούμενη επαφή με το άθλημα, τις περισσότερες φορές -και ειδικά όταν παίζουν σε ομάδες και καλά- κοιτάει σαν χαμένος και τρέχει σαν χαμένος πάνω κάτω....Τα άλλα τρέχουν να πάρουν την μπάλα, χαίρονται όταν βάζουν γκολ κλπ και ο δικός μου προσπαθεί να καταλάβει τι γίνεται. Ακόμα και τέρμα που τον έβαλε πάλι σαν χαμενο ήταν. Πιστεύετε πως έκανα βλακεία που τον έγραψα τελικά; Μήπως το παιδί νιώσει άσχημα;;;;Ο άντρας μου ισχυρίζεται ότι θα εξοικειωθεί και θα πάρει φόρα αλλά εγώ δεν ξέρω...φοβάμαι. Πάντως χαίρεται όταν έχει ποδόσφαιρο. Τα άγχη μου λοιπόν αφορούν τον Πάνο μου αυτή την περίοδο. Κορίτσια ξύπνησε η μικρή...Ποιος ξέρει τι με περιμένει πάλι...Αύριο θα σας σχολιάσω.Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Εχει μερες να γραψω αλλα και γω τρεχω και δεν προλαβαινω!ερχομαι δουλεια, μετα με τη μικρη,δουλειες στο σπιτι δεν εχω λεπτο να χαλαρωσω!Μονο την ωρα που παει για υπνο το βραδυ η μικρη και παω και γω για υπνο τεζα απ την κουραση!σημερα εχουμε τον επαναληπτικο αξονικο!ΘΕΕ ΜΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ, καντε να ειναι ολα μια χαρα!περασε ενας μηνας απ το χτυπημα και γω νιωθω οτι περασαν χρονιαααα, αιωνας ολοκληρος!

Σας ειπα οτι πηγα γυναικολογο?ναι πηγα γιατι το βραδυ που χτυπησε η μικρη μολις ακουσα τη διαγνωση αιματωμα στον εγκεφαλο και χειρουργειο απ το σοκ μου ρθε περιοδος αρκετα νωρις αλλα απ το ξαφνιασμα και το αγχος προκληθηκε ολο αυτο!αυτη η περιοδος παλι ηρθε πολυ νωρις, πηγα γυναικολογο να δω τι θα μου πει!Πηγα το Σαββατο και με εβαλε να κανω καποιες αναλυσεις!βασικα Free T3, Free T4, TSH, Προλακτινη, FSH και Οιστραδιολη!ολα βγηκαν φυσιολογικα εκτος απ την FSH που ειναι λιγο τσιμπημενη για 3η μερα του κυκλου που εκανα τις αναλυσεις!βασικα το ανωτατο που μπορουσα να ειχα ειναι 7.9 και εμενα ειναι 14.9 οποτε εχουμε θεμα!ο γιατρος μου ειπε θα πρεπει να το ελεγξουμε και τον επομενο μηνα γιατι ισως να ειναι απ το αγχος που αυξηθηκε τοσο πολυ!θα δειξει!πριν 3 χρονια οταν ξανακανα αυτες τις αναλυσεις η ιδια ορμονη ηταν 9.5 οποτε παλι τσιμπημενη ηταν!αν οντως ειναι ετσι αυξημενη τοτε εκ γενετης δεν εχω πολλα αποθεματα ωαριων οπως το ειχα ξανακουσει και πριν 3 χρονια οταν εκανα ξανα αυτες τις αναλυσεις και ηταν αυξημενη η ορμονη!μου δωσε κατι χαπακια τωρα να πινω για να δουμε αν ανταποκρινομαι και παραγω περισσοτερα ωαρια με τα χαπια και θα παω στις 22 να με ξαναδει!γιατι ισως να περνα και μηνας που δεν παραγω ωαριο αν ειναι ετσι αυξημενη αυτη η ορμονη!Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!

Στα δικα σας τωρα!

Αννα Μαρια πρωινος πρωινος ο Αντρεας!κι η Ιωαννα απ τα χαραματα ξυπνα!6 παρα ή 6 το πολλη ειναι πανω!βεβαια ξυπνω και γω για τη δουλεια και δεν με πολυνοιαζει!Κοιμαμαι και νωρις και χορτανω υπνο!δεν ειμαι και υπναρου κιολας!τι αχαριστη που εισαι. . . !κοτζαμ δωρο σου στειλε η πεθερα και συ παραπονιεσαι?χαχα!ακους εκει καλσον συσφιξης!αν ειναι ετσι στειλε της και συ καμια κρεμα για το προσωπο αντιρυτιδικη - αντιγηραντικη!χαχα!

Ανθη μου κοιτα ο Πανουλης ναι ισως νιωθει ασχημα γιατι ειναι ο μικροτερος και βλεπει οτι τα αλλα παιδακια ειναι πιο γρηγορα!ομως θα συνηθισει!Κι αλλωστε το ποδοσφαιρο χρειαζεται προπονηση και εμπειρια για να αποκτησει και σβελταδα και να καταλαβει ποιος ειναι ο στοχος!δεν ειναι μικρος πιστευω, το λαθος ειναι οτι ειναι σε λαθος ομαδα με αρκετα μεγαλυτερα παιδακια απ αυτον και ισως να συγκρινει τον εαυτο του με αυτα!θα στρωσει!χρειαζεται χρονος!

Αλεξανδρα μου τινκανει η Κωσταντινα?περασε ο βηχας?δεν της κανεις καθολου μασκες?βοηθουν αρκετα για τον βηχα!

ΚΑ1 ολη μερα δουλειες κανεις . . .!Χεχε!α η συννυφαδα θελει να γινετε και κολλητες μετα απο ολα αυτα που εγιναν?δεν καταλαβα ποτε τους ανθρωπους που ξεχνουν τα παντα που ειπαν ή που επραξαν και ενοχλησαν τον συνανθρωπο τους!εγω δεν μπορω να κοιμηθω οταν νιωσω οτι κατι ειπα που ενοχλησε καποιον!συνεχεια το σκεφτομαι και αν δεν λυσω την παρεξηγηση δεν το βγαζω απ το μυαλο μου!

Καγκουρακι αποκτησατε ψαρακι?Ειχαμε και μεις πριν μεινω εγκυος!αγορασα γυαλα με 3-4 ψαρακια αλλα πεθαιναν πολυ γρηγορα και εγω στεναχωριομουν τρελα οταν ξυπνουσα και εβλεπα οτι ενα ενα εσβηναν!τα αντικαθιστουσαμε αλλα εγω τα λυπομουν!μαραζωνα!πως τα παει με τις δραστηριοτητες που την στελνεις?

Μαγδουλα μου ο Βασιλακης προσαρμοστηκε αμεσως με τον παιδικο!τι καλοβολο μωρο!πραγματικα!αντε και το 2ο να ειναι ολοιδιο ο Βασιλακης!να μην σε ζορισει καθολου!

Δεν πιστευω να ξεχασα καμια!Καντε μια προσευχουλα για το κοριτσι μου ολα να ειναι καλα!Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας! Χαθηκα το ξερω, ειχα πολλα τρεχαματα οχι ευχαριστα.

