Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Αννα Μαρια με ρωτησες για τη παιδονευρολογο. . .!Παολα Οικονομιδου τη λενε!

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο!δεν ξερω αν διαβασες αλλα χτυπησε η μικρη και ειχαμε περιπετειες!στη Λεμεσο ο ιδιωτης νευρολογος που την παρακολουθει ειναι ο Γιαννος Ιωαννου ο οποιος ειναι αυτος που καταλαβε οτι κατι δεν πηγαινε καλα με τη μικρη και μας εστειλε για αξονικο!πραγματικα ειναι εξαιρετος οχι μονο σαν γιατρος αλλα και σαν ανθρωπος!κοιταζει την μικρη μας λες κι ειναι το δικο του μωρο!τη δικη μας περιπτωση τη πηρε σαν προσωπικο του θεμα οπως μας ειπε!καταπληκτικος ειλικρινα!του οφειλουμε πολλα!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ!

Ανθη ωχ χτυπησε ο Πανουλης?περαστικα να ειναι!αντε μπραβο σας πηραν και παιδικο!καλη αρχη!

Αχ και γω πρεπει να φτιαξω τις ντουλαπες και τω τριων μας!

Οσο για τα νεα μας την πηγα στη παιδονευρολογο η οποια την βρηκε μια χαρα απλα οταν περασει λιγος καιρος να επαναλαβουμε αξονικο να δουμε που βρισκομαστε!

Αυριο κανονικα θα καναμε το εμβολιο της γριππης στην προηγουμενη παιδιατρο αλλα πρωτο δεν θα ξαναπαμε εκει και δευτερο πρεπει να ρωτησω τον νευρολογο που θα παμε την Τριτη αν μπορουμε να κανουμε εμβολιο και ποτε!εν τω μεταξυ την παρασκευη επαιρνε τηλ η προηγουμενη παιδιατρος!δεν το απαντησα κι ουτε ξερω τι ηθελε!μαλλον να ρωτησει για την εξελιξη της μικρης!δεν της καναμς ξεκαθαρο οτι δεν θα ξαναπαμε εκει!να δειτε οτιμκι αυριο που χουμε ραντεβου θα παιρνει τηλ που δεν θα παμε!δεν θα το απαντησω παλι!δεν με φτανει ητο αγχος που εχω για τη μικρη,ανησυχω και πως θα το παρει η παιδιατρος που δεν θα ξαναπαμε!

Σημερα πηγαμε Εκκλησια κι εχτες το πρωι το ιδιο που καναμε και τη γιορτη της μικρης!ολος ο κοσμος μου λεει για.τις προσευχες και τα ταματα που εχουν κανει ολο αυτο τον καιρο!μου λενε που την εχει ταξει κι οταν καταφερουμε θα την παρουμε!ακομα και σε μοναστηρια στην Ελλαδα εκαναν παρακλησεις!αλλωστε απ τις προσευχες και τα ταματα ολων μας σωθηκε η μικρη!Ο ΘΕΟΣ! Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ!μας ελεγαν κι οι γιατροι εκεινες τις μερες οσο παραπανω κοσμος το μαθει τοσο το καλυτερο!ολοι θα προσευχονται και θα παρακαλουν για το μωρο!στομα με στομα το ειχε μαθει τοσος πολλης κοσμος που σημερα οποιος με βρει ξερει για το μωρο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Εμείς καλά, περάσαμε ένα ήσυχο σκ. Χτες ήρθε μια φίλη μου με τα τρία παιδιά της και έπαιξαν με τον Αντρέα, και μου έφερε και μια τεράστια σακούλα ρούχα για το μωρό, ενώ σήμερα το απόγευμα πήγαμε παιδότοπο. Τίποτα το συνταρακτικό, όπως βλέπετε!

Κι εδώ άρχισε να κάνει λίγο κρύο, το πρωί είχε 17 βαθμούς και μετά ανέβηκε στους 23 περίπου. Αν σκεφτείτε ότι μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν 33, μπορείτε να καταλάβετε πόσο μεγάλη είναι η διαφορά στη θερμοκρασία! Το πρωί πριν την εκκλησία βγήκα στο μπαλκόνι να ποτίσω και ψόφησα! Μπήκα πάλι μέσα και φόρεσα καλσόν και σακάκι! Αλλά πιστεύω ότι θα ανέβει πάλι, μέχρι να χειμωνιάσει για τα καλά. Πέρσι πάντως, μέχρι Δεκέμβρη έκανε ζέστη και πολλοί κυκλοφορούσαν με κοντομάνικα.

Ανθή πώς είναι τα παιδάκια σου; Κι ο Αντρέας δε δέχεται να του σκουπίζουμε τη μύτη. Φυσικά δεν ξέρει ακόμα να τη φυσάει, αλλά ούτε καν να του τη σκουπίσουμε με χαρτομάντηλο. Σε κάποια φάση είχα βρει μια άκρη, κι όποτε τον πλέναμε στο νιπτήρα, του πατούσα τα ρουθούνια κι έβγαινε η μύξα. Στην αρχή δεν αντιδρούσε, αλλά μετά δε με άφηνε. Κάποια στιγμή όταν του πέρασε ένα ελαφρύ συνάχι που είχε περάσει, είχε μια ξεραμένη μύξα και δε με άφηνε να του τη βγάλω. Τελικά τα κατάφερα και του την έβγαλα, και ήταν στο μέγεθος ολόκληρου του ρουθουνιού του, και σκληρή σαν πετρούλα.

Καγκουράκι, πωπω, καλά, τέσσερις μήνες έμειναν μόνο;;;; Εγώ ακόμα καλά καλά δεν έχω χωνέψει ότι είσαι έγκυος!

Μαρία πού χάθηκες καλέ; Αυτές τις μέρες έλεγα να στείλω μήνυμα στο φέισμπουκ, αλλά είδα το μήνυμά σου εδώ! Καλά, εγώ με τον Αντρέα δεν μπορώ να κάνω καμία γραφική δουλειά, ούτε να διαβάσω, εκτός από λογοτεχνία, βέβαια.

Το σχολείο πάει καλά, αλλά έχω βαρεθεί και απογοητευτεί με τους μαθητές μας. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται, σε μια εποχή που όλοι έχουν διδακτορικά, αυτοί να είναι εντελώς αναλφάβητοι, και όχι μόνο να μην προσπαθούν να μάθουν τα στοιχειώδη, ανάγνωση και γραφή, αλλά να καμαρώνουν κιόλας για το χάλι τους... Κι εγώ να τους κάνω Καβάφη, ας πούμε...

Βάσω μην ασχολείσαι με την παλιά παιδίατρο! Κι απορώ πώς της έδωσες και τα 300 ευρώ...

Σας φιλώ κόρες, θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Βάσω, δε σου είπα γιατί σε ρώτησα το όνομα της νευρολόγου. Είχα αναγκαστεί να επισκεφθώ μια νευρολόγο, η οποία τώρα εργάζεται στο νοσοκομείο της Λευκωσίας, και δεν είχα την καλύτερη εμπειρία. Για την ακρίβεια, είχα τη χειρότερη. Το πρόβλημά μου ήταν ότι είχα ιλίγγους, οι οποίοι εμφανίζονταν συστηματικά περίπου στα μέσα κάθε μήνα. Πήγα σε ωτορινολαρυγγολόγους, αλλά δε μου βρήκαν κάποιο πρόβλημα, και πήγα και σε νευρολόγο. Μπαίνουμε μέσα με τη μάνα μου, και με ρωτάει αν είμαι φοιτήτρια και τι σπουδάζω. Τότε έκανα το μεταπτυχιακό μου στην Ιστορία της Τέχνης, και το δεύτερο πτυχίο μου στη Θεολογία. Επειδή, όμως, βαριόμουν να κάθομαι να της εξιστορώ όλο αυτό, της είπα απλά "Θεολογία". Αυτή δεν άκουσε καλά, οπότε ξεσπάει σε κραυγές χαράς: "Βιολογία; Καταπληκτικά! Εξαιρετική επιστήμη!". "Όχι", τη διορθώνω "Θεολογία". "Τιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;" ξεσπά. "Θεολογία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και είναι επιστήμη η θεολογία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και τι επιστήμη δηλαδή;;;;;;;;;;;;; Επιστήμη της ψευτιάς;;;;;;;;;". Για να μην τα πολυλογώ, η μόνη εξέταση που μου έκανε ήταν να με βάλει να τεντώσω τα χέρια μου μπροστά, και αποφάνθηκε, από αυτό και μόνο, ότι το πρόβλημά μου είναι το άγχος, κι ότι άλλωστε φαίνομαι ότι είμαι αγχώδης (καμία σχέση), κι ότι πρέπει οπωσδήποτε να πάω σε ψυχίατρο, αλλά προσοχή! όχι σε ψυχολόγο, γιατί ο ψυχολόγος με το μπλα μπλα δεν κάνει τίποτα, σε ψυχίατρο, για να μου δώσει ψυχοφάρμακα και να γίνω καλά. Και προπαντώς, να παρατήσω τη Θεολογία και να πιάσω τη Βιολογία και θα μου περάσουν όλα.

