Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Χθες πήγε στον γιατρό και ήταν 2800, είναι στην 37η εβδομάδα. Ο γιατρός τι σου λέει για το βάρος? Η γνώμη του γιατρού έχει σημασία μην επηρεάζεσαι από αυτά που ακούς από τους γύρω σου, γιατί το πιο πιθανό είναι να αγχώνεσαι χωρίς λόγο. Είμαι στην 30η εβδομάδα οπότε ίσως δεν βρω γιατρό αλλά θα το κοιτάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοιταξε το ναι! Στις 35 εβδομαδες ηταν 2690 το μωρο μου και ο γιατρος μου ειπε να προσεχω τι τροφες τρωω και να μην υπερβαλω!αλλα τιποτα το ανησυχητικο. θα παω την τριτη Αθηνα για υπερηχο και να με δει κολπικα για να εχει εικονα του ποτε θα ερθει η μεγαλη μερα και θα σας πω να ξερετε ποσα κιλα ειναι και γενικα τι μου ειπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και εμβρυάκια!

Dorothy καλωσήρθες στην παρέα μας! Νίκη με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου στο σπίτι! Περιμένουμε και συμβουλές για την πρώτη μέρα και νύχτα στο σπίτι!

Έχω καιρό να μπω στο forum γιατί τρέχω από το πρωί μέχρι το βράδυ για το γάμο μου που είναι την Πέμπτη. Χτες είχε φανταστική μέρα! Πήγαμε το πρωί και παραλάβαμε τις βέρες και μετά περπατήσαμε για γυμναστική και καθίσαμε για καφέ...Έχω παρατηρήσει ότι πλέον αντί να κοιτάω τα αυτοκίνητα προσέχω τα καρότσια με τα μωράκια γιατί ακόμη δεν εχω αποφασίσει ποιο θα παρω...Μου άρεσαν κάποια bugaboo και stoke που είδα...Έχει καμία τέτοιο καρότσι να μου πει άποψη; Την επόμενη εβδομαδα θα αποφασίσουμε για καρότσι και κρεβατάκι! Την Τετάρτη 20/3 έχουμε και το Doppler οπότε επιτέλους θα δούμε και τον μπεμπούλη μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.επιτελους καταφερα να μπω στην παρεα σας μετα απο πολλες μερες που μονο να διαβασω μ'αφηνε το foroum.σειμαι κ εγω εγκυουλα και περιμενουμε την μπεμπα μας πρωτα ο Θεος τον Μαιο.ευχομαι σε ολες μας με το καλο να υποδεχθουμε τα μωρακια μας.Θελω να ρωτησω οποια κοπελα θυμαται το μωρακι μου στην 27η εβδομαδα ειναι 962 γρ.ειναι καλο το βαρος?εχω λιγο αγχος μεχρι 28 του μηνα που θα ξαναπαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Sofari με το καλό ο γάμος σας!!!! Άντε να κάνεις κ εσύ το Doppler να πάνε όλα καλά!! Maria2808 καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό το βάρος του!! Μην ανησυχείς!!! Όλα θα πάνε καλά!! Που γεννάς εσύ?? Πότε έχεις πητ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Sofari με το καλό ο γάμος σας!!!! Άντε να κάνεις κ εσύ το Doppler να πάνε όλα καλά!! Maria2808 καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό το βάρος του!! Μην ανησυχείς!!! Όλα θα πάνε καλά!! Που γεννάς εσύ?? Πότε έχεις πητ??

Ιασω στις 29/5 αλλα επειδη εχω θρομβοφιλια υπαρχει κ το ενδεχομενο για νωριτερα.