Πρωτα στα δικα σας, ειδα τις φωτο ειστε ολες κουκλες! Το παρτακι σας Αλεξανδρα τελειο και η μικρη μια θεα! Κατερινα η αδερφη σου πανεμορφη νυφη το νυφικο μου αρεσε παρα πολυ, εσυ καλα κουκλαρα και μοιαζετε κιολας! Να ζησουν τα παιδια!

Ανθη μην ανησυχεις για τον Πανο, θα ξεψαρωσει. Αν εχει τιποτα αναπνευστικο που φοβασαι, νομιζω το ποδοσφαιρο θα βοηθησει πολυ. Ποπο τρομαρα με τους κλεφτες! μπρρρρ!

Αννα Μαρια ναι μας το εχεις πει και ναι οντως ειναι ΓΛΥΚΑΣ! Η μαθητρια ειναι καλα με το νεφρο; Καλε τι ιστορια ειναι αυτη με το παιδι που το ψαχνει η μανα του; Ποσο συγκινουμαι με αυτα! Μακαρι να το βρει!

Βασουλα μου ομορφη μια χαρα θα ειναι η αξονικη! Αντε να τελειωνει μια για παντα η ταλαιπωρια!

Κατερινακι το νιωθεις ολο και πιο εντονα ε; Λογικο! Ωραια θα ειναι να τα θηλαζεις και τα δυο!

Μαγδα μου κι εσυ χιλια κομματια εχεις γινει, λιγο χρονο για εμας ρε παιδια, πως καταντησαμε ετσι!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο...Περαστικα σε ολα τα αρρωστουλικα!

Εμεις ειμαστε αρρωστοι. Ο μικρος επαιρνε ζιναντολ οχτω μερες, αλλα ειχε πολυ βηχα και ατελειωτη μυξα. Πηρα τη γιατρο Πεμπτη βραδυ, μου λεει αφου παιρνει αντιβιωση, δες το μεχρι Δευτερα και μετα φερτον. Αλλα με ετρωγε εμενα και την Παρασκευη το πρωι τον πηγα. Ευτυχως! Η αντιβιωση δεν τον ειχε πιασει, ειχε βρογχιτιδα. Εκανε κι ενα βρογχοσπασμο την ωρα ακριβςω που ημασταν εκει κι η γιατρος με εστειλε σουμπιτη για ακτινογραφιες, φοβοταν για πνευμονια, ευτυχως στο τσακ τη γλιτωσαμε. Τωρα αλλη αντιβιωση, εισπνεομενα κλπ ειναι ηδη πολυ καλυτερα!

Χτες ειχαμε αλλα τρεχαματα, εφτα παρα το πρωι ακουσε ο αντρας μου τη μανα μου να φωναζει κι ανεβηκε πανω, ειχαν βρει τον πατερα μου σε ασχημη κατασταση. Με ξυπνησε κι ανεβηκα τρεχοντας, δεν μπορουσε να μιλησει, ανασαινε με δυσκολια, τα ματια του ειχαν μισοκλεισει, μισογυρισει, ενα χαλι! Καλεσαμε ασθενοφορο, εκαναν μιση ωρα να ερθουν και οχι σε ωρα αιχμης! Ηρθαν και τωρα ειναι στην εντατικη, εκτος κινδυνου, αλλα δεν εχουν βρει ακομα τι επαθε. Απεκλεισαν μαλλον εγκεφαλικο και κριση επιληψιας, μαλλον ουτε και απο το ΧΑΠ στους πνευμονες ειναι, πρσανατολιζονται προς συγκοπικο επεισοδιο αλλα ακομα σιγουρα δεν ξερουν... Παντως ειναι καλυτερα, τωρα θα δουμε...

Τελευταια ειχα και με τον αντρα μου παλι προβληματα, μια απο τα ιδια ρε κοριτσια, θα σας τα πω αλλη στιγμη ομως αυτα. Γενικα, ενος κακου μυρια επονται, με εχει πιασει το παραπονο. Αλλα τελος καλο ολα καλα!

Μεσα σε ολα εχω κι ενα σχετικα ευχαριστο! Ο δευτερος κυκλος επεισοδιων ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ μολις αρχισε!

BUTTERFLY'S STORIES: ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ - 14

Ο Θεος βοηθος τι εχω γραψει!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ερημιές αυτές τις μέρες...

Το πρωί ο Αντρέας πάλι ξύπνησε απ' τις έξι, αλλά είχαμε συμφωνήσει με τον άντρα μου και τον κράτησα μέχρι τις εφτά. Μετά ξύπνησε αυτός και τον ανέλαβε, και κοιμήθηκα σχεδόν για δύο ώρες. Αααααχ, ξεκουράστηκα! Αύριο είπε να τον ξυπνήσω εφτάμιση, κάτι είναι κι αυτό...

Σήμερα δεν πήγα σχολείο, ήταν η έναρξη των κατηχητικών και πήγα για τις εγγραφές. Σας είπα ότι θα κάνω κατηχητικό φέτος; Μου δώσανε τα πιο μικρά παιδάκια, κι έχω εννιά κοριτσάκια, από τεσσάρων μέχρι οκτώ ετών. Οκ, ήμουν προετοιμασμένη για μικρά παιδάκια, αλλά δε φαντάστηκα ότι θα είχα και παιδιά προσχολικής ηλικίας που δε θα ξέρουν ούτε να διαβάζουν. Καλά, εννοείται ότι δεν έχω ιδέα από τέτοιες ηλικίες, αλλά υπάρχει τρομερό υλικό στο διαδίκτυο και νομίζω ότι θα με καθοδηγήσουν κι αυτές! Το Σαββάτο αρχίζουμε!

Κατά τα άλλα δεν έχουμε κανένα νέο, ο Αντρέας μας τρελαίνει με τα ωραία του. Σήμερα το πρωί όπως φεύγαμε για τη φρουταρία (Τετάρτη γαρ!), είδε στο δωμάτιό μου κάτι ασιδέρωτα ρούχα, κι ανάμεσά τους μερικά καλτσάκια του, οπότε λέει "κάτσες, υτάι", δηλαδή "κάλτσες, συρτάρι" και τις πήρε και τις έβαλε στο συρτάρι του που βάζουμε τις κάλτσες. Μετά, επειδή κάποιες τις είχε αφήσει, λέει "κι άλλο", και πήρε και τις άλλες και τις έβαλε!!! Όλο τέτοια κάνει συνέχεια! Στον αγιασμό σήμερα των κατηχητικών πήγαμε οικογενειακώς και δε σταμάτησε δευτερόλεπτο. Κοιτούσε τα πλακάκια στο πάτωμα που είναι τετράγωνα κι έλεγε "τετάγωνο", έδειχνε τους σταυρούς κι έλεγε "ταβός", τον Μίκυ στην μπλούζα ενός κοριτσιού κι έλεγε "μίμιάους" (δηλ. Μίκυ Μάους), κι άλλα τέτοια!

Ανθή δύσκολη η φάση με το ποδόσφαιρο... Χμ... Αφού χαίρεται ο Πανούλης θα σου έλεγα να τον αφήσεις να συνεχίσει και βλέπεις ανάλογα με τις αντιδράσεις του. Τι σου περνάει απ' το μυαλό που κουράζεται; Κάποια καρδιοπάθεια; Πήγατε στον παιδίατρο; Τι σου είπε;

Βάσω ελπίζω να μην είναι τίποτα αυτό με την ορμόνη.