Τέλος πάντων, το πρόβλημά μου ήταν ορμονικό τελικά, και το βρήκε ο παθολόγος που πήγα, αλλά πριν λίγους μήνες, μια συνάδελφος μου αφηγήθηκε τη δική της περιπέτεια μ' αυτήν τη νευρολόγο. Η κόρη της συναδέλφου μου, 14 χρονών, είχε πάθει κάτι πάρα πολύ σοβαρό: ένα πρωί ξύπνησε και τα πόδια της είχαν παραλύσει. Πέρασε πάρα πολύ καιρό στο νοσοκομείο, και τελικά οι γιατροί βρήκαν ότι προκλήθηκε από μια ίωση που δεν είχε εκδηλωθεί... Επειδή εδώ τα πράγματα δεν είναι και πολύ εξελιγμένα, βρήκαν μια μονάδα αποκατάστασης στη Γερμανία και θα την έπαιρναν εκεί, αλλά έπρεπε να δώσει παραπεμπτικό η διευθύντρια του νευρολογικού τομέα του νοσοκομείου Λευκωσίας, που δεν ήταν άλλη από τη φίλη μας. Πάει η γυναίκα, τσακισμένη από μήνες ολόκληρους που τραβολογιούνταν στα νοσοκομεία και με ψυχολογία στα πατώματα, και της λέει ότι θέλει παραπεμπτικό για Γερμανία. Και η απάντηση της μεγάλης γιατρού: "κι εγώ θέλω να πάω στην Αυστραλία, αλλά δεν μπορούμε να έχουμε ό,τι θέλουμε", και την πέταξε έξω. Η φίλη μου έφερε τον άντρα της, ο οποίος έκανε φασαρία και η δόκτορας του έδωσε το χαρτί ήθελε δεν ήθελε.

Γι' αυτό, μόλις είπες νευρολόγος στο νοσοκομείο Λευκωσίας, το μυαλό μου πήγε σ' αυτή, γιατί μπορεί να είναι και παιδονευρολόγος, ποιος ξέρει, εκείνη τη μέρα, όση ώρα δε μου έλεγε για βιολογίες και ψυχιάτρους, μας καυχώταν για τα αναρίθμητα πτυχία της, και είπα να σε προειδοποιήσω, για να ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις! Ευτυχώς που δεν είναι αυτή τελικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

κα μεις σημερα πηγαμε παιδοτοπο για λιγο βεβαια γιατι ο Νικόλας δεν ηθελε με τιποτα να μπει μεσα έμπαινε και σε ενα λεπτο ηταν παλι έξω. Το μεσημερι πέσαμε ολοι για υπνο, εγω το ειχα πολυ αναγκη, κοιμηθηκε και η Αγγελικη και τωρα πηγε 11 μεχρι να κοιμηθει.

Ανθη εχει εκείνη την ωρα δρομολόγιο το σχολικο και δεν ξέρω αν εχει και πιο πρωινο, δεν εχω ρωτήσει αφου δεν δουλεύω ετσι ώστε να πρέπει να φευγω και εγω πρωι.

Μαρακι περαστικα στον Στεφανακο, οποτε μπορεις να μπαινεις να μας λες τα νεα σου.

Βασω μια χαρα τα νεα σας, αν εξαιρέσεις την παιδιατρο εχετε πεσει σε πολυ καλούς γιατρούς και αυτο ειναι το παν σε τέτοιες δύσκολες περιπτώσεις. η παιδιατρος παλι θα καταλάβει απο την συμπεριφορα σου οτι δεν ηταν και τοςο σωστη απέναντι σας και ελπιζω να μην σας ενοχλήσει αλλο.

Αννα Μαρια περίπτωση η νευρολόγος! αυτη μου φαίνεται ειναι για ψυχίατρο.....

αντε καλο ξημέρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Αύριο ο Πανούλης θα πάει σχολείο!!!! Μεγάλωσε το παιδάκι μου. Στον παιδικό σταθμό θα πάει για την ακρίβεια αλλά εγώ σχολείο το λέω! Έχω όμως άγχος και μελαγχολία γιατί τον είχα συνηθίσει τα πρωινά μαζί μου....Ξυπνούσαμε παρεούλα, του έφτιαχνα πρωινάκι, παίζαμε και οι τρεις μαζί...Αντράκι μου όμορφο...Σήμερα έχω και φοβερές τύψεις γιατί τσακώθηκα με τη μαμά μου και φώναξα πάρα πολύ μπροστά στα παιδιά. Μετά είχαν εκνευρισμό και τα δύο και ειδικά ο Πάνος φώναζε...Νιώθω χάλια που δεν κατάφερα να συγκρατηθώ για χάρη των παιδιών μου. Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο σου! Η χρονιά ξεκίνησε δυναμικά για τις περισσότερες..Παλιοϊώσεις...Ταλαιπωρούνται τα μικρούλια μας...Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας. Βασούλα είστε πολύ τυχεροί που βρήκατε τόσο καλούς γιατρους. Όσο για την παιδίταρο άστη να παίρνει τηλέφωνα. Ότι δεν έχει αξιοπρέπεια το έχει ήδη δείξει άλλωστε. Πολύ καλά κάνεις και δεν το σηκώνεις. Στον παιδικό θα την ξαναπάς φέτος; Άννα Μαρία περιπτωσάρα η νευρολόγος...Για δέσιμο είναι η γυναίκα. Τα παιδάκια μου είναι καλά. Βέβαια από αύριο που θα πάει ο Πανούλης παιδικό θα φλερτάρουμε ξανά με τις ιώσεις....Κατερινάκι λογικό μου φαίνεται που έβγαινε έξω από τον παιδότοπο ο Νικόλας. Είναι μικρούλης ακόμα..Σε λίγο καιρό θα τρελαίνεται! Kαλό βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια η παιδονευρολογος ειναι του Μακαρειου!αλλα ειναι και στο American Heart Institute αν εχεις ακουστα που ειναι η καλυτερη καρδιολογικη κλινικη στην Κυπρο!ειναι πολυ καλη γιατρος και εχει απιστευτη υπομονη με τα παιδια!οσο για τη νευρολογο που λες, ελεος!εσυ πηγες να σε εξετασει και αυτη σου την ειπε για τη σπουδη σου?

Ανθη μου καλη αρχη!σιγουρα οι πρωτες μερες θα ναι δυσκολες και για σενα και για τον Πανουλη!πιο πολυ για σενα μεχρι να συνηθισεις!γιατι ο Πανος θα βρει φιλους, θα απασχολειται καιωθα του αρεσει πιστευω!θα την στειλω παιδικο αλλα πρωτα πρεπει να μου δωσει το οκ ο γιατρος!καταρχην το καταγμα θελει 6 βδομαδες μεχρι να κλεισει!το μισο σεπτεμβρη δεν πηγε και ουτε Οκτωβρη λογαριαζω να τη στειλω!πιο μετα βλεπουμε!εχει Ο Θεος!θελω να τη στειλω,τους ζητα κι η μικρη!ολη μερα φωναζει τη δασκαλα της και τους συμμαθητες της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, τι έγινε; Είχα γράψει πριν, γιατί δεν τα δημοσίευσε;;;;

Σας έλεγα ότι ο Αντρέας ξύπνησε έξι παρά... Θεοσκότεινα ήταν ακόμα. Κάναμε βάρδιες με τον άντρα μου, αλλά χάλια...

Ανθή, καλή αρχή στον Πανούλη! Φυσικά και είναι σχολείο το νηπιαγωγείο!

Βάσω η νευρολόγος δε μου έκανε απλά κριτική για τις σπουδές μου, αλλά, χωρίς να με εξετάσει, διέγνωσε άγχος και με παρέπεμψε σε ψυχίατρο. Αν ήμουν ανασφαλής και πήγαινα, ακόμα δε θα είχα ξεμπερδέψει με τα ψυχοφάρμακα.

Το American Heart Institute το ξέρω, είχε κάνει εκεί εγχείρηση μια μαθήτριά μου (η σπαστικιά), επειδή δεν αναλάμβανε κανένας άλλος γιατρός. Τα κάλυπτε όλα το κράτος νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε πολυλογουδες, δεν σας προλαβαινω πια!

Βασω μου πολυ συγκινηθηκα με την ιστορια σας, ξερω κι εγω απο θαυματα! Βεβαια, θυμωσα με τον πεθερο. Το ταμα ειναι ταμα. Τι παει να πει ηθελε να βγαλει τον πατερα του. Οταν το εταζαν το παιδι εκεινος που ηταν; Ας εβγαζε και τα δυο οπως καναμε εμεις με το Δημητρη-Μιχαλη και η αδερφη μου με τα διδυμα. Τεσπα, το θεμα ειναι οτι το κοριτσι ειναι καλα! Τα νεα απο τους γιατρους πολυ ενθαρρυντικα! Να τη χαιρεστε! Παντα γερη!

Ανθη μου ιωσουλα κι ο Πανουλης; Περαστικα. Καλη αρχη με τον παιδικο, σχολειο το λεμε κι εμεις. Και ειναι! Μαθαινουν παρα πολλα. Οσο για τον καβγα, ανθρωπος εισαι δεν μπορεις παντα να συγκρατεισαι. Μεσα στη ζωη ειναι ολα και καλο ειναι τα παιδια να μην ειναι σε γυαλα. Απλα να γινεται οσο πιο σπανια ειναι δυνατον... Κι εγω ΜΙΣΩΩΩΩΩΩ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ!