Νομιζω οτι η κοιλιτσα μου ειναι μικρη για τον μηνα μου κ αγχωνομαι μηπως δεν παιρνει το καταλληλο βαρος το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ μπεμπακια!!sofari με το καλο ο γαμος σας!!για καροτσι κ γω ακομα δεν πηρα κ δεν εχω αποψη να σε βοηθησω.dorothy εμενα δεν μου φαινονται πολλα τα κιλα ολα θα παν καλα μην αγχωνεσαι.κ γω στο νοσοκομειο μας κατεληξα λογω οικονομικου κ αλλαξα γιατρο πριν μια βδομ.γιατι να μην δεχονται μετα?!oneiraki με το καλο ναρθουν κ τα επιπλακια σας.maria καλως ηρθες!!με το καλο η μπεμπα σου!!εχουμε ιδια πητ 29/5 κ γω.για τα κιλα δεν θυμαμαι να σου πω τελευταια φορα που πηγα ηταν 1200 καμ 10μερες πριν αλλα επειδη κ γω δεν παχαινα στην αρχη ρωτησα το γιατρο κ μειπε οτι οσο πρεπει το μωρο παιρνει αυτα που χρειαζεται.ο δικος σου τι σουπε?σε λιγο παω για καμπυλη.βρε κοριτσια με τις αναρρωτικες ειχε καμια καν νεο?εγω ακομα περιμενω.εκανα στις αρχες μονο μια αιτηση τη στειλαν λεει.δεν επρεπε να μου δωσουν κ καν χαρτι για τον εργοδοτη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!! Kryst καλά αποτελέσματα με την καμπύλη!!!! Εγω εχω αναρρωτικη απο Νοέμβριο. Πηγε ο άντρας μου πριν 2 εβδομάδες στην επιτροπη που συστάθηκε κοντα στην περιοχή μου υπεγραψε μια αιτηση, του δωσανε αριθμό πρωτοκολλου κ περιμένω να με πάρουν τηλ για να περασω την επιτροπη. Εσυ τι ακριβώς έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.Sofari μου με το καλό ο γάμος,η ωρα η καλή :-D :-D Dorothy μην ανχωνεσαι έτσι λέγανε και σε μια φιλη μου κ έκανε καισαρική γι αυτό το λογο και το μωρακι γεννήθηκε 3.400 και ηταν κ παλι μικρακι,δλδ άλλο φανταζεσαι άλλο βλέπεις.Maria να μην ανησυχεις μιαν χαρά είναι η μπουμπου σου και τρέφεται όσο πρέπει ανεξάρτητα απο τα δικά μας κιλά.Κορίτσια εύχομαι να ξεμπερδεψετε με τις επιτροπές γτ πολύ σας έχουν ταλαιπώρησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!

maria και dorothy καλως ηρθατε στην παρεα μας!

πως πατε κοριτσια γενικα? ολα καλα?αντε να βγαλετε ακρη με τις αναρρωτικες και υπομονη σε λιγο αρχιζει η τοκετου!!!!

εγω το σαββατοκυριακο εκανα πολλες βολτες και εφαγα και πολυ και σημερα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου!!!

στον 8ο μηνα σας βλεπουν οι γιατροι καθε 15 μερες η μια φορα το μηνα?? γιατι εμενα ακομα δεν μου πηγε την επισκεψη καθε 15!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.η αληθεια ειναι οτι εχω παρει 14 κιλα μεχρι τωρα αλλα απ'οτι φαινεται τα εχω παρει απ'την μεση κ κατω.

Σημερα ξυπνησα κ ειχα βγαλει υγρο στις θηλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μαρια ξεκινησαν τα υγρα στις θηλες?? κι αναρωτιομουν κι εγω ποτε περιπου μπορει να συμβει!! αντε καλο ειναι αυτο! εισαι ετοιμη να θηλασεις το μπεμπακι σου!!!

τα κιλα θα τα χασουμε μην ανησυχεις ! μονο να γεννησουμε υγιη μωρακια εχει σημασια.. εγω εχω παρει 9 κιλα ολα στην κοιλια και στο στηθος!! ειδικα κοιλια... απορω πως θα κουνιεμαι προς το τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ μπεμπακια!!sofari με το καλο ο γαμος σας!!για καροτσι κ γω ακομα δεν πηρα κ δεν εχω αποψη να σε βοηθησω.dorothy εμενα δεν μου φαινονται πολλα τα κιλα ολα θα παν καλα μην αγχωνεσαι.κ γω στο νοσοκομειο μας κατεληξα λογω οικονομικου κ αλλαξα γιατρο πριν μια βδομ.γιατι να μην δεχονται μετα?!oneiraki με το καλο ναρθουν κ τα επιπλακια σας.maria καλως ηρθες!!με το καλο η μπεμπα σου!!εχουμε ιδια πητ 29/5 κ γω.για τα κιλα δεν θυμαμαι να σου πω τελευταια φορα που πηγα ηταν 1200 καμ 10μερες πριν αλλα επειδη κ γω δεν παχαινα στην αρχη ρωτησα το γιατρο κ μειπε οτι οσο πρεπει το μωρο παιρνει αυτα που χρειαζεται.ο δικος σου τι σουπε?σε λιγο παω για καμπυλη.βρε κοριτσια με τις αναρρωτικες ειχε καμια καν νεο?εγω ακομα περιμενω.εκανα στις αρχες μονο μια αιτηση τη στειλαν λεει.δεν επρεπε να μου δωσουν κ καν χαρτι για τον εργοδοτη??