Ο Αντρέας είναι πρωινός, αλλά εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ νωρίς. Όταν επιστρέφω απ' το σχολείο γύρω στις δέκα και μισή, δεν μπορώ να κοιμηθώ στις έντεκα. Κατά τις δώδεκα το ενωρίτερο, οπότε δε χορταίνω ύπνο. Του χρόνου που θα πηγαίνω πρωινό σχολείο, θα κοιμόμαστε με τις κότες, χαχα!

Η πεθερά το καλσόν μάλλον έτσι το έστειλε, ούτε που θα σκέφτηκε τι είναι αυτό το πράγμα. Το πιθανότερο είναι να το είχε σε κανένα συρτάρι και να το πέταξε μέσα στο πακέτο. Πολύ γέλασα με την αντιρυτιδική όμως!

Κι εγώ στεναχωριέμαι όταν παρεξηγηθώ με κάποιον και το σκέφτομαι συνέχεια.

Χριστίνα αμάν ρε παιδάκι μου, όλα σ' εσάς;

Περαστικά στον Δημητράκη εύχομαι!

Τι ήταν αυτό που πάθατε με τον μπαμπά σου; Ευτυχώς που είναι εκτός κινδύνου! Εύχομαι να βρουν σύντομα τι έχει και να θεραπευθεί ακόμα συντομότερα!

Το επεισόδιο θα το διαβάσω αύριο!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΣΒΑΛΛΩ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΑΔΑΚΙ ΣΑΣ ΑΠΛΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΔΩ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ.....ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!

φιλες μου μετα απο τοσο καιρο...σχεδον τρεις μηνες ειπα να μπω και να σας ανακοινωσω την γεννηση του παληκαριου μου....χαχαχχαχα...καλα που δεν τον εστειλα σχολειο πρωτα και μετα να βρω χρονο...δοξα το θεο ολα καλα......3.190 βαρος, 47 μηκος....με προβληματιζει κατι πολυ απο χτες που πηγαμε παιδιατρο...τωρα ειναι 7.150 βαρος,53 μηκος...ολα καλα μας λεει , μια ηπια υπερτονια κατω ακρων εχει....λιγο στραβισμο που ειναι λογικο...αυτο που με αγχωνει και θελω γνωμες απο μανουλες που ηδη εχουν παιδια με αυτο.....ΣΤΗ ΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΛΑΜΗ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΤΙΣ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ....εκανα το λαθος και ειδα στο ιντερνετ...γραμμη του πιθηκου και αλλα τετοια και την εχουν κυριως παιδια με συνδρομα και τετοια...ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΧΧΧΧΧΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ........υπαρχει καμια μανουλα που να ειναι το παιδακι της με μια γραμμη και ολα να ειναι φυσιολογικα????????? επειδη θα σκεφτειτε τι ειπε η παιδιατρος ειπε...ολα καλα παρακολουθουμε το παιδι στην αναπτυξη του κλπ κλπ κλπ....περιμενω...να ειστε ολες καλα και τα ζουζουνια σας και ο μεγαλοδυναμος να δινει υγεια στις οικογενειες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ καλά είμαι αν και έχω λίγο πονοκέφαλο. Πήγε ο άντρας μου τον Πάνο στο γιατρό, του έκανε τα απαραίτητα τεστ και το παιδάκι μου είναι μια χαρούλα!!!! Επίσης, το μεσημέρι τον κυνηγούσα σε όλο το σπίτι (ήμουν έτοιμη να σωριαστώ από το τρέξιμο) και ο Πάνος δεν σταματούσε λεπτό να τρέχει. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι απλά βαριέται να τρέχει γύρω γύρω στο γήπεδο.Πέρα όμως από τα δικά μου τα τεστ σημασία έχει η γνώμη του γιατρού! Άγχος και αυτό όταν έχεις παιδιά.... Άννα Μαρία δασκάλα και στο κατηχητικό! Νομίζω ότι σου ταιριάζει και θα τα πας περίφημα με τα παιδάκια προσχολικής ηλικίας! Για τον Πάνο δεν φοβήθηκα καρδιοπάθεια αλλά άσθμα. Την καρδιοπάθεια θα την σκεφτόμουν αν ένιωθε κάποιο πόνο ή δυσφορία. Είναι υπέροχος ο Αντρίκος! Πολύ έξυπνο παιδάκι! Να το χαίρεσαι το βλασταράκι σου! Χριστινάκι μου, τι πέρασες βρε κοπέλα μου;;;; Ευτυχώς που τώρα όλα είναι καλά και με τον Δημήτρη και με τον μπαμπά σου. Με τον άντρα σου δεν ξέρω τι έχει γίνει αλλά νομίζω ότι οι περισσότερες έχουμε τα θεματάκια μας. Αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα.... Βασούλα μου τι έγινε με την Ιωαννούλα;;;;;;;Όλα εντάξει με την αξονική;;;; Η σκέψη μας, η αγάπη μας και οι προσευχούλες μας είναι πάντα κοντά σας! Η παιδίατρος που είχατε σε ξαναπήρε; Το έχω απορία. Κατερινάκι μου, ζηλεύω πολύ που τελείωσες με τις γενικές....Ωραίο καθαρό σπιτάκι με στρωμένα χαλάκια! Δεν έχω καλύτερο! Εδώ ακόμα ζέστη έχουμε αλλά ανυπομονώ να στρώσω τα χαλάκια. Η κουνιάδα θέλει συμφιλίωση;;;; Στον κόσμο της είναι η γυναίκα αυτή.... Αλεξάνδρα μου πώς είναι η Κωνσταντίνα; Βήχει ακόμα πολύ; Της δίνεις τίποτα για τον βήχα;;;; Μάγδα ο Βασιλάκης είναι το σούπερ καλόβολο παιδάκι! Μακάρι να είναι και το δεύτερό σου έτσι!!!! Φοβερός! Κατερινάκι μου, θέλω κι εγώ πολύ να σε δω! Πρέπει επιτέλους να κανονίσουμε ένα καφεδάκι. Αγχώνομαι βέβαια λίγο γιατί πέρασαν οι εποχές που η Αλεξάνδρα καθόταν στο καρότσι.....Θα πιούμε καφέ ή θα δεινοπαθήσουμε; Ζωήρεψε το μπεμπάκι σου;;; Μεγαλώνει το ζουζουνάκι...Εμείς έχουμε χελωνάκια και μόλις ψόφησε το ένα έκλαιγα......Δένεσαι με τα σκασμένα και μετά στεναχωριέσαι....Τώρα έχω άλλα δύο αλλά σκέφτομαι να τα γυρίσω πίσω στο κατάστημα....Για τον Πάνο τα πήραμε κι εμείς, αλλά πλέον ούτε που νοιάζεται για την ύπαρξή τους. Του έφυγε ο ενθουσιασμός. ΕΥΑΚΙ 1234 πρώτη φορά ακούω για τη μία γραμμή στην παλάμη αλλά αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου το έλεγε η γιατρός που παρακολουθεί τον μικρό. Επίσης μην κάνεις κι εσύ το λάθος που κάνω συνέχεια και διαβάζεις διάφορα στο ίντερνετ όταν ανησυχείς για την υγεία του παιδιού σου. Το ίντερνετ μπορεί να μας τρελάνει. Μόνο το γιατρό να ρωτάς που ξέρει και παρακολουθεί το παιδί. Παρεμπιπτόντως, να σου ζήσει το μπεμπάκι σου! Για το ποδόσφαιρο σκέφτομαι να μιλήσω στον προπονητή και να του εξηγήσω ότι ο Πάνος είναι σαν χαμένος γιατί είναι το πιο μικρό παιδάκι και το μοναδικό που δεν έχει κάνει άλλη χρονιά ποδόσφαιρο. Από τη στιγμή που δέχονται και παιδάκια του 09 οφείλει και αυτός να προσπαθήσει να τον βάλει στο κλίμα. Μόνο για να πάρουν τα λεφτά δηλαδή τα παίρνουν; Ο άντρας μου του έκανε προπονηση στο σπίτι..Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. Κινδύνευσαν τα βάζα μου. Αν δω ότι περνά ο καιρός και ο Πάνος τρέχει άσκοπα στο γήπεδο πάνω κάτω χωρίς να μπορεί να συμμετέχει θα δω τι θα κάνω. Θα κοιτάξω και για άλλες δραστηριότητες ή έστω για ακαδημία ποδοσφαίρου που φτιάχνει τμήματα με συνομήλικα παιδάκια ίδιου επιπέδου. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει τέτοια ακαδημία στην περιοχή που μένω. Αυτάαααααα. Καλό βράδυ !!! ΥΓ. Είναι πολύ σπαστικό που το κείμενό μου είναι ένα κατεβατό χωρίς να μπορώ να αλλάξω σειρά. Έχετε ιδέα αν υπάρχει τρόπος ώστε να πατιέται το enter μου;;;;;;;;;;;;;;;;;; Τα νεύρα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ευχαριστω που με καθησυχαζεις φιλη μου...να χαιρεσαι την οικογενεια σου...αντε βρε και πορεια σαν του μαραντονα ο γιος σου!!!!!!!να τον αναφερουν 10 γενεες για τα ποδια του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