Αννα Μαρια τι γλυκας ειναι αυτος! Ακου εκει "ευογησον"! Ακομα γελαω! Ψυχηηηη μου! Ρουφα τον μια εκ μερους μου. Καλα η νευρολογος ειναι για πολλα χαστουκια! Αναρρωτιεμαι πως δεν εχει βρεθει κανεις να της τα δωσει! Ελεος δηλαδη, λεγονται και λειτουργοι αυτοι οι ανθρωποι! Φοβερηηηη επιστημη η βιολογια, αλλα απο παιδεια δεν σκαμπαζεις μια επρεπε να της πεις! Ουτε απο ανθρωπια! Συγχιστηκα!

Μαρακι κι ο Στεφανος αρρωστος; Ε, καλα αρχισαμε δυναμικα! Περαστικουλια! Και καλη συνεχεια!

Κατερινακι μου τρεχεις κι εσυ, τρεχει κι ο καιρος, ποτε πηγες 5 μηνων ουτε που το καταλαβαμε! Οσο μπορεις να μη συγχιζεσαι. Θα μπω και στην Ομαδα να δω τι εγινε...

ΚΑ μου μεγεια τα χαλια. Ασε αρχισαν τα κρυα και οι δουλειες τρεχουν. Εγω με το 12ωρο μονο ΣΚ κανω τα πολυ βασικα, μαλιστα Σαββατο κυριως γιατι Κυριακη δεν θελω να κανω ΤΙΠΟΤΑ! Αντε να μαγειρεψω και πολυ ειναι.Δε μου βγαινει ετσι παντα βεβαια, αλλα οκ.

Αλεξανδρα μου εστω και αργα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου! Και με το καλο το παρτακι σας!

Δημοσιευω και συνεχιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον στα δικα μας τωρα.

Ο καιρος εχει τρελαθει, ειναι η πρωτη φορα που εχει τοσο κρυο αρχες Οκτωβρη, τοσο αποτομο! Και λενε θα ξανανεβει! Καλα αν αρχισει απο τωρα χειμωνας τι θα κανουμε; Πετρελαιο με τι λεφτα; Οι αστεγοι; Χωρια τις ιωσεις που εχουν μπει πολυυυυ δυναμικα!

Ο Δημητρακης μου αρρωστησε τρεις συνεχομενες φορες με πυρετο, με αποτελεσμα να μαζεψει η μυτη μπολικο πραγμα, που αρχισε να βγαινει σε υπεροχες αποχρωσεις του κιτρινου και του πρασινου και τωρα παιρνουμε αντιβιωση. Κι εγω επισης παιρνω αντιβιωση. Ο αντρας μου προς ωρας την παλευει με ντεπον, αλλα δεν τον εχω ξαναδει τοσο χαλια. Βεβαια, δεν εχει κατσει ουτε μια μερα, δουλευει μεσα στο κρυο, σχεδον συνεχεια ορθιος, 12ωρο, τρεφεται σκατα, πως να γιανει;;;

Καλα, ο μικρος με εχει τρελανει! Στο σταθμο μαθαινουν παρα πολλα κι εχει ξετρελαθει! Δεν θελει με τιποτα να το χανει. Εν τω μεταξυ του ψαρευω και λεπτομερειες. Λεει πχ προχτες "αυτο ειναι της κυριας που μας μαλωνει". Ποιον μαλωνει; λεω εγω. Τα παιδακια μου λεει. Γιατι; λεω, Γιατι χτυπανε και φωναζουνε, λεει. Δηλαδη σας φωναζει; Οχι. Σας χτυπαει; Οχι. Ε, τι κανει; Λεει στα παιδακια να πανε να κατσουν τιμωρια και τους παιρνει τα παιχνιδια. Εχει δικιο; Ναι, λεει ο μικρος. Ειναι καλη; Ναι, λεει ο μικρος. Οποτε ειμαι ησυχη. Εχει κριτηριο και καταλαβαινει. Μου λεει οτι ολο τον αγκαλιαζουν και τον φιλανε. Κι εκεινες μου λενε τα καλυτερα. Οτι ειναι πολυ κοινωνικος, πολυ προσαρμοστικος, θελει παντου να συμμετεχει, συνεργαζεται και δεν εχει κανενα θεμα. Δοξα τω Θεω το αγορακι μου! Τωρα θα τους αρχισουν κι ενα εξτρα προγραμμα, με εξωτερικους συνεργατες, σαν εισαγωγη στη γυμναστικη. Ειναι προαιρετικο, μια φορα την εβδομαδα, σε διπλανη αιθουσα, με εξοπλισμο ξεχωριστο, κοστιζει 18 ευρω το μηνα. Εννοειται οτο θα τον βαλω! Θα κανουν καποια εισαγωγη σε στιβο, ενοργανη, τενις και χορο. Τελειο;;;;

Εν τω μεταξυ, μου λεει κατι λογια, ΛΙΩΝΩ!!!! Δειτε διαλογο προχτες:

-Εσυ Δημητρη ποτε εισαι χαρουμενος;

-..........

-Τι; Ποτε δεν εισαι;

-Ειμαι!

-Ε ποτε;

-Τωρα.

-Και τι σε κανει χαρουμενο;

-Η μαμα! (και αγκαλιτσα!)

Αργοτερα ειμαστε ξαπλωμενοι αγκαλια και με χαϊδευει και μου λεει "μου αρεσει πολυ να σε εχω αγκαλιτσα"!

ΛιΩΝΩΩΩΩΩ!!!!!

Αυτα τα νεα μας. Δουλεια ακομα πολλη. Τον αντρα μου τον εχω χασει, μια φορα την εβδομαδα η μαλλον στις 2 βδομαδες βρισκομαστε, αντε να δω που θα παει...

Σας φιλω γλυκα τσουπριτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφιες μου περαστικα σε ολες τις αρρωστουλες μας κ αρρωστουληδες μας κ εγω μισω τις ιωσεις!!!

Μαρακι ευχαριστη εκπληξη μας ελειψες..

Ανθη μου καλη αρχη το αντρακι σου πολυ καλα που τον εγραψες στο εξτρα προγραμμα εκει θα του αρεσει ειναι κ τοσο αγαπησιαρης κ μενα κανει μουσικοκινητικη στο σχολειο κ ειναι το καλυτερο του..

Αννα μαρια μου παναγια μου κοριτσακι κατι περιπτωσαρες δαςκαλων κ γιατρων που σου χουν τυχει..

Αλεξ για αλλη μια φορα το παρτυ σας ηταν απο τα κΑλυτερα που χω παει υπερπαραγωγη η χειροποιητη τουρτα η πινιατα τα υπεροχα φαγητα τα δωρα ολα φανταστικα δεν ηθελα να φυγω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινιω ελιωσα με το καμαρι σου κ εγω με τον αντρα μου με ποστ ιτ επικοινωνουμε πανω στο ψυγειο

Βασουλα μου αντε θα περασει ο καιρος κ θα ναι κακια αναμνηση κ εγω προσευχηθηκα για το κοριτσακι σου σε ειχα κ σε εχω εγνοια συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μου πεντε μηνες κιολας Πως περνα ο καιρος μη κουραζεσαι εσυ φωναζε βοηθεια μπραβω για τις δραστηριοτητες των παιδιων σου σε καμαρωνω

Κ εγω εχω να βγαλω χειμωνιατικα μπλιΑχ σιχαινομαι ρουχα σιδερα ολα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα πεθανα με το μπεζε εμενα στο β πριν χρονισει ειχαν δωσει να γλυψει μιλφειγ ακομα το θυμαμΑι μη ειχε πειραξει τραγικα οτι καποιος εδινε κΑτι χωρις την εγκριση μου!!

Βγαινω ηρθε ο συζηξ

Το βραδυ ισως ξαναμπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το σχολείο, έφαγα και μπήκα να σας διαβάσω και να σας γράψω.

Σήμερα στο σχολείο είχαμε εκλογές μαθητικών συμβουλίων και κεντρικού μαθητικού. Στην τάξη μου έχω τη σπαστικιά που σας έχω ξαναπεί, και είχε φαγωθεί να βγει πρόεδρος. Στην τάξη, όμως, δεν είναι ιδιαίτερα συμπαθής, γιατί είναι πολύ ανταγωνιστική, θέλει να έχει συνέχεια πάνω της στραμμένη την προσοχή, κ.λπ. Τελικά ήρθε δεύτερη σε ψήφους, και οι τρεις πρώτοι, που αποτελούν και το συμβούλιο, συζητούν μεταξύ τους και καταρτίζονται σε σώμα. Δεν είναι απαραίτητο ο πρώτος να γίνει πρόεδρος. Αυτή δήλωσε αμέσως ότι θέλει να γίνει πρόεδρος, η πρώτη ταλαντευόταν γιατί δεν ήθελε να κακοκαρδίσει τη φίλη της, η τρίτη είπε να πάνε με βάση ψήφων, και η τάξη έδειχνε σαφώς την προτίμησή της προς την κοπέλα που ήρθε πρώτη. Τελικά βγήκε πρόεδρος η άλλη, κι αυτή κατέβασε κάτι μούτρα μέχρι το πάτωμα, δε μιλούσε σε κανένα, μας κοιτούσε λες και θα μας πετούσε δηλητήριο και θα μας σκότωνε, και στο διάλειμμα ήρθε και μου λέει "άκου να σου πω. Θέλω να βγω απ' το συμβούλιο, βάλε τους επόμενους". Τελικά την πήρε ο διευθυντής στο γραφείο του, κι εμένα μαζί (πάει το κενό μου...), και πραγματικά τον θαύμασα τον άνθρωπο, πώς έπεφτε στο επίπεδό της, με πόση σοφία τη συμβούλευε, κι όλα αυτά χωρίς να την προσβάλει στο παραμικρό. Αφού τον άκουγα με απόλυτη προσοχή κι έλεγα "τώρα παίρνω μαθήματα". Αυτή να κλαίει ασταμάτητα και να χτυπιέται, και να ζητάει να φύγει απ' το συμβούλιο κι άλλα τέτοια, και τελικά της είπε ο διευθυντής να το σκεφτεί μέχρι αύριο. Φυσικά έφυγε απ' το σχολείο, γιατί δεν άντεχε να μπει εκείνη την ώρα στην τάξη της. Τώρα μόλις είδα στο φέισμπουκ ότι δημοσίευσε συγχαρητήρια στην άλλη που βγήκε πρόεδρος στην ομάδα του σχολείου.

