Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Προδερμ χρησιμοποιω κ εγω ως αφρολουτρο γιατι τα κοινα με τσουζουν.αλλα εχω ακουσει πολλα κ για frezyderm αν κ λιγο ακριβουτσικα.δεν ξερω κ εγω πρωτη φορα μανουλα θα γινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!! Εγώ δεν ξέρω ακόμα για σαμπουάν και κρέμες αλλά κυκλοφορούν πολλά στο εμπόριο οπότε θα δούμε! Κορίτσια όσες δείτε το σεμινάριο να μας μεταφέρεται τι θα μάθετε γιατί εγώ αύριο θα δουλεύω και δεν μπορώ να το δω! Σήμερα πήγα στο μπένετον και πήρα ρουχαλάκια για τη μικρή μου. Λόγω εκπτώσεων είχε πολύ καλές τιμές! Και για μένα πήρα δύο κολάν εγκυμοσύνης και δύο σουτιέν απτο H&M.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία εγω εχω οσφυαλγία κ μου ειπαν οταν παω για τον τοκετό να εχω μαζι μου την μαγνητική που ειχα κανει πριν 2 χρονια. Απ οτι ξερω μπορεις με τη σκολιωση να κανεις επισκληριδιο αλλα πρέπει να το πεις στον αναισθησιολογο για να ξέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εππ...τι κανετε?? Κοριτσια οπως σας ειπα εχτες θα πηγαινα ΑΘηνα για να δουμε τι γινετε! ειχα ραντεβου στις 7.30 το απογευμα..Ξυπνησα το πρωι με πονους στην κοιλια..απο τις 10 μεχρι τις 2 πονουσα..ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω και να ξεκινησω για το μαιευτηριο..Πηραμε το φερυ και καθ οδον για το μαυευτηριο μου περασαν οι πονοι..Πηγα τελικα στο ραντεβου με τον γιατρο μου..καναμε υπερηχο και τα ειδαμε ολα καλα..τελικα ηταν προμηνυμα προετοιμασιας τοκετου και τιποτα το ανησυχητικο..Σχεφτηκαμε να μεινουμε Αθηνα αλλα τελικα γυρισαμε παλι Ευβοια γιατι το επομενο ραντεβου με τον γιατρο μου ειναι στις 28 (την αλλη Παρασκευη). Πηγαμε στο Αρεταιειο σημερα το πρωι και εκανα το NST όλα καλα και με αυτο!Βαδιζουμε πολυ καλα και ο γιατρος μου ειναι καθετος,θελει να παω εντελως φυσιολογικα,να με πιασουν οι πονοι φυσιολογικα και οχι με τεχνητους τροπους..Αυτααα!!!!! Εγω απο αφρολουτρα λοσιον σαμπουαν και κρεμες για το μωρο εχω παρει της FREZYDERM (οπως και η κρεμα για τις ραγαδες μου ειναι frezyderm) και σε απορυπαντικα της PRODERM.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ καλο το σεμιναριο.ο θηλασμος εκτος απο τα οφελη που εχει για το μωρο,εχει πολλα κ για εμας.

Το συμπερασμα:Δεν υπαρχει γυναικα που να μην μπορει να θηλασει.

Να μην ακουμε κανεναν γυναικολογο,παιδιατρο κτλ που προσπαθυν να προωθησουν τα ξενα γαλατα.

Το μωρο οσο πειναει θα χορταινει μονο με το μητρικο.

Ντοροθυ με το καλο ευχομαι το μωρακι σου.λιγο εμεινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dorothy με το καλό το νινακι σου :-D :-D Μαρακι εκτός απο γυναικολογους-παιδιατρους δεν θα πρεπει να ακούμε και τον περίγυρο που πιθανότατα θα μας λέει διαφορα,εμένα ηδη έχουν αρχίσει :-!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε και 3085κιλά!!!!  Grade III αλλα μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω..εχετε ακουσει κατι εσεις για πλακουντα grade III ανησυχητικο ή οτι δηποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!

τι γινεται ολα καλα??

αντε dorothy ερχεται το μωρακι σου!!!

oneiraki συμφωνω μαζι σου!! και τι εχουμε να ακουσουμε ακομα!!!

 

Να ρωτησω εγω ... αποστειρωτη για μπιμπερο θα παρετε απο τωρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πιο ωραίος διάλογος,με ρωτάνε : εχεις δει υγρό απο τις θηλές? απανταω εγώ : όχι δεν έχω διαρροές,μου λένε : αμα ζουλιξεις λίγο τα αυτά σου να δεις =-O =-O =-O δεν συνηθιζω να ζουλαω τα αυτά μου απανταω και εγω! τραγικο!! και η αλλη σούπερ συμβουλή να αρχίσω να τραβάω τις θηλές μου να μεγαλώσουν =-O =-O Ημαρτον δλδ!! Dorothy αφου ο γιατρός σου δεν ανησυχεί μην ανησυχεις :-) :-) Fun εγώ δεν θα πάρω απο τώρα,θα το παλεψω όσο μπορω γτ αν έχω θα σκεφτώ τη εύκολη λύση και ίσως λυγισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ ονειρακι με εκανες και γελασα με τις συμβουλες!!!!! εμενα μου αρεσει το να περπαταω μπουσουλωντας στο σπιτι για να γυρισει προς τα κατω το μωρο!!!!