Που θα γεννησεις εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Μαρια ξεκινησαν τα υγρα στις θηλες?? κι αναρωτιομουν κι εγω ποτε περιπου μπορει να συμβει!! αντε καλο ειναι αυτο! εισαι ετοιμη να θηλασεις το μπεμπακι σου!!!

τα κιλα θα τα χασουμε μην ανησυχεις ! μονο να γεννησουμε υγιη μωρακια εχει σημασια.. εγω εχω παρει 9 κιλα ολα στην κοιλια και στο στηθος!! ειδικα κοιλια... απορω πως θα κουνιεμαι προς το τελος

Α θελω κ εγω μεγαλη κοιλιτσα.το στηθος μου δεν εχει μεγαλωσει καθολου κ απορρησα οταν ειδα τα υγρα.

Θελω πολυ να θηλασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν θελησεις να θηλασεις τοτε θα το καταφερεις!!

κι εγω θελω πολυ και αυτο μου εχουν πει και σκεφτομαι!!! το μεγεθος του στηθους απο οσο ξερω δεν επηρεαζει το θηλασμο!! υπομονη θελει ετσι κι αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας εχει πει ο γυναικολογος ποσα περιπου θελει για τον τοκετο?εμενα που ειπε το πολυ 3500€ μαζι με το μαιευτηριο.πολλα μας φανηκαν αν πανω κατω αυτος μπορει να θελει κανα 2000€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε 800 η αμοιβη της..  αλλα η κλινικη ειναι εξτρα αναλογα τι θα επιλεξω... βεβαια σε καθε ραντεβου πληρωνω τον υπερηχο. ειναι καποιοι γιατροι που απο την πρωτη στιγμη σου κανουν πακετο και σου λενε συγκεκριμενο ποσο για επισκεψεις υπερηχους και τοκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