Ρε κορίτσια, μιλάμε για κοπέλα 27 χρονών, χωρισμένη, με δύο παιδιά, με χίλια δυο προβλήματα, υγείας και οικονομικά, και καθόταν κι έκλαιγε επειδή δε βγήκε πρόεδρος της τάξης! Στο εσπερινό! Μάλλον είναι ένας τρόπος να ξεχάσει τα άλλα της προβλήματα, τα πιο σοβαρά, ή και ένα μέσο καταξίωσης. Αλλά πόσο ανώριμος πρέπει να είσαι για να σκέφτεσαι έτσι και να θεωρείς καταξίωση το να βγεις πρόεδρος της τάξης σου; Έτσι δε σκέφτονται ούτε οι μαθητές των πρωινών σχολείων...

Τέλος πάντων, είναι και για να προβληματιζόμαστε κι εμείς, από πολλές απόψεις.

Σας έπρηξα, αλλά κάπου έπρεπε να τα πω, χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα περαστικά σε όλους σας!

Τι γλύκας ο Δημήτρης! Εγώ αν ρωτούσα τον Αντρέα πότε είναι ευτυχισμένος και μπορούσε να μου απαντήσει, θα μου έλεγε "όταν βλέπω μικρό Νικόλα" ή "όταν είμαι με τη γιαγιά". Εμένα δε με βλέπω πουθενά στα πλάνα του! Χαχα!

Πολύ καλός ο παιδικός σας!

Όσο για τη νευρολόγο, ήταν μεν σπαστικιά, αλλά τέλος πάντων, είναι ο χαρακτήρας της. Αυτή, βέβαια, έβριζε τα πιστεύω μου (η θεολογία είναι επιστήμη της ψευτιάς, δηλαδή δεν υπάρχει Θεός, όλα αυτά είναι βλακείες, κ.λπ.), κάτι που δεν έχει δικαίωμα να κάνει, αλλά είναι και επικίνδυνη, κι αυτό είναι το σοβαρό. Δηλαδή έκανε διάγνωση χωρίς εξέταση και με παρέπεμψε σε ψυχίατρο για να πάρω ψυχοφάρμακα και το τόνισε κιόλας ότι πρέπει να πάρω... Ευτυχώς δεν την άκουσα.

Εγώ από δουλειές κάνω μία κάθε μέρα, π.χ. τις Δευτέρες καθαρίζω το δωμάτιο του μικρού, τις Τρίτες το δικό μου, κ.λπ. Φυσικά έχω και το μαγείρεμα και κανένα σίδερο, κ.λπ., αλλά δε θα κάνω καθαριότητα σ' όλο το σπίτι σε μια μέρα.

Ο Αντρέας έχει μάθει λέξεις από τραγούδια και ύμνους και τραγουδάει μαζί μας ή με το cd! Το φόρτε του είναι το "Κύριε ελέησον" και το "Μωβ μωβ μωβ" των Ζουζουνιών!

Μάγδα πώς πάει; Τι κάνει ο γλύκας Βασιλάκης;

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα πήγε ο Πανούλης στο σχολείο! Τον άφησε ο άντρας μου χωρίς κανένα πρόβλημα και όταν πήγα εγώ να τον πάρω έπαιζε με άλλα παιδάκια. Δεν στεναχωρήθηκε βέβαια που πήγα να τον πάρω. Στο σπίτι λοιπόν τον ρώτησα αν αύριο θέλει να τον αφήσω περισσότερη ώρα. Εκείνος έκπληκτος μου λέει: "Τι θα πάω και άυριο;;;" Ναι του απαντάω. Με ύφος σοβαρό λοιπόν μου λέει: "Ξέρεις τι σκέφτηκα; Να κρατήσουμε μόνο το ποδόσφαιρο"....Προβληματίστηκα λίγο και ελπίζω να μην έχω κανένα θέμα. Πάντως όταν πήγα να τον πάρω μου είπε με κάθε λεπτομερεια τι έκαναν αυτές τις 2 ώρες που έμεινε εκεί. Το ποδόσφαιρο πάντως το λατρεύει. Δεν βλέπει την ώρα να πηγαίνει. Και το κοσμοϊστορικό γεγονός είναι ότι κοιμήθηκε στις 9 το βράδυ. Ποιος; Ο Πάνος. Χαχαχαχαχαχαχαχαχα. ΤΕΖΑ! Αύριο θα τον αφήσω 3 ώρες εκεί. Ξέρετε τι μου έκανε εντύπωση; Δημοσιεύουν στο ίντερνετ το πρόγραμμα διατροφής της εβδομάδας. Την Παρασκευή θα δώσουν στα παιδιά για γεύμα μόνο πατάτες λεμονάτες φούρνου με σαλάτα και ψωμί. Τρώγονται σκέτες οι πατάτες οι λεμονάτες;;;Τις άλλες μέρες είναι νορμάλ το φαγητό. Ψαρόσουπα, μακαρόνια με κιμά, κοτόπουλο με ρύζι κλπ. Άννα Μαρία πολύ κομπλεξική η μαθήτρια και νομίζω πως είναι αυτό που λες.Το βλέπει ως καταξίωση...Όταν δεν έχεις πετύχει και πολλά πράγματα στη ζωή σου κοιτάς να αναδειχθείς από κάτι τέτοια...Fan του μικρού Νικόλα και της γιαγιάς ο Αντρέας;; Κάνε υπομονή και σε λίγο καιρό θα σου δείξει την αδυναμία του. Όλοι οι γιοι έχουν έρωτα για τη μαμά! Ο Πάνος δεν πηγαίνει στο νηπιαγωγείο. Σε παιδικό σταθμό πηγαίνει στο τμήμα προνηπίων. Το νηπιαγωγείο είναι πράγματι σχολείο. Χριστίνα μου, ταλαιπωρήθηκε από τις ιώσεις ο Δημητράκης....Έκανε και βήχα; Εγώ να σου πω την αλήθεια τον βήχα φοβάμαι κυρίως. Νομίζω ότι όλα τα κακά από αυτό προέρχονται (λαρυγγίτιδες, πνευμονίες, βρογχιολίτιδες, ακροαστικά κλπ κλπ κλπ ).Περαστικά και σε εσάς! Έτσι είναι όλα τα ζευγάρια πάνω κάτω..Κι εγώ βλέπω τον άντρα μου αργά και τις περισσότερες φορές δεν έχουμε καν τη δύναμη να πούμε μια κουβέντα. Μέχρι να τακτοποιήσω τα παιδιά έχει κοιμηθεί στάνταρ. Δεν θα σχολιάσω βέβαια ότι εγώ δεν έχω την πολυτέλεια να αράξω όταν γυρνάω από τη δουλειά...Τέλος πάντων...Άτιμη κοινωνία.Όσο για τους διαλόγους που έκανες με το γιο σου, ένα έχω να σου πω. ΕΛΙΩΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Είναι απίθανος! Μάγδα μου κι εγώ βαριέμαι αφάνταστα τις δουλειές με τα ρούχα..Ειδικά τώρα έχω να κάνω ένα γερό ξεσκαρτάρισμα στα ρούχα των παιδιών για να τα δώσω και να μου αδειάσει η γωνιά. Το σίδερο δεν μου τη δίνει τόσο, αρκεί να μην έχω την Αλεξάνδρα στα πόδια μου γιατί αγχώνομαι μηπως γίνει κανένα ατύχημα και γενικώς αγχώνομαι γιατί μου τρώει ώρα και μετά τρέχω και δεν φτάνω. Βασούλα ανυπομονεί να πάει στον παιδικό η Ιωαννα σου; Είναι πολύ κοινωνικό παιδάκι! Άντε, βάλτε μπροστά για αδερφάκι για να έχει παρεούλα και μέσα στο σπίτι! Πάω να κοιμηθώ γιατί χθες κοιμήθηκα μόλις 3 ώρες. Πήγα για ύπνο στις 4 το πρωί αλλά η μικρή ξύπνησε και ξανακοιμήθηκε στις 7 !!!! Κοιμήθηκα λοιπόν 7-10 το πρωί. Τόσο καλά! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Τι κανετε;

Βλεπω ολες με τους αντρες μας ειμαστε σε σουπερ επαφη! Πριν μεινουμε μαζι εγω πιο πολυ τον εβλεπα! Και πιο ποιοτικα!