κι εγω λεω να το αφησω για μετα για οταν θα χρειαστει να αντλω γαλα... ολο και καποιον θα βαλω αργοτερα να το παρει δωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι ειπαν σημερα στο σεμιναριο,ο θηλασμος δεν εχει να κανει με το μεγεθος,το σχημα,αν ειναι μεσα η εξω η θηλη αλλα το μωρο ρουφαει απο την αλω θηλη.οποτε ολα αυτα ειναι βλακειες.μην ακους κανεναν.οσο υπαρχει ζητηση υπαρχει κ προσφορα.ατο ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FUN,oχι παντα κανουμε υπερηχογραφημα αναπτυξης,Dopler.Εκει ειδε το gradeIII αλλα τον ρωτησα γιατι μια γνωστη μου ηταν grade II και ηταν στην 37 (καλη ωρα οπως εγω) και την πηγε για καισαρικη λογω του οτι εχανε κιλα το μωρο(ετσι της ειπε) και τελικαα???το μωρο γεννηθηκε 3400. Το ειπα στον γιατρο μου οτι εχω ακουσει οτι το μωρο στο grade Iι δεν τρεφεται καλα ποσο μαλλον grade III και μου ειπε (ΠΡΟΣΕΞΤΕ!!!) οτι ο συγκεκριμενος γιατρος που ειπε κατι τετοιο ηθελε να ξεμπερδευει και την εβαλε για καισαρικη! ΟΝΕΙRAKI δεν εχω ξανακουσει παροιμοι πραγματα..χαχαχα..δηλαδη?να αρχισω να τα ζουλαω και να τραβαω τις θηλες μου?ελεος πραγματικα..το σωμα μας εχει γινει ετσι ωστε ολα να γινουν φυσιολογικα χωρις τραβηγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλ υπαρχει grade I' II' III'?πρωτη φορα το ακουω.εσενα δεν σου εξηγησε τι ειναι αυτο?

3400?αν δεν εχανε κιλα συμφωνα με τον χασαπη-γιατρο ποσα κιλα θα ηταν το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά fun αυτό το ακούω πρωτη φορά!!Άκου μπουσουλωντας χαχαχαχαχαχα!!!Οπως εμένα μου είχαν πει να μην τρώω χταπόδι και να μην κάθομαι σταυροποδι!!Ναι Μαρακι μου το ξέρω οτι αυτά δεν πρεπει να τα ακούμε καν :-) :-) Dorothy είσαι τυχερή που ο γιατρός σου είναι τόσο φαν τον φυσιολογικών πραγμάτων γενικά.Ναι να αρχίσουμε ολες μαζί να τα ζουλαμε :-p :-P :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά fun αυτό το ακούω πρωτη φορά!!Άκου μπουσουλωντας χαχαχαχαχαχα!!!Οπως εμένα μου είχαν πει να μην τρώω χταπόδι και να μην κάθομαι σταυροποδι!!Ναι Μαρακι μου το ξέρω οτι αυτά δεν πρεπει να τα ακούμε καν :-) :-) Dorothy είσαι τυχερή που ο γιατρός σου είναι τόσο φαν τον φυσιολογικών πραγμάτων γενικά.Ναι να αρχίσουμε ολες μαζί να τα ζουλαμε :-p :-P :-p

Χαχαχα.με το ενα με το δυο με το τρια. Παμε ζουλιγμα

Για το σταυροποδι κ εμενα μου το λενε συνεχεια.

Αλλα δεν μπορω να κατσω κ αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το GRADE δειχνει σε τι επιπεδο ειναι ο πλακουντας,δηλαδη σε τι επιπεδο γηρανσης ειναι,οταν κλεισεις τον 9ο και βαδιζεις εντελως προς το τελος ο πλακουντας γερναει για να πεσει.αλλα ο γιατρος μου μου ειπε πως στις 37 και 4 μερες ειναι φυσιολογικο να ειναι ο πλακουντας μου GRADE III.Ο (χασαπης) γιατρος ειχε πει οτι το μωρο απο 2700 πηγε 2400,και τελικα γεννηθηκε 3400! Παντως αυτο για το μπουσουλημα το εχω ακουσει και μου το εχει προτεινει η μαια μου να ανεβαινω τις σκαλες μπουσουλωντας για να παρει καλη θεση το μωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου και εγώ το έχω βγάλει και στο βιβλιο της Πατσουρου που διαβάζω λεει οτι μπορούμε να μην φοράμε σουτιεν ώστε να τρίβονται οι θηλές πανω σε βαμβακερά ρούχα και να μην είναι τόσο ευαίσθητες στο θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεω να παρω κρεμα λανολινης για τις θηλες λιγο πριν τον τοκετο ωστε να ειναι πιο ελαστικες κ χρησιμευει κ αργοτερα αν πληγιασουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...