τι κανετε;εμεις ολοι καλα,χθες πηγα στο σχολειο μας καλεσε η δασκαλα του Γιωργου να μας μιλησει ,πολυ καλη φαινεται ευδιαθετη και με πολυ ορεξη να κανει πραγματα,μας ειχε ζητησει μαξιλαρακια απο την αρχη οπου τα βαζουν στο πατωμα καθονται τα παιδια και ενα ή δυο παιδια διαβαζουν παραμυθια και μετα συζητανε,προχτες διαβασε ο Γιωργος με εναν συμμαθητη του και του αρεσε πολυ,γενικως μια χαρα μας τα ειπε και μου ειπε καλα λογια για τον Γιωργο,μιλησα και με την προσωρινη δασκαλα του Νικου λεω προσωρινη γιατι ακομη δεν ηρθε η δασκαλα του ,δεν ξερω τι θα γινει παιρνει συνεχεια αναρρωτικες και εχει αφησει τα παιδια στην τυχη τους ,εφτασε στη μεση το πρωτο τριμηνο και τους κανει μαθημα ποτε ο ενας και ποτε ο αλλος ,τελοσπαντων αυτη που αναπληρωνει τωρα μου ειπε τα καλυτερα για τον χαρακτηρα του περισσοτερο και οτι ειναι και πολυ καλος μαθητης ,χθες το βραδυ ενω κοιμομασταν γυρω στις 4 η ωρα αρχισε ενας αερας αλλο πραγμα να βουιζει ο τοπος κατατρομαξαμε το ποσο ακουγοταν δεν μπορειται να φανταστειται παντως αν θελει ο Θεος σε δευτερολεπτα μπορει να κανει μεγαλο χαμο.....ασε που γεμισε ο τοπος εξω φυλλα θελω να παω να τα μαζεψω γκρρρρ,αρχισα να το ριχνω στη μαγειρικη παλι χθες εφτιαξα μουστοκουλουρα και μπικοτα βουτυρο με γλασσο σημερα θα φτιαξω μπριζολες με πατατες για μεσημεριανο και μετα μηλοπιτα και κολοκυθοπιτα με επιασε παλι μαγειρικος οιστρος....

Ανθη μου για το ποδοσφαιρο ρωτησε τον αν του αρεσει να πηγαινει πρωτα απο ολα,ισως να φταιει το οτι ειναι ο μονος μικρος και τα αλλα ειναι μεγαλυτερα και ποιο προχωρημενα ,δες πως θα συνεχισει κι αν του αρεσει φυσικα και αποφασιζεις αν θα τον σταματησεις,παιδιατρο πηγατε τελικα;εμεις δεν παμε τιποτα εκτος των αγγλικων ,εγινε τμημα για μπασκετ αλλα δεν τους αρεσει αν και τα οικονομικα μας ειναι πολυ δυσκολα για να πανε και κατι ακομα ηδη 60ε το μηνα φευγουν για τα αγγλικα και θελω να δωσω και τις συνδρομες και για το νηπιαγωγειο και για το δημοτικο συνεχεια με το χερι στη τσεπη ειμαστε....για την κουνιαδα μου στον κοσμο της δεν θα πεις τιποτα,μου ειπε κιολας αν εχετε δουλειες αφηστε τα παιδια σε μενα καμια μερα ενω οταν ηθελαν να πανε να μεινουν παλιοτερα ελεγε δεν μπορω ολους μαζι εναν εναν γκρρρρ.....εγω ομως τυπικα πραγματα ουτε τηλ δεν την παιρνω αν δεν εχω καποιο λογο...για το εντερ δεν ξερω τι να σου πω γραψτο στη διαχειρηση μηπως ξερουν αυτοι κατι

Χριστινακι τι παθατε παλι ,περαστικα στον μπαμπα σου και στον Δημητρακη αμαν μαυτο το βηχα.....ευχομαι και με τον αντρα σου να τα βρειτε και να μην εχετε προβληματα,παω να διαβασω και τη συνεχεια ...

Κατερινακι σου τα εστειλα περιμενω εντυπωσεις!!!

Αννα Μαρια γινεται κι εδω κατηχητικο καθε Κυριακη μετα την εκκλησια για τα παιδακια θα τους κανει ο παπας,δεν ξερω αν θελησουν να πανε τα δικα μου ,περσυ ο Νικος ειχε παει μερικες φορες τον Γιωργο δεν τον βλεπω και τοσο ευδιαθετο βαριεται λεει ,παντως ειμαι σιγουρη οτι με σενα η κατηχηση θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα για τα παιδακια ,καλα για τον Αντρεα δεν εχω λογια ειναι πανεξυπνο το παιδακι σου μπραβο φαινεται οτι δουλευεις πολυ μαζι του μπραβο και σε σενα!!