Μαγδα μου εγω ημουν αυτη που ελεγα για εξτρα προγραμμα στον παιδικο. Τι κανει ο Βασιλακης;

Αννα Μαρια ο διευθυντης ετσι πρεπει να λειτουργει μπραβο του και σε σενα μπραβο που αναγνωριζεις και διδασκεσαι! Για την κοπελα, κριμα, εχει πολλα θεματα να λυσει κι ειναι πολυ λυπηρο αληθεια. Ο Αντρικος γλυκας το ειπα και το ξαναλεω! Καλα κατσε να μεγαλωσει λιγο και θα δεις! Κι εμενα περυσι τετοια εποχη με ειχε στο φτυσιμο σχετικα με τωρα! Η νευρολογος ειναι για χαστουκια, ειναι επικινδυνη! Αν εχει ψυχολογικα να παει να κλειστει στο ψυχιατρειο οχι να κανει διαγνωσεις στον κοσμακη!

Ανθη μου μην ανησυχεις βρε! Αφου του αρεσε για πρωτη φορα δεν θα εχεις θεμα, ε μια ψιλογκρινια για την αλλαγη ειναι φυσιολογικη, μεγαλη αλλαγη. Εξηγησε του το καλα και σιγα σιγα θα το καταλαβει. Ε ναι ο βηχας και το συναχι που μενει ειναι πολυ επικινδυνα. Ειδες το γλυκουλι μου;;

Καλα ασε να μη σχολιαζω κι εγω την νοοτροπια που τους εχουν περασει οι πεθερουλες μας. Κι εμενα ειναι και σχετικα βολικος, αλλα για να βοηθησει πρεπει να το πω εγω. Κι εννοειται οτι το παιδι ειναι κατα κυριο λογο πανω μου, ειδικα αν ειναι αρρωστο! Ασταα!

Εμεις καλα ειμαστε, καλυτερα δηλαδη. Παιδικο κανονικα αυτη τη βδομαδα.

Σημερα κουτουλαγαμε μανα και γιος. Χτες ειχε ρεπο ο αντρας μου και ειχε κοιμηθει πολυ μεσα στη μερα, οποτε το βραδυ που γυρισα ηταν ξυπνιος. Βρηκαμε ευκαιρια να κατσουμε ολοι μαζι να χουχουλιασουμε, να ζωγραφισουμε κλπ και μια δοση κοιταω το ρολοι και βλεπω ΜΙΑ! Τους μαζεψα και κρεβατι αμεσως, αλλα αντε να σηκωθεις μετα στις 8, ειδικα ο Δημητρης!

Το Σκ ηταν αφιερωμενο στη μαγειρικη. Χαλια ημασταν για να βγουμε βολτα, ελειπε κι ο Νικος δουλεια, οποτε επεσα με τα μουτρα. Εφτιαξα παραδοσιακα σουτζουκακια, με κοκκινη σαλτσα και ρυζι εγιναν πολυ ωραια! Εφτιαξα μπουρεκακια με σουτζουκακια κασερι και ντοματα. Αυτα δεν με ξετρελαναν στην τηλεοραση οταν τα ειχα δει μου φανηκαν πολυ πιο λαχταριστα. Εφτιαξα ενα ειδος γαλατοπιτας με ψωμι για τοστ πολυ ωραια! Κι ενα γλυκο με φυλλο κρουστας και σοκολατα λιωμενη που θα γινοταν κολαση αν δεν το ειχα παραψησει. Τωρα ειναι πετρα! Εγω βεβαια το τρωω, σιγα μην το πεταξω, ο καλος ο μυλος... αλλα αποτυχια ηταν για να ειμαι ειλκρινης.

Αυτα! Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!!!!Εγινε την Κυριακη το παρτυ μας!!!ολα πηγαν μια χαρα.ταπαιδακια το ευχαριστηθηκαν,στις μαμαδες αρεσαν πολύ οσα εφτιαξα.Θα σας βαλω και φωτο.Χθες καθησαμε σπιτι να κοιμηθουμε να ξεκουραστουμε…κουραστηκα πολύ με τις ετοιμασιες γιατι σχεδον όλα εγιναν μια μερα πριν και το πρωι του παρτυ..Χθες εφτιαξα και την ντουλαπατης μικρης ώστε να δω μαζι με τα δωρακια που μας εφεραν τι της λειπει από ρουχαλακια για να ψωνισουμε.Σημερα την πηγα σχολειο..δεν ηθελε φυσικα!!ελειπε σημερα και η δασκαλα της και εκλαιγε μου ειπαν όχι μονο το πρωι.φυσικα δεν εφαγε κιολας!!Σημερα θελω να φτιαξω τα ρουχα μου,εχω και σιδερο….

Κατερινα βγηκες καμια ακρη με το θεμα; Τον Νικολα τον αφηνεις μονο στον παιδοτοπο;είναι ξεχωριστα από τα πιο μεγαλα παιδια;της Κωνσταντινας δεν της πολύ αρεσει ο παιδοτοποε,δεν την εχω πολυπαει είναι η αληθεια αλλα βλεπω ότι φοβαται τα αλλα που κανουν σαν παλαβα.

Ανθη ενταξει το καρουμπαλο του Πανουλη;μα δεν καθονται λιγακι ησυχα και αυτά…και η Κωνσταντινα σαν την μαιμου σκαρφαλωνει!!Η Κωνσταντινα εχει κοψει τον μεησμεριανο υπνο εδώ και έναν χρονο..με το σχολειο,ξυπναει κατά τις 8,και 8 το βραδυ εχει ξεραθει!!αν κοιμηθει μεσημερι(σπανια) το βραδυ θα κοιμηθει μετα τις 11!!αυτο που τα στελνουν στα παρτυ ενώ είναι αρρωστα δεν το καταλαβαινω..κι εγω το ακυρωσα το δικο μας και ειχα κανει ψωνια και ετοιμασιες,και ευτυχως καποια που ηταν αρρωστα με πηραν να μου πουν ότι δεν θα ερθουν..Μην στεναχωριεσαι για τις φωνες..συμβαινουν αυτά,ανθρωποι ειμαστε.Το θεμα είναι να μην είναι κατι που βιωνουν καθημερινα τα παιδια.πολυ γελασα με τον Πανουλη..’’να κρατησουμε μονο το ποδοσφαιρο’’χαχα.Κουραστηκε και κοιμηθηκε νωρις,ετσι θα είναι τωρα,δεν είναι καταπληκτικα να ηρεμει το κεφαλακι σου λιγακι;χαχα Εμας το βαζουν το προγραμμα στον πινακα ανκοινωσεων,δεν εψαξα να σου πω στο σαιτ του δημου,κι εμενα μου φαινονται καπως σκετες οι πατατες…η μικρη γιατι εμεινε τοσες ωρες ξυπνια το βραδυ;πως αντεχεις καλε χωρις υπνο;;

Μαρια περαστικα στον μικρο σου..κι εμενα με λαρρυγγιτιδα ηταν,πολύ χαλια.σε ευχαριστω και για τις ευχες!!

Βασω καλε μην αγχωνεσαι για την παιδιατρο και θα σου ελεγα να απαντησεις στο τηλ και να της πεις ομορφα και ωραια ότι δεν θα ξαναπατε γιατι δεν ειστε ευχαρστημενοι με την συμπεριφορα της και την αντιμετωπιση προς την Ιωαννα.πηρε τα 300 και τωρα ενδιαφερθηκε;

Αννα Μαρια μια χαρα τα ρουχαλακια από την φιλη!!κι εγω εχω από μια ξαδερφη παρα πολλα.Πολυ γελασα με την νευρολογο…εμ δεν σπουδασες κι εσυ Βιολογια να μην εχεις ψυχολογικα…!!χαχα ε ρε κοσμο που θα εριξε στα ψυχοφαρμακα…αλλα μαλλον αυτή ηθελε τον ψυχιατρο της…καλα η μαθητρια σου τι είναι αυτά που κανει;;;δεν παμε καλα…

Χριστινα περαστικα σας!!!ειστε καθολου καλυτερα;τι καλα που του αρεσει το σχολειο!!οσο για τις συζητησεις σας..λιωνωωωω!!!ωραιο αυτό το προγραμμα που θα ξεκινησουν στο σχολειο…θα δει και τα του αρεσει και να το συνεχισει.τι καλα που περασατε λιγακι ολοι μαζι οικογενειακα..δυσκολο τοσες ωρες και τετοια ωραρια που δουλευετε.το εριξες στην μαγειρικη;δεν καθοσουν βρε να ξεκουραστεις λιγακι…

Μαγδα μου τι να πω για τα τοσα καλα λογια!!!αυτο ηθελα να το ευχαριστηθουν τα παιδια και οι καλεσμενοι!!φιλια στο καλο σου το αγορακι!!!!