30 ευρω τον υπερηχο μου παιρνει. ναι σε ιδιωτικη θα παω που ειναι 900 ευρω το δικλινο για 3 μερες και 200 ευρω ο αναισθησιολογος. μπορει να παω και για 2 μερες αν πανε ολα καλα.. μου ειπε η γιατρος οτι οι 3 μερες ειναι παρα πολλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stallitsa κ γω αυτο εκανα πηγε η πεθερα μου εκανε την αιτηση πηρα ενα αριθμο και περιμενω τηλ.αταν τους πηρα τηλεφωνο μουπαν αυτοι ταστειλαν κ αν υπηρχε προβλημα θα με ειδοποιουσαν.αλλα αποτι θυμαμαι περσι που πηρα αναρρωτικη ειχα παει κ χαρτι στον εργοδοτη τωρα δεν μουδωσαν κατι.marια στο νοσοκομειο σερρων θα γεννησω.ο προηγουμενος γιατρος επαιρνε 800 φυσιολ. η 900 καισαρικη.κ η κλινικη στο γενεσισ ηταν 1300 φυσιολ συν 150 σε καισαρικη.στον υπερηχο εδινα 40ε.αλλα κ στο νοσοκομειο 44 ειναι.καλα απο στηθος κ γω τπτ ακομα λιγο πριξιματακι η κοιλιτσα μεγαλωνει μονο.αν κ μουπαν μετα τη γεννα αυξανεται περισσοτερο κ οτι δεν παιζει ρολο οτι ειναι μικρο αντε να δουμε γιατι κ γω θελω να θηλασω.κ μενα ακομα δεν μουπαν να πηγαινω πιο συχνα.τωρα ειναι να κλεισω ραντεβου αρχεσ απριλιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! SOFARI πλησιάζει η μέρα του γάμου σου και την Πέμπτη απ΄ότι είδα θα έχει πολύ ωραία μέρα! Εύχομαι να ζήσετε γεροί και ευτυχισμένοι! Και εγώ είμαι σε διαδικασία ψαξίματος καροτσιού, έχω ακούσει τα καλύτερα για το bugaboo΄, ότι είναι πρακτικό και ελαφρύ. Απλά για τα δικά μου δεδομένα είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή. Εμείς ακόμα δεν έχουμε καταλήξει. Σήμερα μου έδωσε μια φίλη λίκνο είναι πολύ ωραίο! Σκέφτομαι να μην πάρω αυτή την στιγμή κούνια μέχρι να μεγαλώσει και να μην χωράει. Η αλήθεια είναι ότι για εμάς είναι πιο βολικό μιας και τους πρώτους μήνες θα έχουμε τον μπέμπη στο δωμάτιο, οπότε από θέμα χώρου βολεύει. MARIA2808 καλώς ήρθες! Όσο πάει και μεγαλώνει η παρέα μας! Μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου, άλλωστε αν κάτι δεν πήγαινε καλά θα στο έλεγε ο γιατρό σου. Το μέγεθος της κοιλιάς εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, από την στιγμή που η ανάπτυξη του μωρού σου είναι η αναμενόμενη δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Και εγώ έχω μικρή κοιλίτσα, στην 25η εβδομάδα έσκασε μύτη, αλλά είναι εμφανής γιατί είμαι αδύνατη. Το στήθος σου ετοιμάζεται να ταίσει το μωρό σου, τι ωραία!!! KRYST καλά αποτελέσματα! FUN εμένα από εδώ και στο εξής θα με βλέπει κάθε 15 και όταν μπώ στο μήνα μου κάθε εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? αυριο η μεγαλη μερα..θα δουμε ποσα κιλα εχει παει το μωρο μου και λογικα θα μας πει και τελικα ποτε θα μπω για γεννα! Εχω πονους περιοδου και ενα "μπουκωμα"απο κατω! Ανηπομονωωω!!!! Για καροτσι αν θελετε μπορω να σας πω οτι πηρα καροτσι απο Ε-bay 3 σε 1,καροτσι-καλαθουνα-καθισμα αυτοκινητου-ομπρελα-κουνουπιερα-βροχης και τσαντα. 250€!! Ποιοτητα εξαιρετικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πηγα σε μια βιοτεχνια στο Περιστερι κ τα παραγγειλα χωρις προκαταβολη κ μου εδωσαν δωρο ενα μαξιλαρι θηλασμου,μια δωροεπιταγη 30€ για ρουχαλακια.

http://www.motherbaby.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=24&the2id=69&theid=69&open1=24&open2=69&thepid=877&page=1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOROTHY φτάνει για εσένα η μεγάλη μέρα, τα συμπτώματα μιλάνε από μόνα τους!!! :-) Περιμένουμε νέα από την αυριανή επίσκεψη στον γιατρό. Εγώ προσωπικά θέλω πολύ να μου πεις το καρότσι που πήρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιταξα τωρα να σου το δειξω αλλα πλεον δεν υπαρχει ιδιο..φαινεται θα πουληθηκαν! αλλα αν μπεις e-bay και πατησεις στην αναζητηση baby stroller 3-1 θα σου βγαλει αρκετα ωραια καροτσια σε λογικες τιμες! Το δικο μου το πηρα λευκο με μαυρο..και το καλο ειναι οτι ολα κουμπωνουν πανω στον σκελετο, και η καλαθουνα και το καθισμα αυτοκινητου!πολυ καλο,εντυπωσιακο,ψηλο αλλαζεις ευκολα θεσεις αν θες να βλεπεις το μωρο η οχι..και με 2 κουμπακια κλεινει και ανοιγει ευκολα!μεχρι και αναρτησεις εχει για να αποροφα τους κραδασμους! εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη. MARIA το τσεκαρα και το δικο σου πολυ καλο φαινεται και τα δωρακια πολυυυυ καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...