Βασω μου οπως ειπε και η Ανθη ολες προσευχομαστε για το κοριτσακι σου,ολα καλα θα πανε η Παναγια θα την προσεχει θα δεις!!με τις δικες σου ορμονες δεν φαινεται να ειναι κατι ανυσηχητικο ετσι δεν ειναι απλα δεν παραγεις πολλα ωαρια;ευχομαι να πανε ολα καλα παντως...για την κουνιαδα ετσι οως τα λες ειναι τα εκανε σκατα και τωρα φερεται σα να μη συμβαινει τιποτα κι εγω ετσι ειμαι αν χαλαστω με καποιον το εχω βαρος μεσα μου πολυ θα ηθελα να της τα ξαναπω αλλα δεν νομιω να βγαλω καμια ακρη τελοσπαντων....

Αλεξανδρα πως ειναι η Κωνσταντινα με το βηχα;πολυ ατιμο πραγμα παντως αν ξεκινησει φευγει πολυ πολυ δυσκολα...

Ευακι1234 πρωτα απο ολλα να σου ζησει το μωρακι σου,κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο με τη γραμμη οπως σου ειπε και η Ανθη μη διαβαζεις στο ιντερνετ διαφορα χειροτερα γινεσαι ακου τον γιατρο σου που τον παρακολουθει κι αν εχεις αμφιβολια παρε και μια δευτερη γνωμη παντως η αναπτυξη του ειναι μια χαρα ,ευχομαι να πανε ολα καλα !!!

παω να μαζεψω τα φυλλα απο την αυλη......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!επιτελους η Κωνσταντινα προσαρμοστηκε!!εδω και 3 μερες σταματησε να κλαιει από της επιβεβαιωσα 100 φορες ότι θα γυρισει σπιτι!!!τι να πεις ,τι βαζουν με το μυαλουδακι τους!!!χθες εφαγε κιολας μισο πιατο φακες!!!Κατα τα αλλα ειχαμε παει παιδιατρο να την δει και εκανε βροχιτιδα αλλα ευτυχως μονο φλεματα !!αλλα το καημενο ακομα ξυπναει τα βραδια και βηχει,βηχει ,βηχει!!!

Κατερινα πως πηγε στη γυμναστικη η Αγγελικουλα;Με τον θηλασμο θα είναι λιγο ζορι αν δεν θελει να αποθηλασει ο Νικολας αλλα θα βρειτε τους ρυθμους σας όταν ερθει με το καλο το μωρακι!

Αννα Μαρια και που εισαι ακομα..θα σε τρελανει και άλλο ο Αντρεας!!!τα λενε τοσο ωραια!!!πολυ πρωινος είναι ε;εμενα από εκει που ηταν πρωινη το πρωι δεν σηκωνεται;;βεβαια δεν καλοκοιμαται τωρα που βηχει.Και δασκαλα κατηχητηκου;καλε που τα προλαβαινεις όλα;;!!!!αντε καλη αρχη!!ωραια θα είναι και με τα μικρα παιδακια!!!

Ανθη καλε μην αγχωνεσαι!!ειδες;μια χαρα οι εξετασεις του Πανουλη!!Αφου του αρεσει το ποδοσφαιρο και θελει να πηγαινει εγω λεω πως δεν πρεπει να ανησυχεις…ψαχνεται κι εκεινος να δει τα γινεται,πως παιζουν.Αλλα καλυτερα να μιλησεις και με τους υπευθυνους ώστε να του δωσουν λιγη προσοχη παραπανω να μπει πιο γρηγορα στο κλιμα.πολυ γελασα με την προπονηση που εκανε ο συζυγος στο σπιτι!!ελπιζω να σωθηκαν τα βαζα..χαχα

Βασω πως πηγε η αξονικη;με τις εξετασεις σου σιγουρα παιζει ρολο και το αγχος.κανε την θεραπεια σου και θα ερθει και το μπεμπακι!!Καλα εισαι θεα,με το δωρο που σκεφτηκες για την πεθερα της Αννας Μαριας!!πεθανα στα γελια!!!!Της Κωνστατινας της κανω μασκα αερολιν,δεν πηγαινε άλλο..βεβαια δεν βλεπω και μεγαλη διαφορα..πρεπει να σταματησει και αυτή η μυτη την παραγωγη!!

Χριστινα περαστικα στον μπαμπα σου,ευχομαι να βγει γρηγορα γερος!!περαστικα και στον Δημητρη,ευτυχως γλυτωσε την πνευμονια!!!Με τον αντρα σου είναι που δεν εχετε και χρονο σας ζευγαρι ρε παιδι μου…δουλευετε κατι ωραρια…τωρα εχουν πεσει και όλα μαζι,μην στεναχωριεσαι,σιγα σογα όλα θα στρωσουν!!Την διαβασα την ιστορια σου..στα μισα ενώ διαβαζα σκεφτομουν και τωρα που πεθανε ο Χρηστος ;;αλλα μετα τον επανεφερες!!αντε περιμενουμε την συνεχεια!!!!

Ευακι να σου ζησει ο μικρος σου!!!κι εγω θα σου πω να μην διαβαζεις και πολλα,ο παιδιατρος θα σε καθοδηγησει.αφου η αναπτυξη είναι φυσιολογικη μην αγχωνεσαι!!

Κατερινα Κα δεν είναι υπεροχο να ακους για τα παιδακια σου τα καλυτερα!!!κι εμενα μου λεει η δασκαλα στον παιδικο ποσο καλο παιδι είναι και φουσκωνω από περηφανια!!!Καλα ακομα δεν εχουν δασκαλα;;τι να πεις…θα κανεις παλι μαγικα στην κουζινα!!!εγω λεω να φτιαξω μια παστα φλωρα με την μαρμελαδα που ειχα φτιαξει το καλοκαιρι.γιατι ανοιγουμε τα βαζα και μετα μενουν στο ψυγειο,κριμα να χαλασουν!

Παω να τελειωσω το παστιτσιο μου!!φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς καλά, τρέχω με δουλειές και σχολείο, κλασικά...

ΕΥΑΚΙ1234 νομίζω ότι για να έχει κάποιο σύνδρομο πρέπει η γραμμή να είναι ευθεία ή κάτι τέτοιο. Δεν είμαι σίγουρη, αλλά αυτό το βλέπουν συνήθως στους υπερήχους που γίνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Αν το παιδί είχε σύνδρομο Ντάουν ή κάτι παρεμφερές, θα φαινόταν από ένα σωρό άλλα χαρακτηριστικά, τώρα που γεννήθηκε, και οι γιατροί δε θα περίμεναν να δουν τη γραμμή στο χέρι για να το καταλάβουν. Επειδή, όμως, εμείς δεν είμαστε γιατροί, γιατί δεν παίρνεις κι ένα τηλέφωνο την παιδίατρό σου, για να σιγουρευτείς;

Πάντως, όπως σου είπαν και τα κορίτσια, μη διαβάζεις στο ίντερνετ διάφορα, γιατί θα τρελαθείς!

Είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα είναι, απλά εμείς οι νέες μανούλες βάζουμε τρελά πράγματα με το μυαλό μας και αγχωνόμαστε με το παραμικρό!