δειτε εδω φωτο απο το παρτυ Craftland: Tο Minnie Party μας!!! και πιο προσωπικες στην ομαδα. φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Εγώ πριν λίγο γύρισα απ' το σχολείο. Σήμερα κάναμε ωραίο μάθημα, είχα δύο δίωρα Νέων Ελληνικών, και ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε η ώρα. Αλλά η γνωστή μαθήτρια και πάλι ξαναχτύπησε. Χτες γύρισε απ' το εξωτερικό όπου δούλευε μια άλλη μαθήτρια και ήρθε στο σχολείο για πρώτη φορά φέτος, έτσι, αυτή της έδωσε τα τετράδιά της, για να αντιγράψει ό,τι γράψαμε, να δει τι κάναμε, κ.λπ. Σήμερα, όμως, αυτή η δύσμοιρη, ξέχασε να της τα φέρει, και μόλις της το είπε, η άλλη έπαθε υστερική κρίση, άρχισε να ουρλιάζει, και την ανάγκασε να πάει να της τα φέρει, παρ' όλο που μένει σε διπλανή κωμόπολη, που απέχει περίπου 20 λεπτά απ' το σχολείο, ίσως και λίγο περισσότερο. Εν τω μεταξύ, αυτή έχει κάποιο πρόβλημα με το χέρι της, και για κάποιο διάστημα πρέπει να το κρατά ακίνητο, έτσι, ούτως ή άλλως δε γράφει. Όταν της είπα "αφού δε γράφεις, τι πειράζει που δεν έχεις τετράδια;" συνέχισε να ουρλιάζει, έστειλε μήνυμα στη συγκάτοικό της, για την οποία οι "κακές γλώσσες" λένε ότι δεν είναι και πολύ συγκάτοικος (η αλήθεια είναι ότι μοιάζει με άντρα :) ), και η άλλη την πήρε τηλέφωνο στο δευτερόλεπτο, κι αυτή πετάχτηκε έξω φωνάζοντας "δε θα το πιστέψεις, δε μου έφερε τα τετράδια, και τι θα κάνω εγώ τώρα;". Και χτες έκλαιγε και αναρωτιόταν τι έκανε στους συμμαθητές της και δεν τη θέλουν για πρόεδρο...

Είναι από αυτά τα άτομα που επειδή έχουν προβλήματα, τα εκμεταλλεύονται και τα μεγαλοποιούν για να είναι συνέχεια το επίκεντρο της προσοχής...

Τέλος πάντων, σας έπρηξα με τη μαθήτρια.

Ανθή πολύ γέλασα με τον Πανούλη που εξεπλάγη όταν συνειδητοποίησε ότι θα ξαναπάει αύριο και προτίμησε να κρατήσει μόνο το ποδόσφαιρο!!! :D :D :D Νομίζω ότι αυτή είναι η συνηθισμένη αντίδραση των περισσότερων παιδιών. Πώς πήγε σήμερα;

Εμείς νηπιαγωγείο λέμε και τον παιδικό σταθμό, δεν κάνουμε διάκριση. Οπότε, σχολείο πάει και ο Πανούλης!

Καλέ, μια χαρά τρώγονται οι λεμονάτες πατάτες και σκέτες! Εμείς τις φτιάχνουμε συχνά. Με σαλάτα, τυράκι, ελίτσες, είναι τέλειο φαγητό.

Χριστίνα σε μισώ, στο είπα; Τι είναι αυτά που μας γράφεις; Σουτζουκάκια, μπουρεκάκια, γαλατόπιτες, σοκολάτες, φύλλα κρούστας, λυπήσου μας!!! Εγώ σήμερα γουρούνιασα για τα καλά... Μετά το μεσημεριανό έφαγα τα εξής: στο σπίτι ένα κομμάτι κέικ σοκολάτας, πασαλειμμένο με μπόλικη νουτέλα, μετά στο σχολείο δύο πολύ μικρά κομματάκια φανουρόπιτα, μια κομμάτα ζυμωτό ψωμί με χαλούμι, σταφύλι, και τώρα στο σπίτι μια πιατάρα μακαρόνια με σάλτσα και φέτα... Αλλά νομίζω δικαιολογούμαι, καταναλώνω πολλή ενέργεια με το σχολείο και τις δουλειές και τον Αντρέα φυσικά, και επίσης, μάλλον σήμερα μου ήρθε περίοδος ή αν δεν ήρθε, θα έρθει εντός των ημερών.

Εγώ με τον άντρα μου είμαστε συνέχεια μαζί, αλλά κι αυτό δεν είναι κι ό,τι καλύτερο. Είναι χειρότερη η φθορά έτσι, παρά όταν δε βλέπεται το ζευγάρι.

Αλεξάνδρα τέλειες οι φωτογραφίες απ' το πάρτι!

Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω με τις ντουλάπες, γιατί κάνει μεν λίγο ψυχρούλα, ειδικά πρωί και βράδι, αλλά δεν είναι και για μάλλινα. Ουφ, δεν ξέρω τι πρέπει να μαζέψω, τι να αφήσω και τι να βγάλω...

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω, πήγαμε το πρωί να πληρώσουμε το φόρο ακίνητης περιουσίας. Επειδή το σπίτι είναι στο όνομα και των δύο, ήρθε σ' εμένα το χαρτί με το μισό ποσό, και στου άντρα μου δεν ήρθε. Πάμε σήμερα, λέμε στην ταμία για το άλλο μισό, του ζητά ταυτότητα, κι όταν είδε ότι είναι ελληνική, μας έστειλε σ' ένα λαβύρινθο. Πρέπει να περάσουμε ολόκληρη Οδύσσεια για να μπορέσουμε να... τους πληρώσουμε! Πήγαμε σ' ένα γραφείο, μας έδωσαν κάτι φόρμες να συμπληρώσουμε που ήταν λες κι έγραφαν κινέζικα, μετά να τα παίρναμε στον δεύτερο ή στον πέμπτο όροφο (πώς γίνεται να μην ξέρουν σε ποιο όροφο πρέπει να πάμε;), να βγάλει φορολογική ταυτότητα, και μετά να πάμε κάτω στο ισόγειο να πληρώσουμε. Επειδή δεν είχαμε τα στοιχεία που ζητούσε η φόρμα, γυρίσαμε σπίτι, και πήρα έναν παλιό συνάδελφο και με καθοδήγησε να τη συμπληρώσω. Για να καταλάβετε μπέρδεμα, το όνομα το είχε δέκατο στη φόρμα, αντί πρώτο... Τώρα θα ξαναπάμε αύριο, γιατί, παρ' όλο που η δική μου παρουσία δεν είναι απαραίτητη, με θέλει μαζί του λέει, για να νιώθει σιγουριά, γιατί δεν μπορεί τη γραφειοκρατία....

Πω πω, σεντόναρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας, ποσα γράψατε παλι και ολόκληρα κατεβατα βλεπω

Βασω τους ζηταει τους φίλους και την δασκάλα της η Ι ωαννουλα, λιγο υπομονη ακομα και θα ξαναπάει σχολείο, θα θελει πολυ προσοχη βεβαια και απο εκει.

Αννα Μαρια πρέπει να το πάρεις απόφαση ο Αντρικος ειναι πολυυυυ πρωινος τύπος, φαντάζεσαι οταν θα πρέπει να ξυπναει πρωι για σχολείο να μην ξυπναει με τιποτα.... Για την μαθήτρια συμφωνω με αυτα που ειπες ξεχνάει τα οσα προβλήματα εχει και νιώθει ολο αυτο του σχολείου σαν ενα είδος καταξίωσης, αλλα και παλι εντυπωση μου κάνει πως οταν εχεις τόσα προβλήματα και αλλα σοβαρά θέματα εχεις το κουράγιο να δωσεις τόση βαρύτητα σε κατι τετοιο οπως το ποιος θα ειναι πρόεδρος στην τάξη.

Χριστινα περαστικα σας ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Δημητρακης σου, λιώνω και εγω με τις ατάκες του, τι γλυκος που ειναι!!! Τελεια που θα τους κάνουν τέτοιες δραςτηριοτητες με εξωτερικούς συνεργάτες. Εμάς στον παιδικο κάνουν χορό καθε τριτη, μίνι τέννις καθε Τετάρτη και γιογκα καθε Πέμπτη, έρχονται άλλες δασκάλες προπονητριες, ειναι για ολα τα παιδακια ομως οχι με έξτρα χρέωση και εινα μεσα στην τιμη. Καλα νομιζω πολλα ζευγάρια ειναι ετσι οπως περιγράφεις και μεις το βραδυ βλεπόμαστε φευγει πρωι συνήθως μολις ξυπνησω εγω με τα παιδια και γυρνάει το βραδυ γύρω στις 9 όπου μεχρι να τα ετοιμασω για υπνο και να κοιμηθούν εχει παει 10 παρα.

Ανθη πως ηταν η δευτερη μερα στον παιδικο? θα συνηθισει και οταν θα ακολουθει ολο το προγραμμα της ημέρας θα εχει κατι να περιμένει οποτε δεν θα εχει πρόβλημα. Τωρα αυτο με τις λεμονατες πατάτες μονο δεν ξέρω τι να σου πω τρώνε και πρωινο φανταζομαι τι τους δίνουν? κοιμηθηκε απο τις 9 και που να κάνει ολο το προγραμμα εξαντλούνται μη νομίζεις, θα τον κοιμηζεις μεσημερι μετα? η δασκάλα της Αγγελικης μου ειχε πει οτι καλυτερα να μην την κοιμιζω μεσημερι μετα το σχολείο, βεβαια εμενα γυρνάει 4, γιατι ειναι πολυ καλύτερος ο βραδυνος ύπνος απο τις 8-9 μεχρι το αλλο πρωι. Άμα ακολουθήσει και η Αλεξανδρα το ίδιο προγραμμα να δεις χρονο που θα εχεις και εσυ νυχτοπουλι μου!

Να σε ρώτησω και κατι αν θυμαμαι καλα εχεις βαλει τον Πανο σε booster στο αυτοκινητο? ποσο το είχες παρει και ειναι απλα ενα καθισματακι απο αφρολέξ καλυμμένο με ύφασμα, εχει κατι να πιασει στο καθισμα πέρα απο τις ζώνες?

Επεξεργάστηκε από kangaroo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβγαλα την αυτοματη διορθωση γιατι μονο διορθωση δεν ηταν αλλα νταλλα μου εβγαζε καποιες λεξεις.

Χριστινα τι μαγειρικος οιστρος που σε επιασε ποσα εφτιαξες και σιγα αν κατι δεν πετυχε νοστιμο θα ηταν και παλι. Εγω εφτιαξα το κεικ μπανανας σημερα που μου ειχε ζητησει καη Αννα Μαρια και το χιονισα απο πανω με αχνη ζαχαρη.

Πριν που λεγατε για τους αντρες ατακα του δικου μου την κυριακη, μου λεει θα παω να πλυνω το αυτοκινητο, σε πληντυριο οχι μονος του, ποιον απο τους δυο να παρω? και τα δυο παρτα του απανταω, που θα τα ειχε μεσα στο αυτοκινητο και τα δυο απλα σαν βολτα. Και μου λεει τι ενα μονο δεν ειμαι εγω μαμα να μπορω να πηγαινω καπου και με τα δυο!!!!!ντοινγ

Αλεξανδρα σιγουρα θα περασατε ομορφα στο παρτυ γιατι θα εφτιαξες πολυ ωραια πραγματα, θα περιμενουμε τις φωτο σας. Γι τον παιδοτοπο που με ρωτησες τον ειχαμε παει και πριν χρονισει στις αρχες του καλοκαιριου καπου που ειχε χωρο για πιο μικρα παιδακια και επειδη ηταν και μονος του του αρεσε, και σε εναν αλλον ηταν και ο αντρας μου μεσα, οταν ξαναπηγαμε μεσα στον σεπτεμβρη μια φορα μπηκε μονος του ολο χαρα αλλα πηγε προς το φουσκωτο και πρεπει κατι να φοβηθηκε, και ειχε βγει μετα, προχθες επειδη ειχαμε παει παλι σε εκεινον τον τελευταιο μαλλον θυμηθηκε τι τον ειχε τρομαξει και ενω εμπαινε απο περιεργεια εκανε μεταβολη και εξω.

Αννα Μαρια λες για την Χριστινα αλλα και εσυ δεν πας πισω και αυτη την νουτελα τι την ηθελες, μου βαλες ιδεες για αυριο να παρω γιατι δεν εχουμε να βαλω και εγω αυριο στο κεικ μου! Αν δεν σου ερθει παντως μηπως εχεις κανα bebe με τοση ορεξη, φουουουουουου

τι απιστευτη γραφειοκρατια και σεις αντε καλα ξεμπερδεματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα ο Πανούλης στεναχωρήθηκε που πήγα να τον πάρω αλλά όταν τον ρώτησα αν θέλει να κάτσει λίγο ακόμα και να πάω μετά να τον πάρω αρνήθηκε και ήρθε μαζί μου. Στο σπίτι μου είπε ότι περνά καλύτερα στο σχολείο από το σπίτι γιατί εκεί είναι οι φίλοι του. Το βράδυ όμως που πήγε η μαμά μου να τον βάλει για ύπνο στις 9 έλεγε ότι δεν θα πάει σχολείο γιατί την ώρα που θέλει να έρθει στο κρεβάτι μου να ξαπλώσει μαζί μου, πρέπει να ξυπνήσει για το σχολείο. Μπερδεμένα τα εχει ακόμα. Επίσης κάτι που με προβληματίζει είναι ότι θέλει συνέχεια να κάνει το σκυλάκι με αποτέλεσμα να μπουσουλάει....Θεωρώ ότι το σκυλάκι είναι πρόφαση και απλώς θέλει να μπουσουλάει όπως κάνει και η αδερφή του. Χτες που πήγα να τον πάρω από το σχολείο τον βρήκα στα τέσσερα.....Αφήστε που φθείρονται στα γόνατα οι φόρμες και οι πυζάμες του....Δεν μπορώ να αγοράζω συνέχεια φόρμες..Δεν ξέρω τι να κάνω και πώς να το χειριστώ. Αύριο λέω να τον αφήσω μέχρι τη μία. Θα φάει κιόλας για μεσημέρι. Κατερινάκι το μπούστερ το είχα πάρει 50 ευρώ. Δεν δένεται πουθενά στο κάθισμα του αυτοκινήτου. Κάθεται το παιδί πάνω στο μπούστερ και δενεται με τη ζώνη του αυτοκινήτου. Στον παιδικό τρώνε πρωινό (γάλα με δημητριακά, ή γάλα με ψωμί και μέλι ή τυρί με κασέρι) μετά δεκατιανό (φρούτο ή χυμό) και μετά μεσημεριανό. Εννοείται όμως ότι δεν κάνουν τα παιδάκια δραστηριοτητες σαν αυτές που περιγράφετε γιατί είναι δημοτικός. Δεν πειράζει. Μου αρκεί να περνά καλά και να επικοινωνεί με άλλα παιδάκια. Άννα Μαρία απίστευτη γραφειοκρατία. Και στην Ελλάδα τα ίδια σκ..τά. Η μαθήτρια απίστευτη. Ψάχνεται συνέχεια για καβγάδες μου φαίνεται. Ήθελε να βγει και πρόεδρος. Τι να πω; Χριστινάκι είσαι και η πρώτη χρυσοχέρα! Πόσα έφτιαξες καλέ; Χαρά στο κουράγιο σου! Ξενύχτης και ο Δημήτρης! Κατάφερες να τον ξυπνήσεις ενώ είχε κοιμηθεί τόσο λίγο;; Εμένα ο δικός μου άντρας δεν βοηθάει καθόλου στο σπίτι. Με βοηθάει κυρίως ΣΚ που είναι σπίτι. Τι εννοώ; Θα αλλάξει την μικρή, θα της φτιάξει φρουτόκρεμα και θα την ταΐσει και άλλα τέτοια. Α το Σάββατο το βράδυ θα κρατήσει μόνος του και τα δύο και θα αναλάβει να τα βάλει για ύπνο και ό,τι αυτό συνεπάγεται γιατί θέλω να πάω στο live που θα κάνει μια αγαπημένη μου μαθήτρια. Τραγουδάει υπέροχα και γράφει υπέροχα τραγούδια! Σε αυτα δεν έχει πρόβλημα. Τις καθημερινές όμως δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ! Αλεξάνδρα τέλειο το πάρτυ σας! Είσαι φοβερή! Να το κάνεις επάγγελμα και να διοργανώνεις πάρτυ. Θα σου έλεγα να σενεργαστείς με την Κατερίνα μας αλλά είστε μακριά η μία από την άλλη. Το καρούμπαλο έχει σχεδόν φύγει! Πώς αντέχω με τόσο λίγο ύπνο ε;; Η αλήθεια είναι πως κι εγώ απορώ. Έχω όμως κάτι μαύρους κύκλους ΝΑ! Η Αλεξάνδρα μου το έχει ξανακάνει αυτό με τον βραδινό ύπνο. Και να φανταστείς ότι ξυπνά και έχει κέφια...ΤΡΑΓΙΚΟ. Ευτυχώς δεν συμβαίνει συχνά. Συνήθως όταν ξυπνάει την παίρνω στο κρεβατι μου και κοιμάται αμέσως.. Αυτά τα νέα μου και σήμερα! Φιλάκια πολλά! Πάω για νάνι επειγόντως!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες μου!

Σιγα τη χρυσοχερα, μια φορα με επιασε ο οιστρος και τα μισα πετυχα μονο!

Ανθουλα ειδες που του αρεσει του Πανουλη; Σε λιγες μερες θα ανυπομονει να παει! Μια χαρα ολα! Καλα αστα κι εμενα ΤΙΠΟΤΑ! Χτες του ειχα ζητησει να πλυνει τα πιατα. Σιγα δηλαδη τη δουλεια, αλλα να μην τα βρω στις 11 που θα γυρισω. Μουρμουραγε, του λεω μη διανοηθεις και τα αφησεις απλυτα. Γυρναω το βραδυ, απλυτα! Εννοειται οτι τον εβαλα να τα κανει εκεινη τη στιγμη- τι να κανει ο ερμος απο το να ακουει τη γκρινια μου εσπευσε! Και με ενα σμπαρο δυο τρυγωνια, μου ανοιξε απο κατω και το σωληνα γιατι ολο βουλωνε ο νιπτηρας. Γεμιζει μεχρι επανω και μου λεει αστο να το κανω αυριο. Δεν εισαι με τα καλα σου ανθρωπε μου, δεκα λεπτα θα σου παρει, ΤΩΡΑ! Κι οπως προειπα, αν αρχισω τη γκρινια δεν παλευομαι, οποτε...

Αννα Μαρια κριμα για τη μαθητρια. Χρειαζεται ψυχολογο ενδεχομενως. Ολο αυτο μου μυριζει μεγαλη πιεση η οποια δεν εκτονωνεται αλλου... Εφαγες κι εσυ, τρωω κι εγω! Μονο που εσυ εισαι σιλφιδα και εγω εχω παρει 4 κιλα! Καλα κι ολη τη μερα μαζι παλι καλο δεν ειναι, μια μεση λυση δεν υπαρχει; Αντε μακαρι να μην ερθει η περιοδος και να εχεις μπεμπε!