Ανθή να πιάσεις τον προπονητή και να του μιλήσεις! Δεν είναι παιδαγωγική προσέγγιση να αφήνει το μικρότερο (και άσχετο) παιδάκι μόνο του να τρέχει και να κάνει προπόνηση με τα υπόλοιπα. Σήμερα μιλούσα με κάποιους μαθητές μου στα πλαίσια του μαθήματος της Πολιτικής Αγωγής, και μου έλεγαν ότι στο πρωινό σχολείο που πήγαιναν, τους εκνεύριζε πάρα πολύ, μεταξύ άλλων, το ότι πολλοί καθηγητές έκαναν το μάθημα μόνο με τους καλούς μαθητές, και τους πιο αδύνατους τους αγνοούσαν. Μετά πώς να μην έχουν παραβατική συμπεριφορά οι αδύνατοι; Και μιλάμε για πολύ έξυπνα παιδιά, που λόγω οικογενειακών και άλλων προβλημάτων δεν ασχολούνταν με τα μαθήματα...

Για το έντερ δεν ξέρω να σου πω.

Κατερίνα μπράβο στα αντράκια σου που διαπρέπουν στο σχολείο! Καλά, δεν έστειλαν αντικαταστάτη για τη δασκάλα;

Εγώ σήμερα έφτιαξα λαζάνια με σπανάκι και γιαούρτι (δική μου συνταγή) και βγήκαν πολύ ωραία. Ο Αντρέας ήθελε "νούνια" (μακαρόνια), έφαγε ένα πιάτο και μετά από δέκα λεπτά περίπου τα ξαναθυμήθηκε κι άρχισε "νούνια κι άλλο, νούνια κι άλλο" και όταν τον κατέβασα απ' το καθισματάκι πήγε στην κουζίνα κλαίγοντας και έψαχνε στο τραπέζι αν έχει μακαρόνια. Έτσι του έβαλα κι άλλο κομμάτι και το έφαγε κι αυτό!

Καλέ, γιατί να σκουπίσεις τα φύλλα; Εμένα μου αρέσουν πολύ τα πεσμένα φύλλα το φθινόπωρο.

Το Κατηχητικό όταν το κάνει και παπάς κιόλας συνήθως είναι βαρετό. Αν είναι και ηλικιωμένος, τότε σίγουρα θα είναι. Ο λόγος που αποφάσισα φέτος να κάνω, είναι για να γίνει και κάτι διαφορετικό, επειδή τα Κατηχητικά είναι βασισμένα πάνω σε προτεσταντικά πρότυπα, η νοοτροπία τους, τα τραγουδάκια που λένε. Στην Ορθόδοξη Εκκλησία δεν υπήρχε κατηχητικό μέχρι πριν πενήντα-εξήντα χρόνια, τα πρώτα κατηχητικά άρχισαν να λειτουργούν από τις διάφορες εκκλησιαστικές οργανώσεις (Σωτήρας, Ζωή και τέτοια) και ήταν ξεσηκωμένα απ' τα ανάλογα προτεσταντικά sunday school. Αλλά απ' την άλλη σκεφτόμουν, αφού υπάρχει τόση αδιαφορία στις οικογένειες, γιατί να μην πλησιάσουν τα παιδιά την Εκκλησία μέσα από το κατηχητικό; Δηλαδή δεν είναι ανάγκη να καταργηθεί, επειδή προέρχεται από τον προτεσταντικό κόσμο, αλλά να γίνει με διαφορετικό τρόπο. Για να δούμε πώς θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα περαστικά στην Κωνσταντίνα! Εύχομαι να της έχει περάσει τελείως ο βήχας.

Δεν τα προλαβαίνω, ακόμα τώρα αρχίζουμε με το Κατηχητικό. Θα δείξει!

Χριστίνα τι έγινε με τον μπαμπά σου;

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια ποσα γραψατε παλι, σημερα πηγα και ειδα το μωρακι μας!

Ολα καλα και φυσιολογικα και εχουμε μακρυ ποδι, ψηλο παιδι θα βγαλω, νομιζω και στην αγγελικη εβγαινε μεγαλο το ποδι. Με ρωτησε για τα κιλα και οταν του ειπα οτι ηδη εχω παρει 8 μου λεει αποκλειεται δεν φαινεται να εχω παρει τοσα. Αλλα ειναι επειδη εγω συνηθως ειμαι 55 κιλα, οταν ομως ξεκινησα αυτη την εγκυμοσυνη ημουν 52 οποτε ειναι επειδη ξεκινησα πιο αδυνατη και ειναι σαν να εχω παρει 5. Μια χαρα βρισκω την λογικη του γιατρου μου με συμφερει απιστευτα!!!! Σε τρεις βδομαδες παλι.

Η Αγγελικη μια χαρα τα πηγε στην γυμναστικη, μουσικοκινητικη το λενε βασικα το τμημα, της αρεσε οπως μου ειπε και αυριο εχουμε το δευτερο μαθημα. Και στην πισινα σημερα μου ειπαν οτι παει πολυ καλα και πηγαινε μονη της με την σανιδουλα της απο την μια ακρη της πισινας στην αλλη.

Κα ναι επιτελους το σαββατο θα ξεκινησω και baby swimming με τον Νικολα. Ο οποιος μου βγαζει το λαδι το βραδυ μεχρι να κοιμηθει, σας το εχω ξαναπει δεν θυμαμαι, περα που ξαναρχισε να πιπιλαει το βραδυ εκει που θηλαζει σηκωνεται και φευγει απο το δωματιο και παει προς το σαλονι. Αν τον βαλω στην κουνια αρχιζει το κλαμα οποτε παλι στηθος μεχρι να κοιμηθει για τα καλα. Ενω το μεσημερι αλλο παιδι τον αζω στην κουνια του κλεινω και το πατζουρι και κοιμαται αμεσως.

Σας εγραψα τα δικα μου νεα παω να διαβασω και τα δικα σας και αν δεν με παρει ο υπνος επιστρεφω με σχολιασμο, αλλιως αυριο φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ξυπναει πολυ νωρις ο Αντρεας, εξι παρα....δεν θα το αντεχα με τιποτα! Εδω εμενα αν ξυπνησουν πριν τις 8 τα κραταω λιγο στο κρεβατι μου αλλα και παλι η Αγγελικη ανα λεπτο μου λεει ελα θελω να ξυπνησουμε. Αν κοιμηθει πιο αργα το βραδυ το ιδιο κανει? Παντως σε βρισκω σωστη που το μοιραζεστε με τον αντρα σου, και που μπορεις και ξανακοιμαςε. εμενα δεν παιζει να γινει κατι τετοιον γιατι τα παιδια φωναζουν μαμα και αν παει ο μπαμπας παλι μαμα θελουν. Καλη αρχη με τα μαθηματα στο κατηχητικο εσυ ή που θα εχεις μικρους μικρους μαθητες ή μεγαλους ενηλικες.

Ανθη τι σας ειπε ο παιδιατρος? νομιζω ομως οτι ειναι μικρουλης οπως ειπες σε σχεση με τα αλλα παιδακια και γιαυτο λαχανιαζει. Παντως θα συμφωνησω με τον Κοσμα οτι θα βρει τους ρυθμους του αν και πρεπει και οι προπονητες να τον βοηθησουν αρκετα τον πρωτο καιρο μαθαινοντας του τις τεχνικες.