Κατερινακι μου, τι ατακα ηταν αυτη; Πολυ γελασα! Βεβαια, οταν μου λεει εμενα κατι τετοια, δεν γελαω καθολου, το ματι μου γυριζει! Τι ομορφα πραγματα που κανουν και στο δικο σας παιδικο! Τελικα με το ανοιχτο κολυμβητηριο τι αποφασισες;

Ρε κοριτσια εχω το εξης θεματακι. Ο Δημητρης κοιμαται πολυ μα πολυ αργα! Νομιζω οτι τον βαζουν το μεσημερι αργα για υπνο. Γιατι μεχρι να πανε σπιτι παει τρεισιμιση σχεδον, μεχρι να τον πλυνουν, να τους δει να τον δουν, να φανε κι εκεινοι -ο μικρος εχει φαει στο σταθμο- παει 4μιση. Αμα κοιμαται 4μιση-5 και ξυπναει 6μιση-7 πως να κοιμηθει μετα; Παει 12μιση-1 να κοιμηθει! Εγω θα προτιμουσα να μην κοιμαται καθολου μεσημερι, αλλα πως να απαιτησω απο τη μαμα και την πεθερα να μενουν ξυπνιες κι εκεινες, αφου ολοι μαζι κοιμουνται; Ετσι και ο Δημητρης δεν ξεκουραζεται σωστα και εμενα μου σπανε τα νευρα και ακομα κι οταν ειναι ο αντρας μου σπιτι, μεχρι να βρω εγω λιγο χρονο να μεινουμε μονοι μας εχει κοιμηθει εκεινος! Τι να κανω;

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε; Εμείς φάγαμε όλο το πρωί στο Φόρο Εισοδήματος. Αρχικά πήγαμε στον πρώτο όροφο, περιμέναμε κανένα δεκάλεπτο και μας είπαν να πάμε στον πέμπτο. Πήγαμε στον πέμπτο και περιμέναμε πολλή ώρα, τελικά εξυπηρετηθήκαμε και μετά μας στείλανε στον τέταρτο. Εκεί δεν περιμέναμε πολύ, βγάλανε τη φορολογία του άντρα μου, και θα πάει αύριο να πληρώσει στην τράπεζα, γιατί αν περιμέναμε εκεί, ακόμα δε θα είχαμε τελειώσει...

Πάντως, δεν μπορώ να πω, όλοι εκεί πέρα σκοτώνονταν και δούλευαν πραγματικά, ήταν πάρα πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί. Αλλά εγώ δεν υπήρχε λόγος να πάω, τζάμπα ταλαιπωρήθηκα, απλά ο άντρας μου ήθελε ντε και καλά να πάω κι εγώ, γιατί λέει, γραφειοκρατία είναι, δεν ξέρεις ποτέ. Και να με σέρνει μαζί του...

Τελικά μάλλον μου ήρθε η περίοδος, είχα στο σκούπισμα λίγο καφέ, και μετά τίποτα. Μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι έτσι θα είναι η περίοδός μου από δω και μπρος, κρυφτούλι με τα καφέ πεντέξι μέρες και μετά πλημμύρα για άλλες πεντέξι.

Ουφ, μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι θα μείνουμε με ένα παιδί, γιατί μόνο όταν το πάρω απόφαση θα καταφέρω να μείνω έγκυος...

Καγκουράκι πάντα τέτοια όρεξη έχω, χιχι! Ευχαριστώ για το φύσημα πάντως!

Ευτυχώς ο Αντρέας χτες ξύπνησε εφτάμιση και σήμερα εφτά παρά τέταρτο. Ε, κάτι είναι κι αυτό. Χαχα, αυτό λέγαμε και με κάποιους μαθητές μου προχτές, ότι άμα πάει σχολείο δε θα σηκώνεται!

Τέτοιες ατάκες ο άντρας μου τις έχει ψωμοτύρι: "το παιδί πάει με τη μάνα", "εσύ είσαι η μάνα, εσύ πρέπει να κρατάς το παιδί", κι άλλα τέτοια ωραία που του έμαθε η μάνα του. Α, ξέχασα να σας πω, έστειλε χτες δέμα, και σ' εμένα έστειλε δύο καλσόν σύσφιξης. Μήπως προσπαθεί να μου πει κάτι;

Ανθή μια χαρά ο Πανούλης με το σχολείο!

Νομίζω ότι το μπουσούλημα θα το κόψει μόνος του, ειδικά μόλις περπατήσει η Αλεξάνδρα.

Εμένα το χειρότερό μου με το βραδινό ξύπνημα είναι όταν ξυπνά και μετά κλαίει για καμιά ώρα ασταμάτητα χωρίς λόγο...

Χριστίνα το πλύσιμο των πιάτων σ' εμάς το έχει αναλάβει ο άντρας μου 100%, όπως και κάποιες άλλες δουλειές. Φυσικά, ο δικός μου δε δουλεύει.

Κι εμένα πολύ αργά μου φαίνεται ότι κοιμάται ο Δημήτρης για μεσημέρι...

Η μαθήτριά μου όντως έχει σοβαρό πρόβλημα, κουβαλάει πολλά, αλλά πιστεύω ότι εκμεταλλεύεται τα προβλήματά της και τα μεγαλοποιεί για να γίνεται το επίκεντρο της προσοχής και να τη λυπούνται οι άλλοι. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που σκέφτονται έτσι. Ένας παλιός μας μαθητής που ήταν μάλιστα και πρώτος της ξάδελφος, είχε φτάσει στο σημείο να έρθει στο σχολείο με κομμένους καρπούς και να μου πει ότι έκανε απόπειρα αυτοκτονίας, ενώ στην πραγματικότητα, απλά είχε γδάρει λίγο το δέρμα στους καρπούς για να φαίνονται κομμένοι, για να του δώσουμε απλά σημασία. Κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να πάει σε ψυχολόγο, για να της δώσει να καταλάβει ότι πρέπει να τραβά την προσοχή με τρόπο θετικό, κάνοντας δηλαδή κάτι καλό και δημιουργικό και όχι με αρνητικό τρόπο. Ο ξάδελφός της αυτό το είχε πετύχει διαπρέποντας στο θέατρο του σχολείου. Μετά απ' αυτό, ξέχασε και αρρώστιες και κατάθλιψη και όλα, και απέκτησε τρομερή αυτοπεποίθηση.

Τέλος πάντων, πάω να ξεκουραστώ και λίγο, έχω κι ένα βουνό σίδερο, να δούμε πότε θα το κάνω... Μέχρι τώρα έχω σιδερώσει ένα φορμάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελες!

Αννα Μαρια οντως εχει ψυχολογικα η μαθητρια σου!για να εχει τοσα προβληματα και να ασχολειται με την προεδρια και να αναγκασει την αλλη μαθητρια να παει να της φερει τα τετραδια χωρις κιολας να μπορει να γραψει, δεν εξηγειται αλλιως!τι να πεις!Ο Αντρικος οταν θα παει σχολειο δεν θα χρειαζεται να τον ξυπνας εσυ γιατι ηδη ξυπνα απ τα χαραματα!χαχα!μπλεξατε με τους φορους?ευτυχως εμεις δεν εχουμε γραμμενο το σπιτι στο ονομα μας!πανω στο ονομα του πατερα μου ειναι,που το εκτισε πριν 15 χρονια!

Χριστινακι αργα κοιμαται το απογευμα γι αυτο αλωνιζει μεχρι αργα ο Δημητρακης!να τους πεις να μην τον κοιμιζουν μετα το σχολειο! γιατι αν ξυπνα 7 το απογευμα πως να κοιμηθει στις 9 το βραδυ?οσο για τις ατακες τι γλυκο παιδι!

Καγκουρακι 4 μηνες εμειναν για το νεο μωρακι ε?σαν χτες μας το ανακοινωσες!με το καλο κοπελα μου!

Ανθη μου λογικο να νιωθει ετσι ο Πανουλης!αναμεικτα συναισθηματα,μια θελει μια δεν θελει!κι οσο για το μπουσουλημα καθαρη εκδηλωση ζηλειας ειναι!μιλησε του και εξηγησε του!

Εμεις πηγαμε νευρολογο χτες,μας βρισκει μια χαρα!στις 16 θα παμε για επαναληπτικο αξονικο!καντε τις προσευχες σας για το μωρακι μου!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΛΟΥΣ,σας ειπα οτι οι ραφες που επρεπε να ναι μεσα απ το δερμα,επειδη δεν τις κοντυναν βγαινουν απο πανω και παμε καθε βδομαδα και τις αφαιρουμε?τρελαινεται απ το κλαμα η μικρη!τι εχει περασει κι αυτο εδω κι ενα μηνα σχεδον!ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ, ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!Σημερα την πηγα παιδιατρο,συναχωθηκε λιγο και δεν θελουμε να ανεβασει πυρετο λογω του χτυπηματος!δεν ανεβασε αλλα δινουμε calpol προληπτικα!περαστικα να ειναι!την παρασκευη θα παμε στο γιατρο που την χειρουργησε για ναωτη δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...