Να σου πω μια παρομοια ανησυχια ειχα εγω χθες, η Αγγελικη ειναι στο νηπειο στον παιδικο σταθμο και μαθαινει και γραφει γραμματακια την προηγουμενη βδομαδα ειχε φερει εργασια για το σπιτι το α και το ο τα μικρα.δυσκολευτηκε λιγο αλλα τα καταφερε, χθες ειχε να γραψει το β και το μ. Με το β μια χαρα στο μ δυσκολευοταν παρα πολυ, δεν ηθελε καθολου να κατσει να το γραψει μια ηθελε να παιξει μια να φτιαξει puzzle τελικα την καταφερα το βραδυ πριν κοιμηθει να κατσουμε να ο γραψουμε και αφου πρώτα τις ειχα φτιαξει σε αλλο χαρτι πολλα μ με τελιτσες για να εννωνει και να μαθει την κινηση του χεριου. Ειναι και αριστεροχειρας και δεν μπορω να την βοηθησω πιανοντας της το χερι. Με ολα αυτα σκεφτομουνα οτι ειναι πολυ μικρη, πως θα την κανω να κανει τις εργαςιες της χωρις πολυ πιεςη απο μερους μου και οτι εχει μεγαλη διαφορα να ειναι μαζι της παιδακια που του χρονου θα πανε α δημοτικου δηλαδη ειναι γεννημενα το 08 οπως επισης μεγαλη διαφορα εχει και σε αυτες τις ηλικιες οι μηνες.

Μουελεγε μια μαμα που ειχα γνωρισει το καλοκαιρι στην παραλια οτι το κοριτσακι της α δημοτικου επειδη ηταν γεννημενο νοεμβρη ειχε δυσκολια στο να κατσει τοαπογευμα να διαβασει σε σχεση με συμμαθητες της που ηταν γεννημενα στην αρχη της χρονιας.

Βανω ευχομαι να πηγαν ολα καλα με την εξεταση της Ιωαννας. Θα περιμενουμε με αγωνια τα νεας σας. Και εσυ θα δεις θα ηρεμησεις, δεν ηταν και λιγο ολο αυτο το στρες που περαςες και ο οργανισμος σου καπου ξεσπασε. Κανε οτι σου πει ο γιατρος και θα ερθει και το αδερφακι.

χριστινα καταρχην περαστικα στον μικρο ευτυχως που προλαβες την πνευμονια και ευτυχως που δεν περιμενες και τον πηγες αμεσως παλι στον γιατρο. Περαστικα και στον μπαμπα σου, τι τρομαρα που θα πηρατε πρωι πρωι, να ειναι καλα ο ανθρωπος. Θα μας κρατας παλι σε αγωνια με τις ιστοριες σου, να δω απ αυριο να βρω χρονο να την διαβασω.

Κουκλες δεν αντεχω αλλο αυριο τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

εδω κρυωνουμε για τα καλα 10 βαθμους εχει τωρα εξω εχει ηλιο βεβαια αλλα τι το θες ηλιο με δοντια,χθες εφτιαξα κολοκυθοτυροπιτα και μηλοπιτα κατα τα αλλα ησυχα....

Κατερινα μια χαρα το μπεμπε κι εσυ πολυ καλα με τα κιλα σου ξεκινησες πολυ αδυνατη και εχεις περιθωριο , γιατι της βαζεις εργασιες κιολας;τους βαζουν εργασιες για το σπιτι περιεργο μου φαινεται σε τοση μικρη ηλικια τα μεγαλα μου δεν μου φερανε ποτε κατι για το σπιτι απο τα νηπια οτι γραφανε εκει μονο,πιστευω οτι ειναι πολυ μικρα ακομα ωστε να τους βαζουμε στο καλουπι<< πρεπει να γραψεις τωρα>> δεν ξερω και μενα με αγχωνει πολυ που ειναι ο πιο μικρος της ταξης του τωρα που ειναι ακομη στο νηπιαγωγειο που να ερθει η ωρα να παει δημοτικο κιολας,που μετα η δικια σου που ειναι με τα παιδακια του 08 καποια που ειναι γεννημενα στην αρχη του χρονου εχουν 2 χρονια διαφορα με τη δικια σου μεγαλη διαφορα ,ο Δημητρης βλεπει τους αλλους που γραφουν και παιρνει κι αυτος ενα τετραδιο μαμα θα διαβασω μου λεει τωρα,γραφει κατι δικα του ,του εχω δειξει το ο και το α γραφουμε καμια φορα μαζι αλλα δεν τον ζοριζω εχει ακομη χρονια μπροστα του ,ουτε τους αλλους τους εβαζα τοσο νωρις ....

Αννα Μαρια εχουν στειλει αναπληρωτρια αλλα αργησαν λιγο δυο βδομαδες την εχουν πριν τους εκανε οποιος μπορουσε,φοβαμαι μη μενουν πισω στα μαθηματα....ο παπας που θα τους κανει δεν ειναι πολυ μεγαλος γυρω στα 60 ειναι θα τους στειλω κι αν δεν τους αρεσει σταματαμε,τον Νικο θα τον βοηθησει πιστευω στα Θρησκευτικα ειναι λιγο καπως τα βιβλια και δυσκολευεται ενω περυσι που ειχε παει λιγες φορες ειχε μαθει καποιες παραβολες απεξω ετσι που τους τα ειπε ο παπας...ειχε γεμισει πολλα φυλλα ο διαδρομος εξω γιαυτο τα μαζεψα δεν μαζευω κι εγω συνεχεια απλα οταν γινεται χαμος και μονο απο το τσιμεντο ,τι μακαρονια εφαγε λαζανια με σπανακι ή τους εφτιαξες αλλα;

Αλεξανδρα ειδες που προσαρμοζεται σιγα σιγα το κοριτσακι σου θεμα χρονου ειναι,πως εγινε η παστα φλωρα;εγω την κανω πολυ στη νηστεια για πρωινο τα παιδια ομως δεν την πολυτρωνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Λοιπον καναμε τον αξονικο . . .!παραλιγο να την υπνωτισουν για να καταφερει να μεινει στο κρεβατι του αξονικου!δεν εμενε με τιποτα, τσιριζε, ουρλιαζε, εκλαιγε, φωναζε, οτι ηθελε εκανε!και δικαιολογημενα το μωρο γιατι εχει ενα μηνα που το τρελαιναμε!πραγματικα!Οταν καλεσαν αναισθησιολογο ειπα αμεσως οχι!και μου λεει ο ακτινολογος τι θα κανουμε?του λεω θα τα καταφερω να την ηρεμησω και θα μεινει!με τιποτα μου λεει το παιδι ειναι τρομοκρατημενο!τελικα μπηκα μαζι της μεσα, εβαλα τον Σταυρο μου, παρακαλεσα και Τον Θεο και την Παναγια να πανε ολα καλα!εκλαιγε δεν λεω αλλα της μιλουσα, την ηρεμησα καπως και σταθηκε!

Το αποτελεσμα ειναι οτι ολα ειναι φυσιολογικα!εχει μεινει μια πολυ πολυ μικρη εστια αιματωματος η οποια θα την ελεγχουμε καθε τοσο και ειναι τοσο μικρη που θα απορροφηθει απ τον οργανισμο οπως μας διαβεβαιωσαν οι γιατροι στην κλινικη αλλα και ο νευροχειρουργος που του πηρα τα αποτελεσματα μετα!μου ειπε οτι αυτη τη μικρη ποσοτητα μπορει να την εχει και ενα παιδι που κτυπησε και δεν καταλαβαν τιποτα γιατι δεν δημιουργει κατι, απλα απορροφειται απ τον οργανισμο!αν και της μικρης ηταν τοσο μικρο το αιματωμα δεν θα της εκαναν χειρουργειο!αλλα δυστυχως!μη χειροτερα ομως!ολα δειχνουν να πανε καλα!ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ!πραγματικα οταν μπηκα στο δωματιο του αξονικου ενιωθα οτι ζουσα το δραμα εκεινης της νυχτας ξανα!με επιασε μια ανατριχιλα, πανικοβληθηκα!λεω κι εγω σκεψου το μωρο τι νιωθει . . .!τωρα μας ειπαν μαλλον σε ενα χρονο θα χρειαστει να ξανακανουμε αξονικο!

Καγκουρακι κανατε τη β επιπεδου?ειδατε το μπεμπε?ολα καλα λοιπον!μπραβο!ψηλο παιδακι ε?μα και σεις οπως ειδα τις φωτο ειστε ψηλο ζευγαρι!καμια υποψια για φυλο?χεχε

Αννα Μαρια πως τα πηγε το Κατηχητικο?Εξτρα απ το εσπερινο το κανεις?ή το κανεις κατα τη διαρκεια του εσπερινου?ωραια ιδεα παντως:)Πηγαινα και γω κατηχητικο οταν ημουν μικρη και μ αρεσε πολυ!

ΚΑ1 σε κανουν περηφανη τα αγορια σου?μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σε ολες!!!!!

Σημερα θα γλιτωσω το μαγειρεμα θα παω στην μαμα μου να την παρω για να ειναι εδω το απογευμα που εχει και η Αγγελικη γυμναςτικη και μου ειπε οτι θα μας μαγειρεψει.

Κατερινιω τα ελαβα και σε ευχαριστω πολυυυυυ!!!!!! Το σκουφακι τελειο και νομιζω μου πηγαινει εντωμεταξυ τοφφορεσα και στον νικολα και ηταν σαν κοριτσακι και μου λεει η μαμα μου αντε κοριτσι θα ειφαι το τριτο, πως την αγγελικη μας την ελεγαν για αγορι....Μου αρεσαν πολυ και τα σκουλαρικια και οι πεταλουδιτσες που θα παρω κορδελες για νατις ραψω πανω για την ζουζουνα μου. Αρεσαν πολυ και στην μαμα μου και ο κωστας ενθουσιαστηκε του λεω και που να δεις τι κανει απο ζαχαροπλαστικη!

συνεχιζω με τα νεακια σας

Ευακι1234 ναρου ζησει ο μικρουλης σου, δεν εχω καποια σχετικη εμπειρια ουτε που το ηξερα αυτο να πω την αληθεια και δεν το ειχα παρατηρησεν ποτε, αλλα αφου ηταν καθησυχαστικος ο γιατρος δεν νομιζω να ειναι κατι. Αυτο που θα σου πω ειναι οτι οταν μιλανε για καποιο συνδρομο σημαινει οτι συνδραμουν καποια συμπτωματα και υπαρχουν περισσοτερα του ενος δεδομενα, γιαυτο αποκαλλουνται και συνδρομα, και αν τυχον εμφανιζεται ενα απο ολα δεν σημαινει απαραιτητα οτι υπαρχει και το συνδρομο. Οποτε εχε πιστη οτι ολα θα ειναι καλα και το μικρακι σου θα αναπτυσσεται φυσιολογικα.

Ανθουλι τελεια που ειναι ολα καλα με τον πανο, απο κουραση θα λαχανιαζε. Για καφεδακι ναι ουτε ο Νικολας καθετε οποτε πρεπει να βρουμε καταλληλο μερος ή να τα αφησουμε για λιγο στις μαμαδες μας. Πε πια μερα ειναι πιο βολικη για σενα αφου εχεις και την δουλεια. Για το enter δεν ξερω γιατι γινεται μου το. Ανει και μενα αν μπω απο τον μεγαλο υπολογιστη, απο το ipad ευτυχως δεν το κανει, μου κανει αλλα βεβαια μου βαζει ς τελικο μεσα στις λεξεις....

κατερινα ποσο ομορφα θα ενιωσες με τα καλα λογια που ακουσες για τα βλασταρακια σου! Πολυ ωραια ιδεα ακουγεται αυτο με τα μαξιλαρακια και τα παραμυθια θα αρεσει και δεν θα βαριουνται και τα παιδακια. Για την δασκαλα του νικου δεν θα επρεπε να ειχαν καλεσει καποια αναπληρωτρια κριμα να μην χουν κατι σταθερο. Για την μαγειρικη δεν λεω τιποτα παντα ολα τελεια τα κανεις εγω εφτιαξα μαφιν με κανελλα και λιωμενη σοκολατα μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα μου ειδες?σιγα σιγα θα συνηθισει η Κωσταντινα!τα ιδια θεματα θα χω κι εγω οταν στειλω τη μικρη στον παιδικο!ειμαι σχεδον σιγουρη οτι δεν θα μενει με τιποτα πραγματικα!μονο 10 μερες πηγε και γνωρισε τα καινουρια παιδακια και παλι δεν προσαρμοστηκε πληρως και μετα εγινε το ατυχημα!

ΕΥΑΚΙ1234 δεν ξερω να σου πω για τις γραμμες στο χερι!το μονο που ξερω ειναι οτι το συνδρομο σιγουρα θα εδειχνε κι αλλα χαρακτηριστικα και συνηθως οι γιατροι το αναγνωριζουν κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!στην αυχενικη σιγουρα που συγκρινουν το υγρο του αυχενα με την αναλυση αιματος που κανεις αν δεν κανω λαθος!

Καγκουρακι εισαι πολυ λεπτη,μην ανησυχεις για τα κιλα!θα χαθουν κι αυτα, μακαρι να ειναι καλα το μπεμπε!

Ανθη μια χαρα το αγορι σας ε?αδικα ανησυχουσες!αλλα παντα κοιμομαστε και ξυπναμε με την ιδια εγνοια!την υγεια των παιδιων μας!μ αυτο που μας ετυχε και γω αναθεωρησα πολλα πραγματα!το μονο που με νοιαζει να εχουμε ολοι την υγεια μας!πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι χαιρομαι πολυ που σας αρεσαν και ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,ο Γιωργος οταν ηταν μωρο εμοιαζε πολυ για κοριτσι αλλα δεν βγηκε αυτο που λεει η μαμα σου ασχετα μαυτο παντως κι εγω κοριτσι λεω οτι θα κανεις ,τωρα εχει αναπληρωτρια ο Νικος απο την αρχη δεν ειχε πως εγιναν τα μαφινς ωραια μου ακουγονται....

Βασω μου χαιρομαι πολυ που ειναι καλα το κοριτσακι μας,εκει που εγραψες οτι εβαλες το σταυρο και ηρεμησε πολυ συγκινηθηκα και δακρυσα ,αντε να τελειωσει η περιπετεια σας να ηρεμησετε ,λογικο ειναι που κουραστηκε η καημενουλα τετοια ταλαιπωρια που περασε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...